Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

За уморените коне

• 2 493
  • 36
  •   2
Отговори
# 30
Ами има хора, които не са кариеристи и си харесват работа с работно време от 8 до 17 и почивни дни събота и неделя плюс редовни отпуски.
Ако пък и заплатата е добра, за какво ти е да напускаш?

Много стереотипно мислите. Има професии, като моята, при които ежедневието е коренно различно. А работното време е всякакво друго, но не и от 8 до 17 ч. Така годините минават много бързо Simple Smile А и в моя бранш общо взето е едно и също, където и да работиш.

Мисля, че не ме разбрахте. Ако си фамилно ориентиран, вземаш хубави пари и си доволен като цяло от бонуси, заплата и работно време - няма за какво да напускаш.  Ако искаш да напускаш ей така щото си 10 години на едно място и другите го правят пък ти - не ами глупаво е. Особено жени с деца, където как да е не се наемат пожелателно на работа даже и в "толерантна" Германия.

# 31
Не става въпрос за смяна на професията. И аз обичам моята и си я работя с удоволствие. Става въпрос за ново работно място. Като не си доволен, или не си добре оценен, или просто искаш нещо ново, ами търсиш. Не става без инициативност.
Да, но не можеш да знаеш на новото работно място как ще е - атмосфера, колеги, шефове. Не знаеш какво те очаква там и дали изобщо рискът ще си заслужава. Според мен решението за напускане трябва да се взима без емоции. За да не се окаже "от трън, та на глог."

# 32
  • София
Ами има хора, които не са кариеристи и си харесват работа с работно време от 8 до 17 и почивни дни събота и неделя плюс редовни отпуски.
Ако пък и заплатата е добра, за какво ти е да напускаш?

Много стереотипно мислите. Има професии, като моята, при които ежедневието е коренно различно. А работното време е всякакво друго, но не и от 8 до 17 ч. Така годините минават много бързо Simple Smile А и в моя бранш общо взето е едно и също, където и да работиш.

Мисля, че не ме разбрахте. Ако си фамилно ориентиран, вземаш хубави пари и си доволен като цяло от бонуси, заплата и работно време - няма за какво да напускаш.  Ако искаш да напускаш ей така щото си 10 години на едно място и другите го правят пък ти - не ами глупаво е. Особено жени с деца, където как да е не се наемат пожелателно на работа даже и в "толерантна" Германия.

Затова съм съгласна.
Исках само да уточня, че натрупаният стаж в една фирма не значи задължително скука и механизиране на процеса. Всичко много зависи от конкретната професия. Принципно, ако си касиер в хипермаркет, мога да се съглася, че ежедневието ще е едно и също от първия до последния ден. Но и в това всъщност няма нищо лошо. Не всеки има амбиция за кариера.

# 33
За себе си осъзнах, че като поддържам поне 2 източника на доход ми е по-лесно първо да комуникирам подобни ситуации с началник/шеф и второ оценявам ситуацията без оглед финансите, бидейки подсигурена.

Та ако имаш и други доходи, големи спестявания и т.н.то може да говориш с шефа ти, да поемеш инициатива за още дейности в работата, да напуснеш или да поставиш ултиматум.

Ако обаче разчиташ на тази заплата, то е добре да запазиш търпение и да си съставиш план, ако те съкратят евентуално.

# 34
За себе си осъзнах, че като поддържам поне 2 източника на доход ми е по-лесно първо да комуникирам подобни ситуации с началник/шеф и второ оценявам ситуацията без оглед финансите, бидейки подсигурена.

Та ако имаш и други доходи, големи спестявания и т.н.то може да говориш с шефа ти, да поемеш инициатива за още дейности в работата, да напуснеш или да поставиш ултиматум.

Ако обаче разчиташ на тази заплата, то е добре да запазиш търпение и да си съставиш план, ако те съкратят евентуално.
На абсолютно същото мнение съм. И аз смятам, че е важно човек да има повече от един източник на доход и на мен това ми е цел, която се надявам да успея да постигна. В подобни ситуации действам по-предпазливо или пасивно именно заради финансовия аспект, като това е нещо, което доста спъва и се опитвам да преодолея.

Но и без допълнителен източник на доход, такова притеснение трябва да се игнорира и да се действа по-смело. Така или иначе един разговор надали би имал негативни последици за авторката, освен тя да се разочарова още малко, ако й бъде отказано развитие.

# 35
Аз лично не бих препоръчвала ултиматуми, освен ако човек няма готово предложение от другаде за нова работа на по-добра заплата.

# 36
  • София
ТърсИ си нова работа, явно на тази вече времето й е изтекло.

Общи условия

Активация на акаунт