Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 26 572
  • 731
  •   1
Отговори
# 450
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
И аз гледам See, но съм едва на втори епизод на втори сезон.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 654
See ще трябва да изтегля още сезон 1, за да ме имаш за събеседник Simple Smile

Аз на Живите мъртви още не съм гледал нищо от сезон 11. Не смея да влезна в темата и имам над 80 непрочетени съобщения Grinning

Прегледах първите два епизода на Фондацията и абсолютно нищо не схванах. Някак хаотичен изглежда.

# 452
  • София
  • Мнения: 27 218
Героите като младежи 🙂

# 453
  • Мнения: 36 523
Робърт Дауни е най-готин. А Локи си беше младеж, когато се снима в първия филм за Тор, от там идва драстичната разлика във външността му.

# 454
  • Мнения: 8 230
Робърт Дауни е най-готин. А Локи си беше младеж, когато се снима в първия филм за Тор, от там идва драстичната разлика във външността му.

Е, молА ти се, Крис е по-малък от него Simple Smile

# 455
  • Мнения: 36 523
Тогава може да е пил някакви добавки и да се е развалил, заради тях... Наскоро попаднах на един Обзор на Марвелските филми и имаше кадри с него, наби ми се в очите колко е различен.
Виж Лий Пейс изглежда добре и сега, както и без елфския грим.
Гледа ми се Дюн, няма ли да излиза скоро по торентите 🤨

# 456
  • Мнения: 8 230
Не се развалил - единият е огнен австралиец, другият блед англичанин, ама са много готини идвамата.

Дюн и аз си го чакам.

# 457
  • Вестерос
  • Мнения: 38 261
Aз не мога да допра до See, май ще го гледам накуп

# 458
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Изгледахме двата епизода на Фондацията снощи, мисля, че повечето неща вече са казани наистина Wink
Аз не съм чела поредицата, но много исках да видя сериала заради култовия статус на историята, но май няма добия впечатления така, предвид колко е различно всичко.
Донякъде се радвам, че гледам нещо без да съм чела произведението, на което се базира, защото не ме дразнят разликите. Била съм в същата ситуация като челите Фондацията, когато излязоха GOT и Вещера и знам как може всичко да те дразни, до степен да искаш да се откажеш - в този смисъл челите книгите винаги са в много неизгодна позиция, много е трудно да се избяга от сравняването с оригинала, особено ако е книга, която обичаш много.
Сменените полове и раси тук няма как да ме подразнят, но дори и на мен ми направи впечатление, че праведните са предимно people of color, а гадините са тези лоши бели мъже.. Досадно е.
Моят проблем беше, че често не разбирах кое защо се случва - Гаал защо трябваше да напусне родната си планета, защо всички шушукаха като я видят? Края на втори епизод изобщо не го схванах, защо се случи всичко това?
Иначе визуално - разкошен е, радост за окото и най-голямата е Лий. Просто е роден да играе такива персонажи Heart

# 459
  • Мнения: 36 523
Планетата й е изостанала и имат традиция да давят учените, а тя е учен (математик). Освен това е решила някакво уравнение, свързано с религията им, което те смятат за кощунство (решаването му имам предвид). Поне аз така го разбрах.

# 460
  • Мнения: 47 996
И аз не съм чела Фондацията, ама ме мързи да тегля. Ще видя дали ще го гледам. За втори сезон на See нещо не ме грабна и не догледах. Мъча Midnight mass , не знам що, голяма тъпотия.

# 461
  • Мнения: 36 523
Видях новината вчера, но забравих да я споделя: https://www.theverge.com/2021/9/27/22696836/babylon-5-reboot-j-m … arner-bros-the-cw
Вавилон 5 ще има рибуут. Създателят на оригиналния сериал ще работи по новия, като новата версия ще се излъчи по СиДабълю (което значи, че на мен няма да ми хареса и няма смисъл да го гледам).
Не харесвам нито един сериал на тази телевизия. Имаше няколко, които ми допадаха в началото (и то не първи епизоди, а по 2-3 сезона) и накрая пак се прецакаха. Може и тук да видя началото.

# 462
  • гр. София
  • Мнения: 1 586
Някой знае ли нещо за сериала La Brea, видях първи епизод в Замунда.

# 463
  • Мнения: 36 523
Изтеглих го, но днес гледах двата епизода на Мърдок и не стигнах до него.

Допълвам:
Скрит текст:
Гледам в момента - една голяма дупка се отвори насред Лос Анджелис и в нея изпопадаха хора. Май никой не е умрял, въпреки че падат заедно с колите. Главните герои са семейство - майка с двама тийнове - момче и момиче, и баща, който по американски стандарт е отхвърлен, защото има проблеми. Момичето е с изкуствен крак, но тича като параолимпиец. При пропадането показаха, че майката премина през една зелена светлина, която изглежда е телепортирала нея и останалите без щети на някакво природно място (Динотопия?).  Момчето също падна в дупката, а момичето извика бащата на помощ. Хората в дупката се организират на групи и се държат изключително неправдоподобно.
До тук мнението ми за сериала е, че е тъпичък, типично семеен. Не съм решила дали ще продължа да го гледам.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 14:01 от pppqqq

# 464
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
И аз гледам See.
Кралицата започва вече да ме дразни. Държи се като разгонена разглезена кобила, през цялото време. Но много добре си играят ролите за сляпо общество

Общи условия

Активация на акаунт