Рак на белия дроб - тема 7

  • 39 739
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Ехааа, страхотна новина! Не съм се и съмнявала, че ще е така :*

# 706
  • Мнения: 14 830
Радвам се за всички с добри новини. Браво, хора. Все да сте така

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Браво и на вас за добрия резултат. Може би трябваше да искате и пулмо-ангио-графия с CT,така и така е с контраст изследването. Може да има васкулит -след Ковид-а и от него много болят гърдите .Някакви антикоагуланти приемате ли .А и имайте предвид ,че трябва незабавно да спрете антибиотика ,той го усложнява . Но най-добре с резултата от скенера  при пулмолога ,който ви следи след ковид-а. И този "хемангиом" в черния дроб го следете периодично. Между другото рака на белия дроб много рядко боли,освен ако е много напреднал и притиска нещо ,там няма нерви(в белия дроб)
или е разположен прихилусно и там има инфекция заради рака ,която обхваща и преминаващите точно там нерви(там влизат в дроба главните бронхи,кръвоносни съдове и нерви ) ,на другаде няма нерви в белия дроб - това е ценрално отпред ,непосредствено под гърдите(млечните жлези). Успех.
ПП:Това за болката ,се чудех дали да го напиша преди скенера ,ама реших ,че така или иначе нямаше да повярвате на този аргумент,че това не е рак.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 20:54 от whitefang

# 708
  • Мнения: 676
Hope4C, за това лекарство трябва ли рецепта или само онлайн неможе да се поръча?
Много се радвам, че има добри новини, сигурна съм, че много скоро всички ще се хвалят с такива тук 💕

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Трябва рецепта и да се следи от ендокринолог . Условно разрешително за употреба има все още .Ако питате за мъжа ви ,не е за него.

# 710
  • Мнения: 4 793
Да, трябва да го изпише ендокринолог. Освен това дозата не е фиксирана, а възходяща, тоест не се мери “на око”. Споменах го, защото останах с впечатление, че на Таня мъжът има нужда да свали килограми, но не успява с диета.

Саксенда е кардинален вариант за сваляне на излишно тегло - хормон е, който залъгва организма, че е сит. Тоест потиска до крайна степен чувството за глад и се смъкват много, ама наистина много кила. Ако все пак мислите, че би Ви бил от полза, в ендокринологията на ВМА познават лекарството от поне 2 години - може да отидете на консултация там.

# 711
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Hope4C ме знае от други теми, че не залитам по конспирациите,
ама започвам да си мисля, че спряха Линдакса и Редуктил (активна съставка сибутрамин, който влияе също на усещането за ситост) за да ударят народа по портмонето с продукти като Саксенда Grinning
Може и да греша, разбира се - ама в идеалния случай и те са се приемали под контрол на ендокринолог, който преценява ползите и дали да ги предпише.
За мен такъв тип препарати имат смисъл ако човек успее да се вкара в ред докато ги приема (стига да няма друг проблем, който води до наднормено тегло) - т.е. да успееш да си изградиш правилен хранителен и двигателен режим, без да се бориш и с лакомията си в това време. И после, по силата и на навика вече да продължи по този начин, вече без помощни средства.

# 712
  • Мнения: 676
Исках да го взема за мен, имам да свалям
 5-6 кг., а щом ти го спомена значи работи.

# 713
  • Мнения: 20
И мама има 2 бр нокти ,на крака и на ръката,които са мн зле,болят я и имат вид ,че ще паднат .От там ни изписват маз с цинк ,казаха,че е най добре.

По препоръка на онколог (и при нас имаше този проблем) - може да се обърнете към медицински маникюрист или хирург.
Отварям скоба - в нашия град няма медицински маникюр, бях вече говорила за такъв в съседен град, когато ЛЛ ни препоръча хирург в града (пенсионер - жена, която още практикува). За месец, месец и половина, през който се правиха два пъти седмично манипулации и превръзки нещата се оправиха. Поръчахме едни "клещи" мн фини за оформяне на ноктите, за рязане на страничната част на ноктите редовно и няма проблеми. Иначе, и ние ползвахме какви ли не мазила, без ефект.  Успех!

# 714
  • Мнения: 4 793
Работи, но уточних:

Не, не...Саксенда не е за “едни 5 кила отгоре”. 😁 По-скоро за 30-40-50 кила отгоре. Особено в началото се свалят по повече от 5 дори на месец.

Ако е за малко излишни килограми - има далеч по-подходящи/недрастични неща.

В случая говорим за силно лекарство с рецепта и необходимост от лекарско наблюдение. Споменах го в контекста на човек, който евентуалнл има повечко излишни килограми и медицинска нужда да ги свали. Не е за хора, които са 5-10 кг отгоре, защото са се залежали и са преяли по време на пандемията.

# 715
  • Мнения: 10 614
Точно така.
Върти ми се нещо из ума, че чух, че  имат намерение да го пуснат в по-малка доза за масова употреба, но ще е още по-скъпо.

# 716
  • Мнения: 523
Mammami, много добра новина!

# 717
  • София
  • Мнения: 1 155
здравейте,
Дано всички пишем добри новини тук! Но и да не са добри винаги - нали сме затова тук да се подгрепяме, няма лесно, трябва много търпение и сила Kissing Heart
Днес майка ми е обсъдила последните кръвни резултати на баща ми с личния лекар и той е казал, че като ги гледа хич не са добре и най-вероятно и скенера няма да е добре. Изследването е направено 12-13 дни след изписване от последната 4-та ХТ + ИТ. Сега на 15,10 ще има КТ, да видим. Ето ги и изследванията:
Скрит текст:
а това са лекарствата (съжалявам за лошото качество):
Скрит текст:

Ако има някой някакви коментари и разсъждение по темата, моля да пише.

# 718
  • Мнения: 4 793
Струва ми се леко прибързано/неумерено да заключиш от тези кръвни изследвания, че и КТ няма да е добре. Платината е хематологично токсична и е нормално ПКК-то да не е перфектно. В случая говорим за 12 дни след последното вливане.

Далеч по-важно е как е баща Ви. Ако е имал кашлица, намаляла ли е? Ако е имал болка някъде, как е сега? Нормално е да е леко отпаднал предвид ПКК и терапията, но има ли други признаци на влошаване/подобрение?

Накратко - изчакайте КТ спокойно и вижте онкологът какво ще Ви каже.

# 719
  • Мнения: 813
Аз точно затова попитах има ли някои показатели,които Може да се каже ,че се отнасят за оздравителен процес и обратното.На мама на първия скенер й били казали,че показател някой си също показвал оздравителен процес,но тя не запомнила кой

Общи условия

Активация на акаунт