Рак на белия дроб - тема 7

  • 39 703
  • 763
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 10 604
Днес съм в някаква въртележка и чела-недочела чак сега зацепих за рожденника!
Джолева, честит да е! Нова рожденна година го очаква и му желая да е здрав и щастлив, обграден с любими хора!
Наздраве за него от мен с чаша мерло!

# 646
  • Мнения: 7
whitefang много благодаря за бързият отговор.

На 50 години съм ( в главата се имам за по-млада Simple Smile ) не пуша и никога не съм пушила.

Висока съм 168 - 80кг ( т.е. с наднормено тегло съм ), ако има значение.

Големи са ми притесненията, защото гърлото ме боли вече 3 месеца - от вчера съм на 4-ти антибиотик Доксациклин и не ми е добре, нямам сили и не мога да кажа как точно, но не ми е добре.

До тук големи отклонения имат:
CEA 6.24  ( 0-5)
Cyfra 21-1 5.62 ( 0-3.30)
CRP 22 (0-5)
CYE 53 ( 2-37)
чакам и 2 маркера от Германия резултата все още.

Записа съм си час в Токуда за скенер.

Бихте ли ме посъветвали за лекар при който да отида, като имам резултат от скенера.

До сега ходих при д-р Ценкова във Вита, но според нея няма проблем.


Джолева, да бъде здрав рожденика и много щастие с любимите хора му желая от сърце!

# 647
  • Мнения: 4 787
Стресирате се излишно. Туморни маркери за лична употреба по време на инфекция е аргумент в подкрепа на тезата, че хората НЕ трябва да могат сами да си назначават изследвания. Нищо не значат тези резултати на фона на възпалителен процес.

Cyfra 21-1 измерва кератин 19. Кератин 19 има и два псевдогена (19а и 19b), които не са проблем, а маркерът засича и двата. Освен това се покачва при проблеми с хранопровод, пикочен мехур, гърда, бял дроб и други. Влияе се от възпаления.

Токуда имат една от най-добрите клиники по образна диагностика. Проф. Галина Кирова е шеф на клиниката и има особен интерес в белодробните патологии, та може към нея да се насочите. После се обърнете към инфекционист/УНГ - не е добре да прескачете от антибиотик на антибиотик без забележимо подобрение 3 месеца.

Успех!

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 01:13 от Hope4C

# 648
  • Мнения: 528
djoleva  честит празник и дай Боже още много много рожденни дни да посрещате!!!
Пишете как е минал скенера днес и успех!!!🙏

Мама взе сравнителния анализ на двата скенера (Април и Септември).Цитирам:

"Описаната находка във втори сегмент на десния горен белодробен дял е с макроморфология на кръгла ателектаза , но в дд план предвид течноеквивалентните промени в нея , които биха могли да се дължат на РАЗПАД, вторична белодробна лезия  при известен първичен източник не може да се изключи.
Овална зона тип "матово стъкло" в десен долен белодробен дял , видима и на предходното изследване и подлежаща на проследяване.
Двустранни солидни белодробни нодули с размери до 3,5 мм и нехарактерен , подлежащи на проследяване.
Пулмофиброзни промени.
Единични, лекостепенно уголемени медиастални лимфни възли.
Фрактури на ребра вдясно."


Много ме притеснява този описан разпад и тази каша с първичния тумор - размерите са като на първичния, обаче хората мислят, че е разсейка, защото Д.Петров уж бил махнал първичния тумор. На нас първо каза , че не е, после че е , и накрая, че каквото е правил - правил (нещо подобно изръси) и сега много се притеснявам това дали би могло да повлияе на лечението. Тази неразбория, която сътвори този човек с това криене на това какво е правил и какво не много ме тревожи.
Понеделник имам час при Тимчева, за да си обсъдя притесненията с нея.

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Калина,
Мисля, че съмненията ви са неоснователни и за съжаление баща ви има два карцинома едновременно.
В епикризата от VATS не пише ли локализация от където е взет материала?   Трябва да има и оперативен протокол,  където също да е описано какво е правено.
Иначе както е описана въпросната лезия във втори десен сегмент , прилича точно на типична първична лезия от белодробен карцином , който е от доста време - централен разпад с течна колекция, предизвикваща ателектаза.
Аз не виждам от къде другаде може да в взел материал. Нали горни ребра са счупени?!
Не се чете (или не е описано) каква е метаболитната активност на мини лезиите- тези по 3мм. На мен ми приличат на були, и ако нямат метаболитна активност най-вероятно са това.

# 650
  • Мнения: 10 604
Аз записах час при Тимчева чак за 12 октомври, нямаше по-рано.
Стационарния телефон 02/4889999 не го вдигна никой 3 дни. Накрая се сдобих с мобилен на рецепцията и така успях да запиша час. Няма да го посочвам тук, ако някой иска - на лични.

# 651
  • Мнения: 528
Калина,
Мисля, че съмненията ви са неоснователни и за съжаление баща ви има два карцинома едновременно.
В епикризата от VATS не пише ли локализация от където е взет материала?   Трябва да има и оперативен протокол,  където също да е описано какво е правено.
Иначе както е описана въпросната лезия във втори десен сегмент , прилича точно на типична първична лезия от белодробен карцином , който е от доста време - централен разпад с течна колекция, предизвикваща ателектаза.
Аз не виждам от къде другаде може да в взел материал. Нали горни ребра са счупени?!
Не се чете (или не е описано) каква е метаболитната активност на мини лезиите- тези по 3мм. На мен ми приличат на були, и ако нямат метаболитна активност най-вероятно са това.
Ето епикризата от VATS. Преди това PET показа едно образование с размери около 3х2.8 см....и сега след VATS - пак едно образование и то с подобни/същите размери....Каква е възможността Петров да е премахнал първичния тумор с размери 3х2.8 и след 1 месец да има нов тумор пак със същите размери на същото място и то нов....
А и беше казал, че няма да го маха заради плевралния излив, обаче скенера от миналата седмица показва, че излив няма...



# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Според тази епиккриза  атипичната резекция е на друга лезия  в горен лоб.  3 см  това та не е пипана .. Били Са две  отстранена  е мета  а голямата с разпада  е основната . Аз така го разчитам.

# 653
  • Мнения: 528
Според тази епиккриза  атипичната резекция е на друга лезия  в горен лоб.  3 см  това та не е пипана .. Били Са две  отстранена  е мета  а голямата с разпада  е основната . Аз така го разчитам.

Възможно ли е да са били 2 (един основен тумор и една лезия) ,.с  абсолютно еднаквви размери ,но едната да не е излязла на  PET?
Или плевралния излив да изчезне ?

# 654
  • Мнения: 523
Зиги, и ние сме там на 12-ти Simple Smile Сестра ми, мисля, на стационарния телефон на Сердика записа час.

# 655
  • Мнения: 4 787
Калина, ако разчитам епикризата правилно - изливът е дрениран, тоест нормално е да го няма. Хубаво е, че не се е върнал.

Основната лезия от 3см не е пипана, само е констатирана. Махната е друга, сателитна лезия с размер 2см.

# 656
  • Мнения: 10 604
Зиги, и ние сме там на 12-ти Simple Smile Сестра ми, мисля, на стационарния телефон на Сердика записа час.
Сега кажи, че сте от 14 ч - сестрата се впечатли, че 14 и 14.30 са хора с еднакви имена Simple Smile

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Точно,каквото е написал Хоуп исках да кажа.
Съжалявам,че се е получило толкова неразбираемо,но бях на вливка
и с ръкавици ,а и речника на телефона има много малоумни виждания за правопис и граматика понякога.

# 658
  • Мнения: 14 830
Минал е скенер. Резултат другата седмица-вторник или сряда.

# 659
  • Мнения: 523
Зиги, и ние сме там на 12-ти Simple Smile Сестра ми, мисля, на стационарния телефон на Сердика записа час.
Сега кажи, че сте от 14 ч - сестрата се впечатли, че 14 и 14.30 са хора с еднакви имена Simple Smile
От 13:30 сме Simple Smile може и да се засечем все пак.

Общи условия

Активация на акаунт