Защо майки са агресивни към други майки?

  • 15 882
  • 442
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, майки и татковци (ако се намират)! Три пъти прочетох категориите и подкатегориите и не открих съвсем точна. Извинявам се, ако не е за тук. Не съм от най-активно пишещите, но четох доста откакто станах майка наскоро. Тук и из разни ФБ групи, в които попаднах. Това, което ми прави впечатление е как страшно много жени нападат изключително агресивно под мнение или въпрос, без дори да отговарят на въпроса и се зачудих. Примери:

•“Здравейте, детето ми е на 2 месеца, даваме ме му АМ и много го боли корема, с какви капки комбинирате?” Отговори: “Защо не го кърмиш?”, “АМ не е добре за детето”, “По каква причина не кърмиш дете на 2м, това в много тъпо”...

• “Здравейте, търся си бавачка, малкото е на 6м, но ще работя и търся кой да го гледа. Вие как намерихте?” Отговори: “Първите 2 години са най-важни, защо не си гледате детето? Какъв е тоя зор да работите?!?”

• Мисля да родя секцио, как протече вашето възтановяване? Отговори: “Някакв причина имаш ли за секциото?”, “Това не е естественият начин да се ражда!”, “Докога в България ще разрешават тия лигавщини да са по избор?”

И така нататък, стана ясно, а даже не се е стигнало до сериозни въпроси като възпитание и т. н. Като цяло от опита си в живота знам, че често хората като сменят темата, за да нравоучат и натякнат те как разбират нещо, това го правят основно: а) да убедят себе си и б) за да се успокоят за избора си. Честно казано, аз не разбирам защо така агресивно някои (доста) дами подхождат към избора на други, при все че не им вреди, а още повече че не е насочено лично към тях. Попаднах доста на определението “майки героини”, които мои познати жени ползват, за са определят онази, чието дете е проговорило на 10 месеца, гледа те осъдително в парка и ти се кара из ФБ, ако не си в “правия път”. Вие как мислите, защо така?

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 01:48 от Alichka_Balichka

# 1
  • Мнения: 46 517
По същата причина, по която други ги наричат "майки героини" Simple Smile

В живота си срещаме различни хора. Някои са по-тактични, други не, някои обичат да дават съвети, трети са по-шумни. Въпрос на характер, светът е шарен, не може всички да са като нас. На мен не ми пречат. Ако съм в настроение и въпросът ми е интересен си казвам спокойно аргументите, ако не, насочвам разговора в друга насока. Уверена съм в решенията си и чуждото мнение не ме жегва. Може би затова не съм интересна.

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Тепърва те чакат люти битки - за попарата, за гърнето, проходилката, спането, залъгалката, бабата, яслата, второто дете, първия любовник... Wink

# 3
  • Мнения: 12 770
Защото е приятно човек да се самоизтъкне за сметка на някой друг. Едва ли го правят само майките, по-скоро си е една общочовешка черта, която няма нужда от поощрение, за да си избуява като плевел.

# 4
  • Мнения: 174
Ако е само за първия любовник, пак добре 😁

Тепърва те чакат люти битки - за попарата, за гърнето, проходилката, спането, залъгалката, бабата, яслата, второто дете, първия любовник... Wink

# 5
  • Мнения: 22 867
В дадените примери за "нападане" не виждам такова. Всъщност, това, което е отговорено, на практика е вярно. Няма как да знам всичките теми, от които са извадките, но нали върви обсъждане: един написал нещо, друг му отговаря с "нападка", предполагам, следва изясняване на позицията на първия и така се стига до причините и желанието му да се прави едно или друго. И да, различни хора пишат, с различни реакции. Понякога не се разбираме, защото се пише, липсва прекият контакт с участниците в диалога. Не че и когато очи в очи говорим, та винаги се разбираме. При желание и добронамереност винаги може да се изяснят нещата, да се разбере другия човек. Факт, че и доста обидчиви има, които приемат различната позиция за обида или нападка, а не винаги е така.

# 6
  • Мнения: 174
Бих казала, че заяждането си личи ясно, дори написано. Просто не ми се ще за приема, че хора които се имат за зрели решават, че като вместо да отговорят, си насадят мнението, това има полза за някого.

# 7
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Тепърва те чакат люти битки - за попарата, за гърнето, проходилката, спането, залъгалката, бабата, яслата, второто дете, първия любовник... Wink
Класика! Независимо, дали бива призната за такава.

# 8
  • Мнения: 275
Много ми хареса въпроса.Според мен тези майки са нещастни в новата си роля, самосъжаляват се и им се плаче за предишния безгрижен живот. Иначе при споменаването на проблем биха се отнесли със съжаление, а те сякаш завиждат, че някой търси вратичка(според тях за да се измъкне), а за тях няма измъкване.Ако се радваха, че могат да кърмят и успяват, биха проявили съчувствие към майката, търсеща АМ. На тях не им се занимава,, не намират радост в това, правят го защото трябва, не защото искат.Това може да се отнесе към всеки от посочените примери и е общовалидно-"ех, как се прецаках, а можеше и по-лесно да ми бъде".
Тези, които пряко сили успяват в нещо, каквото и да е то, го правят, загърбвайки други задължения и интереси и си го знаят, може и виновни да се чувстват(макар че човек не може навсякъсе да огрее).Постоянно се генерира напрежение и то често избива в такива крясъци и злобни подмятания, защото е безопасно  ей така да си излеят гнева безнаказано.Те самите не могат да видят гредата в своето око, но виждат сламката в чуждото.Лошото е, че наистина са много и са шумни, няма как да не ги чуеш.
Не им е удобно да си признаят тези мисли и се залъгват, че така са полезни, като "отворят очите" на несправящите се.Много е трудно да сме добри майки, съпруги, домакини -всичко това едновременно, ужасно  е изморително , а когато и няма подкрепа или помощ, може да бъде и смазващо. Не ги оправдавам, давам си сметка, че и аз съм го правила.

# 9
  • Мнения: X
Щото им е кеф и щото толкоз им стига акъла. Защото така са решили.

Въпросът "защо" се задава за абсолютно всичко. Защо пък не?

Защо небето е синьо и защо рибите дишат под водата и защо кучето лае, а котката мяука...

# 10
  • Мнения: 174
Даже не очаквах такъв гениален коментар. Не съм иронична. Ръкопляскам и все едно аз съм го написала. Мисля, че дори не само за темата с майчинството. И да, много са. Много са и другите, но някак знаят, че “тяхната прода” не лае.

Много ми хареса въпроса.Според мен тези майки са нещастни в новата си роля, самосъжаляват се и им се плаче за предишния безгрижен живот. Иначе при споменаването на проблем биха се отнесли със съжаление, а те сякаш завиждат, че някой търси вратичка(според тях за да се измъкне), а за тях няма измъкване.Ако се радваха, че могат да кърмят и успяват, биха проявили съчувствие към майката, търсеща АМ. На тях не им се занимава,, не намират радост в това, правят го защото трябва, не защото искат.Това може да се отнесе към всеки от посочените примери и е общовалидно-"ех, как се прецаках, а можеше и по-лесно да ми бъде".
Тези, които пряко сили успяват в нещо, каквото и да е то, го правят, загърбвайки други задължения и интереси и си го знаят, може и виновни да се чувстват(макар че човек не може навсякъсе да огрее).Постоянно се генерира напрежение и то често избива в такива крясъци и злобни подмятания, защото е безопасно  ей така да си излеят гнева безнаказано.Те самите не могат да видят гредата в своето око, но виждат сламката в чуждото.Лошото е, че наистина са много и са шумни, няма как да не ги чуеш.
Не им е удобно да си признаят тези мисли и се залъгват, че така са полезни, като "отворят очите" на несправящите се.Много е трудно да сме добри майки, съпруги, домакини -всичко това едновременно, ужасно  е изморително , а когато и няма подкрепа или помощ, може да бъде и смазващо. Не ги оправдавам, давам си сметка, че и аз съм го правила.

# 11
  • Мнения: 22 867
Бих казала, че заяждането си личи ясно, дори написано. Просто не ми се ще за приема, че хора които се имат за зрели решават, че като вместо да отговорят, си насадят мнението, това има полза за някого.
Ами това всъщност е отговор, тези зрели хора така мислят. Не знам защо се очаква да се съгласят веднага с питащия. Насаждане на мнение не знам как се прави. Това че аз казвам нещо, което друг не приема, не е насаждане. Когато се пита, е ясно, че ще има всякакви отговори. Питащият просто си избира тези, които го удовлетворяват, защото той най-добре знае положението и ситуацията, в които се намира. А другите отговарят според своя житейски опит. Никой не е в състояние да накара някого да приеме неприемлив за него отговор.
На мен пък гениалният коментар ми е абсолютно неоснователен. Не бих си позволила да характеризирам непознати, при това доста хора, обърнали ми внимание и отговорили на мой въпрос, като злобни, несполучили, завистливи и всичкото изброено, само защото са на друго мнение по въпроса. А може би всеки съди по себе си, severnosianie пише, че го правила, аз пък не съм. Давам мнение по въпроса, а дали ще бъде прието, зависи от питащия, няма как да му се наложа. Хора различни.....

# 12
  • Мнения: 11 567
Да не пишеш дисертация?
Кой ти хапна от паничката?
Такива екзестенциални въпроси и чудения винаги е имало- кокошката, или яйцето.

# 13
  • Мнения: 3 250
Много ми хареса въпроса.Според мен тези майки са нещастни в новата си роля, самосъжаляват се и им се плаче за предишния безгрижен живот. Иначе при споменаването на проблем биха се отнесли със съжаление, а те сякаш завиждат, че някой търси вратичка(според тях за да се измъкне), а за тях няма измъкване.Ако се радваха, че могат да кърмят и успяват, биха проявили съчувствие към майката, търсеща АМ. На тях не им се занимава,, не намират радост в това, правят го защото трябва, не защото искат.Това може да се отнесе към всеки от посочените примери и е общовалидно-"ех, как се прецаках, а можеше и по-лесно да ми бъде".
Тези, които пряко сили успяват в нещо, каквото и да е то, го правят, загърбвайки други задължения и интереси и си го знаят, може и виновни да се чувстват(макар че човек не може навсякъсе да огрее).Постоянно се генерира напрежение и то често избива в такива крясъци и злобни подмятания, защото е безопасно  ей така да си излеят гнева безнаказано.Те самите не могат да видят гредата в своето око, но виждат сламката в чуждото.Лошото е, че наистина са много и са шумни, няма как да не ги чуеш.
Не им е удобно да си признаят тези мисли и се залъгват, че така са полезни, като "отворят очите" на несправящите се.Много е трудно да сме добри майки, съпруги, домакини -всичко това едновременно, ужасно  е изморително , а когато и няма подкрепа или помощ, може да бъде и смазващо. Не ги оправдавам, давам си сметка, че и аз съм го правила.
Българката не е много надарена.
Кърменето е без пари, държавната болница е без пари, стоенето вкъщи до печката боса докато детенце не направи 18 е най-важно, мунчо, че обича зелето добре изпечено като на мама... Просто се стои далеч от такива.

# 14
  • Мнения: 1 314
Здравейте, майки и татковци (ако се намират)! Три пъти прочетох категориите и подкатегориите и не открих съвсем точна. Извинявам се, ако не е за тук. Не съм от най-активно пишещите, но четох доста откакто станах майка наскоро. Тук и из разни ФБ групи, в които попаднах. Това, което ми прави впечатление е как страшно много жени нападат изключително агресивно под мнение или въпрос, без дори да отговарят на въпроса и се зачудих.
Скрит текст:
Примери:

•“Здравейте, детето ми е на 2 месеца, даваме ме му АМ и много го боли корема, с какви капки комбинирате?” Отговори: “Защо не го кърмиш?”, “АМ не е добре за детето”, “По каква причина не кърмиш дете на 2м, това в много тъпо”...

• “Здравейте, търся си бавачка, малкото е на 6м, но ще работя и търся кой да го гледа. Вие как намерихте?” Отговори: “Първите 2 години са най-важни, защо не си гледате детето? Какъв е тоя зор да работите?!?”

• Мисля да родя секцио, как протече вашето възтановяване? Отговори: “Някакв причина имаш ли за секциото?”, “Това не е естественият начин да се ражда!”, “Докога в България ще разрешават тия лигавщини да са по избор?”

И така нататък, стана ясно, а даже не се е стигнало до сериозни въпроси като възпитание и т. н. Като цяло от опита си в живота знам, че често хората като сменят темата, за да нравоучат и натякнат те как разбират нещо, това го правят основно: а) да убедят себе си и б) за да се успокоят за избора си. Честно казано, аз не разбирам защо така агресивно някои (доста) дами подхождат към избора на други, при все че не им вреди, а още повече че не е насочено лично към тях. Попаднах доста на определението “майки героини”, които мои познати жени ползват, за са определят онази, чието дете е проговорило на 10 месеца, гледа те осъдително в парка и ти се кара из ФБ, ако не си в “правия път”. Вие как мислите, защо така?
Защото към жените, жени са най-агресивни. В пъти повече от мъжете. Вербална агресия, защото този начин са развили през времето в най-голяма степен, тъй като при физическа агресия изходът не е много предвидим. Огледайте се около себе си. Какво е отношението на една жена към други жени - клюки, забележки, приказки зад гърба, коментари за визия, характер, поведение, всичко, за което една жена може да се сети и изнамери у друга, е повод за лоши думи и агресия. Единици са тия, у които липсва подобен поглед към другите.
Неосъзнатост.

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 08:47 от Vasudevaya

Общи условия

Активация на акаунт