ОСМИ клас 2020/2021 - Великденска отмора и морски широти - във ОСМИ КЛАС е време за стоплящи мечти!

  • 27 729
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 25 984
Хахахахаха, добре, горе-долу мисля те разбрах за страните Simple Smile
Днес съм хоумофис, но другия път като дойдеш може да пием нещо в градина Wink

# 706
  • София
  • Мнения: 1 581
... безтегловното му, неебателно състояние...

JoyStuck Out Tongue Winking Eye

# 707
  • София
  • Мнения: 3 583
Вчера имахме следната ситуация: намилам аз  нещо за отношението на малкия към учебния процес, наборът в това време се подсмихва под мустак. Като ми прикипя - питам го колко думи по японски е написал. А малкият под мустак казва в отговор: "Иии, почвам да бягам, бате!"
Като прихнах да се смея, отиде ми всичкият родителски авторитет на вятъра...

# 708
  • София
  • Мнения: 2 442
Покрай диалога на Сани и Звън – представяте ли си да се окаже, че с някоя от вас сме колежки, а да не знаем това? Примерно организираме си среща на темата (много ми се иска и съм сигурна, че ако не беше този Ковид, досега няколко да сме имали вече) и изведнъж виждаме познати лица! Направо не е истина Simple Smile.
П.П. Преди малко разговарях с ММ. Регионалната директорка му е звъняла да го пита дали е ваксиниран. Започвали присъствените, а не онлайн срещите на ръководството и тактично са му казали, че или трябва да е ваксиниран или да има антитела. 

# 709
  • софия
  • Мнения: 25 984
И ако не е ваксиниран или няма антитела какво? Няма да го пуснат на работа ли?
Това вече е твърде отвъд.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 583
Аз знам за голяма прозводствена фирма, която са си задължили персонала да се ваксинира.

# 711
  • София
  • Мнения: 7 214
Ако в голямата производствена фирма стане клъстер от 30% заразени наведнъж, може и да фалират.
Разбирам ги.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 442
Не знам Звънче. Довечера ще говорим повече, но това е елегантен начин да ги стимулират да се ваксинират. По принцип той не е против ваксиниране и си мисли да го направи, но наистина останах изумена.

# 713
  • Мнения: 48 238
Аз съм ваксинирана, но никак не държа да се връщам в офиса. Работата ми се изпълнява на 120 процента от дома,без да губя 2 часа за път
 Не съм вече и млада и красива,та да примре някой да ме гледа.
Децата са друго нещо. Вече и на мен ми дойде прекалено...
Иначе аз не припадам по образованието в миналото. И тогава си беше на късмет и имаше големи разлики и доста издънки. В момента сме в безтегловност. Старите традиции в образованието вече са отречени, но няма капацитет за новости. Кадрите...ех. ми не са особено добри,ама пък са плод на "старото", "добро" образование...

# 714
  • Мнения: X
Покрай диалога на Сани и Звън – представяте ли си да се окаже, че с някоя от вас сме колежки, а да не знаем това?
Като нищо.
Когато отминат тези неприятни времена, би било добре да се познаваме и в реала.
Някога...
И ако не е ваксиниран или няма антитела какво? Няма да го пуснат на работа ли?
Това вече е твърде отвъд.
Hands Plus1
Защо досега не са ни поставяли такива изисквания за далеч по-страшни болести?
Да, има задължителни ваксини за тях, но никой не ни е проверявал дали ги имаме, нито са ни издавали сертификати и т.н. За недопускане до работа на неваксиниран пък сигурно бихме се изсмяли до преди година. Open Mouth
Все такива въпроси ме вълнуват напоследък.
Може би след години ще знаем, като се анализират нещата в ретроспекция.

# 715
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
Е,щом и Хепи " обърнаха" с " блестящото" управление на епидемията...

И аз да се оплача от училище. Снощи С. остава да учи след мен, аз лягам с кокошките.Учи по...физическо.  Знам ли аз ,че в тениса на маса имало 15 начина -различни  захвата с ръката на ракетата. И трябва да ги научи. Плюс всичко за тениса на теория  Днес ми пише- виж си Школото.  Не само 2- ка , ами и забележка за неподготвена за час.   На всички насвяткала двойки.     И така от началото на 8 клас,все нещо накриво върви там . Двойката не ме тормози, ще има една за цвят, ама ми отвратиха детето от най- любимия й час.

# 716
  • Мнения: 8 285
Ако правим сравнение на образованието преди и сега пак трябва да имаме предвид кое точно "преди" визираме. Аз съм 73-и набор и тръгнах на училище през 1980г. Бяхме последния випуск по една програма, следващите бяха по друга, с други учебници. От дистанцията на времето аз съм много доволна програмата, по която съм учила български (нямам спомен за нещо затормозява що от рода сложно съставно с не знам си какво подчинено), история, география, химия, физика и биология. Много систематично, задълбочено, но въпреки това много ясно и подредено. Няколко години по-късно, разглеждайки учебниците на брат ми, ми се струваше, че учи всичко ужасно хаотично. Може и да е било субективно усещане, не знам. В настоящия момент обаче няма нищо субективно в отношението. Учат ужасно хаотично почти всички предмети с отвратителни учебници.
Относно учителите, и преди, и сега, всичко за жалост опира до късмет. Много пъти съм споделяла, че аз имах късмета да ми преподават страхотни учители в по-голямата си част. Отделно в нашето училище цареше един по-свободен дух. Никой не ни е гонил заради униформи, пуснати коси. В някои училища в града ни цареше здраво следене за тези неща.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 471
Аз предлагам идния месец да измислим някаква среща на открито.Времето хубаво, училището ще го бъдем отсвирили ,период преди отпуска....Мисля че добре би ни се получило

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 1 852
Аз предлагам идния месец да измислим някаква среща на открито.Времето хубаво, училището ще го бъдем отсвирили ,период преди отпуска....Мисля че добре би ни се получило
Аз съм ЗА - тъкмо тогава ще съм ваксинирана и с втора доза 👍

# 719
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
На предаването на властта в МОН, Вълчев ми се стори искрено щастлив, че приключи.

Общи условия

Активация на акаунт