Какво е сгафил Иво Инджев?

  • 5 677
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Предполагам, че въпросът е най-вече в това, че се нанася обида на държавния глава, на институцията. Това е недопустимо в която и да е държава.
Може да се цитира непроверена информация за бизнесмена Гъзи Гъзев, но не и за президента.

Не може и за Гъзи Гъзев, особено ако информацията е клеветническа, уронваща престижа и прочие. Ще го осъди като стой та гледай.

# 16
  • Мнения: 2 353
  Гледах предаването, Инджев каза, че това е непроверена информация и "ако това е така как Вие бихте го коментирали?".  Не мисля, че това е обида. Харесвам предаването му и в неделя преди обяд вече ще гледам друг канал.

# 17
  • Мнения: 2 013
 Гледах предаването, Инджев каза, че това е непроверена информация и "ако това как Вие бихте го коментирали?".  Не мисля, че това е обида. Харесвам предаването му и в неделя преди обяд вече ще гледам друг канал.

А кой беше гостът, когото попита как би коментирал мезонета на Първанов?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 381
Нали е казал, че информацията е непроверена. Какъв им е проблемът тогава??? Друг е въпросът, че в журналистиката има едно златно правило - информацията се проверява от два, независими един от друг, източника. Голям проблем ще да е станал, щом се разделят "по взаимно съгласие".

Интересува ме той цитира ли в предаването си източник от президентството по въпроса за мезонета на Първанов? Ако не е - абсолютно е за уволнение. И не защото го е направил с Първанов. Клеветата си е клевета към всеки и всеки би могъл да заведе дело и да го спечели евентуално, ако е оклеветен.
Какво значи източник от президентството? Получаваш някаква информация от някакъв източник. После търсиш въпросния човек и го питаш, а в случая пресцентъра на президентството, ако не може да докопа самия президент на някое събитие: "Вие имате ли подарен мезонет еди-къде си?", "Кой ви го е подарил?", "Защо сте го приели?" (ако го е приел) или "Защо отказахте?".
В предаването обясняваш каква информация си получил и че източникът ти е непроверен. После даваш и позицията на президента, и понеже едва ли ще бъде открит на джи ес ема си и ако не е питан на някое от събитията, даваш официалния отговор от пресцентъра. Ако не са ти отговорили, казваш кога си им пратил въпросите, какви са въпросите и че от президентството няма отговор. Журналистът трябва да потърси винаги и ответната страна.  Това е!  Thinking

# 19
  • Мнения: 2 353
Водещ:
Като стана дума за кухни и за компромати, да ви попитам,
сега може би ще ви прозвучи странно, но получихме имейли, в
които се твърди, че г-н Първанов притежава мезонет за 100 хиляди
долара в здание на централен булевард в София. Съжалявам, че
трябва да кажа нещо, което, признавам, не съм проверил, но ако
има нещо такова, възможно ли е да бъде доказано така ли е или
не? Тук се намесва името на г-н Манджуков, който той е наградил
с орден.
М. Мирчев:   
Ами това е типичен дребнав компромат. Нека се извади на
масата и да се проверят фактите. Нищо лошо не виждам един
президент да има един мезонет за сто и... за какво казахте?
Водещ:
100 хиляди евро на булевард. . .
М. Мирчев:
Значи това е 150 - 200 хиляди лева, което е голям
апартамент, такава му е стойността, около 120-150 квадрата в
София.
Водещ:
Намекът е, че тук се търси връзка с награден от него...
М. Мирчев:
Такива апартаменти имат страшно много хора, защо пък
президентът да няма такъв апартамент.
Ст. Станилов:
С президентска заплата. . .
М. Мирчев:
Въпросът е как е купен, с какъв кредит, дали е официално,
дали е на негово име или на някаква 15-та братовчедка, това са
важните неща, въпросът е да се сложат на масата. Но това е от
най-дребнавите и грозни компромати, ако такова нещо е пуснато

# 20
  • Мнения: 2 013
Нали е казал, че информацията е непроверена. Какъв им е проблемът тогава??? Друг е въпросът, че в журналистиката има едно златно правило - информацията се проверява от два, независими един от друг, източника. Голям проблем ще да е станал, щом се разделят "по взаимно съгласие".

Интересува ме той цитира ли в предаването си източник от президентството по въпроса за мезонета на Първанов? Ако не е - абсолютно е за уволнение. И не защото го е направил с Първанов. Клеветата си е клевета към всеки и всеки би могъл да заведе дело и да го спечели евентуално, ако е оклеветен.
Какво значи източник от президентството? Получаваш някаква информация от някакъв източник. После търсиш въпросния човек и го питаш, а в случая пресцентъра на президентството, ако не може да докопа самия президент на някое събитие: "Вие имате ли подарен мезонет еди-къде си?", "Кой ви го е подарил?", "Защо сте го приели?" (ако го е приел) или "Защо отказахте?".
В предаването обясняваш каква информация си получил и че източникът ти е непроверен. После даваш и позицията на президента, и понеже едва ли ще бъде открит на джи ес ема си и ако не е питан на някое от събитията, даваш официалния отговор от пресцентъра. Ако не са ти отговорили, казваш кога си им пратил въпросите, какви са въпросите и че от президентството няма отговор. Журналистът трябва да потърси винаги и ответната страна.  Това е!  Thinking

Е, това и аз имах предвид, само че не ми се обясняваше така дълго. Източник от президентството е точно човек, упълномощен да дава информация на журналисти от името на президента, т.е. пресофиса.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 764
За мен това беше най-интелигентното предаване с политически коментари в родния ефир и съжалявам, ако наистина БТВ се раздели с този ерудиран журналист. Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Информация от два независими източника може и да са включително два имейла. Макар че това се характеризира по-скоро като сигнал.. както и да е.
Друг е въпросът, че в случая е можело да звънне тук -там.

Divana, не знам дали правилно разбирам мнението ти, но нали не мислиш, че от пресцентъра на президента биха дали подобна информация?  Stop Те по принцип са крайно недружелюбни, та камо ли в подобен случай...

За мен това беше най-интелигентното предаване с политически коментари в родния ефир и съжалявам, ако наистина БТВ се раздели с този ерудиран журналист. Thinking

И аз така мисля.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен това беше най-интелигентното предаване с политически коментари в родния ефир и съжалявам, ако наистина БТВ се раздели с този ерудиран журналист. Thinking

Да, така е.....надявам се да остане

# 24
  • София
  • Мнения: 2 381
Информация от два независими източника може и да са включително два имейла. Макар че това се характеризира по-скоро като сигнал.. както и да е.
Друг е въпросът, че в случая е можело да звънне тук -там.

Divana, не знам дали правилно разбирам мнението ти, но нали не мислиш, че от пресцентъра на президента биха дали подобна информация?  Stop Те по принцип са крайно недружелюбни, та камо ли в подобен случай...

Два независими един от друг източника не са два имейла. Въпросът е кой ги е писал тези имейли и задължително се проверяват. Няма да се впускам в подробности как. Всеки журналист знае.

# 25
  • Мнения: 2 013
Информация от два независими източника може и да са включително два имейла. Макар че това се характеризира по-скоро като сигнал.. както и да е.
Друг е въпросът, че в случая е можело да звънне тук -там.

Divana, не знам дали правилно разбирам мнението ти, но нали не мислиш, че от пресцентъра на президента биха дали подобна информация?  Stop Те по принцип са крайно недружелюбни, та камо ли в подобен случай...

[

Естествено, ще отговорят, че това не отговаря на истината и е предизборна клевета или нещо подобно. Дори и да е вярно. Но важното е, че са попитани и се е чуло тяхното отричане веднага след обявяването на информацията.
А като е велик журналист Иво Инджев защо пита за тоя апартамент Михаил Миков, а не тръгне да направи разследване. В мейла сигурно се казва къде е апартамента, да го издири, да потърси нотариалното вписване, на чие име и прочие... Така се правят неща от типа "Уотъргейт", а не с пускане в пространството на клюки: пратиха ни мейл, че Манджуков бил купил мезонет на Първанов... А помните ли как Първанов му даде орден "Стара планина"...

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Права си Дивана. Няма да те цитирам, че мн. дълго ще стане...

# 27
  • Мнения: 834
Все си мисля, че това е поръчка. Кажи че сестра му е к..ва, пък после доказвай че нямаш сестра. А сега остава Инджев да се направи на жертвено агне. Недопустимо е според мен журналист от неговата класа да пуска такава непроверена информация в такъв момент.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 244

Аз за това писах, че е по-скоро "сигнал", а след това - че се звънят телефони.


В края на краищата Михаил Миков ли е бил на гости при Инджев или Михаил Мирчев?
Не се търси мнението на пресцентъра, а на Манджуков по-скоро, като преди това се опитваш да влезеш в контакт с някой от авторите на мейлите. Механизмите са много, конкретното предаване не съм гледала, така че не желая да си създавам предубедено мнение.

# 29
  • Мнения: 2 013
И аз не съм гледала предаването, вярно, че Мирчев е цитиран, още по-зле. 
А за мнението на Манджуков си напълно права. Да, и неговото име е замесено, също трябва да бъде питан. Защото и той би могъл да си търси правата като оклеветен - т.е. презумпцията е, че е подкупвал президента.
Историята с апартамента може даже да е вярна, но Инджев не се е постарал да се подкове.

Общи условия

Активация на акаунт