Проблеми с ученето, или какво знаем за дислексията! - 7

  • 36 607
  • 386
  •   1
Отговори
# 315
  • гр. София
  • Мнения: 447
Ravven_R аз водих дъщеря ми в Асоциация Дислексия - България, ул. Белоградчик https://www.dyslexia-bg.org/index.php?option=com_content&view=ar … Itemid=39&lang=bg преди почти три години.

# 316
  • Мнения: 12 506
Дъщеря ми посещава шест години центъра на ул. Белоградчик, работи с Елена Михова. В детската градина работи малко с Жасмина Йончева от другия център, но не се сработиха.

# 317
  • Мнения: 100
Ravven_R аз водих дъщеря ми в Асоциация Дислексия - България, ул. Белоградчик https://www.dyslexia-bg.org/index.php?option=com_content&view=ar … Itemid=39&lang=bg преди почти три години.

Дъщеря ми посещава шест години центъра на ул. Белоградчик, работи с Елена Михова. В детската градина работи малко с Жасмина Йончева от другия център, но не се сработиха.

И аз натам се насочих , гледах и сайта .. ще се свържа с тях Simple Smile за повече информация
Малко ни е далече разстоянието , но се налага за детето
Благодаря за отговорите

# 318
  • гр. София
  • Мнения: 447
Не сме от Русе, заложих на интензивният едноседмичен курс, наех апартаментза периода до центъра.
Дано да успея тази година отново да организирам посещението на такъв курс. Дъщеря ми се влюби в Русе (плака, когато си тръгнахме и иска да живее там). Със сигурност, тези чувства бяха разпалени и от вълшебниците в центъра.

# 319
  • Мнения: 100
Не сме от Русе, заложих на интензивният едноседмичен курс, наех апартаментза периода до центъра.
Дано да успея тази година отново да организирам посещението на такъв курс. Дъщеря ми се влюби в Русе (плака, когато си тръгнахме и иска да живее там). Със сигурност, тези чувства бяха разпалени и от вълшебниците в центъра.

А апартамента от къде го намерихте ? От интернет ли ?
За колко дълъг период?

# 320
  • Мнения: 32
Не сме от Русе, заложих на интензивният едноседмичен курс, наех апартаментза периода до центъра.
Дано да успея тази година отново да организирам посещението на такъв курс. Дъщеря ми се влюби в Русе (плака, когато си тръгнахме и иска да живее там). Със сигурност, тези чувства бяха разпалени и от вълшебниците в центъра.

Може ли да споделите цената на курса и колко часа дневно е?

# 321
  • Мнения: 12 506
Звъннете или пишете във Вайбър - 088 719 9437 (Елена Михова), за да получите актуална информация относно цените. Иначе мисля е 30 часа на година, които децата от други градове вземат за 1 или 2 седмици, по няколко часа на ден. Зависи и от детето какво натоварване може да понесе.

# 322
  • Мнения: 32
Благодаря!

# 323
  • Мнения: 100
Звъннете или пишете във Вайбър - 088 719 9437 (Елена Михова), за да получите актуална информация относно цените. Иначе мисля е 30 часа на година, които децата от други градове вземат за 1 или 2 седмици, по няколко часа на ден. Зависи и от детето какво натоварване може да понесе.
Обадих се , записахме час за април .
Благодаря за информацията

# 324
  • гр. София
  • Мнения: 447
Апартамента беше обявен в една от платформите, но аз се свързах с хазяйката: 97 улица „Александровска“, 7000, България, тел. +359 88 581 5905 - вие останахме доволни, проверете дали е актуален.

# 325
  • Мнения: 100
Апартамента беше обявен в една от платформите, но аз се свързах с хазяйката: 97 улица „Александровска“, 7000, България, тел. +359 88 581 5905 - вие останахме доволни, проверете дали е актуален.
благодаря ви

# 326
  • Мнения: 200
Не сме от Русе, заложих на интензивният едноседмичен курс, наех апартаментза периода до центъра.
Дано да успея тази година отново да организирам посещението на такъв курс. Дъщеря ми се влюби в Русе (плака, когато си тръгнахме и иска да живее там). Със сигурност, тези чувства бяха разпалени и от вълшебниците в центъра.
Аз направих същото. Апартамент в близост до адреса и интензивен курс за седмица. Никъде другаде не постигнахме до онзи момент повече отколкото направиха тези 2 прекрасни и сърцати жени с детето ми. И до ден днешен говори за Русе и за тях с голяма любов.
Пожелавам ви късмет!

# 327
  • Мнения: 3 459
Здравейте!

Имам дъщеря в 6 клас. Още от края на първи клас започна да ме гложди че най-вероятно има някакъв проблем. Говорих с госпожите ѝ и все ме убеждаваха че всичко е наред и може би имам високи очаквания. До края на 4 клас все едно и също, въпреки че всичко се случваше изключително трудно и мъчително. Математиката и до ден днешен не и говори почти нищо, може би до 5 клас нямаше никаква представа от време, пари, количество. Сега също много трудно смята колко примерно трябва да и върнат като ресто ако сметката и е 12.50, а тя има 20 лева. Затова си плаща навсякъде с карта. Текстови задачи изобщо не успява да асимилира. По отношение на българския - пише с много малък шрифт и винаги разменя буквите, изключително много правописни и пунктоационни грешки, пише изключително бавно и държи химикала сякаш забива пирон. Не обича да чете по собствена инициатива. Все още чете разпокъсани дума до дума и много често тотално бърка думите или пък членуването им. Домашните и отнемат буквално часове. По отношение на разказвателните предмети - може и 10 пъти да го прочете и накрая сякаш е изтрито с гумичка, но ако да речем види реклама по тв ще ми я каже до най-малкия детайл.
Водена е при логопед преди време които каза че всичко било наред. Ресурсен учител беше изразил мнение че става въпрос за класическа проба мързел. Близките около мен мислят че си измислям и едва ли не няма да се успокоя докато не я диагностицират. А аз просто искам да съм убедена за себе си, нищо повече, защото това ме гложди вече години наред.

Бихте ли ме насочили към кой да се обърна в Пловдив?

# 328
  • Мнения: 12 506
Детето най-вероятно е не само с дислексия, но и с дискалкулия. Моето е седми клас, почти 1:1, с тази разлика, че чете гладко от началото на втори клас, почти не допуска грешки при четене, ако е концентрирана пише сравнително грамотно, т.е с малко грешки. Мина през много ситен почерк и през много едър - при преминаване на широки редове и на карирани листи трудно оразмеряваше буквите.
Обследване й правиха в София, в Александровска болница. Знам, че Ви е много далеко, но силно препоръчвам да дойдете за седмица в Русе за интензивна работа с детето в Асоциация Дислексия.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 086
Водена е при логопед преди време които каза че всичко било наред. Ресурсен учител беше изразил мнение че става въпрос за класическа проба мързел.
Ей това ме втрещи!
Мързел би било, ако след добро обяснение/малко труд детето се справя, осмисля, разбира, научава. Детето удобно симулира мързел, за да прикрие други дефицити.
И моето дете описа - никаква представа за време, пари, количество. Съзнава го и много се напряга да не се "изложи" ако излиза извън рутината. Учи трудно, по-ефективно е, ако е през слуха и очите (видео, тип уча.се), а не ако чете урока. И никога от първия път (такова нещо, в час да е разбрала и запомнила всичко, просто няма).
Не знам къде в Пловдив да отидете, но знам, че не си измисляш. Върни назад в темата и виж отзивите за асоциацията в Русе. Може би си струва да направите един "рунд" - най-малкото и ти и детето да схванете, че проблем има, но има и механизми за компенсиране на дефицитите. И най-важното, погрижете се за самочувствието на детето. Много лесно ще повярва, че е глупава и ще снижи очакванията и изискванията към себе си. Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт