Колко често се виждахте преди да заживеете заедно?

  • 12 253
  • 314
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте,
не знам откъде да започна...

Дълго време се чудих към кой да се обърна за съвет, защото дори да осъзнавам това, което ми тежи, виждам, че ми е трудно да променя начина, по който възприемам нещата и това много ми пречи във връзките.

На 32 години съм.
Имала съм няколко връзки, но последните три ги прекратих прекалено рано.
Все едно границата ми е максимум 6 месеца.
Първите ми две връзки преди тези, са по 4 години.

Осъзнах, че колкото и да успявам да продължа напред след всяка раздяла, докато не разбера защо се получава така при мен, нищо няма да се промени и все ще си тръгвам първа.
Осъзнах, че ще си давам нови шансове в любовта и след 6-тия месец ще зарязвам човека, с който съм.
Без да е имало нито караници, нито някакъв вид конфликт, нито един съществен проблем или пречки.

Каква е причината да искам раздяла?
Държала съм на всеки мъж, с който съм била, но все така се получава, че искат да се виждат с мен само в почивни дни.
Започнах да се чувствам като жена за уикенда!
С един мъж така да ми се случи, казах си ок.
Но с всеки следващ да се чувствам така, това ме притеснява.

В работните дни - след работа, какво правят тези мъже?
Защо не успявам да ги провокирам да дойдат да се видим, да се разходим някоя вечер, дори да е за 1-2 часа... Толкова ли е трудно след работа да отделиш време на любимия си човек?
Примерно, аз съм готова да хвана автобус, метро или каквото и да е било, за да отида до дома на мъжа, с който съм и да се разходим, просто да сме заедно дори за малко.
За мен времето прекарано с люмия човек е ценно и нито работата, нито умората...могат да ме спрат да отделя един час за любовта.
Защо тогава на мъжете им е толкова трудно да направят това за мен? За нас?
(мъжете, с които съм била са с коли, тоест им е по-лесно от мен да се придвижат и да се видим)

ВИЕ колко често се виждахте в седмицата, преди да заживеете с мъжа до вас?
Има ли и други жени, които са се чувствали като мен, как осъзнахте къде е проблема, успяхте ли да промените човека до вас и да осъзнаят, че само в почивните дни не ви е достатъчно?
В периода на гаджета, да не би аз да греша като си мисля, че е нормално да се виждаме по-често в началото...
Може би съм прекалено голяма романтичка, но ми е трудно да се правя, че не ми пука.

Ще ви дам няколко примера:
1. Едно от момчетата ми казва "Искате ти се да дойда сега до вас и да е видим вечерта?" , аз казвам " Да", и той "Само можеш да си мечтаеш хахаха" (уж на шега е цялото нещо)
2. Друго момче казва "Как ще реагираш , ако дойда тази вечер до вас". аз казвам "Ще е супер", и той "хихихи" (тоест няма да дойде, а просто го споменава)

Това са малки примери, в един момент такива реплики започват да ме дразнят.
Знаят, че искам да съм с тях, да прекараме повече време заедно, но нищо не се променя.
И все едно се опитват леко да ме "дразнят".

Просто вече три връзки ги приключвах САМО заради тази причина, заради рядкото виждане, само в ПОЧИВНИТЕ ДНИ.
Да си кажа ли - това е нормално, в един момент, като дам шанс на мъжа до мен, ще заживеем един ден заедно и ще прекараме повече време заедно.
Да не приемам навътре това, че не искат след работа да дойдат да ме видят за малко.
Защо ми е толкова трудно...

Как ще градим сериозна връзка, ако се виждаме толкова рядко, как?
А и съм на 32г., не съм на 20г.

Когато говоря с мъжа до мен, че ми тежи това за виждането - се чувствам все едно прося внимание, все едно се моля за любов, за време прекарано заедно....
Но напук на всичко, го правя, говоря открито, но след като видя, че няма промяна, искам раздяла.

Имам с какво да си запълвам времето, работа, приятели, хобита, но когато съм влюбена искам повече време с човека, с който съм.
Тоест не е решението просто да се разсейвам с други неща.

Как да преодолея по-лесно времето, през което не съм с мъжа до мен?
Ще ми бъде интересно да чуя и други мнения, да разбера дали има и други като мен, които не са ок с положението, в което ме поставят...

Благодаря за вниманието!

# 1
  • Мнения: 38
Мисля, че сама не обичаш и не уважаваш себе си и мъжете го усещат. Точно затова не си дават зор и не си им интересна. Съжалявам, ако звуча грубо, но е по-добре да го осъзнаеш. Ако започнеш да цениш себе си, мъжете ще започнат да те гледат с друго око. Може би ти самата не се приемаш за достойна за внимание. Мъжете имат радар за такива жени и съответно не ги “гонят”. Поработи над самооценката си. Тогава ще видиш и промяна в типа мъже, които те заобикалят. Ако цениш времето си и животът ти се върти около теб самата, а не просиш час внимание, ще получаваш цялото време, без да го искаш дори. Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 582
ВИЕ колко често се виждахте в седмицата, преди да заживеете с мъжа до вас?
Виждахме се абсолютно всеки ден и то – не "набързо", а поне за няколко ча̀са вечерно време. Случвало се е да си определим среща дори в сутрешните часове, преди началото на работния ден, за да закусим заедно (това, в случай че не съм прекарала нощта в неговия дом). Срещали сме се и в обедните си почивки, макар и по-рядко. Така сме горе-долу от втората седмица, броено от запознанството ни.

За статистиката – всички мъже, които са ме ухажвали през живота ми, са напирали да се срещаме възможно по-често (дори без да сме интимни). Ако някой иска да се виждаме само през уикенда, бих счела, че желае да сме единствено сексуални партньори, но не и двойка, в класическия смисъл на тази дума.

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 12:44 от Blаck Cat

# 3
  • Мнения: 20 099
Тези "мъже" с тези отговори на колко викаш са години? Звучат като някакви бебета или лигльовци. Смени средата и си подбирай мъжете. С такива льольовци по-добре без тях.

# 4
  • Мнения: X
Тези "мъже" с тези отговори на колко викаш са години? Звучат като някакви бебета или лигльовци. Смени средата и си подбирай мъжете. С такива льольовци по-добре без тях.

Дори тя ги нарича момчета, момче едно какво казало, пък момче две, а предполагам, че са й връстници... 30 са новите 15.

По темата - всеки ден се виждахме, по изключение и заради задължения да сме пропускали по някоя вечер. Както Черното Коте е писала горе, когато някой мъж иска да е с теб, прави всичко възможно да е с теб. Просто ви е приятно да сте заедно.

# 5
  • Мнения: 8 005
Авторке, ако са на около твоята възраст хич не са "момчета", ами би трябвало да са мъже..
май си ги подбираш на база външен вид само..иначе нямам обяснение защо ще търпиш такова подигравателно отношение, ако търсиш нещо различно от "просто секс"..
..ти още в началото показваш, че не отстояваш това, което искаш..как очакваш да ти го дадат?

# 6
  • София
  • Мнения: 721
С ММ се виждахме 1-2 пъти в месеца преди да заживеем заедно, защото бяхме от различни градове. Това не ни попречи  по никакъв начин.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 002
Когато бяхме гаджета с мъжа ми, не страдах от липса на ухажори и контакти, така че аз го вмествах в програмата, а не той мен. Не звънях, за да искам срещи. Той е свободолюбив и самодостатъчен, но явно не повече от мен, след като му беше направило впечатление и на няколко пъти коментира, че не го търся.
Няколко месеца, след като започнахме да се виждаме, започнах работа с дълги и продължителни командировки в провинцията, така че той идваше през уикендите в града, в който съм, за да се виждаме.
Мисля, че мъжете усещат, когато жената е в "търсещ" режим и бягат от това.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 796
Имаш проблем. И той е в твоята глава.
Също така, знам че звучи ретро, но се дръж на положение. Ако един мъж не те търси през седмицата, не го търси и ти. Когато те търси, не отивай "при него". Направете си среща навън, на неутрална територия.
Едно време се срещахме често, не помня колко. Даже и сега, когато има възможност, мм идва да ме вземе от работа.

# 9
  • Мнения: 6 237
На зададения от теб въпрос- почти всеки ден. Не ме е спирал нито разстояние, нито лошо време, нито умора след работа. Естествено излизал съм и с приятели, тогава не сме се виждали, но да речем виждали сме се 4-5 пъти в седмицата.
Обаче, има едно но. Тогава бях на 26-7, тя беше студентка, също в онзи момент нямах много работа и разполагах с повече свободно време. Ако е сега с моята натовареност, определено няма да е толкова често.
Ако само това е причината да ги разкарваш, замисли се дали не грешиш. Защото вече играят други фактори и може да не си вадиш правилни преценки. Отделно вече на 30+ години човек си има изградени навици, свикнал е с определен режим и може да не му се разкарва всеки ден след работа за бърза среща. Така че по-добре се фокусирай върху другите неща във връзката ви, както и съвместно съжителство на по-ранен етап точно поради тази натовареност.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 815
2-3 пъти седмично. Освен тях имах и приятели, с които също исках да се виждам. Живеех сама, не съм канила никого да идва/живее при мен, освен мъжа ми, когато сключихме брак след няколкогодишна връзка (тогава му дадох и ключ от нас).

# 11
  • Мнения: 313
Шест месеца са им много време на момче 1 и момче 2 с тези неадекватни реплики.
Нормално е да искаш след няколко срещи да се виждате по-често, освен ако не се търсят неангажиращи отношения.

# 12
  • Мнения: 1 757
Също подкрепям написаното до момента. Имала съм три връзки и във всички, мъжете са искали да се срещаме възможно най-често, всеки ден, след работа, дали ще е за кафе, разходка, вечеря, няма значение. След това се прибираме по домовете си и продължаваме да си пишем или говорим по телефона.
С ММ се събрахме да живеем заедно година и половина след като започнахме да излизаме. Не сме се срещали, ако някой от нас е крайно зает или не е в града ни.
И какви са тези подигравки за вижданията, те даже не бива и толкова да се коментират. Като имаш симпатии към някой, искаш възможно повече контакти. Просто, са несериозни тези неща с виждания през уикенда.

# 13
  • Мнения: 801
От дотук прочетеното, мисля, че са ти дали много адекватни съвети. Simple Smile
Бъди малко по-труднодостъпна. Звучиш ми като романтик, но не всеки мъж харесва това. Ако попаднеш на такъв, супер, но повечето си държат на свободното време. Щом и чак се шегуват с това, явно доста често споменаваш, че искаш да прекарваш повече време с тях. Ако сте заедно от месец, два, е много рано за такъв натиск.
Просто бъди по-спокойна и обрана в отношенията, особено в началото. Едва ли има формула за това колко често трябва да се виждаш с някого, за да се получи успешна връзка, тъй като зависи от много фактори. Но дори и да е само уикендите, трябва да е пълноценно.
Ние се решихме на стъпката да заживеем заедно чак на 3-тата година заедно, въпреки че се виждахме много често. Имахме и доста основателни причини (образование, смяна на град и т.н.). Познавахме се доста добре, но това не попречи да открием и още нови неща вече и заради общото съжителство. На такъв етап обаче, имай предвид, и че раздялата е по-сложна, затова не бива да се прибързва. Wink

# 14
  • Мнения: 354
На мен ми се струва, че имаш някакви психологически блокажи, пречки, грешна нагласа и не можеш да завържеш "нормална" връзка. А като добавим, че и от отсрещния пол е пълно с такива индивиди със страхове, комплекси и какво ли не - става съвсем сложно.

Може да се откажеш от "нормалните" връзки и да поддържаш някакви "подходящи за теб" отношения с мъжете, дето да ти е добре и да те устройва. Май 90% от хората вече са в такива някакви отношения шашави по своему. То кое всъщност е нормалното вече, всичко е мазало..

Иначе аз съм се виждал около 3-4 години преди да заживеем и сме се виждали често, например от петък вечер до неделя вечер нон стоп, заедно на море и т.н.

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 12:07 от Иван Вазов

Общи условия

Активация на акаунт