Седмокласници 2020/2021 - Тема 12

  • 28 821
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
А преди да се стигне до НВО в 7 клас, имаше и в 5 и 6 клас - наборите 96 и 97 го хванаха, после май го отмениха за набор 98, ако не бъркам

# 256
  • Мнения: 21 455
Когато имаше задължително НВО по чужд език, природни и обществени науки, точките се преобразуваха в оценка и се вписваха като текуща такава. Резултатът от първи модул по БЕЛ и МАТ - също.
За сегашните петокласници и следващите набори има възможност в НВО по БЕЛ и МАТ да се интегрират и други предмети.
Не съм виждала проект на нормативен документ за НВО, представляващо наистина интегрален изпит с раздели по повечето предмети от раздел А на учебния план.
Ако не се лъжа през 2001 ( може да са били и няколко години някъде в този период) е проведен национален изпит-тест, съдържащ 60 задачи, от които 20 по български език, 20 по математика, 10 по природни науки и 10 по обществени науки с време за решаване 120 минути.

# 257
  • Мнения: 1 980
Дидева, дано никога не видим такъв проект на интегрален изпит, че аз след пет години пак се връщам в седми клас Sweat Smile

# 258
  • Мнения: 13 809
А преди да се стигне до НВО в 7 клас, имаше и в 5 и 6 клас - наборите 96 и 97 го хванаха, после май го отмениха за набор 98, ако не бъркам
Потвърждавам, 98 бяха само с матури в 4 и 7 клас, като в седми по бел и мат. Оценяването им беше на друг принцип. Втори модул имаха тези, които искаха да кандидатстват в гимназии.

# 259
  • София
  • Мнения: 4 899
И сега какво излиза, че нашият набор е един от късметлийските, защото нашите се готвят само по два предмета и плащаме такси само за два 😂
Е, след локдауните, карантините и ДО-то поне да си кажем, че нашите са в нещо и късметлии.

# 260
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Vox,

И аз си стискам палци да отпаднат безумците за интегралния. За мен няма 5 години. Имам една година почивка и после пак в седми клас... Simple Smile

# 261
  • Мнения: 263
Мислех си, че ми е тежко, щото по два пъти трябва да повтарям и да напомням, и да настоявам, но като ви чета, че пак ще бъдете в седми клас - късметлийка съм. Smile По два пъти, ама наведнъж.

Вокс, и по МАТ ще има втори пробен, младежът ми се е записал по собствено желание. На първия не ходи. Нямам големи надежди по МАТ вече, яко са забатачили работата, ама каквото такова.

Скрит текст:
пращам ги да решават задачи, отивам да видя какво правят - учебникът по математика на масата и те играят карти върху него. да живее лвк търговище и това е

# 262
  • София
  • Мнения: 2 660
Някой може ли да ми прати линк към някаква статистика на баловете от миналата година. Търся къде се намира "Джон Атанасов", но в търсачките ми предлага само 2019 г.
Благодаря много!!!

# 263
# 264
  • София
  • Мнения: 1 871

Е, след локдауните, карантините и ДО-то поне да си кажем, че нашите са в нещо и късметлии.
Така де, да намерим нещо положително в цялата ситуация Joy Децата попаднаха право в Окото на бурята на иновативното обучение - със сигурност не е било лесно да измислиш как да си подсказваш докато камерата и микрофонът ти са включени Joy А колко усилия им е струвало да водят битки във фортнайт и в същото време да знаят какъв точно въпрос им задава учителката по БЕЛ, че и да й отговорят правилно. Някои разбраха и как учителките им точно се привеждат във вида, в който ги виждат в училище - така е, когато забравят да си изключат камерите Joy А материала - ооооо, те съумяха да го усвоят много добре и бързо благодарение на ДО. А много от тях си и  починаха качествено точно в седми клас, когото се предполагаше че трябва да са най-натоварени. За капак, майките им може и да се пропият, защото, благодарение на ДО, могат да видят точно как "учат" Joy.

# 265
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Понеже едно време резултатите бяха в оценки, а не в точки, сега се опитвам да се образовам по новата (тя не е вече нова, но за мен е) схема. Правилно ли разбирам, че максималния възможен бал е 500?

# 266
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Да, максималният бал е 500.

# 267
  • София
  • Мнения: 8 283
След като се отпуснат с Wine Glass  и шоколад (след безглутенова пица) и във връзка темата за желанията да разкажа как бе първия път.
Ще се върна 3 до 5 г. назад (разказът обхваща 3 г.) Joy
Скрит текст:
В 5 клас младежът тръгна на уроци по Мат, 'щото майка му не успя да му набие как се разписват задачи до 4 клас ('кво разбират с баща му по Мат, това че са учили нисши и висши няколко броя никакво значение няма) - Ние в училище не ги решаваме така. Точка.
След известно време чувам: "Мамо ти знаеш ли, че и двете г-жи   (на курса по и в училище) решават задачите като теб ... ми знае, как да не знае...
Младежът е в впечатлителен.
След известно време ни заяви Ще уча в НПМГ Химия! ... (курсът се провежда в НПМГ) каква химия, какви 5 лв., та той единственото, което знае за нея е, че баща му е бил олимпиец (зарязал я е последните години в училище и сменил рязко областта) и имаме близки химици.
Проучвам аз как се случват нещата - олимпиади състезания...., "явам се" на НВО, за да съм запозната, 'щото младежът желания има, но е над нещата.
В 5кас закрепваме математиката и в 6 клас - дъно, заради училището, а майка му се превръща в учител по Мат.
В 7 клас два курса по Мат, на единият да му преподават - школата започва в началото на септември, на другия ще надгражда - при досегашната си школа, заради опита от 6 клас - около 2/3 от времето или нямаха учител или "нямаха"
 
Желания предварително не сме редили (предвид "над нещата"), само в моята глава. 
На младежа, на база проучванията ми, му бях обявила с 10-15 т. отгоре необходимото от НВО за НПМГ (за да го подготвя лошо стечение на ситуацията). Не сме обсъждали колко трябва задруги гимназии, но че трябва да даде максимума.
Категорично бе отказал да учи математика, немски и руски езици, не че се очакваше да има резултат за гимназия с НЕ или за МГ. Освен НПМГ, искаше АЕГ и незнайно защо ФЕГ не отхвърляше.

Желанията редихме след като излезе резултата и всъщност тук беше най-забавното.
Прибира се от училище, аз му казвам резултатите, а той възкликва: “Е, поне за Испанската ще стигне ли?!“
5 мин не можех да му обясня, защо се хиля срещу него.... а тази гимназия дори не я бе споменал, явно някакъв компромис за добро училище, за което не е нужен топ резултат бе в главата му.
(Ако не бе НПМГ, на първо влизаше във ФЕГ на 2ро в АЕГ)

# 268
  • Мнения: 13 809
_re_ge, нали знаеш, че класирането към МОН по никакъв начин не ви бърка за МК? Дори и да го запишете в мон-ското и го приемат в НУИИ, можете да го отпишете и да си изтеглите документите. И, да, МК и МОН нямат много общо(което е супер според мен), освен задължителните неща, които се налага МК да следват. Ако го приемат в НУИИ, хич и не го мислете. Това, което дава като обща култура училището по изкуства, едва ли някоя монска гимназия може да даде. И без това след 8кл някъде им идва акъла какво искат да учат. Моите наблюдения са от НГПИ, но едва ли е различно в Худ. гимназия.

Моят синковец сякаш дори не допуска мисълта, че може да не влезе. На тази възраст самочувствието им е огромно и конкурс по 3-4 човека на място им се струва фасулска работа. Той въобще няма запасен вариант. Много искам да влезе, знам, че именно това е което иска, това е което му трябва... Той вложи много  тази година - сили, време, изрисува цял магазин с грънци.... ноо нали  всичко се случва...

# 269
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Нека силата да е с него Simple Smile И да се падне на блага позиция спрямо композицията на изпита. Желая от сърце да влезе в НУИИ. Само там ли иска? Моята пък само там не се яви на изпит към МК, не си се представяше и не искаше изящните. Искаше само и единствено НГПИ, на изпита в НГПФ се яви, защото беше преди Приложното - тренировка един вид, иначе и там я приеха. Ходи на уроци само в 7кл по един път в седмицата. И аз много не вярвах, че ще стане, у дома друг рисувач няма и нямахме представа как е, всичко ни харесваше. Тя пък взе, че влезе на първо класиране по първо желание в специалността, която беше с най-голям наплив - по спомен над 200 деца я бяха писали на първо желание.

Общи условия

Активация на акаунт