Не мога.

  • 9 347
  • 319
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
С такива се захващаш, Равена. Като цяло до момента каквото си писала, всичките ти приключения са с мъже, които хич не са читави, нещо не им е наред. Каквото търсиш - такова и намираш. Какви мъже очакваш да намериш там, където търсиш? По-скоро не търсиш, а предлагаш.

# 31
  • Мнения: 2 928
С такива се захващаш, Равена. Като цяло до момента каквото си писала, всичките ти приключения са с мъже, които хич не са читави, нещо не им е наред. Каквото търсиш - такова и намираш. Какви мъже очакваш да намериш там, където търсиш? По-скоро не търсиш, а предлагаш.
Хъм, не е точно така. Трябва да има привличане в една връзка и страст. Не можеш да започнеш с дърпане и отчужденост, защото отсрещната страна или си казва, че нямаш достатъчен интерес, или че си фригидна и скучна. Срещнах един мъж, с когото си бяхме писали и говорили навремето в един друг сайт. Аз още му пазя телефона в контактите си. Не ми се стори много интересен навремето. Той ми каза като го закачих: ''Ти не се обади и аз реших, че си загубила интерес.''
Сега реши отново да ми се обажда и да ми пише. Проблемът е, че аз не знам какво искам, защото както казах той никога не ми е бил първа опция. Разбираш ли, че все още ми е трудно да премеря компромисите, които правя, защото има неизбежно такива.

# 32
  • Мнения: X
Ако и  ти не знаеш какво искаш, как да го разбере някой друг?

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест ти е важно какво ще каже мъжът, а ти е важно да го свалиш, така ли? Или по-скоро да не бъдеш отхвърлена? Ако ти самата не си поставиш граници в поведението и възгледите как очакваш да поставиш граници на мъжете, с които общуваш? Нямаш свои граници, затова и привличаш мъже, които са манипулативни, използвачи и изобщо всякак бъгнати.
(Ако не беше на 50, а на 15 години, щеше да ми изглеждаш като младо момиче в риск от всякакво естество.)

# 34
  • Мнения: 20 005
Тук май всички спорещи иначе по темите сме единодушни за Равена и изборите ѝ. Равенче, душа, ревеш за внимание, та с етръшкаш. нарочно не ползваш сито и после идеш да се "хвалиш". Потуп, потуп по раменцето. Страшна си, сестро.

# 35
  • Мнения: 156
Четейки какво е написала авторката смятам, че иска сериозен партньор, но след 30 годишен провален брак не желае да се отпусне и подсъзнателно намира мъже, които знае, че са неподходящи, но прави напук на себе си.
Това е често срещано.
Хем знаеш какво искаш, но пък има голяма доза себеотрицание и се самонаказваш несъзнателно.
Минала съм такъв период. Просто спираш да търсиш и да се навиваш, че точно в момента ти трябва мъж, спираш да задаваш критерии, спираш да поставяш рамки и идеали.

# 36
  • Мнения: 2 928
Тоест ти е важно какво ще каже мъжът, а ти е важно да го свалиш, така ли? Или по-скоро да не бъдеш отхвърлена? Ако ти самата не си поставиш граници в поведението и възгледите как очакваш да поставиш граници на мъжете, с които общуваш? Нямаш свои граници, затова и привличаш мъже, които са манипулативни, използвачи и изобщо всякак бъгнати.
(Ако не беше на 50, а на 15 години, щеше да ми изглеждаш като младо момиче в риск от всякакво естество.)
Какви граници в поведението, Анди? От всичките срещи,(а те не са много, защото не излизам с всеки, който ми е написал: как си?) с които съм излизала съм спала само с 1...И той не беше читав още от началото. Единствената му положителна черта е, че беше прозрачен.
Това на разюздано ли поведение ти прилича?
Тук май всички спорещи иначе по темите сме единодушни за Равена и изборите ѝ. Равенче, душа, ревеш за внимание, та с етръшкаш. нарочно не ползваш сито и после идеш да се "хвалиш". Потуп, потуп по раменцето. Страшна си, сестро.
С кое се хваля? С грешките си?
Ако всички се хвалеха като мен...Въх, недей!
Това беше по-скоро психологическо предизвикателство за мен. Исках да вляза в обувките на дъщеря си и да видя, какво би намерила една жена в един боклук?
Отговорът (аз вече го знаех, ама нейсе!): Нищо!

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 000
Скрит текст:
Не мога, не мога и не мога!..Да се оттърся от вродената си предпазливост по отношение на други хора.
Кажете ми, че не съм в ред (то аз си го знам), набийте ми канчето или ми дайте съвет, въпреки че не е ясно дали ще го послушам. Кажете ми какво да правя?
Мъжете ме харесват и ме търсят. Нямам кой знае какви кусури автономна съм, добра домакиня, сексът с мен винаги е на супер ниво, защото е супер важен и за мен, независима съм и неконфликтна....до момента, в който усетя, че някой се опитва да ме контролира с цел да ме използва. И там връзката се къса и не може да продължи дълго.
Съжалявам, но принципът: ''Моето си е мое, а неговото негово!''...никаква любов не може да засенчи.
На 50 години съм и не мога да се раздавам като 20-сет годишна. Това дразни отсрещната страна, ама на мен не ми пука.
Невероятно, но факт някои мъже се дразнят, когато виждат у мен това, което те прилагат като верую в живота.
Очаква се, че една жена, ако хлътне емоционално сваля всички щитове и обича безусловно. Аз съм емоционална натура и явно подавам противоречиви сигнали. Защото съм доста спонтанна и действам често без да помисля в първия момент водена от емоциите си. Но после си правя вътрешен самоанализ и самокритика, която често сменя посоката на 180 градуса от подхванатата преди това линия.
Или не попадам на подходящите хора, или имам прекалено високи очаквания, не знам. От една страна ми е хубаво да имам някой до себе си, от друга ми омръзва бързо и ми липсва уюта и спокойствието да съм сама.
Мерси за вниманието и изслушването!

Ще кажете, че ме е треснал синдромът на старите ергени/моми, ама не е така, защото имам зад гърба си почти 30 годишeн провален брак и 2 големи деца.
Затова май ще взема да зарежа тази идея за постоянен партньор в живота и ще се ориентирам към приятелчета с бенефити, пък да видим дали няма да изскочи оттам някой заек ( не написах влюбен заек, че мама беше права)...На 50 години, каква ти любов търсиш, братче? Всичко си е една гола сметка!

Продължавам смело напред в крайно ограничените дебри на мъжката природа. На тая възраст няма много неща, с които мога да бъда изненадана.Simple Smile

P.P. Анди беше права за последната ми връзка. Само не уцели вярно периода. Не беше 1 месец, ами 2. Радвам се, че сложих край! Sunglasses
Опцията с терлиците, плетките и внучетата не стои на дневен ред, така че такива съвети си ги спестете, много моля! Моето отношение към заобикалящите ме хора е напълно реципрочно и огледално. Дай за да ти бъде дадено! Усетя ли, че се дърпаш и си гониш твои лични цели...Еми няма как да се случи! Като това е валидно за всички без изключение независимо дали са деца (то какви ли деца са на възраст за самите те да правят семейство, ама нейсе?!) или любовници.
Не изчетох всички мнения, само първа страница.
Обаче.... Равена, ти също гониш личните си цели. Което на 50 години е нормално разбира се. И е нормално и мъж да гони личните си цели. Защо това е проблем за теб?! Когато знаеш какво искаш, какво търсиш, го преследваш, нормално е... А когато отсреща мъж го прави, за теб не е ОК, усещаш и бягаш.... Защо?

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво не желае да се отпусне! Тя се е отпуснала като 15-годишна, откриваща силата на естрогените! По-скоро малко трябва да се стегне, да се постресне и да се кротне, че следващия път кой знае какви неприятности ще си навлече! На всичко отгоре има и деца, които може и да са големи, но не са слепи, глухи и тъпи. Има и морална страна на въпроса - какво послание дава на децата си, които сега започват да градят собствения си любовен живот и да правят интимни връзки, тепърва и семейство ще правят. Децата не са чак толкова неутрални и широкоскроени, колкото родителите им си мислят.

Равена, прочети си архива на мненията - сама пишеш за интимните си връзки и свалки, а не си ги измисляме ние героите в историите ти. Сама се описваш, сама разказваш. Досега не знам с кого си лягала, но описа поне двама, за които помня, а не съм от най-паметливите за чуждите истории.

# 39
  • Мнения: 4 966
Какви граници да си поставя?
Объркващо и старнно е да започваш с това на близо 50..
Едно е било на 20,последващ дълъг брак..
А после?? 
Не е като да флиртуваш като 20 годишна със съученик или в дискотеката..

# 40
  • Мнения: 20 005
Децата ѝ са големи, за мен там проблем няма. Тя има проблем с инфантилясването. Да не говорим как се "жертва".

# 41
  • Мнения: 10 995
На мен ми е интересно следното: Равена казва, че цял живот е носена на златна носилка, тоест била е много гледана и обгрижвана жена....доколкото съм чувала такива жени винаги си намират много класни партньори, тъй като имат много високи изисквания, а знаете мантрата...каквото повикало, такова се обадило, тоест тъй като те самите са качествени, привличат качество...а като я чета, ги намира неподходящи...аз по принцип съм благодарна на Равето, щото си е искрена жената, не е като да казва, че всички около нея са върха ...та мисълта ми е...май не е вярна съвсем теорията, че една жена сама си поставя оценка с мъжът до нея, както и като искаш класен мъж, намираш класен мъж...

# 42
  • Мнения: X

Хъм, не е точно така. Трябва да има привличане в една връзка и страст. Не можеш да започнеш с дърпане и отчужденост, защото отсрещната страна или си казва, че нямаш достатъчен интерес, или че си фригидна и скучна.

Съжалявам че ще го кажа, но болднатото звучи отчаяно и така вечно ще се занимаваш с някакви всеядни бройкаджии.  И не говорим за разюздано поведение, а че просто мъже които нямат търпение за едно нормално ухажване не струват.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво като са големи децата й? Те продължават да са деца на родителите си и родителите продължават да учат децата си чрез личен пример. Хубаво да го удря на живот и да търси новата любов и стабилност, но досега нещо не изглежда така. Децата може да си мълчат, може дари да пригласят, но това не означава, че приемат, още по-малко че одобряват.

# 44
  • Мнения: 156
Какво не желае да се отпусне! Тя се е отпуснала като 15-годишна, откриваща силата на естрогените! По-скоро малко трябва да се стегне, да се постресне и да се кротне, че следващия път кой знае какви неприятности ще си навлече! На всичко отгоре има и деца, които може и да са големи, но не са слепи, глухи и тъпи. Има и морална страна на въпроса - какво послание дава на децата си, които сега започват да градят собствения си любовен живот и да правят интимни връзки, тепърва и семейство ще правят. Децата не са чак толкова неутрални и широкоскроени, колкото родителите им си мислят.
Това, че майка им желае да е щастлива, не я прави неморална, а едва ли знаят за всичките й връзки. Личният живот е нещо неприкосновено и няма нужда да дава отчет на когото и да е. Това, че е разведена и не е случила на партньор - не е повод да се отказва....Не грешат само тези, които не са опитали!!!

Общи условия

Активация на акаунт