Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 7

  • 28 167
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 476
Препоръчвам Ви айляк-хамак, страхотни са. И ние имаме огромна гама от къмпинг оборудване и чакам с нетърпение да започнем с употребата му 😄
Аз стартирах някъде с 59кг сега съм 70кг. Мисля да си поръчам хамак гледах ги по 30-40лв. Ние имаме стол за къмпинг,палатка одеало с Термо отдолу и Термо чанта и въдиците разбира се на мъжа ми😋 понеже вчера бях в парка с децата така ми се приходи на полянка да си полегна на шарена сянка сред птичките и чистя свеж въздух. И нещо за пиене и похапване разбира се.

# 76
  • Мнения: 39
Добро утро и Честит празник.
Сутринта се премерих и съм 2 кг надолу от вчера, задържам явно вода, което не е добре и ще се консултирам с АГ. На Кардиолог вече ходих скоро.
За животните ние имаме котка и не мислим да я махаме, аз преди да забременея 1 месец си пуснах за токсоплазмоза, обясниха ми, че домашните котки, които не излизат и не ловувам, не ядат соро месо няма как да имат.  Иначе имаме и куче Померан, но то е при майка ми.

# 77
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
Здравейте.
И ние сме с куче.През деня е залепен за мен,през нощта си спи на неговото си място.Всеки месец го обезпаразитявам външно и вътрешно,има всички ваксини и поне веднъж месечно го къпем(щото е ловджийче и се случва понякога да се търкаля в разни гадости).Ветовете казаха,че няма да имам никакви проблеми щом го обезпаразитявам редовно.
За леглото във ФБ групата имаше пост.Там писах,че имахме трансформиращо и го ползвахме до 7-8 годишна възраст на Слави и после го подарих.При свекърите имах сгъваема кошара и също ми бе удобна.Сега мисля с подобна да започна.
Имах и бънджи,и проходилка и ми вършеха страхотна работа,но ги подарих и ще се купуват нови.Също и стерилизатор понеже не кърмех,но пък имах помпа за кърма ръчна на Авент (ММ ми я донесе на третия ден в родилното след като гърдите ми буквално не се пръснаха).Ама и тях ги дадох на сестра ми и сега ще купувам нови.Избрала съм си стъклени шишета,че уж са безвредни,но за в началото ще взема и няколко Авентски(малко скъпи ми идваха,защото ги сменях на два месеца,ама заради пластмасата не смеех да ги ползвам по-дълго).
И ние сме къмпингари,но тази и догодина ще пропуснем.И най-хубавият къмпинг не може да се сравни с хотел.Аз не искам,а ММ не смее да рискуваме.Още повече ,че аз и на плаж не ходя и те ще си ходят с детето и кучето,а аз ще си седя на хладно в стаята.

# 78
  • Мнения: 1 428
О аз нямам търпение да отидем на море, обикновено много се пека,тази година ще си седя под чадъра а и ще хпдим на плаж от 8-9 до към 11-12 аз във водата обичам да влизам,но винаги съм нила с глобули против инфекции,ще питам док дали може.Иначе се чувствам супер дивкомфорта с паренето мина бебето си мърда много вече го усещам и това топло време супер ми влияе 😍😍
Чакам си на 22 прегледа и май ще купим ввче нещо 😂🤩

# 79
  • Мнения: 286
Честит празник, момичета!            Благодаря за темата яренце Simple Smile
Днес отидохме  до Лидъла и си взех два клина, много съм доволна. Не бях влизала в магазин от март месец, но се надявам скоро да отшумят неразположенията ми и да се върна към нормалния си начин на живот.

# 80
  • Мнения: 1 112
Моето бебе явно си чува, защото каката като започне да пищи то започва да рита Grinning направо го подлудява Grinning

# 81
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
И аз си взех две клинчета от Лидл и една тениска.Исках и къси дънки,ама бяха до 42 номер,пък аз сега съм 40-42 и след месец-два няма да ми стават.
В морето само до прасците си топя краката.Не мога да плувам и дълго време умирах от ужас край вода (като дете щях да се удавя),а пък пясъкът го ненавиждам, особено тоя много ситния.Затова пък харесвам морските градини на Варна и Бургас и мога с часове да се разхождам из тях.

# 82
  • Мнения: 935
Някой беше споменал,че в техния лидл има почти постоянно чорапогащници за бременни. Може ли да споделите къде е това? В нашия няма Sad

# 83
  • Мнения: 452
Пак повдигам темата за Кърменето
Може ли мамите с повече опит да споделят относно мерките и кремовете за зърна против разраняване (бях ползвала един лилав с ланолин)
 Кърменето ми е много болна тема и както съм споменавала този път искам да направя всичко възможно то да е успешно,  безболезнено и ако може да няма кървави и болезнени зърна.
 Мисля този път да пробвам с предварително мазане на зърната със специален крем за зърна  преди раждането ?
( беше много страшно при мен , рани кръв , кърмата се оцветяваше в кръв ,това ме притесняваше също...)

# 84
  • София
  • Мнения: 1 374
Пак повдигам темата за Кърменето
И аз предния път ползвах лилавото, Лансинох е.
Също знам, че не е хубаво да се мажат/стимулират зърната преди раждането.

Аз започнах още от родилното да се мажа с Лансиноха, където я напъвах да суче, но без особен успех. Голямата борба дойде вкъщи вече.  В началото с протектори, което помагаше и за болката като че ли.

Аз не съм стигала чак до рани и кръв, но определено болеше в началото.. Докато се напаснем някак. Мажех след всяко кърмене.. Вече беше август и прекарвах доста време гола без нищо да докосва зърната и да ги дразни допълнително.

Все пак ако се дава на поискване (което е горещият ми съвет), то в началото "натоварването" за зърната е доста стабилно, та считам, че някаква умерена болка е малко неизбежна. Рекордът, който помня, е 18 сукания за денонощие.. Всяко по 10-15-30мин.. Смятай. Grinning

# 85
  • Мнения: 398
Някой беше споменал,че в техния лидл има почти постоянно чорапогащници за бременни. Може ли да споделите къде е това? В нашия няма Sad
В Пловдив има ако не си от тук мога да ти пратя Simple Smile

# 86
  • Мнения: 153
Пак повдигам темата за Кърменето
Може ли мамите с повече опит да споделят относно мерките и кремовете за зърна против разраняване (бях ползвала един лилав с ланолин)
 Кърменето ми е много болна тема и както съм споменавала този път искам да направя всичко възможно то да е успешно,  безболезнено и ако може да няма кървави и болезнени зърна.
 Мисля този път да пробвам с предварително мазане на зърната със специален крем за зърна  преди раждането ?
( беше много страшно при мен , рани кръв , кърмата се оцветяваше в кръв ,това ме притесняваше също...)

Аз ползвах гармастан по предписание на лекарката, която ме следеше. Започнах може би месец преди раждането. Трябва да се мие преди кърмене и затова минах на крем с ланолин, че се притеснявах дали съм го измила изцяло. Кремчетата с ланолин са страхотни. Открих и друго тяхно приложение: при хрема нали знаете как се зачервява носът от бърсането и се нацепва дори. Та тези кремове оправят нещата и  дори ги предотвратяват.

Със зърната не съм имала проблем(нямам идея дали е от подготовката с гармастан), но болка си имаше доста силна в началото.

# 87
  • Мнения: 399
Аз пък бях в лидл и нямаше нищо за бременни освен къси дънки🤷‍♀️
Купих си една рокля , но ще с меням, трябвало е да взема по-големия номер, взех си и 2 потника
Ето единия от тях


Да запиша, че съм 18г.с и 3 дни😁

# 88
  • Мнения: 87
Някой беше споменал,че в техния лидл има почти постоянно чорапогащници за бременни. Може ли да споделите къде е това? В нашия няма Sad
в лидл който е на борово има

# 89
  • Мнения: 578
При кърменето има болка, ако детето не е захапало правилно. Аз докато свикна да налучквам правилната позиция воето го махах и слагах на гърда докато не боли. Много ми помогна книгата за кърменето но Хедра. Дори не бях чувала за вазоспазми, докато не ми дойде до главата. Само веднъж ми се случи запушен канал и успях да се справя с него благодарение на книгата. Също ми помогна и при свръхлактацията, която се получи след като детето засука и спрях да се цедя. Надявам се този път да не ми се налага цедене, че е хем болезнено, хем досадно.
И аз минах през Лидл имаше само сутиени за бременни с банели. Не знам дали някоя кърмеща жена би ги издържала.

Общи условия

Активация на акаунт