Закупуване на имот, давност

  • 2 794
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 304

Авторката имот в район Панчарево няма как да вземе, освен, ако не си купи.
Тоест до 2016 е можело по давност, а сега ако ще е по давност чак след 2026 ли?

# 46
  • София
  • Мнения: 35 088
Какво визирате по давност?

# 47
  • Мнения: 2 793
Да можеш да търсиш по имена и населено място в ИР и ще ти излязат всички имоти на човек и адресите им. Има шанс да намериш адреса на местоживеене, но все пак не е 100%. Изисква време но е следа по която човек да тръгне.

# 48
  • Мнения: 10 993
Във вашия случай как ще я реализирате тази давност? Или смятате, че като стане 2026 година ( ако сме живи и здрави(, ще заведете при нотариус двама съседи на имота и те ще потвърдят, че вие го владеете и така ще станете собственик. Според мен това е в сферата на фантазията. Ако имате нотариус приятел и мислите да разиграете някоя схема...бива.
Купете си нормален имот и не се занимавайте с глупости -евтиното винаги излиза скъпо.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 304
Във вашия случай как ще я реализирате тази давност? Или смятате, че като стане 2026 година ( ако сме живи и здрави(, ще заведете при нотариус двама съседи на имота и те ще потвърдят, че вие го владеете и така ще станете собственик. Според мен това е в сферата на фантазията. Ако имате нотариус приятел и мислите да разиграете някоя схема...бива.
Купете си нормален имот и не се занимавайте с глупости -евтиното винаги излиза скъпо.
Във вашия случай как ще я реализирате тази давност? Или смятате, че като стане 2026 година ( ако сме живи и здрави(, ще заведете при нотариус двама съседи на имота и те ще потвърдят, че вие го владеете и така ще станете собственик. Според мен това е в сферата на фантазията. Ако имате нотариус приятел и мислите да разиграете някоя схема...бива.
Купете си нормален имот и не се занимавайте с глупости -евтиното винаги излиза скъпо.
Знам, че няма как да стане 2026 и да отида с двама свидетели. Сигурно трябва някъде официално да има срок от който са се брои. Ако не бях видяла мястото и на мен щеше да ми се струва като на вас и да напиша същото, но повярвайте ми там земите пустяет, не се вижда входната врата на имоти от бурени и храсти. Не мига да издиря другите собственици наоколо.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 088
Същото мисля в друга тема ви вълнуваше.
Имот по давнос може да се получи с облагородяване, заплащане на сметки и данъци, добросъседство, свидетели под клетва и след минимум 10г ползване и 0 на брой наследници.

Настаняване в земеделска земя и вдигане на постройки, дори и паянтови, може да се счете за наказуемо от закона.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 304
Същото мисля в друга тема ви вълнуваше.
Имот по давнос може да се получи с облагородяване, заплащане на сметки и данъци, добросъседство, свидетели под клетва и след минимум 10г ползване и 0 на брой наследници.

Настаняване в земеделска земя и вдигане на постройки, дори и паянтови, може да се счете за наказуемо от закона.
[/quote Разбрах, че за земеделска земя не се плащат данъци и сметки. То там няма ток, вода, нищо не може да се плати😐Не знам и аз какво да направя, утре ще ходя до общината, но според мен ще ме и лъжат нещо....

# 52
  • Мнения: 18 969
Вземи си палатка или каравана и ходете с нея да почивате, след като не ви трябва ток и вода.

# 53
  • Мнения: 1 621
То и в града има запустели имоти. Няма закон, който да те задължава да си стопанисваш имота.
Не мисля, че е лесно да придобиеш имот по давност особенно ако никога до сега не е бил твой под какавато и да е форма (наем/временно ползване и т.н.).
Трудно ще е да намериш собствениците на пустеещите земи. Все пак това е лична информация и едва ли има служба, в която могат да ти дадат тази информация.
Ако успеете да намерите начин да разберете собствениците на даден имот - споделете. Аз също искам да намеря нашите съседи, които са оставили имота си пустеещ Simple Smile.

# 54
  • Мнения: 540
Оооо много сме такива. Освен това при нашия съсед, къщата вече пада. Покрива го няма. Знам, че е англичанин и от както го е купил преди 15тина г., не е стъпил. Дори може да е починал, да не дава Господ, но никой няма и да разбере, или поне аз толкова знам, демек нищо. Имал е някакви пълномощници но пак, как се откриват, за имот в махаличка без кмет.... Ми то аз мога да кажа утре по логиката за давност, че съм косила отпред и съм го наглеждала непрекъснато,, щото е до моя имот Stuck Out Tongue Winking Eye и така вече повече от 10 г Smiley

# 55
  • София
  • Мнения: 1 304
То и в града има запустели имоти. Няма закон, който да те задължава да си стопанисваш имота.
Не мисля, че е лесно да придобиеш имот по давност особенно ако никога до сега не е бил твой под какавато и да е форма (наем/временно ползване и т.н.).
Трудно ще е да намериш собствениците на пустеещите земи. Все пак това е лична информация и едва ли има служба, в която могат да ти дадат тази информация.
Ако успеете да намерите начин да разберете собствениците на даден имот - споделете. Аз също искам да намеря нашите съседи, които са оставили имота си пустеещ Simple Smile.
Регистрираш се в кадастъра, отиваш на справки, справка 05 мисля,въвежфаш номера на имота, плащаш 3.50 и ти изписва трите имена на собственика на имота, който си въвел. След това как ще го дириш човека по трите имена и аз това се чудя....... Намерих на един, но в имотния регистър нещо не мога да проверя всичките му имоти и евентуално единия да е адреса, на който живее. Иначе в кадастъра си пише кой е собственика на даден имот срещу 3.5лв.

Общи условия

Активация на акаунт