Брекети – къде, какви, за колко? -тема 15

  • 59 521
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте преди 2 месеца и няколко дни сложих метални брекети на горна челюст. Имам час следващата седмица. Ортодонта при който съм ми обясни, че само ще затегнем дъгата, но няма да сменяме лигатурите(ластиците около брекетите) а те вече са станали жълти( въпреки постоянното миене на зъби) и усещам че събират плака и придобиват една неприятна миризма и усещане. Ортодонта отказва да го смени. Доколкото чета на всички тези лигатури се сменяват всеки месец. Според вас нормално ли е да не ги сменяне с нови?
Ако сте със силиконови лигатури, ще ви ги сменят. В случай че сте с метални лигатури, ще ви ги натегнат само. Най-добре обсъдете нещата с лекуващи я ви лекар. Тук можем само да предполагаме какво ще направи.

# 376
  • Мнения: 8
Със силиконови лигатури съм от два месеца и половина( от поставянето на брекетите) преди дни ходих при Ортодонта и ми каза, че лигатурите се сменяли на 3 месеца заедно с дъгата и тогава ще ги сменим.

# 377
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
На дъщеря ми сменяха ластиците при всяко посещение за натягане( веднъж месечно). Знам, защото беше с цветни и всеки път слагаше различен цвят.

# 378
  • Мнения: 2 268
Ортодонтът ти е мошеник. Лигатурите се сменят при всяко посещение, защото дори само след месец стават гнусни. Лично съм била с едни и същи 3 месеца и няма да казвам колко беше гадно. Тогава и на мен не ми ги сменяше редовно, но после почнах да настоявам и се оправиха нещата. Това не е приемливо в никакъв случай.

# 379
  • Мнения: 8
Не издържах и аз с тези лигатури на повече от два месеца и  преди няколко дни ходих извънредно да ги сменим, но той ми каза че се сменяли на три месеца когато ще сменим и дъгата. Няма да казвам колко некомфортно ми е

# 380
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Ние сме на 2 месеца смяна, знам защото сменяме цвета.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 5 163
Аз сменях всеки месец с малко изключения. 3 месеца е някъв ад...

# 382
  • Мнения: 8
Днес бях на консултация при Ортодонта след два месеца и половина и ми даде час за другия месец за сменяване на дъга и ластици , които ще сменяме за първи път от поставяне на брекети, днес само ме погледна и каза, - "Да всичко е наред разширяват се" това нормален преглед ли е, при някои процедират ли по този начин? Благодаря

# 383
# 384
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
При дъщеря ми не е имало преглед само с поглеждане. Всеки път имаше затягане, смяна на дъги, ластици, винаги нещо е бутала по брекетите. Но си зависи, предполагам, от съответния проблем.

# 385
  • Мнения: 609
Обръщам се към сложилите брекети на 20+ години, любопитно ми е колко време отне от първата ви консултация с ортодонта до поставянето на самите брекети?

# 386
  • София
  • Мнения: 540
Здравейте,

На дъщеря ми (12 годишна) ще й слагат брекети - първо на горна челюст, после на долна. Нашият лекар е доц. Факих в София Simple Smile Има ли други негови пациенти в темата?

# 387
  • Мнения: 605
Обръщам се към сложилите брекети на 20+ години, любопитно ми е колко време отне от първата ви консултация с ортодонта до поставянето на самите брекети?
Един месец отне и то защото ортодонтът идваше само два пъти в месеца в нашия град.

# 388
  • Мнения: 15 028
При Факих сме ходили като хирург. Чудесен е. Прави операция на детето и успя да го предразположи и да не изпитва ужас от лекари и зъболекари.

# 389
  • Мнения: 13
Здавейте,
Вече около месец съм с брекетите. Нямам търпение да дойде моментът, в който ще има видима разлика.

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 15:43 от Always_Believe

Общи условия

Активация на акаунт