Брекети – къде, какви, за колко? -тема 15

  • 60 754
  • 750
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
Ами аз останах с впечатление, че е доста нервен и взима повече пациенти, отколкото може да поеме. Наистина се почувствах, сякаш ме претупа и ми ги свали по-рано от необходимото, защото когато питах кога ще ми бъдат свалени винаги ми казваше най-рано по Коледа, а при едно посещение, още преди да ме види, от вратата ми каза, другия път ги сваляме, което като дата беше 2ри ноември. Аз, разбира се, много се зарадвах, защото през ум не ми минаваше, че нещо може да не е както трябва. Когато ми ги свали, бях много разочарована и веднага му казах, че стърчат, а той ми отговори, че така трябвало да е, помнела ли съм колко по-зле са били, което със сигурност не беше правилен подход и отговор.

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 626
За по- ранното сваляне не знам какво да ти кажа. На дъщеря ми й ги свалиха 2-3 месеца по- рано от очакваното и плануваното по офертата. Но пък се вижда и от самолет, че работата е перфектно свършена.

# 77
  • Мнения: 294
Утре ми предстои сваляне на брекетите, колко време отнема тази процедура? Ортодонтът ми каза, че около час някъде, но ми се струва много и реших да попитам и тук.

# 78
  • Мнения: 8 706
Около 45 минути беше при синът ми.

# 79
  • Мнения: 258
Здравейте! Искам да попитам, децата ви бяха ли сменили всички млечни зъби преди да сложите брекетите? Предишният ни ортодонт беше ни посъветвал, че трябва да изчакаме този момент. Вчера стоматологът на детето каза, че вече трябва да стартираме с лечението, за да не закъснеем. Тя е почти на 14, но има още 3 млечни зъба да сменя. Чудя се, ако я заведем сега...то тези зъбки като тръгнат да падат и да растат нови какво се случва? Споделете вашия опит, моля.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 10:44 от Tiarra

# 80
  • софия
  • Мнения: 25 977
Изчакахме да се сменят всички млечни зъби, но преди това смени няколко апаратчета.

# 81
  • Бистрица
  • Мнения: 133
Нашата дъщеря има още млечни да сменя, в момента 3 липсват и има още 2 млечни, които не се клатят. При нас обаче се налага,защото случая и е особен и трябва да разместваме доста зъби. Сложихме първоначално теловете, на които се държат брекетите, разни кукички и в последствие добавяме на всеки зъб, който е постоянен и е достатъчно порастнал брекетчетата. Най-бързо става лечението, ако сте сменили всичко и ги сложите само за подредба, но в някои случаи се налага и по-рано. Ето ние сме зависими от разклащането и израстването на зъбите, които още не са паднали и не знаем колко още се проточи във времето.

# 82
  • Мнения: 294
Не очаквах, че свалянето на брекетите ще бъде най-неприятната част от лечението. Ето го резултата при мен след една година носене на брекети.

# 83
  • Мнения: 5 478
Резултатът изглежда чудесен! А защо да е било най-неприятната част свалянето?

# 84
  • Мнения: 294
Самото усещане беше много неприятно, бях чела и преди как хората си мислят, че ще им се счупят зъбите. При мен имаше и болка. Аз бях с естетични брекети, при тях е по-неприятно усещането.

# 85
  • Мнения: 5 478
Ясно, така и предположих. Аз нося сапфирени горе и метални долу. Горните винаги се ужасявам, когато ми ги сваля, за да ги мести.

# 86
  • Мнения: 39 770
От вчера щерката е с тези две метални джаджи, които ѝ създават проблеми- болка и рани. Дали са временни тези неразположения или ще продължат през цялото време докато са поставени?

# 87
  • Варна
  • Мнения: 334
От вчера щерката е с тези две метални джаджи, които ѝ създават проблеми- болка и рани. Дали са временни тези неразположения или ще продължат през цялото време докато са поставени?

Болката е от напрежението което оказват чупките на дъгата. Както след всяко активиране, дискомфорта е преходен. Относно раните, до няколко дни трябва да отминат. Ползвайте вода за уста, така че да не се възпалят.

# 88
  • Мнения: 39 770
Благодаря, Док!

# 89
  • Мнения: 15
Здравейте,моля да ми препоръчате добър детски ортодонт в София.Водих дъщеря ми на 9години при Др.Яна Пападополу,но ми иска 2000лв. за апаратчета и ми се снори доста скъпо.. Няма някакъв сериозен проблем.Вчера записах час при др.Теодора Йорданова за края на юли месец,но живеем в кв.Левски и ми е прекалено далеч кабинетът и.Ако някой знае друг,който си разбира от работата и е в близост до нас,моля да сподели.Хубав ден 🍀

Общи условия

Активация на акаунт