Месец май да донесе на всички - много слънце, усмивки и двете чертички ! ~бебеправене 389~

  • 27 917
  • 787
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 237
И аз изключително много се дразня на такива подмятания и спрях да задавам подобни въпроси и да правя такива изказвания години преди да започнем с М да правим бебе. Това, което ме накара да се осъзная беше една бивша колежка, която тогава сподели колко й е тежко, че всички, но най-вече майка й нон стоп подхвърлят "няма ли да си правите бебе вече", "на сто години станахте, какво се бавите" и производни, а на нея сърцето й се късаше всеки месец при негативен тест Disappointed Много гадно ми стана тогава за нея и се зарекох, че повече няма да правя уж такива безобидни изказвания, нито ще ръчкам хората да си казват, ако се съмнявам, че някоя приятелка е бременна. Сега си има едно прекрасно, малко човече де, така че всичко е наред Yellow Heart

Ние не сме казвали на никой, защото не искаме да се знае, но и отдавна казахме на всички да спрат с подобни изказвания, защото да си направиш дете не е като да идеш да си купиш хляб - има хиляди неща, които трябва да вземеш предвид и на никой не му влиза в работата кога и как ще се случи.

# 61
  • Мнения: 1 088
Работя в не много голям колектив и реално нямам заместник, но работата ми не е сложна или високо квалифицирана. При загубата знаеше само шефката ми и наскоро ме разпитва как съм и дали се възстановявам. Накрая ми каза "когато решите отново да опитвате ще ми кажеш, нали?". На момента казах "да", то нямаше и какво друго да кажа. Но за мен това е инвазия на личното пространство. Разбирам от една страна, иска да знае за да си намерят човек, но реално докато изляза болничен ще има супер много време. Та чудя се сега как да й кажа и да казвам ли изобщо... После пък ще е тъпо направо да се изтипосам бременна. Нож с две остриета.

На мен също ми се струва, че е прекалено навлизане в личното пространство да очаква да й кажеш, когато започвате с опитите. Това за мен дори не се споделя често и с широкия приятелски кръг, а само с най-близките.
Още повече, че от положителен тест до излизане по майчинство ще има едни 6 месеца (в общия случай) и със сигурност трябва да й стигнат, за да ти намери заместник и да го обучи.

Възможно е и да е била грешка на речта и да е имала предвид да й кажеш, когато забременееш, а не когато вече стане време да излизаш по майчинство, и просто да е станало объркване.

За мен и в двата случая сега не е необходимо да й казваш каквото и да е.

# 62
  • София
  • Мнения: 11 807
Бъбълс, много зависи какви са ви отношенията с шефката. Аз с моята съм много близка, всъщност тя знаеше преди родителите ми че съм бременна, знаеше и за предната, знаеше и сме си говорили че започваме опити. Колежките ми и споделиха също като започнаха опити, аз за сега не съм ѝ, защото знам че ще се притесни, но и не сме се виждали на живо скоро за да проведем такъв разговор, но нямам абсолютно никакви притеснения да си говоря с нея на тази тема, ама се познаваме от над 10 години и нямам неясноти в тази посока.

Трополинка, знам че ти се иска сега да си бременна и един тест би прекратило това нещо евентуално, но е 5 мин и ще си знаеш какво е, преглед при лекар нищо няма да покаже на този етап, давай, ние тук ти стискаме палци!

# 63
  • Мнения: 1 804
Трополинка, най-добре направи още един тест, за да се успокоиш. Аз така се бях филмирала един път, защото има 10 дни закъснение и в момента, в който направих теста ми дойде тъй като си отдъхнах. Тогава непланирах бременност.

Не ме разбирайте погрешно, аз искам да е положителен въпреки проблемите с ММ и въпреки, че ме е страх дали няма да остана сама с бебето. Но това да го имам това дете е една огромна и изстрадана мечта.

Да, може би не се изразих правилно. Имах предвид че колкото и да е страшна и объркана ситуацията, по-добре да си знаеш. Стискаме палци всички тук за теб!

Маце, ами уж сме близки.. Аз просто избягвам да споделям такива неща. Когато се видим пак ще преценя какво ще правя.

# 64
  • Мнения: X
Бъбълс, аз на твое място не бих ама хич казала кога, дали, или, започвам или не нещо такова. Нагледала съм се на много ножовки в гърба покрай такива случаи. Винаги може да реши да те съкрати, промени щатна позиция, с което да вкара нов изпитателен срок. Старите хора неслучайно казват " трай си, бабо, за хубост".

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 16:27 от Анонимен

# 65
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 944
Купих тест, чаках да ми се допишка, за да го направя и то взех, че прокървих и явно това беше края на сагата 😔😔😔 Но е странно, защото кръвта е малко и нямам характерното за мен стягане и болки ниско долу в корема, както става абсолютно всеки път, когато ми дойде и аз така усещам, че се е случило. Но сега нищо от това не се случва и аз съвсем се обърках.

# 66
  • София
  • Мнения: 11 807
Трополинка, случва се понякога, така неусетно идва. Гуш!

Стела забравих да коментирам, много, много сте постигнали за краткия период, сега ти се струва че се въртите в омагьосан кръг, но сте стъпки, стъпки напред.

# 67
  • Мнения: 2 703
Йоанка, много ти благодаря, много си мила ❤️😘
Jo Di, благодаря 😊  снимката е правена в с. Камено Поле- "Скалният каньон".
Трополинка, съжалявам 😔 Ако не ти тръгне както си трябва, не пречи сутринта да го направиш за всеки случай. Пожелавам ти с ТМ да се сдобрите, а ако си решила, че не е правилният, то скоро да срещнеш човека, с който ще сте заедно и в лошото, не само в доброто. Всичко най, най, най- ти пожелавам 😊❤️
Стела, дано следващата спермограма да е по-добра и да ви одобрят за фонда. Сигурна съм, че с ИКСИ ще се получи 🍀🤞🍀
ПП На мен О ми е била на 30ти вечерта или на 1ви май сутринта. Утре е 12ти и много ме сърбят ръцете за тест утре, но май ще изчакам 13ти. 😁

# 68
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 916
Влитам превъзбудена 😂 Нали ви споменах вчера за хубавата ЦС и как предните месеци ми се губеше. Ориентировъчно чаках О между уикенда и идния вторник. Обаче... цял ден ми е едно такова секси, викам да не подрани овулацията, я да почна тестовете от днес вместо от четвъртък. И .. бам. Такава черта не съм виждала от миналото лято! Отивам да се обичаме, че и двамата имаме уговорки след 20ч. Единствено включих инофолик комби от една седмица по 1 на ден вместо 2, за справка.

# 69
  • Мнения: 1 804
AAndreeva, браво стискам палци 🤞. Дано след 2-3 седмици да ни се похвалиш и да се пренесеш в отчетните теми.
Между другото, може ли да споделиш марката тест?
Трополинка, чакам с нетърпение резултатите. За кървенето - не се притеснявай, може пък да е имплантация 😉

# 70
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 944
Bubbless, аз имах вече 4 дни закъснение и нещо не ми се вярва да е имплантация по това време, защото ову ми беше на 17-и. Ако до утре не ми тръгне нормално или спре ще направя тест и ще отида на лекар по спешност.

Кактусче, благодаря ти много. Аз знам, че той е човекът за мен, усещам го, обичам го с цялото си сърце и душа и затова и така страдам за него и за всичко което се случи, защото го обожавам и не мога да си представя да не съм с него или да съм с някой друг.. Мисля си цял ден дали е възможно всички да имаме само по една истинска любов и понякога тя да не е тази, с която прекарваме живота си?! Малко съм емоционална, извинявай, кактусче (ах, как ми харесва ник-а ти и да те наричам така)

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 21:00 от Трополинка

# 71
  • Мнения: 193
Здравейте дами!
Аз малко се ограничих от писане, но си ви следя!

ААndreeva и аз съм с положителн тест за ову днес, ще си треперим заедно. Пък хайде дано пак да сме в обща отчетна, този път до финал! Heart

Стиснати палчета за предстоящите момичета с тестчета!

# 72
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 916
Дано, Фелиша, дано! Благодаря за стиснатите палчета, момичета.
Едит: Бъбълс, Clear Ovu е, пакета с 5 ову теста и 1 за бременност.

Сега като ми поотмина еуфорията наистина се замислих предните месеци имало ли е О. Нямах типична ЦС, тестовете през април хванаха един неуверен пик, през март не успях да проследя, че нали се изолирах заради болна колежка, февруари не следих. Ако М все пак дойде, ще ми е интересно дали ще е на 29-30-и ден както ми беше преди редовен цикъла (утре ми е 16-и) или на 35 пак.

Трополинка, гуш ❤

Стела, не знам какво да ти кажа, но надежда винаги има. Въпросът е, че понякога се случва по-тромаво с разни препятствия. Дерзайте и ще успеете! 🍀

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 07:06 от AAndreeva

# 73
  • Мнения: 1 088
Здравейте дами!
Аз малко се ограничих от писане, но си ви следя!

ААndreeva и аз съм с положителн тест за ову днес, ще си треперим заедно. Пък хайде дано пак да сме в обща отчетна, този път до финал! Heart

Стиснати палчета за предстоящите момичета с тестчета!

felisha06, ААndreeva, стискам ви палци и след 2 седмици да се похвалите с положителни тестове, а след 9 месеца и с пухкав финал!

# 74
  • Мнения: 94
felisha. Давайте смело и стискаме палци! Flowers Hibiscus
Анреевчее, бравоо, какви прекрасни наситени чертиии! Стискамм палцииии! Стартт! Purple Heart

Мен ме сърбят ръцете за тест амааа няма да правяяя.. Пак сигурно ще съм разочарована..
Стискам зъби и толкова...

Общи условия

Активация на акаунт