Френски мадами-2

  • 13 767
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 147
Здравейте на всички!  Flutter
И аз да се разпиша,но с една молба към вас Praynig!Бихте ли ми дали съвет как стои кръщаването на децата в Франция?Тъй като тук не се членуват в женски род-ако е момиче, а и бащино име не вземат-само фамилното на майката или бащата. А нашета беба е на мама и татко-българи и не взима френско гражданство по закон и всички документи ще се вадят от България ooooh!.Проблем ли е това в България, ако в акта за раждан  ще е записана според френските изисквания newsm78?А и представа нямам коя френска институция се занимава с това за да се обърна към нея с разясняване на този "парадокс" Tired.
Приятен и слънчев ден sun  ви желая,но май за Франция свършиха тези дни, много е тъжно  Tiredвремето през този период на годината! Heart Eyes

# 16
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Добро утро от мен с чаша кафе (предлагам и чай за тези, които го предпочитат  Grinning)

Sea-fr, на първо четене по твоя въпрос ми хрумна, че можеш или да се обадиш на Service d'état civil в районното ви кметство, или директно на Българското посолство, ето сайта с контактите:

http://www.amb-bulgarie.fr/contact.php

Дано от някое от двете места да могат да ви помогнат, или може някое от момичетата, което е имало подобен проблем да се включи.

Мимоходом да отбележа, че отдавна не бях влизала в сайта на посолството, останах приятно изненадана, много са го подобрили.

Аня, какво почна да учиш? Ще успяваш ли да се справиш с ученето и с малката? Дано да е изболедувала най-голямото боледуване и зимата да изкара по-леко.

Мариякара, и аз имах подобен проблем с halte garderie в наше село. Преди няколко месеца бавачката на Камбанка беше за два дена на обучение, а никой от двама ни не можеше да вземе отпуска, за да я гледа, та питахме в гардери-то. Оказа се, че и за там има списъци и че не може току-така да я оставиш, дори и за половин ден, абе луда работа.
Ларзак, там е истината!  Joy Joy Joy

Chaumont, успех в търсенето на квартира! Да намериш нещо добро на приличен наем в Париж си е направо подвиг, дано да успеете бързо да си намирите ново жилище.

Schtrumphete, времето наистина лети страшно бързо, докато се обърнем децата и гимназия ще вземат да завършат  Laughing.
Не знам дали и при вас е така, ама откакто минах 30-те имам чувството, че вземам 2 години за една. Вчера получих още един coup de vieux - една приятелка, която познавам откакто на 21 години дойде на стаж в лабораторията, ми прати мейл да ме кани на Flower Power парти някъде из Бретан по случай 30-тия си рожден ден! Ужас, кога минаха 9 години???

Както гледам, бабите май са на мода в момента  Grinning. И ние сме така вкъщи, майка ми дойде за 2-3 месеца да се занимава с малката, защото останах без работа и се наложи да се разделим с бавачката. Освен това от понеделник се връщам и аз на студентската скамейка за един двумесечен курс за преквалификация, та малко бабина помощ ни е голямо облекчение.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 909
Здравейте и от мен! Мерси за кафето, Rotsa, ама се надявам да го правиш по италиански, не по френски Wink

Мариакара, , Аня, на какво казвате слинг? Различно ли е от кенгуруто? Аз имам порт-бебе за Миряна, но взе да ми става тежичка, та ако с това е по-лесно...

Sea-fr, при нас положението е различно, но все пак извадих български ЕГН-та на децата с френските кръщелни - просто ги писаха точно както са записани в оригиналното кръщелно.

Мишенце, както казва и Мариякара, къде ще ходи човек че да не се справи със собствените си деца, ама ако нямаш малко помощ си е уморително.
Хаиде, лек ден засега!

# 18
  • Мнения: 353
Salut...Ще раждам в Тенон в 20 аrr.А за квартирата-знам си го ада на търсенето..Нали миналата година така търсихме тази...
Sea-fr..И аз се интересувам по тези въпроси.Моля ,дръж ме в течение на твоите открития.Аз естествено ще ти кажа какво съм открила...И ние сме си българи с таткото...
Kажете ми, моля, и на мен за кенгурото.Мога ли да нося бебчо още като се роди...Какво мислите от ваш опит..Аз заглеждам другите мами и нещо се страхувам за малчовците...Дали наистина е добре за тях?За мен ще е удобно...Като си се представя в метрото с количка и ми се изправя косата...

# 19
  • Мнения: X
Eто ги слинговете:
Модел слинг с халки:
http://www.babysling.com/slings.shtm
Модел дълъг слинг:
http://www.didymos.de/english/index_e.htm

Общоприетото мнение на ползвали слингове е че е по-удобно от кенгуру (и за мамата и за бебето), ползва се от самото раждане до към 2-3 години (ако иматe здрав гръб), при кърмене навън е незаменимо.

# 20
  • Мнения: 11 315
Момичета, не искам да ви развалям настроението, но искам да ви питам дали имате желание да направим нещо за Ружа, както миналата година се организирахме за Тея?

# 21
  • Мнения: X
ДА! Прочела си ми мислите!
Идеи имаш ли?

# 22
  • Мнения: 11 315
Ами ако сте съгласни - да направим, както тогава. Събрахме пари, поръчахме венец (букет) и с остатъка Тея плати за наричането на една звезда на негово име.
Ако някой има близък контакт с Ружа или адрес, няма да е зле да влезем във връзка, може тя също да има някакво по-специално желание.

# 23
  • Мнения: 1 909
Мишенце, благодаря ти за информацията за слинга - май се бях объркала, извинявай!
Много ми хареса варианта за носене на гърба, че като станат по-тежички носенето отпред става доста неудобно.

Иначе, Шомон,  за кенгуруто -може да се носи бебето още от раждането, но май имаше някаква долна граница за килограмите - може би 3 или 3,5. Много е удобно и полезно за бебето да усеща майчиното тяло.

А знаете ли колко струват тези слингове тук?

Сега прочетох за идеята за Ружа - наистина ще е хубаво да направим нещо, но аз нямам контакт с нея.

# 24
  • Мнения: 1 194
Леле, медам, много сте изписали.... Shocked

Мама Щрумпф, оказа се, че набор 2004 изобщо не записват за halte garderie...толкова бил дълъг списъка с чакащите, че докато и дойде реда щяла да тръгне на матернел...
Ротса, ние да не живем в едно и също село? Wink

sea-fr, нашата госпожица е с двама бг родители, казва се Яна Дичев...аз си мислех , че когато бащата е известен в бг акта за раждане ще  я пишат с три имена. Да , ама не! И в бг я писаха само с две имена защото вземат буквално превода от френския акт, нищо не добавят. Мисля, че това е нов закон. После разбрах, че за да няма този проблем българките тук прибавят бащиното име като второ малко име, те французите не разбират...Нали знаеш, че тук французите имат по де три малки имена Marie Louise Michelle...Ти казваш че детето се казва Мария Иванова и това са му двете малки имена, те не се противят....надявам се , че ме разбра. По този начин в бг акта ще има и бащино име. С малкия направихме така, но каката си остана без бащино име...Но с добавянето на -а към името никой досега не се е преборил...

chaumont, и аз раждах и двете деца в Тенон, навремето допреди 2 месеца живеехме в 20-ти...
Първият път съм супер доволна(2004), втория (това лято ) изобщо.... #2gunfireно може би беше заради ваканциите, никой не ме погледна три дни дали съм жива...

chumbi , тук слинговете струват около 60 ?...

Момичета, съгласна съм и аз да направим нещо за Ружа. Cry

# 25
  • Мнения: 1 909
Малко скъпичък май идва тоя слинг, ама може би си струва.

Само исках да пожелая весел рожден ден на Матео на Strumpfete в неделя! Разбирам колко е вълнуващ рождения ден, особено пък първия!

Отивам да си събирам дечицата и ви желая и на всички приятен уикенд (на чист френски)

# 26
  • Мнения: X
За Ружа - хубаво е да се пусне отделна тема, за да се включат повече мами, със съвети , идеи и парички.
Аз имам един стар неин телефон, който не знам колко е актуален. Тя влиза и чете във форума, предполагам че и на лични можем да се свържем с нея.

За слинговете - супер лесно е да се ушият, дори и от човек с елементарни познания по шев и кройка. Ако някой се интересува - ще изровя указания - в кърмаческия форум има доста теми по въпроса. Дългия слинг представлява едно правоъгълно парче плат - само трябва да решите колко дълго да е. Слинга с халки е също парчеплат 220/90 см, към което се пришиват халки в единия край по определен начин. Няма никаква философия.

# 27
  • Мнения: 664
За слинга - имам този без халките, свърши ни страхотна работа, много по-щадящ е за гърба и раменете от кенгуруто (имам Babybjorn active), Мари почти се отгледа в тоя слинг първата година. Сега трябва да идем на някоя среща на Ла Лече Лигата, да ни покажат връзването на гърба, че нещо не можем да се оправим с него Wink

За Ружа, мисля, че всички ще са съгласни, но да го съгласуваме с нея, да не направим някакъв неуместен жест.

Rotsa, уча за една 1-годишна диплома на Сорбоната(3-та), казва се DUEF, подготвя чуждите студенти  за магистърска степен (или докторат), но аз нямам амбиции да уча повече, научила съм се 8 години в СУ Wink

Мами, някой от вас дава ли хранителни добавки на децата си и ако да, какви? Искам да давам нещо на Мари, защото явно само кърмене и хомеопатия са недостатъчни и доста често боледува newsm78

# 28
  • Мнения: X
Мами, някой от вас дава ли хранителни добавки на децата си и ако да, какви? Искам да давам нещо на Мари, защото явно само кърмене и хомеопатия са недостатъчни и доста често боледува newsm78

От тази пролет давам на Бобо това :
http://www.aquasource.net/Main/Index.aspx?cid=6
Доволна съм , оттогава не е боледувал нещо с температура, освен едно 2-дневно разстройство след като се върнахме от Бг (после разбрахме че всичките ни познати дечица са изкарали силен вирус с температура, повръщане и разстройство), както и преди 1 седмица 2 дена беше с повръщане и разстройство, с температура 38, което отмина изведнъж. Като се има предвид че ходи на ясла и като знам как боледуваше миналата есен-зима, това е доста добър напредък за нас. А, и апетита като че ли му се увеличи, а той е доста проблемен с храненето.
Купила съм му и това:
http://www.aquasource.net/Main/Index.aspx?cid=6
Но не знам как да му го давам, защото капсулките са големи и не може да ги гълта, а разстворено е доста гадно на вкус, в каквато и храна да го сложа го усеща и не го иска. С коластрата нямам проблеми - мушкам я в закуската - тя е сладка и не се усеща.

# 29
  • Мнения: 11 315
За Ружа - хубаво е да се пусне отделна тема, за да се включат повече мами, със съвети , идеи и парички.
Аз имам един стар неин телефон, който не знам колко е актуален. Тя влиза и чете във форума, предполагам че и на лични можем да се свържем с нея.


И аз така мисля, но исках най-напред да питам вас.
Навремето за Тея, колкото и да не искахме, някак си бяхме психически подготвени и реагирахме бързо.
Сега това дойде направо като гръм от ясно небе и аз бая се шашардисах и се чудех много дали да пусна такава тема.
Оставям обаче на някоя от вас да го стори.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт