Нобелова награда по литература 2006

  • 2 057
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
а черната книга я няма из онлайн книжарниците...

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А така, таз година в Турция, догодина у нас!   bouquet
Ще взема още нещо да прочета Памуково, пък да видим. Ще му дам още един шанс.  Mr. Green
Кундера не го харесвам, Чандра, когато го чета ми е сиво и накрая ми остава едно такова мътно в душата...

# 17
  • Мнения: 5 877
а черната книга я няма из онлайн книжарниците...
ето, само че са сбъркали снимката на корицата
http://www.nissimbooks.com/catalog/product_info.php?products_id=407



Тук е по-евтина
http://www.slon.bg/display.php?section=8&category=16&art … 731a41b74787b55db

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
е, от тези не бях пазарувала. обикновено редувам пингвините (все ги бъркам с пеликаните), хеликон и българска книга.

# 19
  • Мнения: 25 624
Само аз ли харесвам Льоса?  newsm78 Cry
"Градът и кучетата" - култова книга от нашата младост.
"Леля Хулия и писачът" -  Mr. Green ммммм, за прабабата на днешните сапунки - радиосериалите.
"Разговор в катедралата" - страхотен стил!
Обичам да го чета!  Heart Eyes Hug

# 20
  • Мнения: 412
Само аз ли харесвам Льоса?  newsm78 Cry
Heart Eyes Hug
неее...и от нашата младост тоже  Heart Eyes

Кундера не го харесвам, Чандра, когато го чета ми е сиво и накрая ми остава едно такова мътно в душата...

И аз може да дам още един шанс на г-н нобелиста  Rolling Eyes
А Кундера...ох, толкова ми е цветно като го чета  Wink а накрая до какви цветности ме отвежда...Някои фрази, думи, ...направо като мантри ме озвучават  Blush много ми е близък - с тази крайна и нежна и сюблимна перфектност в изказа и неочаквани състояния и находки на всяка крачка (препъвам се  Wink)...Дай му още един шанс, а   bouquet

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами аз май всичко на Кундера съм прочела, излязло досега у нас (то не и много, а, имаше и в "Съвременник".)
Льоса съм го чела доста отдавна, някога ми харесваше...

# 22
  • Мнения: 809
стига бееее....
"Бялата крепост" му е ранна творба.
"Черна книга" е моят избор.
Не намерих откъс на български, но ето началото:

Анда, в началото на другата годината ще я преиздадем. Laughing
Другите му книги, издадени досега са
"Името ми е Червен"
"Бялта крепост"
"Сняг"
На мен ми е любима "Името ми е Червен"
А тук http://www.ednorog.com/author_details.php?author=16 ще можете да следите какво предстои.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 15:52 от Julka

# 23
  • Мнения: 5 877
яяяяя кой бил тук  Laughing
Пусни началото на "Черна книга" на български, моля те! Един-два абзаца.

# 24
  • Мнения: 809
а черната книга я няма из онлайн книжарниците...
Обещавам ви за Новата година. Сега я работим.

# 25
  • Мнения: 809
яяяяя кой бил тук  Laughing
Пусни началото на "Черна книга" на български, моля те! Един-два абзаца.
Преводът е на Гюлчин Чешмеджиева. Не е пред мен в момента, за съжаление. Но имаш една книга от мен - като я пуснем. Сега тиражът е изчерпан. Няма да я намерите по книжарниците. По едно време имаше няколко бройки в книжарница "Нисим" - на бул. В. Левски, но мисля, че се изчерпа.

# 26
  • Мнения: 1 937
Е... сама ли съм във фен-клуба на Кундера  Flutter Ужасно ми е любим  Heart Eyes

Не си. Но го познавам само от "Непосилната лекота на битието" и "Самоличност".
Коя да е следващата?
Май само аз не съм чела ни Памук, ни Льоса? Confused

# 27
  • Мнения: 479
Да се разпиша: почитател на Памук  newsm10 .
Като прочетох темата и молбата на Анда, се завтекох да търся Черна книга, за да пусна първия абзац, ама като не я намерих, ми светна, че преди седмица я дадох на една приятелка да я чете.  Аз също съм от онези, които започнаха с Бялата крепост, която няма нищо общо с останалите му книги, излизали на български. 

chandra, на Кундера съм също фен - много ми пасва на меланхоличната душа...

А  Мураками (Норвежка гора) четох преди около година, ама почти не я помня.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 16:54 от Тодоран

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Айде и аз да се включа  Laughing
Радвам се за Памук. "Бялата крепост" със сигурност не е най-доброто му попадение, но пък "Името му е червен" много ми хареса. Сега на ход е "Сняг", ама съм съвсем в началото и нищо не мога да кажа. "Черната книга" със сигурност няма тираж.

# 29
  • Мнения: 1 546
стига бееее....
"Бялата крепост" му е ранна творба.
"Черна книга" е моят избор.
Не намерих откъс на български, но ето началото:

Rüya was lying facedown on the bed, lost to the sweet warm darkness beneath the billowing folds of the blue-checked quilt. The first sounds of a winter mo rning  seeped in from outside: the rumble of a passing car, the clatter of an old bus, the rattle of the copper kettles that the salep maker shared with the pastry cook, the whistle of the parking attendant at the dolmus stop. A cold leaden light filtered through the dark blue curtains. Languid with sleep, Galip gazed at his wife's head: Ruya's chin was nestling in the down pillow. The wondrous sights playing in her mind gave her an unearthly glow that pulled him toward her even as it suffused him with fear. Memory, Celâl had once written in a column, is a garden. Rüya's gardens, Rüya's gardens . . . Galip thought. Don't think, don't think, it will make you jealous! But as he gazed at his wife's forehead, he still let himself think.
Анда,от къде намери този откъс? Прекрасно е. Нищо не знам за този автор, той на наглийски ли пише?

Общи условия

Активация на акаунт