МБАЛ Надежда - тема 19

  • 54 675
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 746
Някои лекари в Надежда правят доплер на всяка ЖК, но повечето - не. Аз бях при д-р Арабаджикова и ми пускаше доплер при абсолютно всяка среща. Включително когато имах час само за тонове и отивах при нея, за да погледне записа, ме вмъкваше набързо за доплер.
Относно витамините - пускала съм В12 и D в Надежда и резултатите са били готови в рамките на деня. В6 съм изследвала само в Bodimed и там чаках около седмица, тъй като пробата се изпраща в Германия.

# 121
  • Мнения: 1 118
Аз също съм изследвала Б12 в болницата и не съм чакала дълго за резултати. Или същия ден, или следващия са били готови, но 10 дни не са били със сигурност.

# 122
  • Мнения: 544
bamboo.ag, аз нямах намерение да раждам в Надежда… Но така се случиха нещата, че ден преди термина и злополучния ми преглед при д-р Патрикова останах без екип за раждане и като чух, че детето ми не се развива добре толкова се изплаших, че се съгласих да ме индуцират.
Следенето ми в Надежда беше добре, бях при д-р Аноар. Тя ми даде телефона си още като се записах, коментирала ми е изследвания в събота вечер след работа, помогна ми да се доредя извън графика при д-р Чавеева, когато в Надежда ми объркаха изследвания за вирусология и ме изкараха наскоро преболедувала цитомегаловирус… Детето ми щеше да е глухо, сляпо, увредено… Обиколих де що лаборатории има в София да повтарям изследването и резултатите навсякъде бяха коренно противоположни. Д-р Аноар е изключително сърцата и мила, през цялото време ме успокояваше и се опитваше да ми помогне. Към нея забележки нямам. Дори дойде след раждането в стаята да ни види как сме с малката. На всеки преглед гледаше и кръвотока.
Ако имате желание за естествено раждане може да се видите с Олга Дукат, тя изражда в Свети Лазар и отзивите за раждане с нея са повече от прекрасни. Аз я обмислях като вариант, но първоначално се спрях на Зебрите в Света София. За съжаление изборът ми не беше много добър, както казах - останах без екип за раждане ден преди термина, защото д-р Мазнейкова ми каза секцио или нищо без да се аргументира кой знае колко защо се налага да ми направи секцио… Цитирам: “Знам, че ти се иска, пиленце, ама няма да стане. Помисли си час-два за секциото, че е петък и знаеш как е с екипите уикенда”.
Болницата е претоварена наистина. Мен искаха да ме изпишат три дни преди дъщеря ми, защото “леглото им трябвало”. След секциото мъкнах болнична маса от единия край на отделението до другия, защото в стаята ми (двойна) нямаше нито една масичка, а не можех да се храня на ниската холна масичка. Една акушерка изнамери от някъде една счупена маса и ми каза: “Те колелата са блокирали, ама можеш да си я занесеш”. Супер, нямам търпение да Ви платя 2500лв, за да си нося масата след операция. Акушерките в отделението трябваше да ги подсещам по сто пъти за неща, които не са моя работа. Като това да ми махнат епидуралния катетър, с който ме качиха в стая от реанимация. Едната даже ми се скара, че това не било тяхна работа и защо изобщо са ме качили… Ми не знам, сама ли са си го махна тогава? С триста зора ме оставиха като придружител на дъщеря ми в Патологична бременност, където пак ходих сто пъти да ги моля да ми махнат абоката, защото нямам повече терапии. И там ми се скараха, че това не е тяхна работа и защо са ме качили като придружител с абокат. Ми не знам, сама ли да си го махна? Сигурно щяха да ме изпишат с абоката и катетъра ако не бях толкова настоятелна…
Matta, лекарят, който ми направи секциото беше д-р Ташков, той ми прави 3-4 прегледа следобед. Сутринта ме прие д-р Тотев, д-р Бутева също ми прави преглед, името на акушерката, за съжаление, не знам. Опитах се да я открия в сайта на Надежда, но дори не си спомням добре чертите ѝ. Смятай колко време е прекарала при мен… Имаше и още една лекарка на средна възраст с тъмна коса, но и нея не успях да открия. Ако се представяха на влизане кои са, какво ще правят и какво са установили, щеше да е доста по-лесно. Уви, нещата не стояха така.

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 23:45 от elitsa.iv

# 123
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Може ли повече майки да се включат и да разкажат за раждане чрез секцио в Надежда и най-вече за обезболяването след това ? Как го почуствахте вие ? Беше ли търпимо ? Даваха ли Ви при нужда обезболяващи ?

# 124
  • София
  • Мнения: 690
bamboo.ag, аз нямах намерение да раждам в Надежда… Но така се случиха нещата, че ден преди термина и злополучния ми преглед при д-р Патрикова останах без екип за раждане и като чух, че детето ми не се развива добре толкова се изплаших, че се съгласих да ме индуцират.
Следенето ми в Надежда беше добре, бях при д-р Аноар. Тя ми даде телефона си още като се записах, коментирала ми е изследвания в събота вечер след работа, помогна ми да се доредя извън графика при д-р Чавеева, когато в Надежда ми объркаха изследвания за вирусология и ме изкараха наскоро преболедувала цитомегаловирус… Детето ми щеше да е глухо, сляпо, увредено… Обиколих де що лаборатории има в София да повтарям изследването и резултатите навсякъде бяха коренно противоположни. Д-р Аноар е изключително сърцата и мила, през цялото време ме успокояваше и се опитваше да ми помогне. Към нея забележки нямам. Дори дойде след раждането в стаята да ни види как сме с малката. На всеки преглед гледаше и кръвотока.
Ако имате желание за естествено раждане може да се видите с Олга Дукат, тя изражда в Свети Лазар и отзивите за раждане с нея са повече от прекрасни. Аз я обмислях като вариант, но първоначално се спрях на Зебрите в Света София. За съжаление изборът ми не беше много добър, както казах - останах без екип за раждане ден преди термина, защото д-р Мазнейкова ми каза секцио или нищо без да се аргументира кой знае колко защо се налага да ми направи секцио… Цитирам: “Знам, че ти се иска, пиленце, ама няма да стане. Помисли си час-два за секциото, че е петък и знаеш как е с екипите уикенда”.
Болницата е претоварена наистина. Мен искаха да ме изпишат три дни преди дъщеря ми, защото “леглото им трябвало”. След секциото мъкнах болнична маса от единия край на отделението до другия, защото в стаята ми (двойна) нямаше нито една масичка, а не можех да се храня на ниската холна масичка. Една акушерка изнамери от някъде една счупена маса и ми каза: “Те колелата са блокирали, ама можеш да си я занесеш”. Супер, нямам търпение да Ви платя 2500лв, за да си нося масата след операция. Акушерките в отделението трябваше да ги подсещам по сто пъти за неща, които не са моя работа. Като това да ми махнат епидуралния катетър, с който ме качиха в стая от реанимация. Едната даже ми се скара, че това не било тяхна работа и защо изобщо са ме качили… Ми не знам, сама ли са си го махна тогава? С триста зора ме оставиха като придружител на дъщеря ми в Патологична бременност, където пак ходих сто пъти да ги моля да ми махнат абоката, защото нямам повече терапии. И там ми се скараха, че това не е тяхна работа и защо са ме качили като придружител с абокат. Ми не знам, сама ли да си го махна? Сигурно щяха да ме изпишат с абоката и катетъра ако не бях толкова настоятелна…
Matta, лекарят, който ми направи секциото беше д-р Ташков, той ми прави 3-4 прегледа следобед. Сутринта ме прие д-р Тотев, д-р Бутева също ми прави преглед, името на акушерката, за съжаление, не знам. Опитах се да я открия в сайта на Надежда, но дори не си спомням добре чертите ѝ. Смятай колко време е прекарала при мен… Имаше и още една лекарка на средна възраст с тъмна коса, но и нея не успях да открия. Ако се представяха на влизане кои са, какво ще правят и какво са установили, щеше да е доста по-лесно. Уви, нещата не стояха така.
Наистина много, много съжалявам за това, което си изпитала. За съжаление много голяма част от лекарите искат да правят секцио и без индикации и/ или обяснения. Дано всичко с операцията и възстановяването ти е наред. Чувала съм, че д-р Ташков е добър оператор. Смути ме и опитът ти със “зебрите”, а за Мазнейкова хич не съжалявай, че и там има направо хоръри като последствия от нейни действия.
Но много разочароващ пост относно отношението в Надежда, не знам дали си мислила да се оплачеш писмено или вече не си го направила.

# 125
  • Мнения: 652
bamboo.ag, аз нямах намерение да раждам в Надежда… Но така се случиха нещата, че ден преди термина и злополучния ми преглед при д-р Патрикова останах без екип за раждане и като чух, че детето ми не се развива добре толкова се изплаших, че се съгласих да ме индуцират.
Следенето ми в Надежда беше добре, бях при д-р Аноар. Тя ми даде телефона си още като се записах, коментирала ми е изследвания в събота вечер след работа, помогна ми да се доредя извън графика при д-р Чавеева, когато в Надежда ми объркаха изследвания за вирусология и ме изкараха наскоро преболедувала цитомегаловирус… Детето ми щеше да е глухо, сляпо, увредено… Обиколих де що лаборатории има в София да повтарям изследването и резултатите навсякъде бяха коренно противоположни. Д-р Аноар е изключително сърцата и мила, през цялото време ме успокояваше и се опитваше да ми помогне. Към нея забележки нямам. Дори дойде след раждането в стаята да ни види как сме с малката. На всеки преглед гледаше и кръвотока.
Ако имате желание за естествено раждане може да се видите с Олга Дукат, тя изражда в Свети Лазар и отзивите за раждане с нея са повече от прекрасни. Аз я обмислях като вариант, но първоначално се спрях на Зебрите в Света София. За съжаление изборът ми не беше много добър, както казах - останах без екип за раждане ден преди термина, защото д-р Мазнейкова ми каза секцио или нищо без да се аргументира кой знае колко защо се налага да ми направи секцио… Цитирам: “Знам, че ти се иска, пиленце, ама няма да стане. Помисли си час-два за секциото, че е петък и знаеш как е с екипите уикенда”.
Болницата е претоварена наистина. Мен искаха да ме изпишат три дни преди дъщеря ми, защото “леглото им трябвало”. След секциото мъкнах болнична маса от единия край на отделението до другия, защото в стаята ми (двойна) нямаше нито една масичка, а не можех да се храня на ниската холна масичка. Една акушерка изнамери от някъде една счупена маса и ми каза: “Те колелата са блокирали, ама можеш да си я занесеш”. Супер, нямам търпение да Ви платя 2500лв, за да си нося масата след операция. Акушерките в отделението трябваше да ги подсещам по сто пъти за неща, които не са моя работа. Като това да ми махнат епидуралния катетър, с който ме качиха в стая от реанимация. Едната даже ми се скара, че това не било тяхна работа и защо изобщо са ме качили… Ми не знам, сама ли са си го махна тогава? С триста зора ме оставиха като придружител на дъщеря ми в Патологична бременност, където пак ходих сто пъти да ги моля да ми махнат абоката, защото нямам повече терапии. И там ми се скараха, че това не е тяхна работа и защо са ме качили като придружител с абокат. Ми не знам, сама ли да си го махна? Сигурно щяха да ме изпишат с абоката и катетъра ако не бях толкова настоятелна…
Matta, лекарят, който ми направи секциото беше д-р Ташков, той ми прави 3-4 прегледа следобед. Сутринта ме прие д-р Тотев, д-р Бутева също ми прави преглед, името на акушерката, за съжаление, не знам. Опитах се да я открия в сайта на Надежда, но дори не си спомням добре чертите ѝ. Смятай колко време е прекарала при мен… Имаше и още една лекарка на средна възраст с тъмна коса, но и нея не успях да открия. Ако се представяха на влизане кои са, какво ще правят и какво са установили, щеше да е доста по-лесно. Уви, нещата не стояха така.

Мале лошо ми стана като ти прочетох двата поста. Аз винаги съм си представяла, че раждането ми ще е в "Надежда", когато се случи и че там е най-добре, най-културно, най-добри условия. Все пак си плащаш една камара пари. Също така не знаех, че там нямаш право на избор на екип - абе цялата история звучи ужасно. Според мен също се оплачи някъде - Министерство на здравеопазването, КЗП (защото те са си търговско дружество "Надежда"), директно към тях също. Да не остава така тази история!

# 126
  • Мнения: 860
Здравейте. Може ли повече майки да се включат и да разкажат за раждане чрез секцио в Надежда и най-вече за обезболяването след това ? Как го почуствахте вие ? Беше ли търпимо ? Даваха ли Ви при нужда обезболяващи ?
Здравей, аз родих с планирано секцио близнаци през декември. Много леко мина всичко. Обезболяването беше много добро и по време на операцията и след това. Разбира се, че има болка, но не е нетърпима. В реанимация даваха постоянно обезболяващи, след това също и питат дали имаш нужда. Раздвижиха ме на сутринта на следващия ден след операцията и ако се движиш повече боли по-малко и по-бързо се възстановяваш.

# 127
  • Мнения: 1 606
Раждане без болка няма. За три нормални-боли разкритието, самото раждане е правилни напъни. Кой какво и да ви говори и жали разберете ще ви боли. Големия и малкия раждах по 12 часа наистина първото нечовешко, държавна болница, не знаете какво е лошо отношение, без обезболяване. За първи стреса е огромен, да има бързо и леко минаващи, но не съм от тях. За второто знаеш какво е, вече и да се стягаш и каквото и да е знаеш, че ще мине. Малката, която е и най-голяма като кг. Родих в Надежда. Разликата е огромна, следващия ме в ЖК бе на смяна, нямам забележки. Роди се за четири часа, а час след раждането бях на крака. Всеки избира сам, но не се наплашвате толко, където и да е, раждане е все пак.

# 128
  • Мнения: 54
Първо, съжалявам за преживяното от elitsa. Винаги ще има добри и лоши отзиви за лекар, болница...Аз родих по спешност в Надежда миналата година септември. Тъй като не съм от града, а преди Надежда ме бяха пратили в друга болница, където никой не обърна внимание, че трябва ВЕДНАГА да постъпя...не знах къде да отида. Когато отидох на регистратура и обясних, звъннаха на д-р Патрикова и тя ме прие между записаните часове. Веднага ме приеха в болницата през спешния кабинет след прегледа. Всеки ден докторката идваше да ме преглежда (един от прегледите беше в неделя и тя беше по спортен екип, явно не беше на смяна). На 3 ден от постъпването, на прегледа присъстваше и д-р Чачева. Двете ми казаха, че е време за раждане (няма да влизам в подробности защо трябваше да ме оперират, но трябваше наистна). Обясниха ми какви са рисковете в моята ситуация, изчакаха аз да направя избор според предложените ми варианти и свикаха екип. Бях с пълна упойка, заради аспирин  който бях пила месеци наред до преди да постъпя в болницата. След операцията даваха обезболяващи, даже аз се заинатих по едно време, но акушерката ми каза "защо да търпиш болките, като може да не усещаш толкова"... И наистина, боли, но не е нетърпимо. С две думи съм доволна от лекарите, при които попаднах. На следващата сутрин ме раздвижиха и ме качиха на етажа. Д-р Ташков прави секциото.
Не съм очаквала толкова мило отношение и внимание от всички, наистина. Само една от акушерките в Патологична ме вдигаше на нокти като ме включваше на тонове, но на фона на всички останали...

Здравейте. Може ли повече майки да се включат и да разкажат за раждане чрез секцио в Надежда и най-вече за обезболяването след това ? Как го почуствахте вие ? Беше ли търпимо ? Даваха ли Ви при нужда обезболяващи ?

# 129
  • Мнения: 1 976
Елица, лекар ви е казал, че трябва да родите секцио, каква беше причината да не я послушате?
Явно е била права. Можехте да си спестите мъките, макар че сте била с упойка и едва ли сте усещала много.
Нищо толкова скандално не виждам в историята ви. Все пак раждате, нормално е да ви правят прегледи за разкритие и да слушат тоновете на бебето, щом е имало проблем - няма как за лекар желанието ви да се разхождате да е по- важно от живота на бебето.

Също раждах там индуцирано, постъпих в 12, в 2 ми сложиха упойката в 5 родих. Болка при контракциите нямаше, слушах съветите на екипа и всичко мина много бързо.

# 130
  • Мнения: 1 501
Аз имам едно секцио преди четири години и не ми даваха почти никакви обезболяващи след първия ден и беше кошмарно. Затова и попитах в предния си пост да проучат как е положението в Надежда и дали мога да очаквам поне малко по-безболезнено раждане, защото честно казано много съм. Се наплашила след първия път. Може и аз да имам нисък праг на болка, но беше нетърпимо.

# 131
  • Мнения: 1 659
Artemis-87 каква е връзката между аспирина и изборът на пълна упойка ? Стана ми интересно.
Аз също родих в Надежда с пълна упойка преди 4-ри месеца, причината беше друга, но пак бях на аспирин до 34 г.с. поради опасност от преемкламсия.
Нямам забележка относно обезболяването.
В реанимациага имаше и жена с 2-ро раждане в Надежда. Тя ми каза да се движа в леглото въпреки болката и на другия ден се изправих без проблем. Аз на болко не държа, на зъболкар съм винаги с упойка Blush

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 15:12 от -INA-73

# 132
  • Мнения: 544
Елица, лекар ви е казал, че трябва да родите секцио, каква беше причината да не я послушате?
Явно е била права. Можехте да си спестите мъките, макар че сте била с упойка и едва ли сте усещала много.
Нищо толкова скандално не виждам в историята ви. Все пак раждате, нормално е да ви правят прегледи за разкритие и да слушат тоновете на бебето, щом е имало проблем - няма как за лекар желанието ви да се разхождате да е по- важно от живота на бебето.

Също раждах там индуцирано, постъпих в 12, в 2 ми сложиха упойката в 5 родих. Болка при контракциите нямаше, слушах съветите на екипа и всичко мина много бързо.
Причината беше, че “няма да стане, пиленце”. За мен това не е основателна причина за операция, не знам, може и да не съм права. За мен не е нормално няколко непознати човека да ми правят преглед за разкритие на рандом принцип… Не е нормално и акушерката ми никаква да я няма. Не е нормално и на хубави тонове да лежа по час - час и половина. Разбирам напълно това, че здравето на детето е на първо място. Но това не значи, че разбирам защо при положение, че тоновете бяха добри продължавах да лежа за запис сам-сама в родилната зала. Проблемът дойде от неправилното измерване и заключение на д-р Патрикова, че детето ми е ретардирало и се налага “да излезе възможно най-бързо”. С перфектни тонове до следобед, тегло 3400гр. и оценка 8 по Апгар, проблем всъщност не е имало. Консултирах се с двама АГ извън Надежда, за да знам какво говоря, защото все пак не съм медицинско лице.
Радвам се, че при Вас индуцирането е нило успешно. Аз нямах съвети от екипа, които да следвам, просто си лежах и чаках неминуемото секцио. Доволни и недоволни има навсякъде, от всяка болница, от всеки лекар. Аз съм от недоволните, държанието към мен след това в отделението също не отговаряше на претенциите на частна болница. Та, това е моят опит с индуциране и ретардиралото ми дете. За това започнах разказа си с уточнението, че това се случи при мен, изобщо не твърдя, че е общият случай.

# 133
  • Мнения: 54
INA като попълвах въпросник или там каквото е докато мереха тоновете имаше въпрос за приемани медикаменти. Написах Акард и др. и като прочете анестезиолога ме пита "защо съм го пила до преди 2 дни". Отговорът е, защото ми беше назнечен от АГ в града, в който живея и ми беше казано да го пия до 33г.с. Само че се наложи раждането да стане в 30г.с. Беше ми обяснено, че ако не се пристъпи към раждане има риск  за мен, а бебето е обречено. Анестезиологът ми каза, че има риск ако не съм с пълна упойка и стане кръвоизлив да се усложнят доста нещата. Тук нямах право на избор, казаха 100% с пълна упойка.

# 134
  • Мнения: 1 606
При раждане особено първо с бавно разкритие е така, различни преглеждат, може и две смени да завариш. Родова дейност без спукани води не се отключва, ако ще и цяла банка окситоцин да изтече. Не зная кога са ти спукали мехура, но и той зависи от и за разкритие.
В Надежда тоновете са с монитор в сестринската стая. Гледат те през матиран прозорец постоянно.
Винаги и от най-добрия човек е възможно лошо отношение, но ако не им е ден не бива да го изкарват на родилките, защото точно тогава си доста уязвим
Но това им е ежедневие
А в държавната като поисках епидурслна казаха глезотия
И да, бях платила екип
Но всичко минава с времето.

Общи условия

Активация на акаунт