МБАЛ Надежда - тема 19

  • 54 638
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 132
Аз също родих близнаци в началото на септември със секцио. Ами аз съм с много доволна от всичко. Болеше, но постоянно ме питаха дали искам обезболяващи. Раздвижиха ме на следващия ден. За персонала на ет.2 нямам впечатление обаче, тъй като децата ми са недоносени и директно ме качиха в патология до края на престоя. Бебетата стояха в неонатология около 2 месеца. За там имам малко забележки, но важното е, че ми ги изписаха живи и здрави.

# 136
  • Мнения: 1 603
Забравих да кажа, обезболяването е свещички профенид. Искате си, ако не се взимат от аптеката.

# 137
  • Мнения: 1 118
Болката при секцио е строго индивидуална. Аз имам висок праг на болката, имам две операции в Надежда. И при двете възстановяването ми беше много бързо, но аз бях много мотивирана в реанимация да се раздвижа максимално бързо, станах много рано, въпреки болката. Залежаването е най-лошото. Пие се много вода за изчистване от упойката. След като ме заведоха в отделението, предлагаха редовно болкоуспокояващи, но аз ги отказвах, не съм имала нужда. Свещички Профенид дават иначе и винаги питат. Важно е общото състояние на родилката, показателите ви преди операцията трябва да са топ-хемоглобин, желязо, Б12, витамин Д, общ белтък. За ваше добро е, следящият ме лекар много държеше на това. Синът ми е на 7 месеца сега, неговите кръвни изследвания също са топ, вярвам, че има общо с това, което е “черпил” по време на бременността.

# 138
  • Мнения: 1 501
Благодаря за информацията момичета. Аз не съм имала проблеми, т.е. много бързо се възстанових. На изписването вече бях супер. Почти не можех да кажа, че съм оперирана, но пък за сметка на това първите два дни така ме болеше, че ми се видя ада на земята. Може би, защото тогава не знаех за свещичките Профенид, и никой не ми е предлагал, въпреки че исках някакво каквото и да е обезболяващо. Носех си в чантата разни хапчета, но не смеех да пия нищо, тъй като нее знаех кое ще се отрази на бебето чрез кърмата и кое не.

# 139
  • Мнения: 25
Здравейте, аз също ще раждам със секцио. Бихте ли дали препоръки за лекар от болница Надежда за раждането? За момента виждам добри отзиви за д-р Ташков и д-р Арабаджиева, но ако някой има добри отзиви за други, приемам препоръки. Благодаря предварително!

# 140
  • Мнения: 858
Здравейте, аз също ще раждам със секцио. Бихте ли дали препоръки за лекар от болница Надежда за раждането? За момента виждам добри отзиви за д-р Ташков и д-р Арабаджиева, но ако някой има добри отзиви за други, приемам препоръки. Благодаря предварително!
Здравей, моя приятелка също е много доволна от тези лекари, тя роди при тях. Аз бях при д-р Кръстев, с втори оператор д-р Тихомирова, при която бях на ЖК, и съм много доволна от всичко.

# 141
  • Мнения: 464
Здравейте, аз също ще раждам със секцио. Бихте ли дали препоръки за лекар от болница Надежда за раждането? За момента виждам добри отзиви за д-р Ташков и д-р Арабаджиева, но ако някой има добри отзиви за други, приемам препоръки. Благодаря предварително!
Аз раждах секцио при др Христов и съм много доволна.

# 142
  • Мнения: 490
Artemis-87 каква е връзката между аспирина и изборът на пълна упойка ? Стана ми интересно.
Аз също родих в Надежда с пълна упойка преди 4-ри месеца, причината беше друга, но пак бях на аспирин до 34 г.с. поради опасност от преемкламсия.
Нямам забележка относно обезболяването.
В реанимациага имаше и жена с 2-ро раждане в Надежда. Тя ми каза да се движа в леглото въпреки болката и на другия ден се изправих без проблем. Аз на болко не държа, на зъболкар съм винаги с упойка Blush

Как се движихте в леглото? С какви движения, на коя част от тялото?


На друга тема-какво и на кого подарихте след раждането? Има ли така практика там и за кого? Аз ще съм секцио, но нямам идея да нося ли нещо за док и кога се дава? Дай боже всичко да мине добре.

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 23:59 от mimikona

# 143
  • Мнения: 1 659
Artemis-87 каква е връзката между аспирина и изборът на пълна упойка ? Стана ми интересно.
Аз също родих в Надежда с пълна упойка преди 4-ри месеца, причината беше друга, но пак бях на аспирин до 34 г.с. поради опасност от преемкламсия.
Нямам забележка относно обезболяването.
В реанимациага имаше и жена с 2-ро раждане в Надежда. Тя ми каза да се движа в леглото въпреки болката и на другия ден се изправих без проблем. Аз на болко не държа, на зъболкар съм винаги с упойка Blush

Как се движихте в леглото? С какви движения, на коя част от тялото?


На друга тема-какво и на кого подарихте след раждането? Има ли така практика там и за кого? Аз ще съм секцио, но нямам идея да нося ли нещо за док и кога се дава? Дай боже всичко да мине добре.

След секциото на корема има някаква тежест, може би торбичка с пясък. След като я махнат дори да се завъртите да си вземете водата от шкафчето е някакъв вид движение. Също може леко на едната страна, после на другата. Може да свиете краката в колената и да ги опънете. Нямате много голям избор. Имате обезболяващо така, че е поносима болката. Ако не мърдате поне малко ще лежите на гръб с изпънати крака и ще гледате в тавана. Болката прилича на мускулна треска от коремни преси.
Няма да ви казвам подробности, но за мене обстановката в реанимацията е супер като архитектурно решение Kissing Heart

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 13:30 от -INA-73

# 144
  • Мнения: 52
Artemis-87 каква е връзката между аспирина и изборът на пълна упойка ? Стана ми интересно.
Аз също родих в Надежда с пълна упойка преди 4-ри месеца, причината беше друга, но пак бях на аспирин до 34 г.с. поради опасност от преемкламсия.
Нямам забележка относно обезболяването.
В реанимациага имаше и жена с 2-ро раждане в Надежда. Тя ми каза да се движа в леглото въпреки болката и на другия ден се изправих без проблем. Аз на болко не държа, на зъболкар съм винаги с упойка Blush

Как се движихте в леглото? С какви движения, на коя част от тялото?


На друга тема-какво и на кого подарихте след раждането? Има ли така практика там и за кого? Аз ще съм секцио, но нямам идея да нося ли нещо за док и кога се дава? Дай боже всичко да мине добре.

След секциото на корема има някаква тежест, може би торбичка с пясък. След като я махнат дори да се завъртите да си вземете водата от шкафчето е някакъв вид движение. Също може леко на едната страна, после на другата. Може да свиете краката в колената и да ги опънете. Нямате много голям избор. Имате обезболяващо така, че е поносима болката. Ако не мърдате поне малко ще лежите на гръб с изпънати крака и ще гледате в тавана. Болката прилича на мускулна треска от коремни преси.
Няма да ви казвам подробности, но за мене обстановката в реанимацията е супер като архитектурно решение Kissing Heart

Здравейте, а след това като ви преместят в стая продължават ли да ви обезболяват и също така исках да попитам след операцията бият ли инженкции за разреждане на кръвта?

# 145
  • Мнения: 1 132
Cveti_Vasileva, и за двете да

# 146
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, знаете ли за колко време излизат резултати за хламидия и микоплазма?

# 147
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета!
Имам следния организационен въпрос - на 2.07 имам записан час за женска консултация в Надежда като ще ходя за първи път, тъй като досега се следя на друго място.
Ще могат ли още тогава да ми издадат болничен лист, тъй като искам да изляза 2 седмици по-рано от официалното майчинство? Предполагам, че на момента ще ми направят картон и т. н. и не би имало проблем, но все пак да попитам...
Благодаря!

# 148
  • Мнения: 597
Здравейте,
В надежда заплащат ли се болничните и дали трябва да се направи допълнителен преглед, ако датата за болничния не съвпадне с прегледа за ЖК?

# 149
  • Мнения: 803
Някой друг да има проблем със записването на час за юли месец през онлайн системата?
Направен ли е графика, или системата не работи? Мога да запиша за юни, но за юли не.
При мен ли е проблемът?

Общи условия

Активация на акаунт