Имам много грозен и плашещ татус-къде да го премахна?

  • 4 348
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 595
За 18тия рожден ден си направих голям татус, естествено без да питам родителите си, защото те не еднократно бяха изказвали мнението си по този въпрос и то беше крайно негативно. Проучих студиата, отидох при доказали се хора, запазих си час, чаках 4 месеца да ми дойде времето и накрая дори отидох болна, защото имах страшен мерак да се татуирам и знаех, че ако изпусна часа ще чакам наново 4-5 месеца.Татуировката ми е от рамото до лакътя, черна е и е нарисуван котаракът от Алиса в страната на чудесата, с шапката на Шапкаря, часовникът на Заека, като цяло идеята много ме изкефи, исках да е шантав и да ми е като талисман. Дори мислех по-късно да го правя цветен.Но татуиста се изложи, не го направи особено добре, уж търсен, уж всичко...освен това след 1г почна да ме дразни самата изродска котка, която ме гледа от огледалото всеки път. Хората все питат това вампир ли е, бухал, дявол...ако поне изпълнението беше добре щях да я търпя, но в момента я презирам. Искам да я махна, посъветвайте ме къде в Пловдив мога да отида, където да работят с качествена апаратура, поне малко да се махне, пък петната ще ги прикривам с някакъв изкуствен тен или и аз не знам какво...поне съм по-матова и се надявам по-малко да бият на очи. Гледах снимки на премахнати татуировки и следите са все едно са те били.Като съм нямала акъл сега ще ме е яд и ще хвърлям пари по глупости.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 571
В твоя случай мисля, че ще е по-добре да я покриеш с друга. Обаче не мога да ти препоръчам човек или студио.

# 2
  • Мнения: 1 595
В твоя случай мисля, че ще е по-добре да я покриеш с друга. Обаче не мога да ти препоръчам човек или студио.
за съжаление е много голяма и черна и няма покриване с друга. Варианта е заличаване и покриване на остатъците с друга. Но вече определено нямам желание за татуси 😀

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
И аз съм се чудил понякога, какво кара млади и красиви момичета да се татуират...?! Някои са нашарени като папагали, от горе до долу. И защо? Пуста мода...!

# 4
  • Мнения: 1 595
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.

# 5
  • Мнения: 39 367
Премахваш с лазер. Боли много.
И верно страна грозотия е.

# 6
  • Мнения: 1 644
Тоя татуист е голЕм левак. Хубаво е да го изтипосате там, където ще му секне клиентопотока от бъдещи недоволни девойки. Направо си е оставил ръцете. Успех в замазването!

# 7
  • София
  • Мнения: 38 571
На мен пък ми харесва. Освен това не е толкова черна. Има мегдан за преобразуване. Даже часовника може да остане.

# 8
  • Мнения: 1 595
На мен пък ми харесва. Освен това не е толкова черна. Има мегдан за преобразуване. Даже часовника може да остане.
Някои хора много го харесват, казвали са ми,че е много як и това почти непознати, а не приятели. Че била old school и т.н, но аз не успявам да я захаресвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 571
Да, олд скул е. Аз даже бих я оцветила.

# 10
  • Мнения: X
Дерма вита от много години премахват татуировки, ако имате в Пловдив може да ги питаш или да се разходиш до София.  Другото е някой да ти оправи очите и устата на котката, нещо ги е оплескал.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 571
Ето как би трябвало да е. Очите са кофти, да.

# 12
  • Мнения: 9 551
не съм виждала голяма татуровка, покриваща ръката, която да ми е лицеприятна. грозно, много грозно /особено цветните са ужасни/. на твое място не бих се поколебала да я махна.
доколкото знам трябват няколко процедури, като зависи от цвета на татуса, кожата и т.н. познавам жена, която изцяло си заличи татуса и честно казано не си личи. каза, че е малко кофти процедурата, но едва ли е болка за умиране. по мед. центрове се прави.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 021
Оцвети я, сложи червено в очите и емералдово зелено по тялото.

Процедурите по махане са дълги и с остатъчни белези. Не е грозна, незавършена ми е.

# 14
  • Мнения: 1 644
Физиономията на котака е направена като от първокласник. Голямо замазване си трябва.

# 15
  • Мнения: X
И аз смятам, че е най-добре да оправи котката, просто защото лазерите за премахване на татуси стават все по-добри с годините и може след време да е възможно да я премахне напълно без следи.  А и момичето пише, че е на 18, още му отива да има татуси, дори и да не си ги харесва Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 595
И аз смятам, че е най-добре да оправи котката, просто защото лазерите за премахване на татуси стават все по-добри с годините и може след време да е възможно да я премахне напълно без следи.  А и момичето пише, че е на 18, още му отива да има татуси, дори и да не си ги харесва Simple Smile
Много си мила, благодаря ти. Страх ме е,че като сложа цветовете и махането ще е още по-трудно. Иначе съм на 20, татуировката е на 2г. В началото ми харесваше.

# 17
  • Мнения: X
Посъветвай се в някой център и с татуист, може да изчистиш само мястото за коригиране и да направиш плитко оцветяване отгоре с черно, което сравнително лесно да се махне после. Часовника е много хубав и ако докарат котката ще е много добър татус.

# 18
  • Мнения: 1 281
First think, then ink, казват хората, не съдя, аз също имам на места, но на които мога да скрия. Знам, че е много болезнено с лазер и трябват много процедури със съмнителен успех, остават и белези често. Единственото, което виждам е да се нарисува отгоре. Има и грим за скриване, но е временно решение по поводи, а и площта е доста голяма.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 18:16 от GlowFlow

# 19
  • Мнения: 1 595
Посъветвай се в някой център и с татуист, може да изчистиш само мястото за коригиране и да направиш плитко оцветяване отгоре с черно, което сравнително лесно да се махне после. Часовника е много хубав и ако докарат котката ще е много добър татус.
Вече ме е страх от татуисти, бих искала нова и красива татуировка, но им нямам доверие, че ще я издокарат. А татуиста не искам да го плюя, портфолиото му е много добро, но просто той прави друг стил татуировки и го отдавам на това. Не сме го съобразили на време.

# 20
  • Мнения: 2 192
В Дерма акт имат лазер за премахване на татуси. В София е клиниката, аз бих отишла на консултация, да ми кажат какви са възможностите и какво бих могла да очаквам като резултат.

# 21
  • Мнения: 41 046
Не се е справил толкова лошо, котаракът се познава и съвсем като на мострата. Но не си отчела, че е прекалено голяма, оптическият ефект от заоблеността на ръката променя вида, кожата се разтяга с времето...
Определено смятам, че вината не е в татуиста, а ти просто не харесваш такъв татус, който е и зле подбран (толкова голям на ръка). Така става то, като младите не мислите с главата, а целта ви е само да се бунтувате.

# 22
  • Мнения: 1 595
Благодаря на всички за коментарите, все пак мисля да я махна, защото дори да я оправят и да стане добра, установих, че татусите ме правят за изглеждам по-груба и не се харесвам.Иначе не се бях сетила да махнат само муцуната и да се прави наново, добра идея е.Ще я имам предвид. Следите ще мисля какво да ги правя, продукти някакви, вече има разни лосиони за тяло с цвят и т.н, придаващи тен и блясък, ще търся нещо, защото най-черните точки няма да се махнат напълно, сигурна съм.Като знам колко пари ще ми легне и ми идва да си зашия сама един шамар.

# 23
  • Мнения: 1 644
Като знам колко пари ще ми легне и ми идва да си зашия сама един шамар.

Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

Не се заклеймявай Simple Smile
Не си първата, която импулсивно прави нещо, а после съжалява - напълно човешко е.
Има още нещо, което може да те успокои - с времето татуса може да избледнее и да престане да ти "вади очите", особено ако го "поправят". Виждала съм и по-"тежки" картинки, които с времето избледняват, но и ... погрозняват, защото от гравитацията се "изкривяват". Човешкото тяло е нещо, което се влияе от годините, но това го схващаме, след като се понатрупат Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 832
Коригирай я, но я остави черно - бяла. Цветна ще е още по-набиваща се на очи. Не е толкова зле, просто физиономията на котарака трябва да се пипне.
Имам позната, която си маха татус с лазер. Нейният беше около 5/8 см. Каза, че боли зверски, нужни са много процедури и пак не се премахва изцяло. Кожата изглежда странно, като обгорена.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 994
В Дерма акт имат лазер за премахване на татуси. В София е клиниката, аз бих отишла на консултация, да ми кажат какви са възможностите и какво бих могла да очаквам като резултат.

Това бих направила и аз, една консултация няма да навреди.

# 26
  • Мнения: 2 431
Иди на консултация, но на мен татуировката ми харесва. Показва човек с въображение, нестандартно мислене и като цяло - готин. Разбира се, най-важното е ти как се чувстваш, пък и дали татуировката си пасва на стила обличане и т.н. Аз си мисля, че ще се махне. И по-черни татуировки се махат. С малко късмет до година - две ще си я забравила.

# 27
  • Мнения: 2 242
Според мен има възможност за поправяне, че премахването знам е много болезнено и пак ще личи, че е имало татуировка там. Наистина може да отидете на една консултация в клиниката, която са ви посочили. Ако ви се пътува до София. И също може да видите студиото InkFactory, те също са в София. Татуистите са им страхотни и ако се наемат биха могли да я направят невероятна. Стига да правят преобразявания. Успех!

# 28
  • Мнения: 978
обожавам чеширския котарак, както може би се вижда от снимката ми Grinning
но татуиста наистина не ти я е направил добре.
По темата- според мен можеш да я заличиш с  друга, има мегдан.

# 29
  • Мнения: 5 370
Градивен коментар не мога да дам, но ми е интересно кой е татуистът.

# 30
  • Мнения: 14 894
На котарака носа, очите и особено зъбките трябва да се коригират. На мен също ми харесва идеята и също смятам, че си личи какво е това. Тези, дето не го разпознават, въобще не го и знаят, все едно да питаш някой неграмотен за Достоевски.
Прецени си, де, но аз бих потърсила начин за корекция само на посочените детайли. Бива си я татуировката , аз лично съм впечатлена от избора.

# 31
  • Мнения: 24
На мен пък ми харесва. Освен това не е толкова черна. Има мегдан за преобразуване. Даже часовника може да остане.
Някои хора много го харесват, казвали са ми,че е много як и това почти непознати, а не приятели. Че била old school и т.н, но аз не успявам да я захаресвам.

Не бих я пипал татуировката. Нека стои и напомня, защото ние се учим от грешките си. Пък може след десетина години отново да започне да ти харесва. Няма как да знаеш.

Не я намирам за безумно грозна. Явно на теб ти е влязла в очите.

Какви са последствията от премахване? Нямаше ли нещо канцерогенно при премахването на татуировки?

# 32
  • Мнения: 397
На мен много ми хареса татуировката ти. Идеята ти е била добра и оригинална.

# 33
  • Мнения: 3 415
Хм, честно честно.. не ми харесва, но на мен и идеята не ми хвресва, не само изпълнението, това е въпрос на вкус. Simple Smile

Аз бих я махнала ,но няма да се получи като ново.
После ако се получи що годе, не знам дали може да се направи нещо друго отгоре.

За поправка на сегашната, има какво да се направи, но на места черното се е разпространило и това е много сложно за корекция. Само с бяло, но на рамо, с един сезон слънце, ще отиде.

Трябва ти много добър татуист. Познавам само в чужбина, ако имаш добър английски, ще ти дам контакта, за да ти каже по мейл.

Иначе за БГ.. няма ли група тука 🤔

# 34
  • Мнения: 4
Здравей, и на мен ми харесва татуса, ако искаш може просто леко да го коригираш, вкарай му цвят. Това е нещо, което си искала на 18, така че си е част от теб самата и историята ти. Сложи му малко цвят, но този път избери по- внимателно татуиста. На мен тематиката  ми харесва Hands V
Иначе знам че Снежина Атанасова маха татуси, но е скъпа и болезнена процедура

# 35
  • Мнения: 25 763
Не я махай.
Гадничка е, но нека има нещо което да ти напомня, че родителите са,за да се слушат.
Според мен няма полезен ход. И да замазва, ще се влошава.

# 36
  • София
  • Мнения: 480
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.
Разбирам те напълно. Имам 4 с които ме е срам да се съблека, въпреки, че са правени в студио. Не бих ги махал, защото цялата гняс ще отиде в лимфите и не се знае организма как ще реагира. Освен това остават петна. Аз съм се примирил, че секссимвол няма да ставам, след като нямам акъл

# 37
  • Мнения: 6 328
след като нямам акъл
Е, четири пъти ли все така? Simple Smile))) То е чак интересно какво представляват тези татуировки? Би ли ги показал, може пък някой да предложи нещо смислено.

# 38
  • София
  • Мнения: 480
след като нямам акъл
Е, четири пъти ли все така? Simple Smile))) То е чак интересно какво представляват тези татуировки? Би ли ги показал, може пък някой да предложи нещо смислено.
Просто съм ги правил в периода 20-25г.,затова 4 пъти. Не са за показване, защото наистина не ми харесват, освен това има и на гърдите. Тогава го мислех за готино, но сега вече не. Още повече отивам към 40 и е ужасно тъпо

# 39
  • Мнения: 1 309
По-добре си махни огледалото да не се гледаш и не я мисли.

# 40
  • Мнения: 2 614
Виждала съм много по-голяма татуировка (и още по-гадна,дяволска направо), да се махне с лаэер. Имаме подобен случай в семейството с импулсивни решения эа татуси. Сега таэи ужасна татуировка почти не се вижда, но да-струва много пари, много боли и... остават следи. Эа мен обаче е хиляди пъти по-добре да се виждат малко следи от татус отколкото такава гроэна огромна татуировка и то на момиче. Эа жалост имам големи предраэсъдъци към момичета/жени (а и мъже) с такива татуировки и не ги въэприемам сериоэно. Със сигурност е страхотна идея да я махнеш, не я оцветявай и не я шари повече в никакъв случай. Успех!

# 41
  • Мнения: 3 415
Аз нямам предрасъдаци към татуировките, но когато са красиви и добре направени наистина имам това мнение и за човека, който ги носи.
Ако са зле направени или грозни, не мисля дали може да е било случайна грешка когато са били на 18...
Аз също имам татуировка, но лично за себе си смятам, татуировките е добре да можеш да ги покриеш, ако се наложи.

# 42
  • Мнения: 5 370
Споделям мнението ти, Ели. Имам 2, обмислям трета. За едната много малко хора знаят, защото не се виждат, а втората се вижда, когато съм на плаж.

# 43
  • Мнения: 3 154
Познат пластичен хирург ми е разказвал колко е трудна, болезнена и скъпа процедурата по премахване с лазер. Е, от последното не се оплаквал много, де.  Споменаваше за негова пациентка, която имала затруднения с намирането на работа в банковия сектор - имала доста голяма видима татуировка на крака и това не се приемало добре от бъдещите работодатели. Тъй като не виждам как в обозримо бъдеще ще бъдат променени нагласите на определени групи хора в това отношение -  мислете повече в перспектива преди да се нашарите.
бтв. Адресирам горното не към авторката на темата,  а към тези,  които планират скорошно "разкрасяване".

# 44
  • Мнения: 1 309
Има всякакви психари - със сигурност много от тях ще харесат лошата татиуровка и собственичката й. Така че не се напрягай, за всеки влак си има пътници. Даже ще те насърчават да слагаш още и да изразяваш "индивидуалността" си.

# 45
  • София
  • Мнения: 453
Моето мнение е, че по-добре е да си живееш живота и да не се подлагаш на скъпи и болезнено процедури. На 18 си я искала, сега искаш да я махнеш, след 2 години може да ти хрумне друга идея....най-добре нищо не прави за момента. Сега искаш да я махнеш, не те кефи, зле се е получила, прави те груба.....аз те съветвам да дишаш спокойно и да не се вторачва в нея. Който иска да ти в приятел, гадже и т.н.  няма да избяга от теб заради татуировката. Ако ходиш на интервю за работа или работа и смяташ, че може да е проблем, сложи нещо с ръкав и готово. Не ми се струва толкова критично, не е  толкова грозна и може да се сложи ръкав в определени ситуации. По-опасни са крайни импулсивни решения, и разни процедури на които подлагаш тялото си. Изчакай да станеш на 30 и тогава взимай някакво решение.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 616


Махането с лазер е много дълга и болезнена процедура  с неясен резултат. Моя приятелка си сложи китайски
 йероглифи, уж надписа беше нещо за любов и благоденствие, докато не разбра, че пише " Патица по пекински".

Намрази я и започна процеса по премахването й. Кожата  където е минава лазера е различна. Дори когато заздравее също е различна, като изгорена, стои грапава и с различен цвят. Всяка следваща процедура е по-болезнена и по -безполезна. Зависело колко дълбоко в кожата е вкарана боята.  Останаха черни пета, по-скоро сиви. Но кожата е като изгорен белег и надписа отново се чете. Преди процедурите по премахването можеше да я замаже с някакъв фон дьо тен за тяло, сега и това не може, защото е грапаво и отново си личи. Надписа беше на задната част на ръката между китката и лакътя. Сега носи дрехи с дълги ръкави.

Преди да се реши да я маха, се съветва с  двама татуисти дали може да се направи нещо отгоре. Първия отказа, защото каза, че след време може да иска да маха и неговата тренировка. Втория предложи нещо с което да я покрие, но татуса щеше да стане огромен и тя не посмя да рискува.

Освен парите да лазера имаше и сериозно инвестиция за възстановяване на кожата между две процедури.

 

# 47
  • Мнения: 39 367
Не вярвам някой да си направи патица по пекински

# 48
  • София
  • Мнения: 1 616
Ами тя така твърди, каза че се е допитвала до знаещи. Сложено е в кавички, просто не е любов и благоденствие, и така го кръстихме 

# 49
  • Мнения: 2
Момичето пита за съвети как да се отърве от таруировката. Почти всички мнения дотук не съдържат много полезни съвети. Така... Вариантите са два: лазер - няма напълно да изчезне или при пластичен хирург, може да се наложи и на два пъти и с присаждане на кожа от друго място от тялото, тъй като е доста голяма. Рискове има и при двата варианта. Наистина махането с лазер може да затормози лимфната система. Аз отчитам разлики в здравето си след началото на процедурите с лазер. Направих пет и спрях. Моята е чисто черна и избледня наполовина. Обмислям операция, но още не съм се престрашила. При Вас проблемът е, че е големичка и ще трябва да е с пълна упойка. Мен това ме спира, защото при мен нещата са на кантар. Не е голяма, но не е и съвсем малка. Наистина Ви съчувствам. Каквото и да решите, просто не се сдухвайте прекалено. Успех!

# 50
  • Мнения: 1 595
Момичето пита за съвети как да се отърве от таруировката. Почти всички мнения дотук не съдържат много полезни съвети. Така... Вариантите са два: лазер - няма напълно да изчезне или при пластичен хирург, може да се наложи и на два пъти и с присаждане на кожа от друго място от тялото, тъй като е доста голяма. Рискове има и при двата варианта. Наистина махането с лазер може да затормози лимфната система. Аз отчитам разлики в здравето си след началото на процедурите с лазер. Направих пет и спрях. Моята е чисто черна и избледня наполовина. Обмислям операция, но още не съм се престрашила. При Вас проблемът е, че е големичка и ще трябва да е с пълна упойка. Мен това ме спира, защото при мен нещата са на кантар. Не е голяма, но не е и съвсем малка. Наистина Ви съчувствам. Каквото и да решите, просто не се сдухвайте прекалено. Успех!
Със сигурност няма да си изрежа кожата, звучи ужасно!

# 51
  • Мнения: 2 614
Не мисля, че кожата иэглежда толкова эле след лаэер, каато каэах виждала съм с очите си прасец след премахване на отвратителна татуировка-хиляди пъти по-добре е. Освен това с грижа, евентуално и с тренировки, стягане на тялото може да има поэитивен ефект върху кожата(стягане; на ,,отпуснато" тяло кожата стои съвсем раэлично). Ако не друго, то поне ако направиш едно супер спортно тяло, никой няма да се вглежда толкова в обработената от лаэера част. Нека ти е като поука, эащото эа жалост при татуировките има иэвестна доэа пристрастяване и съм виждала как след лаэер човекът отиде и си направи нова голяма татурировка. 😄

# 52
  • София
  • Мнения: 480
Лошото на татуировките е, че е имало период на харесване, но после няма как да се махне напълно. Всеки минава през различни такива периоди. Аз тогава ги харесвах и си направих 4. Сега олеле. Навремето и слаби жени ме привличаха, но се радвам, че тоя период беше много кратък. Като ходенето по дискотеки е. Имало е период да ми харесва, а сега не могат да ме завлекат дори и да раздават там пари

# 53
  • Мнения: 1 309
Значи първо голям зор да се прави глупава татуировка без значение какво й говорят. После оле много е гадна, дай да я махна на всяка цена. И пак много спешно. При поява на поне малко мозък трябва да се стигне до извода, че е по-добре да изчака 2-3-5 години. Току виж, че свикне, вземе да й харесва или си промени възгледите. А може да си намери някой подходящ себеподобен и да спре да мисли за творбата. Или да потърси подходящи предавания на тема "Прецаках си живота с татуировка" и да изкара някой долар. По снимки само отпреди заличаването няма да мине номера. Ето подходящи кандидати, които ще оценят котката:
https://www.thetrendspotter.net/face-tattoos/

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 01:47 от BCD

# 54
  • Мнения: 3 154
Значи първо голям зор да се прави глупава татуировка без значение какво й говорят. После оле много е гадна, дай да я махна на всяка цена. И пак много спешно. При поява на поне малко мозък трябва да се стигне до извода, че е по-добре да изчака 2-3-5 години. Току виж, че свикне, вземе да й харесва или си промени възгледите. А може да си намери някой подходящ себеподобен и да спре да мисли за творбата. Или да потърси подходящи предавания на тема "Прецаках си живота с татуировка" и да изкара някой долар. По снимки само отпреди заличаването няма да мине номера. Ето подходящи кандидати, които ще оценят котката:
https://www.thetrendspotter.net/face-tattoos/

И ти конкретно сега с какво и помагаш? 
И чак пък прецаках си живота за нещо, което се оправя с един дълъг ръкав - хайде да не драматизираме толкова. Ти не се ли вкарваш в по-голям филм от нея?
Мачът е свирен, обсъдиха се възможностите и рисковете - момичето е  достатъчно разумно, вижда се, че напълно е осъзнала грешката си и съжалява. Тя сама ще си прецени дали и кога да я махне.
Защо трябва още да и се набива канчето?
По-скоро онези, които имат намерение да се татуират трябва да четат тук и да мислят.
За тях още не е късно да си променят решението.

# 55
  • Мнения: 1 309
Аха, значи и ръкав да наблъска спешно? Помагам с това, да й кажа да се успокои и да изчака няколко години. А не бързайки да си поправи грешката да направи нова грешка и после пак да има чудене какво да прави и защо така стана.

# 56
  • Мнения: 3 154
Твоят проблем изглежда е много по-сериозен от нейния. Ръкав на дреха, а не татус.... правиш ли разлика?

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.
Хубава е.
Мен си ме кефи.
Не съм тийн,майка на тийн съм.
Стига да не ти пречи да работиш(с дълъг ръкав евентуално),може да си я запазиш...
Да,може да я оцветиш,но е готина.
Аз не се осмелих да си направя,точно защото знаех,че ще дойде момент,в който няма да я искам.
Мечтаех за дракон на врата,впил зъби във врата ми(е,бях на 16) и никак не съжалявам,че не го осъществих...

# 58
  • Мнения: 2 431
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.
Хубава е.
Мен си ме кефи.
Не съм тийн,майка на тийн съм.
Стига да не ти пречи да работиш(с дълъг ръкав евентуално),може да си я запазиш...
Да,може да я оцветиш,но е готина.
Аз не се осмелих да си направя,точно защото знаех,че ще дойде момент,в който няма да я искам.
Мечтаех за дракон на врата,впил зъби във врата ми(е,бях на 16) и никак не съжалявам,че не го осъществих...
Това се казва интересна идея за татуировка хаха. Тайничко съжалявам, че не мога да видя как би изглеждало...

# 59
  • София
  • Мнения: 1 616


 Ако аз бях на мястото на момичето, преди да се реша да правя каквото и да било бих започнала с това какво очаквам и дали бих го приела. В смисъл сега има цял татус, харесва се или не, той е цял и определено би бил по - добре от останали петна които не могат да се премахнат или още по-лошо от разрушена до половина татуировка.

Като за начало, бих отишла да се посъветвам  със специалист и при това не един, евентуално колко процедури биха били  необходими, през какъв интервал от време и тяхната цена. Бих се поинтересувала как това би ми се отразило на здравето/ от темата разбрах, че мастилото преминава през лимфата за да се изхвърли/.

Момичето е младо, очаква се да иска да има деца, това как би се отразило, ако евентуално забременее през време на премахване на татуса. Бих питала дали е необходима упойка тъй като татуса е доста голям и ако броя на процедурите е голям, как би се отразило поставянето на упойка толкова пъти.

След това бих си направя сметка дали да се впусна в това приключение. Дали в действителност  толкова много ме дразни  татуировката и евентуално какво бих направила ако останат следи. Дали тях бих приела по-добре ако кожата ми не е гладка или има следи , дали и те няма да ме дразнят,  дали отново няма да съжалявам.

В случай бих взела информирано решение, дали да започна някакво действие и какво да очаквам.

Човек се учи от грешките си, важно е да не се повтарят, да не се действа импулсивно когато грешката може да ни струва скъпо  в буквален и преносен смисъл.

п.п. Не съм фен на татуировките, но мм си направи на ръката, някаква плетеница. Не е голяма и се крие от къс ръкав. В началото всеки път като я видех ме дразнеше, след това свикнах с нея, е не съм я заобичала де
 

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.
Хубава е.
Мен си ме кефи.
Не съм тийн,майка на тийн съм.
Стига да не ти пречи да работиш(с дълъг ръкав евентуално),може да си я запазиш...
Да,може да я оцветиш,но е готина.
Аз не се осмелих да си направя,точно защото знаех,че ще дойде момент,в който няма да я искам.
Мечтаех за дракон на врата,впил зъби във врата ми(е,бях на 16) и никак не съжалявам,че не го осъществих...
Това се казва интересна идея за татуировка хаха. Тайничко съжалявам, че не мога да видя как би изглеждало...
И аз честно казано...

# 61
  • SF
  • Мнения: 21 243
Море, гледайки проекта, си давам сметка защо си я избрала именно нея - изглежда доста добре, много е интересна, различна е и не е масова (дракон, глава на тигър, религиозен сюжет, роза с мечове и капеща кръв...)
Прилича на рисунката, но не е изпълнена добре. Очите на  котката са по-меки, а на твоята котка са оцъклени. Липсват едни сенки под клепачите. Намери някой, който да я оправи. Да й добави малко бяло в хвърлените сенки и ще стане готино 3Д.
Колкото за премахването - в Дерма Вита. Но е скъпо, бавно, дълго във времето и много болезнено. Няма да се повреди кожата, но дълго време не трябва да я излагаш на слънце и да я татуираш отгоре. По-добре намери много добър татуист, който да ти омекоти очите на котката, да й оправи устата с бяло - трябва да я изсветли значително. Не я оцветявай, защото ще избягаш от оригинала. С времето ще избледнява, ако не я пазиш. Моята доста изсветля и даже има нужда от повтаряне (което е лесна работа, но така и не намирам време).
За мене е по-добре тази да се пипне, отколкото да я махаш и правиш нещо отгоре, което трябва да е достатъчно тъмно, за да я покрие и същия размер. Тоест подобна глупост.
Ако все пак решиш, че котката те дразни, махни само нея и запази часовника като част от Алиса в страната на чудесата. Той не е лош.
При всички положения почни от главата на котката. Хем ще можеш да ходиш с къс ръкав, когато това започне да прилича на нищо подобно, хем ако не издържиш финансово и на болката, да не стане така, че да си махнала часовника и на котката да трябва да й добавяш тяло.

# 62
  • Мнения: 1 595
Благодаря ви за коментарите, за сега си давам време и мисля как да действам с татуса, май по-скоро ще я коригирам при добър татуист, но още не знам ще може ли да се оправи от вида, в който е или ще трябва заличаване с лазер на някои части и после да се направи наново очите и устата на котарака. Ще видя кога ще мога да отида на консултация. Проблемът е, че много малко татуисти се наемат да оправят стари оплескани татуировки, особено добрите, които са затрупани от работа, но ще си дам малко време, ще помисля и може би ще я коригирам. На времето така се харесвах, с татуси, това не е единственият ми татус, имам и друг на глезена, който също не го направиха много добре (не знам какъв е този мой късмет), но е много малък и грешките се виждат съвсем от близо, не ми пука и си го нося с кеф, стои точно както исках. Бях си наслагала обици на езика, на носа, на ушите 5-6, вече махнах една част, но някои си ги харесвам. Може би ако го коригирам, ще се чувствам добре с него, а и съм по-тъмна и мисля, че ми отиват горе долу татуси, повече от на някоя бяла и руса (познавам такова момиче, бяла като сирене и светло руса) при нея татуировките стоят доста набиващо се. Но и да го махна, петната пак няма да са ми много набиващи се, заради естествения ми тен.

# 63
  • SF
  • Мнения: 21 243
Ти докато го махнеш до степен ненабиващи се петна, ще мине много дълго време, в което ще се набива татусът с леко изсветлени  контури и пълнежи. Сума време ще ходиш с нещо по-грозно и от това, което имаш сега.  Процедурите са през около 2 седмици.
Ако платиш на татуист като за нова, може и да се навие да препавя чуждите глупости, но и ще ти излезе по-изгодно и по-безболезнено от премахването на главата и лапата, да не говорим за цялата.

# 64
  • Мнения: 395
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.


При кого го прави този татус от пловдив ли е или някъде другаде ?

# 65
  • Мнения: 5 370
И аз попитах, но не получих отговор.

# 66
  • Мнения: 5 832
Не е длъжна да дава отговор къде го е правила. Не е доволна, но явно не желае да прави антиреклама на студиото.
Има мнения, които са меко казани агресивни и не по темата. Никой не ви е молил да давате мнение глупаво решение ли е било, съсипала ли си е живота с него и прочие. Някои направо се държат все едно е наркоманка, или е убила човек. Хайде малко по-спокойно!

# 67
  • SF
  • Мнения: 21 243
Когато пишем мнения, си мислим, че не са глупави.

# 68
  • Мнения: 280
Здравей,
като човек, който на 39 год, 22 от тях живее с белези по ръката от частично премахната татуировка ( с хирургическа намеса)- моят опит.
Съвета ми е да не правиш отгоре замазване и татуиране, особено и с цветове. - след това е много трудно премахването.
В Пловдив има 2-3 клиники за лазерно премахване на татуировки, направи консултация.
Татуировката е голяма, от скоро и може да ти отнеме до 10 процедури премахването, няма да е евтино.
Виж клиниките с какви лазери работят, информирай се.
В you tube има много клипове за премахване на татуировки с лазер- може да видиш ефекта.
И накрая решението е твое!
Аз си живея с белезите, днес ще ходя на консултация за премахване на остатъчното мастило с лазер.
Просто ме дразни.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 571
Аз поддържам мнението си, че с малко корекции ще стане супер. Само да се намери майстор.

# 70
  • Мнения: 3 415
Аз поддържам мнението си, че с малко корекции ще стане супер. Само да се намери майстор.
 

Прекалено тъмна е и устата например няма решение, кривите линии нямат решение, часовете на часовника са криви и това няма решение.. още боя ще затъмни още татуса.
След 5 години когато се отпусне тази боя ще е едно голямо тъмно петно.
...

# 71
  • Мнения: 280
Аз поддържам мнението си, че с малко корекции ще стане супер. Само да се намери майстор.
авторката е озаглавила темата: Имам много грозен и плашещ татус- къде да го премахна?
Корекции на татуса няма да променят нагласата и, но ще направят по- трудно премахването му.
Каквато и корекция да се направи, няма да успее да заличи зле свършената работа.

# 72
  • SF
  • Мнения: 21 243
Благодаря, че ни напомняш да се придържаме стриктно към темата и да не я ползваме за дискусии. Тя така я е озаглавила и получи много съвети още на първа страница.  Трябваше още тогава да заключат темата, защото иначе ето какво става - тя се развива и започват да дават и други идеи.
Махането е много трудно, много бавно и много скъпо. В някакъв момент ще си даде почивка от лазерните процедури и ще си носи същия татус с някаква прозрачност.
Ако може да я преправи, също е опция. Ако не иска да я преправи - пари, болки, почивка, пари, болки, почивка, носене на дълги ръкави, пари, болки, почивка... Гледаш как парите летят, а това чудо само леко избледнява и ефектът от премахването едва-едва се вижда.

Общи условия

Активация на акаунт