Имам много грозен и плашещ татус-къде да го премахна?

  • 4 360
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 470
Моето мнение е, че по-добре е да си живееш живота и да не се подлагаш на скъпи и болезнено процедури. На 18 си я искала, сега искаш да я махнеш, след 2 години може да ти хрумне друга идея....най-добре нищо не прави за момента. Сега искаш да я махнеш, не те кефи, зле се е получила, прави те груба.....аз те съветвам да дишаш спокойно и да не се вторачва в нея. Който иска да ти в приятел, гадже и т.н.  няма да избяга от теб заради татуировката. Ако ходиш на интервю за работа или работа и смяташ, че може да е проблем, сложи нещо с ръкав и готово. Не ми се струва толкова критично, не е  толкова грозна и може да се сложи ръкав в определени ситуации. По-опасни са крайни импулсивни решения, и разни процедури на които подлагаш тялото си. Изчакай да станеш на 30 и тогава взимай някакво решение.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 618


Махането с лазер е много дълга и болезнена процедура  с неясен резултат. Моя приятелка си сложи китайски
 йероглифи, уж надписа беше нещо за любов и благоденствие, докато не разбра, че пише " Патица по пекински".

Намрази я и започна процеса по премахването й. Кожата  където е минава лазера е различна. Дори когато заздравее също е различна, като изгорена, стои грапава и с различен цвят. Всяка следваща процедура е по-болезнена и по -безполезна. Зависело колко дълбоко в кожата е вкарана боята.  Останаха черни пета, по-скоро сиви. Но кожата е като изгорен белег и надписа отново се чете. Преди процедурите по премахването можеше да я замаже с някакъв фон дьо тен за тяло, сега и това не може, защото е грапаво и отново си личи. Надписа беше на задната част на ръката между китката и лакътя. Сега носи дрехи с дълги ръкави.

Преди да се реши да я маха, се съветва с  двама татуисти дали може да се направи нещо отгоре. Първия отказа, защото каза, че след време може да иска да маха и неговата тренировка. Втория предложи нещо с което да я покрие, но татуса щеше да стане огромен и тя не посмя да рискува.

Освен парите да лазера имаше и сериозно инвестиция за възстановяване на кожата между две процедури.

 

# 47
  • Мнения: 39 475
Не вярвам някой да си направи патица по пекински

# 48
  • София
  • Мнения: 1 618
Ами тя така твърди, каза че се е допитвала до знаещи. Сложено е в кавички, просто не е любов и благоденствие, и така го кръстихме 

# 49
  • Мнения: 2
Момичето пита за съвети как да се отърве от таруировката. Почти всички мнения дотук не съдържат много полезни съвети. Така... Вариантите са два: лазер - няма напълно да изчезне или при пластичен хирург, може да се наложи и на два пъти и с присаждане на кожа от друго място от тялото, тъй като е доста голяма. Рискове има и при двата варианта. Наистина махането с лазер може да затормози лимфната система. Аз отчитам разлики в здравето си след началото на процедурите с лазер. Направих пет и спрях. Моята е чисто черна и избледня наполовина. Обмислям операция, но още не съм се престрашила. При Вас проблемът е, че е големичка и ще трябва да е с пълна упойка. Мен това ме спира, защото при мен нещата са на кантар. Не е голяма, но не е и съвсем малка. Наистина Ви съчувствам. Каквото и да решите, просто не се сдухвайте прекалено. Успех!

# 50
  • Мнения: 1 595
Момичето пита за съвети как да се отърве от таруировката. Почти всички мнения дотук не съдържат много полезни съвети. Така... Вариантите са два: лазер - няма напълно да изчезне или при пластичен хирург, може да се наложи и на два пъти и с присаждане на кожа от друго място от тялото, тъй като е доста голяма. Рискове има и при двата варианта. Наистина махането с лазер може да затормози лимфната система. Аз отчитам разлики в здравето си след началото на процедурите с лазер. Направих пет и спрях. Моята е чисто черна и избледня наполовина. Обмислям операция, но още не съм се престрашила. При Вас проблемът е, че е големичка и ще трябва да е с пълна упойка. Мен това ме спира, защото при мен нещата са на кантар. Не е голяма, но не е и съвсем малка. Наистина Ви съчувствам. Каквото и да решите, просто не се сдухвайте прекалено. Успех!
Със сигурност няма да си изрежа кожата, звучи ужасно!

# 51
  • Мнения: 2 631
Не мисля, че кожата иэглежда толкова эле след лаэер, каато каэах виждала съм с очите си прасец след премахване на отвратителна татуировка-хиляди пъти по-добре е. Освен това с грижа, евентуално и с тренировки, стягане на тялото може да има поэитивен ефект върху кожата(стягане; на ,,отпуснато" тяло кожата стои съвсем раэлично). Ако не друго, то поне ако направиш едно супер спортно тяло, никой няма да се вглежда толкова в обработената от лаэера част. Нека ти е като поука, эащото эа жалост при татуировките има иэвестна доэа пристрастяване и съм виждала как след лаэер човекът отиде и си направи нова голяма татурировка. 😄

# 52
  • София
  • Мнения: 480
Лошото на татуировките е, че е имало период на харесване, но после няма как да се махне напълно. Всеки минава през различни такива периоди. Аз тогава ги харесвах и си направих 4. Сега олеле. Навремето и слаби жени ме привличаха, но се радвам, че тоя период беше много кратък. Като ходенето по дискотеки е. Имало е период да ми харесва, а сега не могат да ме завлекат дори и да раздават там пари

# 53
  • Мнения: 1 308
Значи първо голям зор да се прави глупава татуировка без значение какво й говорят. После оле много е гадна, дай да я махна на всяка цена. И пак много спешно. При поява на поне малко мозък трябва да се стигне до извода, че е по-добре да изчака 2-3-5 години. Току виж, че свикне, вземе да й харесва или си промени възгледите. А може да си намери някой подходящ себеподобен и да спре да мисли за творбата. Или да потърси подходящи предавания на тема "Прецаках си живота с татуировка" и да изкара някой долар. По снимки само отпреди заличаването няма да мине номера. Ето подходящи кандидати, които ще оценят котката:
https://www.thetrendspotter.net/face-tattoos/

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 01:47 от BCD

# 54
  • Мнения: 3 154
Значи първо голям зор да се прави глупава татуировка без значение какво й говорят. После оле много е гадна, дай да я махна на всяка цена. И пак много спешно. При поява на поне малко мозък трябва да се стигне до извода, че е по-добре да изчака 2-3-5 години. Току виж, че свикне, вземе да й харесва или си промени възгледите. А може да си намери някой подходящ себеподобен и да спре да мисли за творбата. Или да потърси подходящи предавания на тема "Прецаках си живота с татуировка" и да изкара някой долар. По снимки само отпреди заличаването няма да мине номера. Ето подходящи кандидати, които ще оценят котката:
https://www.thetrendspotter.net/face-tattoos/

И ти конкретно сега с какво и помагаш? 
И чак пък прецаках си живота за нещо, което се оправя с един дълъг ръкав - хайде да не драматизираме толкова. Ти не се ли вкарваш в по-голям филм от нея?
Мачът е свирен, обсъдиха се възможностите и рисковете - момичето е  достатъчно разумно, вижда се, че напълно е осъзнала грешката си и съжалява. Тя сама ще си прецени дали и кога да я махне.
Защо трябва още да и се набива канчето?
По-скоро онези, които имат намерение да се татуират трябва да четат тук и да мислят.
За тях още не е късно да си променят решението.

# 55
  • Мнения: 1 308
Аха, значи и ръкав да наблъска спешно? Помагам с това, да й кажа да се успокои и да изчака няколко години. А не бързайки да си поправи грешката да направи нова грешка и после пак да има чудене какво да прави и защо така стана.

# 56
  • Мнения: 3 154
Твоят проблем изглежда е много по-сериозен от нейния. Ръкав на дреха, а не татус.... правиш ли разлика?

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.
Хубава е.
Мен си ме кефи.
Не съм тийн,майка на тийн съм.
Стига да не ти пречи да работиш(с дълъг ръкав евентуално),може да си я запазиш...
Да,може да я оцветиш,но е готина.
Аз не се осмелих да си направя,точно защото знаех,че ще дойде момент,в който няма да я искам.
Мечтаех за дракон на врата,впил зъби във врата ми(е,бях на 16) и никак не съжалявам,че не го осъществих...

# 58
  • Мнения: 2 459
Вече и аз им се чудя, не знам какво съм си мислила, ето че човек израства и осъзнава как стоят отстрани някои неща. Не търся нападки за глупостта си, а съвет. Ще приложа и снимка на татуировката ми.
Хубава е.
Мен си ме кефи.
Не съм тийн,майка на тийн съм.
Стига да не ти пречи да работиш(с дълъг ръкав евентуално),може да си я запазиш...
Да,може да я оцветиш,но е готина.
Аз не се осмелих да си направя,точно защото знаех,че ще дойде момент,в който няма да я искам.
Мечтаех за дракон на врата,впил зъби във врата ми(е,бях на 16) и никак не съжалявам,че не го осъществих...
Това се казва интересна идея за татуировка хаха. Тайничко съжалявам, че не мога да видя как би изглеждало...

# 59
  • София
  • Мнения: 1 618


 Ако аз бях на мястото на момичето, преди да се реша да правя каквото и да било бих започнала с това какво очаквам и дали бих го приела. В смисъл сега има цял татус, харесва се или не, той е цял и определено би бил по - добре от останали петна които не могат да се премахнат или още по-лошо от разрушена до половина татуировка.

Като за начало, бих отишла да се посъветвам  със специалист и при това не един, евентуално колко процедури биха били  необходими, през какъв интервал от време и тяхната цена. Бих се поинтересувала как това би ми се отразило на здравето/ от темата разбрах, че мастилото преминава през лимфата за да се изхвърли/.

Момичето е младо, очаква се да иска да има деца, това как би се отразило, ако евентуално забременее през време на премахване на татуса. Бих питала дали е необходима упойка тъй като татуса е доста голям и ако броя на процедурите е голям, как би се отразило поставянето на упойка толкова пъти.

След това бих си направя сметка дали да се впусна в това приключение. Дали в действителност  толкова много ме дразни  татуировката и евентуално какво бих направила ако останат следи. Дали тях бих приела по-добре ако кожата ми не е гладка или има следи , дали и те няма да ме дразнят,  дали отново няма да съжалявам.

В случай бих взела информирано решение, дали да започна някакво действие и какво да очаквам.

Човек се учи от грешките си, важно е да не се повтарят, да не се действа импулсивно когато грешката може да ни струва скъпо  в буквален и преносен смисъл.

п.п. Не съм фен на татуировките, но мм си направи на ръката, някаква плетеница. Не е голяма и се крие от къс ръкав. В началото всеки път като я видех ме дразнеше, след това свикнах с нея, е не съм я заобичала де
 

Общи условия

Активация на акаунт