Тупкат с мънички сърца МАЙ-ските ни слънчица!

  • 11 473
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 531
4ао за днес и доскоро от мен  Flutter
отивам на дюран дораааан  Crazy

# 241
  • Мнения: 3 089
дано изкараш добре. докато бях брем. с петра взех билети за найджъл кенеди. е, първата част на концетра я изтърпях някак - може би защото сезоните на вивалди са ми любими, но втората - нямаше сила на света, която да ме накара да остана - дори цифрата, която бях дала за билетите неме спря. едва излязохме и повърнах пред ндк. но тогава беше зима, вътре топло, задушно, миришещо -  абе гнус. дано с теб всичко е ок и да се накефиш на 100% на концерта. 

# 242
  • Мнения: 136
ninochka -  da si izkara6 super na koncerta:0 i na men mi se hodi, ama pyrvo pestim (remontirame i obzavezdame...), a posle v Zimnia si predstaviam goliama tarapana deto ne bih ia iztyrpiala...
Stanella - a na men-   imah dosega dva bezplatni pri nego, za tretia si poiska 15lv Simple Smile kaza - 4etvyrtia 6te ti e bezplaten... abe spored men toi si gi pribira parite, niama kak da se kontrolira... ne mi dava kasova belezka, nito snimka:) Na vas momicheta davat li vi niakakva kasova belezka kato hodite, ne6to... Na men kato hodih na 4asten pregled mi dadoha list sys snimka na bebeto i diagnoza- ziv embrion v edi koia si g.s edi kolko si grama, i t.n, oba4e kato e na pregled sys zdravnata kasa nishto:)
Priaten weekend ot men:D

# 243
  • Мнения: 3 089
ама то няма как 3-ти и повече прегледи с ехограф да минават през касата. трябва да сте спешен случай, за да е през касата, но тогава аг лекарят издава специално направление. аз си плащам х 20 лв. за ехография като не се броят първите 2 безплатни прегледа. чувала съм за лекари, които си гледат бременните през цялата бременност на ехограф и не им вземат и една стотинка. моята си взема. ама аз си ходя и на частно. след 10-я ехограф цената пада на 10 лв. - пазарна икономика Simple Smile
отивам да се къпя.
лека и безаварийна

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 19:38 от majceto

# 244
waveyЗдравейте милички!Оф направо сам силно вбесена на теа лекари тук smile3516.Аз бяь толкова притеснена и изтощена от болките,те ме караха да жися пред кабинета 1 час за да си испият кафето,и накрая не ме приеха щото съм нямала пални здравни усигоровки smile3512ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ???Защото аз на гинеколог си ходя на часно и мислех да си се заведа в шейново по-нататък и така трагнах си от там и отидох при генеколога и той ми каза че е нормално да ме боли защото плода притискал жлъчката Naughtyи затова,а с бебо всичко е наред newsm44!Благодаря на всички които проявиха съчуственост! Hug

# 245
  • Мнения: 16
Chela 84 и другите момичета!

Аз си мисля, че тая здравна реформа направо ни такова в таковата (с извинение!). Така или иначе всички сме поставени под общ знаменател, независимо кой на колко го осигуряват, в крайна сметка имаме равни права и за прегледи и за видеозони. Интересно, аз да речем съм ходила два пъти на ЖК в поликлиниката при нас и двата пъти ме гледаха на видеозон, но както споменахте по-горе никой нищо ти не дава. Един вид, само ти показват на екрана, че има бебе в корема ти, ама нищо друго - нито разпечатка, нито размери, нито ти определят седмица, абе накратко - едно голеемо нищо! Дето беше казал някой по-нагоре - искам  мой видеозон и сама ще си се гледам!
А като ходих на частен прием в клиниката на Мазнейкова ми дадоха и разпечатка от видеозона, и амбулаторен лист с определена седмица на бебето, и тоновете на сърчицето чухме.
Та си мисля, че ако ще стотици и хиляди левове да са ни удържали вече откакто има здравни осигуровки, като идем при лекаря от това голяма файда няма.
В уж по-белите държави хората имат здравни застраховки, нещо като каското на колите. Като се "счупиш" и застраховката ти поема определен процент от лечението, в зависимост от натрупаните средства по личната ти партида, а ние и за хиляда да работим, и сто лева да взимаме, като идем на лекар нито знаем с точност, какво ни се полага, нито някой ти казва, нито пък и смееш да попиташ, за да не те оставят без внимание.
Ето да речем в началото на седмицата ходих заради настинката при личния доктор - даде ми болничен, ама и ми взе 1,60 лв. Нали уж бременните са освободени от плащането на тази такса?!? Или един вид си платих за болничния, а ако не бях платила таксата можеше и да няма болничен!!!

Е, май дълго писах, но поне си излях душата и се оплаках от всички дето ме ядосват #2gunfire

# 246
  • София
  • Мнения: 2 493
Tony Bonbony, точно така - бременните са освободени от тая такса. Другият път като ти поиска пак пари го попитай дали ще ти издаде касова бележка.

# 247
Те се възползват от нас и сега им е момента да искарват пари,щото знаят,че искаме неискаме ще даваме!Затова ниама да се оправи тази даржава никога smile3513Оф извиниаваъте обаче още сам им много бясна от вчера

# 248
  • Мнения: 7 914
Отдавна не съм писала...ама нямаше кой знае какво да се отбелязва, ама вече има:
Вчера бяхме ( и мъжа ми) на първото официално ехо... с цел не четох колко е голямо бебчо в момента.... досега сме виждали само едно грахово зрънче......
 и вчера видяхме нашия бебо...дори и как интензивно си плува -  това е най- незабравимия момент в нашия живот ... засега
Но най интересно е, че гинеколожката в  даден момент от движениата на бебчо ни пита дали искаме да знаем пола и казахме "да" и тя каза момиче .... малко рано ми се вижда за пола, та не знам дали да приемам инфото за 100% истина Thinking
Освен това ми изтеглиха термина с 4 дена по- рано !!!

Толкова е неописуемо изживяването... и момичета, вземете и мъжете си... и за тях е много вълнуващо!

# 249
  • Мнения: 16
Браво, Звездичка!
Ти си първата мама, на която са й казали пола на бебето! Малее, това не е ли много рано?!? Аз съм на ехограф другата седмица в края - ще ходя на ултразвуков скрининг във МЦ Фемина и дано всичко да е наред, пък ако ми кажат и на мен чак такива подробности, направо ще падна от коня Joy

Yanche, Chela 84, и да искам, и да не искам касова бележка - при мойта лична лекарка такова животно нема! Май си прибира паричките в джобчето, ама нали дето казвате сме в ситуация, че няма как да не плащаме, та халал да са им парите. Money

Извън темата - някой ходил ли е на Стройкото в НДК? Аз мисля да прескоча утре и се чудя заслужава ли си усилието.

Т.

# 250
  • Мнения: 7 914
Tony Bonbony,
 според мене рано....аз докато не видя 3Д-то няма да повярвам напълно  Thinking

# 251
  • Мнения: 1 531
беше суууупееерррррр  Party  Crazy  Flutter  Mr. Green  Heart Eyes
намерих си седнало място и посядвах от време на време но повечето бях права във вихъра  Laughing
и много съм доволна от БГ публика - като гледах навън се поуплаших, че няма хора, ама постепенно се напълни правостоящи и седящи много пляскаха и беше изключително готино  Grinning

tony,100% не се плащат въпросните 1,60 - моята докторка не ми ги взе: кажи следващия път "а, бе, докторе, аз съм чувала, че прегледите за бременни са безплатни?!" да му видиш реакцията  Mr. Green

zwezdichka, а бе да бе - супер рано е  Shocked - а не излюбопитства ли как е разбрала #Crazy може да й е суепр як ехографа и да е видяла мдааа  Mr. Green

chela, супер, че всичко е наред с бебето поне  Peace а бе не е ли рано да ни притиска туй онуй из вътрешностите  Shocked

 Hug

# 252
  • Мнения: 625
Moq ot kakto bqhme na 15 e s men na vsqkakv vid lekari:) a sega daje parvi vidq syr4iceto:)))))

# 253
  • Мнения: 7 914
zwezdichka, а бе да бе - супер рано е  Shocked - а не излюбопитства ли как е разбрала #Crazy може да й е суепр як ехографа и да е видяла мдааа  Mr. Green

ми аз и казах пак да види.. че може и аз да видя нещо...ама не пощя.... понеже официално съм отишла за определяне на термина, а не за пола на бебчо Crazy

# 254
  • Мнения: 3 089
звездичке - супер е това, че се знае какво е бебчето.
което ме подсеща да ви питам вие имате ли 'усещания' за пола на детето. докато бях бременна спетра си мислех, че ще е момче. надявах се на девойка, но бях убедена, че няма да бъд. което показва, че при мен майчината интуиция явно не е много-много читава хи-хи-хи

Общи условия

Активация на акаунт