Азиатска кухня

  • 56 834
  • 730
  •   1
Отговори
# 270
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според мен също оризовият оцет е с по-мек вкус и аз лично не усещам тази... вкисналост при него. Не мога да обясня разликата във ферментационните процеси технологично, знам само, че въглехидратите в ориза и видът им играят съществена роля (при ябълките е фруктоза, при ориза... не съм сигурна, скорбяла може би?), но определено получаващата се на финала киселинност е различна спрямо ябълков, винен и т.н. оцети.

Може би ако има химици или хранително-вкусови технолози, ще обяснят по-добре от мен, аз малкото, което знам, го знам именно от доктор-технолог.

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 21 629
Имах гъби за ополозотворяване...
Китайско с тофу и Шимеджи и Шийтаке гъби  с ориз басмати.

# 272
  • Мнения: 1 621
Аз отдавна не съм се мяркала тук, затънала в работа по приключване на проекти. Тук започнаха коледните партита и постоянно съм навън, къде на разходка- пазаруване  и заснемането на спомени свързани с коледната украса на града , коледни представления или на поредното парти.
Та да споделя с вас  къде бяха двете от тези партита. Вчера в едно от тях ни сервираха суши със сос от любимия ми плод
- манго. Разтърсих се из нета и открих рецепта , та ще го пробвам някой ден Grinning  и ще я споделя с вас. Открих ,че сушито много върви с него Yum
Ще ги сложа в скрит текст, защото не са точно по темата
Скрит текст:













П.п. Сниките са от по- колоритното заведение, второто беше с същинското си за Япония спартанско-минимистичен стил, но от него само храната съм качила.

# 273
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
^^^ Това е сериозна доза пан-азиатски колорит Grinning А рецептата къде е Grinning Grinning

Но храната, ах! Храната! Моите диванета много рано прозряха, че след като мама я обича толкова, значи има защо и редовно се тръшкат и за суши в частност и за японска манджа най-общо и баща им понякога се попрепотява при вида на сметката, защото и двамата хапват на корем, а те имат по 9, бетер Алф!

Та при нас най-забавните партита за РД или просто слийповъри включват правене на суши и чираши, чак за тартари и сашимита си правят устата, човек ще реши, че аз съм ги раждала Grinning

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 19:14 от Agent Provocateur

# 274
  • Мнения: 1 621
Агенче SatisfiedSatisfiedSatisfied рецептата ,като намеря време да направя и аз у дома, някои от тези красоти. Признавам си, откраднах си много идеи. Така ,че имай малко търпение, моля Smiley
Ето един вариант, за нетърпеливите https://howdaily.com/mango-dipping-sauce/ Smile Когато го пробвам ще споделя, дали е този който пробвах или трябва да търся друга рецепта.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 09:43 от Danifin1

# 275
  • Мнения: 2 641
Как готвите Мачбус?

Бих искала да попитам за изпитана рецепта за суши. Не ми се получава овкусяването на ориза по рецептите, които ползвам.
И за какво друго освен суши ползвате нори листа?

# 276
  • Мнения: 1 621
Nivea ツ мога да ти предложа да опиташ тази рецепта за суши оцет. Аз го правя с него  и никога не съм имала забележки, дори от японци Smirk  https://www.youtube.com/watch?v=JfW9nSqy_3Q  Колкото до рецепти за суши ,те са толкова много, че трябва да уточниш какво предпочитате - вегетарианско, класическо с риба или от хибридното с пиле и други продукти. Аз специално ползвам нори листата за суши и отвреме на време за някое купа рамен или пуке или за салата.

# 277
  • Мнения: 2 670
С различни марки оцет се получава различно.

# 278
  • Мнения: 2 641
Данифин1 благодаря ти. Харесваме класическо суши с пушена съомга или риба тон сурова.

# 279
# 280
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Бих искала да попитам за изпитана рецепта за суши. Не ми се получава овкусяването на ориза по рецептите, които ползвам.
И за какво друго освен суши ползвате нори листа?
За суши само с японски оцет, той е сладникав и от там се получава специфичната комбинация със солената плънка и норито. Може и просто да си е обикновен бял ориз с малко сол за да не ти е безвкусно, и след това вече като се яде за овкусяване парченцето суши да се топне в соево сосче поднесено отделно. Ако плънката е вкусна и след това се топне така, няма да ти прави впечатление че оризът не е овкусен сам по себе си. За плънка харесвам пушена сьомга и краставица. А нори ползвам и нарязани на ивици в прозрачна супичка, с пиле,  фиде, морков, мизо и т.н. японски неща. Става и за гъбена супичка. Може и към тофу да се добави.

# 281
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви!
Моите деца не харесват ориза, ако не е овкусен в сушито...Ще ги изгледам видеата и ще направя пак.
Кое ви е любимото азиатско ястие, което можете всеки ден да ядете?
А кимчи по каква рецепта правите?

# 282
  • Мнения: X
На мен любимо ми е вегетарианско бами горенг с гъби Simple Smile
И аз се интересувам от кимчи, иска ми се да пробвам да си направим сами.

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 21 629
Кое ви е любимото азиатско ястие, което можете всеки ден да ядете?...
Аз както казвах наскоро в една друга тема, трудно ми е да избягам от азиатската кухня (особено Китай, Тайланд и региона) и бих казала, че всички ястия са ми любими. 
За кимчито виж малко по-назад, коментираха го.

# 284
  • Мнения: 2 641
А как правите яйца по азиатски? Аз не обичам яйца и рядко готвя, но в ориз много ми харесва. Чудя се дали няма вариант и на омлет да са вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт