"Порталът" - тема 2

  • 30 503
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 795
„ПОРТАЛЪТ“ е приключенска драма с елементи на романтика, комедия и интригуваща кримка. Един съвременен мъж преминава през портал на времето в 70-те години, където ще трябва да разследва убийство, което все още не се е случило. В същото време мъж от миналото попада в днешна България. 



Ситуиран в средите на творческата бохема, сериалът има специален акцент върху музиката от златните години на българската естрада. Естрадните певци и артисти, които и до днес са легенди на българската сцена, също ще имат своите аналози в сериала.



Единствено името на Йорданка Христова няма да бъде сменено, нейната роля ще бъде изпълнена от Мария Илиева.

В главните роли са Велислав Павлов, Александър Кънев, Стефания Кочева, Джулия Бочева. В други основни роли ще видим Стефка Янорова, Михаил Мутафов, Герасим Георгиев-Геро, Дарин Ангелов, Свежен Младенов, Мария Стефанова, Радена Вълканова, Мария Илиева. Специално участие имат актьорите Борис Луканов и Христо Мутафчиев.

В този сериал е и последната роля на великата Татяна Лолова, която ще играе буржоазна дама дисидент.



# 1
  • София
  • Мнения: 27 160
Благодаря за новата тема.
За 3 епизода само се изписаха 50 стр. Току-виж се окаже най-интересния сериал от новите Wink

В епизод 4 искам най-накрая някакво по-сериозно развитие около главната история.
До тук, цялостно върви много добре и се гледа леко и без да те дразни с нещо, както много други.

# 2
  • Мнения: 2 986
Благодаря за темата. След седмица чакане ми се иска и на мен тягата на следващия епизод да е много по-голяма от обещаната, но онези времена наистина бяха спокойни и нищо бързо не се случваше. Неусетно ми минава епизода и усещането ми е, че на Крум скоро ще му свършат запалките и ще се върне да види вуйчо му какви ги върши в новото време.

# 3
  • Мнения: 5 846
Романтично ми е😁

# 4
  • Мнения: 6 159
Еха , бързи сме - за 3 епизода  цяла тема  приключихме !
Като по-зряла дама Joy си спомних , че в този период /миналото от филма/ се носеха някакви легенди , че  едно момиче - приятелка на Вл. Живков , известен с бохемския си живот  син на Тато , се е "самоубило" . Дали не е потърсена и такава  "историческа" връзка .
Вчера леко се издразних от  лежерното темпо , но Велислав бързо ми оправи настроението  с изпълнението си Joy
Гледа ми се повече и Татяна Лолова , но няма пълно щастие .

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Благодаря за темата!
На мен ми хареса последния епизод. Не беше лишен от интересни моменти -  внедряването на Бонев в компанията, изпълненията по време на терена у Чичо, както и срещата между  вуйчо му и професор Барахтарска.
Вярно е, че нямаше много екшън, но не съм и искала да ме натоварват с тежки криминални сюжети.
Джулия Бочева не ми стои добре до Велислав. Може да мине за дъщеря  му, но иначе е симпатяга.
Не знам дали е споменавано досега /не следя темата много съсредоточено/, но синът на Велислав Павлов играе малкия Крум Бонев.

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 20:17 от Скубиду

# 6
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 469
Еха , бързи сме - за 3 епизода  цяла тема  приключихме !
Като по-зряла дама Joy си спомних , че в този период /миналото от филма/ се носеха някакви легенди , че  едно момиче - приятелка на Вл. Живков , известен с бохемския си живот  син на Тато , се е "самоубило" . Дали не е потърсена и такава  "историческа" връзка .

Крум в дома на Жана извади лист,вероятно чернова на стихотворение ,и в него имаше размисли за възможността или смелостта да скочиш/полетиш.

# 7
  • Мнения: 4 746
Благодаря за темата!

Ели-тал, става дума точно за Татяна Титянова, говорителка в БТ от 80-те. Но нейното "самоубийство" е близо 10 г след 79 ( септември 88).
И аз мисля, че убиецът ще е или Савата или някой по-висш от него.

# 8
  • Мнения: 1 742
Благодаря за темата. 😊
За 3 епизода успяха да ни вкарат в обстановката, така че вече очаквам Крум да попадне на някаква следа и следва нишката.

Иначе ми е истинско удоволствие за гледане - леко, добра игра и точен каст.

# 9
  • Мнения: 31 165
Хареса ми вчерашния епизод, нищо, че не се случиха много неща. Беше романтичен.

# 10
  • Мнения: 2 208
Здравейте,
Извинявайте, че идвам с технически въпрос... Не успях да гледам снощи трета серия. Търсих, търсих, няма никъде нищо качено на сайта на БНТ, а в youtube канала им - само първи епизод е качен.
Имате ли идея къде мога да го гледам трети епизод?

# 11
  • Мнения: 2 986
Геро е страхотен в ролята си на спекулант от миналото и не мога да си представя по-добър кастинг за тази роля. Обаче нямам никакъв спомен да се носеха ризите извън панталона по онова време.

# 12
  • Мнения: 451
Здравейте,
Извинявайте, че идвам с технически въпрос... Не успях да гледам снощи трета серия. Търсих, търсих, няма никъде нищо качено на сайта на БНТ, а в youtube канала им - само първи епизод е качен.
Имате ли идея къде мога да го гледам трети епизод?

https://zelka.org/browse.php?search=%EF%EE%F0%F2%E0%EB%FA%F2& … =0&incldead=1

# 13
  • Мнения: 4 746
Вижте в публикациите на Мари , тя качва почти всички епизоди от сериали и предавания.

# 14
  • Мнения: 7 191
И аз благодаря за новата тема.
Продължава да ми харесва сериала и трети епизод беше много добър, наистина тече много леко и приятно, ненатоварващо. Много ми допаднаха специално във вчерашния епизод диалозите между Чичо и Крум, много забавни бяха. И аз съм съгласна, че Геро много добре се справя с тази роля, просто му е лепнала.

Общи условия

Активация на акаунт