Седмокласници 2020/2021 - Тема 13

  • 31 784
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 263
Честит празник на малки и големи деца!
Мойто мъжкото днес повърнало в училище и едвам са го изгонили. Настоявал да си направи контролното по мат.
Още миналата седмица пуснах 7 дни по семейни причини преди НВО, та сега младежът лежи тъжен в леглото, защото няма да ходи на училище. къде сбъркахме, накъде отива този свят

# 706
  • Мнения: 4 392
Честит празник на най-голямото богатство на Земята - децата! Да са живи и здрави и всички пораснали деца, които са запазили своята вяра в доброто и в магията на света, в който живеем!
Пожелавам на всички здраве и сили! ❤

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 21:24 от Tsugumi_

# 707
  • София
  • Мнения: 714
ох, в такова чудене съм дали да не спра детето от училище за трите дни в седмицата на нво. толкова интензивно са подхванали на училище, вместо да се постараят да са ги оформили досега...

Аз пък изобщо не съм в чудене. Спирам я още от средата на следващата седмица и само решаване на тестове и писане на преразкази.
Имам само един проблем, няма кой да гледа малката. Unamused
Ще трябва да го измисля...
Презумцията ми е, че средата в която ще попадне детето, както и нивото на средното образование са основата за бъдещото му развитие.

# 708
  • София
  • Мнения: 14 693
С удоволствие бих го спряла, но с оценките как ще стане? Има четири предмета с по 1 оценка. 😂 Как и кога мислят да ги оформят?

# 709
  • София
  • Мнения: 4 899
Взех едно много щастливо дете от училище. Празникът там е бил много хубав. На връщане му взех подарък, какъвто сам си избра, бяхме на сладкарница и се прибрахме. Сега си почива доволен.

...толкова интензивно са подхванали на училище, вместо да се постараят да са ги оформили досега...
При нас до такава степен са изтрещяли, че в следващата седмица са ги предупредили за класно по МАТ + контролни по ИтЕ, Музика и География. Писна ми, честно, всеки срок да се разправям с тях за едно и също нещо. Пет учителя на кръст не могат да изготвят адекватен график за контролните си. Да не говоря, че в официалния график, който ни беше изпратен имаше написани контролни и на датите на НВО.
По всички предмети може да бъде оформен вече. Само по ИтЕ и по Физика оценките не са достатъчни. Но за една седмица и това може да стане.

# 710
  • Мнения: 2 048
Аз ще го спра по семейни причини на 14 и 15.06  , но не за да учи, а да си почива - колкото научил толкова . Много се чудя за седмицата преди това- хем ме е шубе от карантина, хем не искам да отсъства . Те още не са почнали да преговарят и реално това ще се случи последната седмица преди изпита.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Моето момче още се влачи с хрема и с най-чиста съвест днес взех бележка до края на седмицата. Ще иде само в четвъртък на обед, когато ще правят снимки за албума им. Аман. За утре моля ви се учителката по изобразително изкуство иска да носят водни бои, мушама и листи с четки. Който не носи, получава 2. Питам аз, да не са 3-4 клас? Еми няма да иде. А тя да има късмет да му пише 2 😈

# 712
  • Мнения: 21 455
Някой питаше за видеонаблюдението. Информацията излезе вчера, но днес вече мога да дам публичен линк.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Някой питаше за видеонаблюдението. Информацията излезе вчера, но днес вече мога да дам публичен линк.
Да разбирам ли, че за другите градове няма видеонаблюдение?

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 18:42 от svetli

# 714
  • Мнения: 21 455
Не е само за София. Вчера ми попадна същата информация от друго РУО.

# 715
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
пак не съм разбрала нещо.
кой ще наблюдава децата? РУО? родителиете? всеки, който иска?

# 716
  • София
  • Мнения: 3 827
И ако може и до всеки ученик и по един полицай, щото не се знае този ученик колко  опасен може да бъде.
Ще се опитам, доколко ми е възможно до моето дете да не достига тази информация, защото ще се притесни.
Добри,  РУО ще наблюдават децата в реално време, така както зрелостниците ги наблюдаваха.

# 717
  • София
  • Мнения: 714
Моето момче още се влачи с хрема и с най-чиста съвест днес взех бележка до края на седмицата. Ще иде само в четвъртък на обед, когато ще правят снимки за албума им. Аман. За утре моля ви се учителката по изобразително изкуство иска да носят водни бои, мушама и листи с четки. Който не носи, получава 2. Питам аз, да не са 3-4 клас? Еми няма да иде. А тя да има късмет да му пише 2 😈

В нашето училище в час по рисуване се ходи с голяма папка, голям скицник и всички неободими принадлежности за рисуване от 4-ти клас. Правят се  тестове и се пишат двойки на богато. Постоянно имат най-различни проекти по музика, по информационни, по география и др. Аз помагам с глупавите проекти, за да не губи време с тях.
Сега имам за домашно звездна карта. Simple Smile

Относно спирането, с оценките за сега сме добре, има минимум по две. По БЕЛ и МАТ има по 7-8.
Ако искат да я изпитват ще бъде след матурите. Но общо взето повечето учители проявяват разбиране.

# 718
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
И ако може и до всеки ученик и по един полицай, щото не се знае този ученик колко  опасен може да бъде.
Ще се опитам, доколко ми е възможно до моето дете да не достига тази информация, защото ще се притесни.
Добри,  РУО ще наблюдават децата в реално време, така както зрелостниците ги наблюдаваха.

няма да питам чия фирма е осигурила това наблюдение, софтуер, хардуер, нет... Sad

# 719
  • София
  • Мнения: 3 827
Добри, недей...
При нас много лежерно го раздават. Повечето от учителите са казали на децата, че след изпитите ще ги изпитват и оформят.  И сега едно спокойствие ги е налегнало (само по математика яко учат) което ще им излезе през носа след 20.06. Голяма част от децата, обаче се изхитриха в т.ч. и моята и се записаха да ходят на обучение в Банско за 4 дни 😂

Общи условия

Активация на акаунт