Седмокласници 2020/2021 - Тема 13

  • 31 783
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В нашето училище другата седмица ще им правят ПИ-та в реални условия. По желание и срещу заплащане. Записах я, да го мине поне веднъж преди истинските.
И при нас по ИИ г-жата се взима много на сериозно. То не е рисуване на човешки тела, то не е чудо. Добре, че е сестра й, та й рисува нещата в къщи. 100% е ясно, че не точният човек е рисувал, но минава номера. Единствено ми хареса, че и малко история на изкуството имаха тази година.
От предметите извън математика и бел ме притеснява химията - има две двойки, други оценки няма. Казах й поне тройка да върже, че иначе много лошо. Само господина по ИТ ги е оформил.

# 721
  • Мнения: 372
При нас в училище правиха ПИ, но пари не са искали. Госпожата по история им казала, че другата седмица ще правят контролно върху целия материал. Набора има две петтици и една 6, казал и госпожо оставете ми 5. Тя не се съгласила и той твърдо е решил, че ще избяга от час. Те цяла година спаха сега ще учи целия учебник. Същия ден щели да правят контролно по химия, за там искал да се подготви.

# 722
  • София
  • Мнения: 14 693
Ох, значи не сме само ние с тая химия😔страшна работа, мъчим се цялото семейство и пак не вдяваме😂
По ИИ творя аз, сестра му отказва, не можела да се мъчи да рисува като човек с две леви ръце. 😂

# 723
  • Мнения: 1 980
Аз пък днес търчах да купувам къщичка за птици Rolling Eyes Миналата седмица госпожата по биология е дала задача всеки собственоръчно да скове къщичка, която ще поставят извън училище. На мен ми се казва от днес за утре, но и да знаех по от рано пак не виждам как щеше да се случи.. Понякога ме изумяват с проектните си дейности.

По рисуване и музика са ми "любимите" госпожи.  По музика миналата година тъкмо я поставих на място те пък я пенсионираха. Тази година нямам нерви и с тях да се занимавам.

# 724
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Те и нашите правввт ПИ  в часовете, даже утре ще е втория модул по мат. Но тези другата седмица ще сс извън учебни време и от-до на матурата, както си е и както е в школите. Искрено се надявам да разиграят и къде какво се пише, къде не се пише, кое къде се прибира. Калсната каза, че ще им обяснят тези неща преди матурите.

# 725
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
и аз да се "похваля". Sad
връщам се днес от работа, разбита в службата, лашкана в автобуса,    бутана и блъскана в магазина... едвам дишам и какво да видя! Горинич готвил. сега целия плот, котлона и шкафа са за основно чистене.
три, пак да кажа ТРИ тенджери и тигани са мръсни в мивката, там са и не знам колко на брой лъжици, шпатули и дървени бъркалки, а в печката се пече... ориз!
гледал човека някакъв клип как се готви ориз със сусам и решил да ме изненада.
успя! изненада ме.
оризът бил недоварен и хрупал, затова го пече.
докладва, че доливал три пъти вода, два пъти го прехвърлял от съд в съд, защото вече не се побирал, накрая го набухал в йенската тенджера и го мушнал да се доготви във фурната.
и фурната е за миене, но поне стъклото е здраво. защото, цитирам "малко бил паднал един капак там", но той го махнал и сега оризът се пече без капак.

гледам бейлисчето и се чудя, да се лекувам ли или направо да се отрязвам.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 660
Добри, ще ме умориш - ту от рев, ту от смях.
Наборът отдавна отдавна твори в кухнята. Готви картофи на фурна със сметана и кашкавал, почти всеки четвъртък е негова вечер. Напоследък би готвил и всеки ден, само да не питам нищо за учене...
Малката се оправи, но от следобяд аз не съм добре, дано да се разшеня бързо, че път ме чака в петък.

# 727
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile и той готви и баща му.
а после аз мия, чистя и правя основни ремонти.

# 728
  • София
  • Мнения: 284
Добри, браво на момчето, че се захваща. Все някога ще го научи тоя ориз да го слуша 😉
Относно проектите и аз се опитвам да помагам за не толкова важните неща. Нооо... вчера ми пише девойката: "Госпожата не ти хареса презентацията!" Викам й, че другия път ще си я прави сама, а тя: "Защо? Аз ти я харесах!" 🙄

# 729
  • Варна
  • Мнения: 113
В безмислените презентации помагам, например по физическо: еди какъв си шрифт, с едикакво си междуредие 200 думи за бадмингтон, по технологии веднъж не се представих добре и имах 5.  Joy Почти сме оформени, класното по математика е утре, младежа решава до преди малко, пратих го да почива. Двата дни преди НВО си е вкъщи но колко по-рано да го задържа се чудя, че цялата седмица след изпитите ще отсъства. За сега няма липсващи деца в класа, освен 2, които са ДО от предният срок. Очаквам да оредяват след класното утре.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 499
Някой питаше за видеонаблюдението. Информацията излезе вчера, но днес вече мога да дам публичен линк.

Тези са изтрещели! На 1.06 дават срок до 02.05 да се направи нещо.

Честит ден на малки, големи и още по- големи деца!
Желая на всички да са живи, здрави, обичани и щастливи. Дано всяко дете успее да се пребори за желаната от него специалност и училище!
Желая на нас - големите деца да успеем да оцелеем до НВО-тата и класираниятя с по-здрава психика и с по-малко нерви.

Добри, браво на младежа! Моят си е правил само бъркани яйца и така ми надра един-два тигана Тефал.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 22:55 от ysap

# 731
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А, аз вече съм на "д-р Бах"

# 732
  • София
  • Мнения: 1 874
St.dobri, изплаших децата със смеха си, помислиха, че кон цвили на терасата Joy Първо ремонтирай кухнята, после директно се "отрежи", но не съм сигурна дали бейлисът ще е достатъчен Joy

magi_sveta, радвам се, че малката е добре, сега се стегни и ти Kissing Heart
Щях да пиша още, но чувам, че вътре тече "Войната на таралежите", "n"- та серия, изчезвам

# 733
  • София
  • Мнения: 6 269
Добри, окуражи младежа, все пак е подготвил вечерята, за тебе удоволствието от чистенето и миенето само Wink

Един ден така се завръщам от работа, моят правил кекс. Изровил някаква рецепта от нета, бъркал, мазал, опекол го, че даже и пудра захар му ръснал. Беше много доволен, естествено плотът на кунята и мивката бяха пълни с всякакви съдинки. Laughing И ме чака да го опитам и да кажа мнение. Не беше лош де.

И аз след дълъг и уморителен ден, побутване в метрото и едвам довлачване до нас, минавайки през аптеката за пореден път, чудейки се какво да приготвя за вечеря, а хич не ми се занимава, та сготвих набързо 2 пици  (отиде режимът... ). Утре ще го мисля пак.

По рисуване и музика са ми "любимите" госпожи.  По музика миналата година тъкмо я поставих на място те пък я пенсионираха. Тази година нямам нерви и с тях да се занимавам.


Оф, и мен драмата ми е рисуването. Пише му едни 4-ки и 5-ци, не й харесвали достатъчно рисунките му, видиш ли. А той не е като да не може да рисува. Миналата година беше друга госпожа, имаше само 6-ци. Ама тази... Ще е с 5-ца за годината, а днес е усъмнал с мисълта за 51 СУ, за което му трябва за балообразуване именно ИИ!!! Не че 51 СУ не е твърде оптимистично за него, видиш ли ако изкарал поне по 75 т. на матируте имал шанс. 75 точки, моля ти се, той до сега до 70 не може да докара на пробните. Защо взе да се събужда 2 седмици преди изпитите?! Ще се гръмна.

# 734
  • Мнения: 744
„Ти ще ги учиш да летят, но те няма да поемат твоя полет. Ще ги учиш да мечтаят, но те няма да имат твоята мечта. Ще ги учиш да живеят, но те няма да имат твоя живот. Но във всеки полет, всяка мечта и през целия им живот ще остане дирята от твоето присъствие."
Майка Тереза
Ако можем да възпитаме добри хора, с ценности, идеали и криле да постигат целите си, значи сме свършили добра работа.
Честит празник на малките и големи палавници😇🤩!
Днес детето ми каза: Не можеш да си представиш на какъв стрес сме подложени. Дори и 0 т. да имам на НВО- то, вече не ме интересува, просто искам всичко да е минало. Писна ми 😪.

Общи условия

Активация на акаунт