В коремчетата има готовичко човече, ЮНЧЕТАТА посрещаме ниe вече (Тема 8 - 2021)

  • 30 106
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 541
Честито на родилите мами ! ❤️

Аз съм в 37ма седмица , разбрахме се за секцио с акушерката ,но все още чакам да се свържат с мен да ми кажат коя дата 😕  Контракциите са по болезнени , чета за кои са истински кои бракстън , не помня миналата бременност дали така са ме болели .
Междувременно се разболях жестоко точно сега .... Започвам да се филмирам за корона ,но май симптомите са други . Имам страшна хрема и болка в гърлото . Ям лимони , мед пия чай , не знам какво друго да правя да си помогна , че трябва да съм напълно здрава за операцията . Идеи какво друго да правя за по - бързо оздравяване?

# 691
  • Мнения: 84
Момичета скачам и аз в темата, след вчерашното доста грубо туширане, ми тръгнаха контракции и така днес в 14:55 се роди принцеса Бояна. Родих естествено, за съжаление упойката не ме хвана и през цялото време усещах всички болки.
Само ден след термин, но ако не беше този преглед, щяхме още да се влачим.
Поздрави и на другите мами и скорошно раждане на всички чакащи. ❤

# 692
  • Мнения: 76
Честито и на теб, Funday ! Да ви е здрава малката Бояна, много да ви радва, а на теб бързо възстановяване.

Момичета скачам и аз в темата, след вчерашното доста грубо туширане, ми тръгнаха контракции и така днес в 14:55 се роди принцеса Бояна. Родих естествено, за съжаление упойката не ме хвана и през цялото време усещах всички болки.
Само ден след термин, но ако не беше този преглед, щяхме още да се влачим.
Поздрави и на другите мами и скорошно раждане на всички чакащи. ❤

# 693
  • България, Русе
  • Мнения: 128
Явно само моята докторка не иска да идва на домашно посещение, каза че заради ковид ситуацията тези неща били отменени.. нещо не гъбарка май 😃
Благодаря на споделилите 😉 Ще разпитам приятелки от Русе, може пък някой педиатър да дойде на домашно, че да ми е по спокойно.

# 694
  • Мнения: 6 767
Честита да е Бояна, много здрава, щастлива да расте. Бързо възстановяване на мама. 🍀

# 695
  • София
  • Мнения: 616
Момичета, скачам и аз в групата на родилите мамита 💙
Днес в 12:45 след секцио се появи моята най-голяма любов Цветин 💙🌞
3.640 / 52см
Няма такова щастие 🌞🍀 Всичко си заслужаваше на 10000%
Честита радост!!
Да е жив и здрав, юнакът, много щастие да ви донесе Simple Smile
Как мина секциото? Доволна ли си от Имир и лекарката? Кога ще те раздвижват?
Бебчо е по-малък, отколкото го изкараха Simple Smile

Честито и на другите майки! Много здрави бебета и красиви мигове с тях!

На мен една приятелка ми даде гнездо, аз толкова пари не бих дала, а и с каката ползвах един шезлонг преносим, с който ми беше много удобно.

# 696
  • Мнения: 723
Funday, честито бебче да и много здравичко и много да ви радва.
Рената, и аз от няколко дни съм така- хрема и болки в гърлото. Надявам се да няма нищо общо с ковид, а да е просто вирус, защото и мъжът ми беше болен, но при него беше с кашлица и тестовете му бяха отрицателни. Чайове, мед и лимон, гаргара с лайка и сода, тантум верде ...

# 697
  • Хасково
  • Мнения: 440
Честито на новите мами! Здрави и щастливи да са бебчетата!                 Честно казано и аз толкова пари не бих дала за гнездо, но ще ми е подарък от приятелки. Ние днес бяхме на преглед бебчо го измериха 37+2 3150г, ама малко се съмнявам. Мисля, че е по-голям, защото 33 беше 2500г. Той е с гръбче към моя корем, доста свит и на лекарката и беше трудно да му измери коремчето. за да определи по-прецизно. Иначе каза, че вече е напълно развит и готов за раждане, ама той май не бърза Grinning Малко странен въпрос, но боли ли ви отдолу 😁 Аз все едно съм прекалила със секса, така се чувствам. От две седмици ме болят ямките на вътрешната част на бедрата. От днес леко ме и парят мускулите, та едвам ходя. Предполагам, че е нормално и е част от подготовката за раждането.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 23:27 от Ivayla_

# 698
  • Мнения: 132
И лекаря,който избрах за Кристиян каза,че не ходи на домашни посещения заради Ковид.Така ми каза преди повече от месец,когато ходих да питам дали ще го запише.Утре ще ходя да го питам кога да му го заведа да го запише и погледне.

Явно само моята докторка не иска да идва на домашно посещение, каза че заради ковид ситуацията тези неща били отменени.. нещо не гъбарка май 😃
Благодаря на споделилите 😉 Ще разпитам приятелки от Русе, може пък някой педиатър да дойде на домашно, че да ми е по спокойно.

# 699
  • Мнения: 2 242
Нашата педиатърка дойде на място два дни след изписването. Взе епикризата на бебето, за да е при нея във файловете. Аз имам два екземпляра от болницата. Даде ни картон за имунизации. Обясни ни всичко за пъпчето и как се третира, преслуша детето, прегледа му кожата, лигавицата на устата. Изписа ни разни неща, които са необходими и терапия за едни пъпчици, които му избиха след болницата. И каза да се обадим след 18тия ден просто за отчет как е детето и ако имам проблем или въпроси. След това почваме регулярно ходене в кабинета всеки месец.
 
А за гнездото и аз съм ЗА с 2 ръце, защото установихме ме имаме крещяща нужда. Сега го обграждаме с обиколника докато купим. Но иначе не иска да спи в леглото ако не е обграден така от всички страни Grinning

# 700
  • Мнения: 258
Момичета,аз минавам да отчета мама и бебе.
За мама ,набързо.Махнаха ми шевовете,ударих си първата нормална баня.Правя всекидневни разходки преди моя да тръгне на работа,защото като цяло през деня съм сама с малкия.Досадната бюрокрация покрай подавания на документи,помощи,болнични и т.н. почти е завършена.
Бебе-Кристиян е просто уникален-спящ,хранещ се,много кротък Изцяло на кърма е,имам в излишък.
Смятам да издигна паметник на човека,създал гнездото и ще му се кланям до живот.Момичета, купувайте!Най-смислената покупка!
Преди малко го нахраних и се изцедих за първи път,завидно количество .
После смятам да засека колко горе-долу поема на хранене и ще му дам с шише.
Надявам се скоро всички да изместим фокуса към родените бебчета и да бъдем на една вълна!
Успех на все още не-родилите 🍀🥰
Здравей, какво гнездо имате? Аз се колебая между тези двете https://cottonhug.eu/catalog.html / https://www.littlesunshine.eu/mobile/catalog/details?Id=68&langId=0 .

Здрасти, само минавам да дам мнение за little sunshine, поръчах едно одеялце за изписването от там, бяло + тъмно синьо, изпрах го според изискванията на етикета и бялото се омаза със синьо и в общи линии не става за нищо сега... Не бих поръчала от тях нищо друго. Cotton hug е силно препоръчван от influence-ърки, ама наистина цената ми се струва множко, а и нямам информация матрака му колко е добър. Ние взехме такова https://babylifemalechko.com/Doomoo-Cocoon-Dog-Blue-CO-06-11186 , с 20% отстъпка излезе 114лв и е супер като качество, има дишащи материи + калъфа се сваля и се пере, а и матрака е с правилната мекота за новородено ( не е прекалено мек, т.е. няма да направи някое изкривяване на детето).

# 701
  • Мнения: 1 113
честито на новите мами и бебчета, бъдете здрави и щастливи Purple Heart  Yellow Heart
 
Отностно гнездата, аз поръчах от една страница във фейсбук For our Babies, цената беше 75 лв и е голямо около 75/55см вътрешни размери, външни на дължина 90см. Избрах си розово гнездо с принт на бонбони, страхотно е, много съм очарована от тази жена. Тя ги шие и са наистина страхотни всичките и неща и обиколници прави и възглавнички. Остава само да видя дали ще и е удобно на бебси гърл като се появи Two Hearts

# 702
  • Мнения: 81
Минах преглед-води намалели, плацента 3та степен,бебе-ниско долу,толкова ниско, че имам чувството,че е навън.  Контракции-чести но не чак болезнени и нерегулярни. Утре тонове и туширане, ако нямам разкритие ще моля да ме оставят в болница и май ще искам предизвикване, че вече почвам да се притеснявам и не ми действа добре на психиката.

# 703
  • Мнения: 6 767
Аз да ви се похваля с екшън през нощта. Към 23:30 почнаха изведнъж контракции и болки, отначало ги игнорирах, но болките станаха менструални, средно силни. Тъй като все пак не сме в града, реших, че Най-разумно е да се приберем. И посред нощ се натоварихме в колата и се върнахме. Общо взето цяла нощ ми е некомфортно, болките не стават много силни, но не минават. Мисля, че вероятно раждането е близо, ще звънна сега на лекарката да я питам да ходя ли на преглед или просто да си чакам да стане по-сериозна ситуацията. Това от мен, стискайте палци 🍀

# 704
  • Мнения: 1 044
Честито на новите ни мами! Бързо възстановяване Hug
На чакащите още малко търпение, веднъж като се роди бебче, всичко се променя, направо забравих, че съм била бременна.

Педиатърката и нашата дойде на домашно посещение.

Гнездо и ние сме с това https://babylifemalechko.com/Cocoon-BEAR-ANTHRACITE-CO-03 и е уникално. Ние го взехме онзи ден на редовната цена, но си заслужава 100%. Може да си спи бебече в него и като ходим на гости. Има тънко матраче от полиуретанова пяна, коланче, за да се позиционира бебето по гръб в началото, освен това "расте" с бебето и може да се ползва до към 8 месечна възраст.

Много стиснати палчета на всички в очакване!

Общи условия

Активация на акаунт