В коремчетата има готовичко човече, ЮНЧЕТАТА посрещаме ниe вече (Тема 8 - 2021)

  • 30 102
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 113
fl0w3rlinna, Радева, стискам ви палци момичета Heart Радева на интервали ли са болките или постоянни ? Hug аз имам 4 дни до термин и никакво разкритие и индикации все още, а ако имам разкритие няма да е повече от 1 см, който мога да си го влача сигурно до юли (образно казано) Joy Joy

# 706
  • София
  • Мнения: 616
Минах преглед-води намалели, плацента 3та степен,бебе-ниско долу,толкова ниско, че имам чувството,че е навън.  Контракции-чести но не чак болезнени и нерегулярни. Утре тонове и туширане, ако нямам разкритие ще моля да ме оставят в болница и май ще искам предизвикване, че вече почвам да се притеснявам и не ми действа добре на психиката.
Днес се шегувах с мм, че утре е Спасовден, викам “Спаска или Спасуна” ще я кръщаваме 😃 Но и аз като теб се чудя ако няма развитие тази вечер дали да не ги накарам направо утре да предизвикват или да й дам още няколко дена 🤷🏻♀ Хем ми писна, хем не исках да е предизвикано, но да видим водите. Може да пробваме с туширане само, пък ако не тръгне на следващия ден директно окситоцин.

# 707
  • Мнения: 81
Ох дано тръгнат нещата, аз малко не искам днес, че акушерката ми е извън града и тъкмо говихме и ми каза да стискам поне до утре вечерта.
Важното е накрая всичко да завърши благополучно, но със сигурност не ми се чака още седмица, че съм кълбо от нерви вече и всички ме дразнят. 😃

# 708
  • Мнения: 71
Честито на новите мами 😊
И аз да се отчета - 37+0, бебе 3130 гр, аз без разкритие. На прегледа за него се гърчих на магарето, като че ли няма да излиза от мен това бебе 😅. На прегледа се установява и дали таза е подходящ за главата на бебето, както и къде е разположена тя. При мен каза, че таза ми е ок и бебето е много ниско.
Сега обаче аз имам драма. Клексана не иска да го спираме, а го приемам за да наддава бебчо. Е, наддало си е, въпреки това иска да продължим с него.
Вкъщи обаче във всяка стая е 25 градуса и не пада под тази температура. На листовката на Клексана пише да се съхранява на под 25. Някакви предложения къде да го слагам? Хладилника дали е подходящ?

# 709
  • Мнения: 1 044
В болниците ги съхраняват в хладилник, но е добре поне час преди инжекцията да е отвън, защото ще е много неприятно да се инжектира студено. Аз държах инжекциите в банята, където е една идея по-хладно.

# 710
  • Мнения: 1 113
Моника, аз си го държа от самото начало в шкафа, мисля че е достатъчно изолирано и пригодено от външните температури не мисля, че се влияе. То и в аптеката си е в шкаф

# 711
  • Мнения: 106
@monika_k, с теб сме заедно, с термин 30.6.
Аз също нямам никакво разкритие, нито скъсяване на шийката, само нередовни контракции.
Моето секцио е за 21.6, хич не бързам да се вадим по-рано...

Да попитам, защо все ми се струва, че сякаш родовата дейност започва вечер?
Дали има такава статистика, повечето ми приятелки вечер са получили контракции, аз вечерите също съм с по-силни болки.
Кураж на всички чакащи Heart

# 712
  • Мнения: 86
Честити бебчета на новите мами👶 много здраве и спокойни нощи 🎈
Стискам палци за предстоящите раждания 🙏
И в нас педиатърката дойде деня след изписването на малката. Много тъпо как отказват някои, особено на мамите, на които им е първо дете и имат нужда от някой друг съвет 😖 нашата каза и на вайбър да ѝ пиша, ако има нещо.

# 713
  • Мнения: 63
Честито на новите мами и бебчета в групата, нека бъдат безкрайно здрави и щастливи! Днес влизам в 38ма седмица, вчера бях на преглед, тонове, всичко е наред, бебо е слязъл надолу и се подготвя, вече е 3 и 200. Относно педиатърката, моята каза да и се обадя един ден преди да ни изпишат от болницата за да се разберем кога да дойде да ни види. Принципно ми казаха, че по закон до 72 часа след изписването от болницата е длъжна да дойде на домашно посещение.

# 714
  • Мнения: 6 767
Звъннах на лекарката, обясних, че болките не са силни и контракциите не са регулярни, но тя настоя все пак да отида до болницата. Изтърпях ужасния преглед за разкритие, което е някакво мижаво 1,5 см, шийката е бетон. Пуснаха ми тонове за 20 мин. Беше доста гадно, защото ме сложиха в поза, която бебето мрази и не знам как удържах 20 мин. Заключението е, че очевидно няма да раждам сега. Просто нещо подготвително. Странното е, че вкъщи и по пътя имах доста контракции. А в болницата, не, малко се почувствах като все едно съм изплашено момиченце, което си е измислило цялата работа. Както и да е, бебето е ок, вече докато не видя води или мега мощни контракции, никаква болница.

# 715
  • Мнения: 20
Момичета, да се похваля и аз 🙂 Днес се роди Денислав - 3880 гр 53 см. 3 дни преди термин 😇 Раждането беше нормално без никакви упойки, заради предхождащо секцио. Беше мнооого болезнено и мислех, че няма да успея, но се справих!
Той е прекрасен! 😇

Желая на всички, които още чакат търпение и леко раждане! Наистина няма по-голямо щастие от това да го гушнеш и видиш след всичките 9 месеца 🥰

# 716
  • Мнения: 136
Честито, Nanaem и на всички нови мамчета, пожелавам ви здрави бебчета и бързо възстановяване! ❤

Аз имам въпрос към вече родилите естествено, как стои въпросът с кръвното по време на раждането, понеже всички около мен ми
повтарят, че се вдига високо кръвно и било много опасно.. и май започвам да се филмирам....

# 717
  • Мнения: 84
Моето беше 135/85. Цяла бременост поддържам кръвно 110/70.
Честито бебче, много да радва мама и тати!

# 718
  • Мнения: 20
Благодаря момичета! 😊


Честито, Nanaem и на всички нови мамчета, пожелавам ви здрави бебчета и бързо възстановяване! ❤

Аз имам въпрос към вече родилите естествено, как стои въпросът с кръвното по време на раждането, понеже всички около мен ми
повтарят, че се вдига високо кръвно и било много опасно.. и май започвам да се филмирам....

Аз не съм вдигали кръвно, а днес по време на контракциите ми го мериха само 2 пъти

# 719
  • Мнения: 132
Хайде на отчет!
Започнах да изпробвам всякакви схеми ,за да изкарваме едни що-годе приемливи нощи .Снощи храненето след 2:30 беше от шише и определено даде ефект-малкия хапна сравнително бързо и заспа.Определено остава тази тактика.
30мин. след хранене му давам капки Коликинд и има ефект.
Днес го водих на консултация,по -скоро да го запишат.Установиха лека жълтеница и док. му изписа Глюкоза.За всеки случай и едни други капки за колики.Иначе е наддал 160-180 гр., пишката му е добре,в общи линии няма какво да ме притеснява 🥰🥰
Сега спи блажено и чакаме леля му да дойде на гости,да се запознаят.
Още днес ще й го поверя за половин час и ще изчезна за малко 😁😁
Хубав ден от нас 🍀🍀

Общи условия

Активация на акаунт