Закуска за ранобудно дете (1г.)

  • 2 495
  • 16
  •   2
Отговори
  • Мнения: 5 352
Здравейте!
След две седмици синът ми става на 1г.
Още от бебе започна да спи по цяла вечер, без да се буди, но за сметка на това става рано.
В 06:00 всяка сутрин е на крак и след кратко разсънване си търси закуската.
Засега му давам АМ, но не знам до кога е редно да закусва това.

Ще съм благодарна, ако майките  на ранобудни деца споделят какво дават за закуска след ставане?

# 1
  • Мнения: 173
Кисело мляко с натрошени бисквити,беше закуската на моята дъщеря в продължение на много време 😃 само това признаваше ! А и става много бързо,предварително целия пакет с бисквити го натрошавах ,сутрин само млякото стоплях 😃

# 2
  • Мнения: 25 442
На една година е бебе още – няма нищо лошо да продължиш да му даваш мляко за ранна закуска. А и за теб ще е по-удобно.
Втората закуска вече може да е по-засищаща и разнообразна.

# 3
  • Мнения: X
Ако си иска млякото, нека си го пие, по-лесно ще е за Вас. Моят примерно никакво адаптирано мляко не признава, дори млечните каши не яде, та като отказа и да се кърми започнах сутрин да му правя попара със сирене и някакъв плод. В редки случаи яде и кисело мляко, обикновено го предпочита за вечеря.

# 4
  • Мнения: 6 536
На година и четири м.все още яде ам за закуска,също ранобудна 😃 и трябва да се действа бързо нз до кога наистина може .....

Иначе кус кус,каша, юфка нз друго бързо ...

# 5
  • Мнения: 1 851
Защо да не е редно да закусва АМ? Дъщеря ми го пиеше до 3 години (вечер преди заспиване, за закуска не помня до кога, но със сигурност след 1 година). Никакви проблеми нямаше от това, напротив. В 06:00 часа какви закуски...с млякото е много по-удобно за вас а и полезно за детето. След това  (към 8-9) може да закусва вече нещо друго като кус кус, овесена каша, елда, кисело мляко с бисквити без захар и т.н.

# 6
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Защо да не е редно да закусва АМ? Дъщеря ми го пиеше до 3 години (вечер преди заспиване, за закуска не помня до кога, но със сигурност след 1 година). Никакви проблеми нямаше от това, напротив. В 06:00 часа какви закуски...с млякото е много по-удобно за вас а и полезно за детето. След това  (към 8-9) може да закусва вече нещо друго като кус кус, овесена каша, елда, кисело мляко с бисквити без захар и т.н.

+ 1. До скоро го пиеше сутрин двугодишния. След това закусва към 8-9 нормална закуска.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Ние по принцип не закусваме сутрин, в смисъл нямаме ритуалът сядане на масата и ядене на закуска. Ако дъщеря ми е гладна сутрин си казва, питам я какво иска - понякога е филия с масло, друг път е кисело мляко, някакъв плод и т.н. Колкото да издържи до 9 часа когато закусват в градината. Винаги в било така. Сега с дребния пак така, сутрин му давам нещо ако имам подходящо, или го кърмя, в 8 е в яслата и в 9 закусват. Това, което хапва е примерно плод (ягода, банан, боровинки, малини.. каквото има), кисело мляко, кисело мляко с плодово пюре, плодово пюре. Това е през седмицата, когато сутрин нямам време. Уикенда правя палачинки с та сирене, и двете деца много ги харесват. Признавам, че не си усложнявам живота да измислям всяка сутрин нещо ново.

А да, и двете стават към 6:15-6:30

Не виждам проблем да даваш АМ рано сутрин, особено ако детето си го търси

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 113
6ч АМ, не го спирай, то е важно за детето.
Към 9ч може да предложиш втора закуска, идеи много- кус- кус, овесени ядки, качамак с масло и сирене, елдена каша, или овесени ядки или всякакви зърнени култури с кокосово масло и плод, кисело мляко с нещо...зависи какво обича.

# 9
  • Мнения: 5 352
Благодаря за съветите! Simple Smile
Да, аз нямам намерение на му спирам АМ, просто исках да си сверя часовника и да видя дали е ОК да му давам и за след годинката.
Не мога да разчитам много на личната лекарка що се отнася за храненето, защото тя е старата школа и още ми мрънка, че детето не е пропило сокове от 2 месечно. Grinning

Иначе, да, детенцето си хапва млякото към 06:30 и после към 10 закусва, след като е направил един сън между двете. Hug

# 10
  • Мнения: 6 736
Моето дете имаше една единствена любима закуска и това беше попарата. Предлагала съм други, но тя си я обичаше и търсеше. Сухарче, масълце, сирене, малко топла водичка.
Иначе съм предлагала мъфини, кекс, банички, които директно се пекат във формата за мъфин. Предполагам след като пие мляко толкова рано към 9-10 вече иска закуска, можете да предложите тогава.

# 11
  • Мнения: 1 513
Кърмих до 1.2г. , като накрая вече давах само по 1 път на нощ доста време, за да свикне с идеята да спре да суче и отбиване.
Моят младеж се буди често през нощта, никога не е спал цяла нощ, но за ставането е първи...
Събужда се между 5:30-6ч.
От както заместих закускаха (вместо кърма) му давам към 7-7:30ч. кус кус, юфка или макарони. Всичко това е с плод, понеже не иска сирене и масло...
След това обяд към 11:30-12, следобедна към 3:30-4ч. и вечеря около 19:30-20ч. Това общо взето е режима от 10-11 месечен който му направих заедно с режима за спане през деня.
От както е така ми е много добре. Преди това беше на кърма на поискване до около 11 месечен, независимо че хапваше.
След като спрях да кърмя не съм предлагала никакво друго заместващо млечно хранене, освен дните в които яде следобедна закуска кисело мляко с бисквити и плод.
Ако сте решили да махате АМ няма нищо лошо в това. Детето вече не е толкова малко и може да кара със закуска Simple Smile

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря за съветите! Simple Smile
Да, аз нямам намерение на му спирам АМ, просто исках да си сверя часовника и да видя дали е ОК да му давам и за след годинката.
Не мога да разчитам много на личната лекарка...
Сменете лекарката при възможност за ваше спокойствие. Тя трябва да ви насочва, а не връща назад
АМ а Аптамил Хип  и прочие се произвеждат и за 3+години.
Първото ми дете пи до 4 годишна Аптамил. (В България)
Второто си пие сега за закуска и вечеря и е по-голямо от вашето. Само, че популярно е при нас сега (в Австрия) Козе адаптирано и мисля да пробвам и него...иначе Хип

# 13
  • Мнения: 10 679
На моето до 2 години му правех закуските като каша и мюсли с АМ. Можеше и още да изкара, но след като почна на ясла, не закусва в нас и почнах да изхвърлям неиползвано АМ и минах на прясно мляко.

# 14
  • Мнения: 3 281
Моя син е такъв ранобуден докато кърмех мляко му беше първата закуска. Сега е на 3г. и още става много рано и търси за първа закуска винаги нещо леко- плод. После към 9-10 хапва нещо по-солидно.

Общи условия

Активация на акаунт