Покана за сватба с изискване за ваксина

  • 15 475
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 281
Ще се върна на първия пост: няма да им се разсърдя, хората могат да имат каквито си искат изисквания. Замислих се, ако сега трябва да правя голямо събиране... ами по-скоро не бих, но мисля, че близките ми хора не бих се обидили, ако имаше такова условие, така си мисля де. 

# 31
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Ще се върна на първия пост: няма да им се разсърдя, хората могат да имат каквито си искат изисквания.
Приемам и уважавам искането, така както съм уважавала искане за присъствие на сватби без деца.
Гледачка и отиваш или не отиваш.

# 32
  • Мнения: 1 459
Аз пък ще се върна по темата, която е добър пример как един вирус успя да постави хората от двете страни на барикадата. На мен самата ми се е случвало - никой ме покани на почерпка, но аз откажа, защото не исках в пика на ковид да имам много контакти. И вземат, че се обидят. Всеки има правото да се пази, както и всеки има правото да не го прави. Но да се скараш с някого, че не дошъл да се видите при 3000 заболели дневно или в случая, че искал ваксина... много крайно ми се вижда. Може на сватбата да присъстват хора от рисковите групи или такива, които поради автоимунно заболяване не могат да се ваксинират. Според мен си има причина да се презастраховат. Просто казвам, че на този етап нямам възможност за ваксина или имам някакъв ангажимент и пращам подарък. От своя страна те също не бива да се сърдят и така взаимоотношенията продължават с мир и любов. Wink

Последна редакция: пн, 24 май 2021, 23:18 от Atamagaokashii

# 33
  • Мнения: 859
Явно си е изискване на властите в самата държава/щат. Аз съм засега против ваксини и не бих отишла поради тази причина, но и не бих се натрапила нарочно без ваксина, за да се правя на бунтар. Демонстрации не са нужни на никого. Пращам подаръка по куриер и нямаме проблеми.

# 34
  • France
  • Мнения: 12 243
Когато хората са отговорни, няма да има проблем. За съжаление тази пандемия показа обратното. И ако това е просто един вирус, който циркулира и негативното му действие е предвидимо и мерките - лесни за ползване, то глобалното затопляне се оказа нерешим проблем. Жалко, но няма да се справим.
Както вече казах имаме близки хора със заболявания. С един от тях се видяхме миналото лято след карантината. За нас тримата това беше първият реален контакт от месеци. И за по сигурно, решихме да си направим пикник навън. Всичко супер докато един не се намърда при нас на масата. Аз бях видимо бременна, а и учтиво му обясних положението. На него не му пукаше. И за съжаление не е единствен.
Когато ММ ходи да види роднина с рак, самичък си направи PCR. Никой не го е карал, въпреки нищожните шансове да го има. Това лято ще сме на юбилей и всички ще имаме поне една ваксина. Естествено, винаги има риск. Важното е този риск да е възможно най-нисък. С ММ сме млади и здрави, но не всички са като нас. Опитваме се да ги предпазим и тях. Ако сега се омъжвах, щях да поискам същото от гостите ми.

# 35
  • Мнения: 68 349
Не бих се обидила. Разбирам ги отлично.
И да, бих пратила подарък, ако няма да мога да присъствам поради липса на ваксина.

Не разбирам тази тънкообидност и подскачане като ощипани...малко да се влезе в положение, да се опита да се разбере отсрещната гледна точка..препоръчвам.

# 36
  • Мнения: 1 459
Когато хората са отговорни, няма да има проблем. За съжаление тази пандемия показа обратното. И ако това е просто един вирус, който циркулира и негативното му действие е предвидимо и мерките - лесни за ползване, то глобалното затопляне се оказа нерешим проблем. Жалко, но няма да се справим.
Както вече казах имаме близки хора със заболявания. С един от тях се видяхме миналото лято след карантината. За нас тримата това беше първият реален контакт от месеци. И за по сигурно, решихме да си направим пикник навън. Всичко супер докато един не се намърда при нас на масата. Аз бях видимо бременна, а и учтиво му обясних положението. На него не му пукаше. И за съжаление не е единствен.
Когато ММ ходи да види роднина с рак, самичък си направи PCR. Никой не го е карал, въпреки нищожните шансове да го има. Това лято ще сме на юбилей и всички ще имаме поне една ваксина. Естествено, винаги има риск. Важното е този риск да е възможно най-нисък. С ММ сме млади и здрави, но не всички са като нас. Опитваме се да ги предпазим и тях. Ако сега се омъжвах, щях да поискам същото от гостите ми.
Напълно подкрепям. Всички мерки, включително и ваксините, са с цел ограничаване разпространяването и смъртността от този вирус. Разбирам хората, които все още нямат доверие на ваксините, но тези които отричат всякакви мерки не ги разбирам. Например когато помолиш някой да си прибере носа я маската, гледа те на кръв. В магазина на опашката се завира да ти диша във врата, кажеш му най-учтиво да спазва дистанция и най-често чуваш: "Ама вие сте луда". А това с натрапването на непознати ме е вбесявало и преди ковид. И аз бях бременна миналата година и една баба без да каже нищо се тръшна на пейката до мен, при положение, че на двадесет метра имаше свободни.

# 37
  • Мнения: 2 706
Получихме покана за сватба. Ще бъде плажна сватба в сравнително близък до нас щат.
Отбелязано е, че поканата важи, ако сме ваксинирани (fully vaccinated)
Това популярно ли е в наши дни?

Ние сме, но няма да имаме възможност да присъстваме. Ще изпратим подарък под формата на чек.

Отговорни млади хора, приветствам.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 006
Toва изискване за ваксина и за прекаралите вируса ли се отназя и защо? А ваксината преди колко време най-много следва да е направена и всъщност колко време тя "важи"?

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Въпреки, че съм против ваксината, абсолютно приветствам решението на младоженците.
Октомври месец приятелка беше на сватба, тук в БГ. От 100-тината гости над половината се разболяха, дори и младоженците. Моята приятелкаа се разболя три дена след това, а два дена по-късно и аз, защото бях контактна с нея. Хвана ме точно след химиотерапия, по време на лъчелечение и нямах пукнат имунитет. Не мислех, че ще го преживея. Аз, от своя страна заразих детето си, баща си и те го преживяха изключително трудно.
Така, че по-скоро намирам решението им за рационално и с оглед ограничаване на "щетите".

Ако аз получа такава покана, бих отказала любезно (защото няма как да се ваксинирам на този етап, а и не искам)и нямаше да се сърдя.
Уважавам правото на избор на всеки, но това определено не е на почит в БГ.

# 40
  • Мнения: 25 441
Ако някой от заразените гости беше починал, как ли щяха да се почувстват младоженците, знаейки, че тяхната сватба е станала причина за смъртта на техен близък? Как се живее с такава вина?

# 41
  • Мнения: 7 169
Защо да имат вина младоженците? Всеки сам си решава и си носи отговорността.

# 42
  • Мнения: 25 441
Това не пречи да чувстват отговорност...

# 43
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Не знам. Зависи дали имат съвест или "така е било писано".


Определено тези хора ги слагам в графа "безсъвестни", защото в разгара на втората вълна те не отмениха сватбата.
Други двойки как отложиха за тази година, въпреки платените ресторанти и други услуги?
Но това в БГ, американците са друга вселена.

Според мен имат вина, Фрау.Те са помислили само за себе си, а не за последствията и то точно в разгара на втората вълна. Да, сигурно е ужасно гадно да се наложи да отложиш такова събитие, но ако наистина някой беше починал? Техен близък или роднина, защото е нямал как да откаже да дойде на сватбата? (и да, на всички ни се налага да правим компромиси със себе си в името на близки и роднини)

# 44
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Не знам. Зависи дали имат съвест или "така е било писано".


Определено тези хора ги слагам в графа "безсъвестни", защото в разгара на втората вълна те не отмениха сватбата.
Други двойки как отложиха за тази година, въпреки платените ресторанти и други услуги?
Но това в БГ, американците са друга вселена.

Според мен имат вина, Фрау.Те са помислили само за себе си, а не за последствията и то точно в разгара на втората вълна. Да, сигурно е ужасно гадно да се наложи да отложиш такова събитие, но ако наистина някой беше починал?
Техен близък или роднина, защото е нямал как да откаже да дойде на сватбата? (и да, на всички ни се налага да правим компромиси със себе си в името на близки и роднини)
Айде сега нямало как да откаже. А те дали са имали финанси да метнат няколко хилядарки в коша и догодина наново да ги платят? Не че ги оправдавам, според мен не е трябвало избощо да я организират, но след като вече е факт гостите сами си преценяват.

Общи условия

Активация на акаунт