Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 26 156
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Благодаря за прекрасната темичка, Яренце! bouquet

Аз и друг път май съм споменавала, но ще споделя, че виждам, че сте на тема имена.
Още в началото на първата бременност бяхме коментирали името Моника, а след това и много други имена. Терминът ми беше вече минал, преносвах и нямахме име все още. Седнахме да гледаме имена, като условието беше да не е твърде кратко, да има имен ден, галено и значение. Сигурно с часове четохме имена и накрая решихме на три листчета да напишем Александра, Никол и Моника. Трябваше да държа две от листчета във всяка ръка. Което листче се падне, името отпадаше. А втория път трябваше, което се падне, да бъде името на детето. И така се случи - Моника. Tочно името, което коментирахме в началото. Обожавам това име.  ❤️
Аз взех фамилията на мъжа ми, детето е с окончание във фамилията, второто също ще бъде.

Сега за момче сме в доста голямо затруднение в избора на име, но имам няколко фаворита. Само трябва да убедя и ММ. Grinning

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 21:45 от DespicableMe

# 61
  • САЩ
  • Мнения: 471
И на нас ни е много трудно с името. Мъжът ми е американец и живеем в Сащ, но той харесва и славянски имена. Има много имена които ми харесват, но някак не ги чувствам като име на моето дете. Засега само Калина, Александра (Али на галено) и Люси ми харесват, а неговите любими са Катерина и София. Май ще пусна тема в отдел имена по нататък Simple Smile На всичкото отгоре тук презимето също не е на бащата, а и него трябва да измислим ние, та става още по-сложно. Аз още не съм взела фамилията на мъжа ми, хич не ми се занимава със смяна на всички документи, а ще трябва скоро.
За присъствието на раждането на таткото съм против ако е естествено и за ако е секцио. Той пък много иска и в двата случая да е там. Тези дни си мислех че компросният вариянт ще е да го пуснат за малко точно преди да родя, но не си представям да е там 5+ часа примерно, ще е трудно и за него. Също не мога да си представя да съм на мястото на таткото, да виждам любимият ми човек да се превива от болки с часове, а аз да стоя там само за морална подкрепа, не знам дали бих се навила, освен ако наистина не ми се помолят. Иначе тези дни гледах една британска поредица за родилни отделения, истински раждания, позитивни истории и ми беше много интересно. Не ме е страх като знам че е далеч още, а се вълнувах и плаках на раждането на всяко едно дете Simple Smile

# 62
  • Мнения: 404
Здравейте и от мен. Чета ви всеки ден, но рядко пиша. И аз постоянно мисля за име. Не знаем пола още, но първото ни дете е с буквата  на свекърва ми. Просто така се случи, че точно това име ни харесваше и на двамата с мъжа ми. Сега съм в голяма чуденка, защото второто дете ми се иска да е с буквата на майка ми, но живеем в чужбина. Искам хем да е българско, хем да звучи нормално и на друг език.  Не мисля че майка ще се разсърди и да не е на нея, но мисля че го очаква.

# 63
  • омъжена
  • Мнения: 589
Това са глупости,че слагат окончания в родилното в София родих първо и не носи имената на баща си. Изобщо не е променено името нито края,а беше преди 12 год. И познавам и други майки, на който не са променили окончанието щом не носят децата имената на бащата. Може в някоя затънтена болница да го правят

# 64
  • Мнения: 228
Когато децата се записват с имената на бащата получават наставка -ов, а ако са на майката -ин, -ина. Това не знам в кой нормативен акт е упомонетано, може вече да е отживелица или да не се спазва навсякъде. Моята дъщеря преди да бъде припозната от баща си беше записана Снежанова, а не Снежанкина. Нейното име много лесно го избрах, но сега съм голяма чуденка. Чакаме момче и просто не мога и не мога да избера име, нито пък съпруга ми. Иначе за момиче пак имам готово име, още от преди да забременея 😂

Името искам хем да е българско, хем да не е често срещано и да звучи добре като презиме един ден.

# 65
  • Мнения: 223
Здравейте, дами! Вие какво мислите за покупките предварително? Сега влезнах в 18 седмица и мъжа ми иска да започнем да купуваме разни дрешки, голям мерак има 😀.
Но всички роднини казват, че не било на хубаво да се взимат дрехи толкова рано 🤷♀

# 66
  • омъжена
  • Мнения: 589
Когато децата се записват с имената на бащата получават наставка -ов, а ако са на майката -ин, -ина. Това не знам в кой нормативен акт е упомонетано, може вече да е отживелица или да не се спазва навсякъде. Моята дъщеря преди да бъде припозната от баща си беше записана Снежанова, а не Снежанкина. Нейното име много лесно го избрах, но сега съм голяма чуденка. Чакаме момче и просто не мога и не мога да избера име, нито пък съпруга ми. Иначе за момиче пак имам готово име, още от преди да забременея 😂

Името искам хем да е българско, хем да не е често срещано и да звучи добре като презиме един ден.
Да извинявам се. Не съм разбрала. Аз разбрах за името ,а не за бащиното и фамилията . Моя грешка. Права си.

# 67
  • Мнения: 1 428
Аз искам да попитам нещо снощи си го мислех,за термометърите за вода кои според вас са най-ок,мисълта ми е не искам да бъркам да меря добре ли е топла ли е студена ли е а и моите ръце винаги са доста студени и не съм критерии,та вие обмисляте ли такъв термометър ползвала ли е някоя мама,която вече е отгледала дете. Също и за температурата в стаята ползвахте ли? Благодаря!

# 68
  • Мнения: 261
Хариом, аз бях гледала доста изгодни ванички за бебета към 30-40лв, които си бяха с вграден термометър.

Тази съм харесала за бъдещата принцеса: https://www.pakostnik.com/bg/vana-anatomichna-hippo-94sm-pink-kikkaboo

# 69
  • Мнения: 151
Аз искам да попитам нещо снощи си го мислех,за термометърите за вода кои според вас са най-ок,мисълта ми е не искам да бъркам да меря добре ли е топла ли е студена ли е а и моите ръце винаги са доста студени и не съм критерии,та вие обмисляте ли такъв термометър ползвала ли е някоя мама,която вече е отгледала дете. Също и за температурата в стаята ползвахте ли? Благодаря!

Аз за температурата в стаята смятам да взема от тези с температура , влажност и часовник Grinning
А за водата може би ваничка с вграден термометър ,но не съм го решила все още.

# 70
  • Мнения: 200
Здравейте, дами! Вие какво мислите за покупките предварително? Сега влезнах в 18 седмица и мъжа ми иска да започнем да купуваме разни дрешки, голям мерак има 😀.
Но всички роднини казват, че не било на хубаво да се взимат дрехи толкова рано 🤷♀
Аз съм 17+5 г.с. и преди няколко дни купихме количка. Харесах креватче, матраче и спален комплект доста намалени и мислих да ги купим, но май ще изчакам. Според ММ да огледаме още, че може да харесаме нещо по-хубаво. Аз се притеснявам, че ще се изчерпят или няма да са на тези цени. Сега в много сайтове има намаления, не знам някаква кампания ли е или постоянно си ги има.
Аз искам да попитам нещо снощи си го мислех,за термометърите за вода кои според вас са най-ок,мисълта ми е не искам да бъркам да меря добре ли е топла ли е студена ли е а и моите ръце винаги са доста студени и не съм критерии,та вие обмисляте ли такъв термометър ползвала ли е някоя мама,която вече е отгледала дете. Също и за температурата в стаята ползвахте ли? Благодаря!
Аз съм се спряла на ваничка на OK Baby, която има и термометър. Много ми я препоръчаха и вярвам, че е наистина удобна.

# 71
  • Мнения: 151
rochi , мисля че намаленията сега са за 1 юни.

# 72
  • Мнения: 452
Когато бях бременна с баткото не помня но купих първо шапчица ( знам че първата покупка трябва да е шапка за да се роди бебето по лесно ) и просто баба ми ми каза да не го наричам за моето бебе а " да се намира"  и от там нататък може би към 7 месец купихме креват , количка и тн и тн  и просто не ги наричах, че ще е за бебето
Но с тази бременност много искам и съм си харесала една уникална лампа за стая с 45 мин музика , различни видове и искам да му я купя от сега и да я пускам на корема за да си я познава после ,когато си роди .

# 73
  • Мнения: 151
Аз искам да попитам нещо снощи си го мислех,за термометърите за вода кои според вас са най-ок,мисълта ми е не искам да бъркам да меря добре ли е топла ли е студена ли е а и моите ръце винаги са доста студени и не съм критерии,та вие обмисляте ли такъв термометър ползвала ли е някоя мама,която вече е отгледала дете. Също и за температурата в стаята ползвахте ли? Благодаря!

Ние ползваме и до ден днешен този за стайна температура(в момента) и за вана(пуска се да плува като играчка):


Доволна съм. Бърз и точен е. За други нямам наблюдение.

# 74
  • Мнения: 200
Когато бях бременна с баткото не помня но купих първо шапчица ( знам че първата покупка трябва да е шапка за да се роди бебето по лесно ) и просто баба ми ми каза да не го наричам за моето бебе а " да се намира"  и от там нататък може би към 7 месец купихме креват , количка и тн и тн  и просто не ги наричах, че ще е за бебето
Но с тази бременност много искам и съм си харесала една уникална лампа за стая с 45 мин музика , различни видове и искам да му я купя от сега и да я пускам на корема за да си я познава после ,когато си роди .
Аз също съм чувала, че първото нещо за бебето трябва да е шапка. Онзи ден поръчвах едни неща за мен и да допълня поръчката за безплатна доставка добавих една шапчица, но после я махнах, нещо не се чувствах уверена, че ми харесва. Не можах да го спазя това поверие (купихме количка), но може при покупката на дрешки, пеленки да го спазя.

Общи условия

Активация на акаунт