Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 50 053
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 849
Чудесни!

# 706
  • Мнения: 116

И

Моля за вашето мнение, става въпрос за баща ми които е с карцином на простата и много се притеснявам. Има и туморини маркери но в петък ще са готови и тогава ще каже лекаря повече но до тогава има много време.

# 707
  • Мнения: 2 828
Съжалявам за диагнозата. Резултатите е добре да се тълкуват от лекуващия лекар заедно със състоянието и другите образни и клинични тестове и изследвания.
Размърданите кръвни показатели сочат анемия. Дали е свързана със заболяването не мога да кажа, дано някой друг се включи. По- притеснително за мен е повишената алкална фосфатаза на фона на нормални други чернодробни - по принцип е често срещано да е повишена при злокачествен процес в тялото, но по това, което съм чела (свързано с други неща) повишената АФ е свързана с костни заболявания (аз лично съм се интересувала по отношение на стойности при рахит). Костните разсейки са най-честите метастази при рак на простатата. НЕ казвам в никакъв случай, че резултатите значат това! Отклонението все пак е и минимално. Не се филмирайте излишно! За доказване на разсейки се правят множество други изследвания (най-вероятно са ви обяснили). Слушайте си лекарите и ви желая успех, диагностициран на време, както и много други, ракът на простата е лечим и преживяемостта отлична.

# 708
  • Мнения: 116
Съжалявам за диагнозата. Резултатите е добре да се тълкуват от лекуващия лекар заедно със състоянието и другите образни и клинични тестове и изследвания.
Размърданите кръвни показатели сочат анемия. Дали е свързана със заболяването не мога да кажа, дано някой друг се включи. По- притеснително за мен е повишената алкална фосфатаза на фона на нормални други чернодробни - по принцип е често срещано да е повишена при злокачествен процес в тялото, но по това, което съм чела (свързано с други неща) повишената АФ е свързана с костни заболявания (аз лично съм се интересувала по отношение на стойности при рахит). Костните разсейки са най-честите метастази при рак на простатата. НЕ казвам в никакъв случай, че резултатите значат това! Отклонението все пак е и минимално. Не се филмирайте излишно! За доказване на разсейки се правят множество други изследвания (най-вероятно са ви обяснили). Слушайте си лекарите и ви желая успех, диагностициран на време, както и много други, ракът на простата е лечим и преживяемостта отлична.
Благодаря

# 709
  • Мнения: 228
Може ли мнение ? Резултатите са на 3 годишно дете.

# 710
  • Мнения: 2 828
Хм, има ли оплаквания детето? Преди да даде урина направихте ли тоалет, и с колекторче ли е събрана или в контейнерче както при възрастните? Еритроцитите са ми съмнителни, заедно с тази слуз. Боли ли го детето като пишка, или да му пари, щипе...?

# 711
  • Мнения: 228
Хм, има ли оплаквания детето? Преди да даде урина направихте ли тоалет, и с колекторче ли е събрана или в контейнерче както при възрастните? Еритроцитите са ми съмнителни, заедно с тази слуз. Боли ли го детето като пишка, или да му пари, щипе...?
В контейнерче събрахме пробата,не съм правила тоалет,той като мислех,че само за стерилна урина се прави. Миналия месец имаше парене,но за един ден мина и реших,че няма проблем. Оплаквания няма. Направихме изследването, защото сутринта като почиствах гърнето, видях че има песъчинки на дъното. Нямам връзка с личния лекар и затова питам тук.

# 712
  • Мнения: 2 828
И за обикновена урина важи правилото на тоалета и да не е първа струя. Повторете тези дни отново. Ако отново има повече еритроцити (това е кръв по друг начин казано) и слуз, ще трябва да се видите с детски уролог/нефролог - ще ви насочи педиатъра.

# 713
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте, може ли за мнение на резултатите. И моля Ви насочете ме към ендокринолог. Благодаря!

# 714
  • Мнения: 2 828
Спазено ли е правилото за покой преди вземането на кръв за изследване на пролактин? Поне 20-30 минути да сте седели/лежали в лабораторията преди да вземат? Последните дни преди изследването без сексуални контакти, масаж на гърди/зърна?
ТСХ е най-добре да е под 2.

# 715
  • София
  • Мнения: 225
Спазено ли е правилото за покой преди вземането на кръв за изследване ..
Изследването е правено тази сутрин, почти веднага след сън, т.е била е в покой (става въпрос за дъщеря ми). Не е имала сексуални контакти.

# 716
  • Мнения: 2 828
Ако е станала след сън и е пътувала до лабораторията / ходила пеша и т.н. и в лабораторията не е почивала поне 20 минути преди да й вземат кръв, то това компроментира резултата. Добре е по принцип да лежи, 20-30мин и тогава да се вземе кръв.

Ако е почивала и приемем, че резултатът е реален, трябва да се видите с ендокринолог. Най-вероятно ще назначи повторение, заедно с други хормони, плюс скенер на хипофиза (жлеза, намираща се в мозъка) за изключване или потвърждаване на аденом. Преди да изпаднете в ужас, аденомите на хипофизата са 99% доброкачествени и ще й изпишат определена и подходяща доза лекарство за контролиране на показателите (напр. достинекс). Не го отлагайте много във времето.

# 717
  • София
  • Мнения: 225
Ако е станала след сън и е пътувала до лабораторията / ходила пеша и т.н. и в лабораторията
Благодаря Ви!

# 718
  • Мнения: 1 509
Здравейте,
Някой може ли да ми помогне с разчитане на резултатите?
С ММ пробваме за бебе от година, откриха ми тромбофилия, уж не е нещо сериозно, само 2 мутации.
Иначе отделно си пуснах ПКК и ето резултатите:


Благодаря предварително!

# 719
  • Мнения: 1 291
Моля за мнение за хормоните на майка ми. Преди 6 м. Мат беше 48.50, сега е 62.7. Лекаря каза само да се следи. За хорестерола 6м пи Нат аспин, но сега виждаме, че още се е увеличил. Моля за мнение. Много ли е зле положението? Пускам цялата кръвна картина за всеки случай. Там където не се вижда е LDL (пише свържете се с нас отгоре). И пикочната киселина L, на какво ли се дължи?

Общи условия

Активация на акаунт