Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 51 310
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 829
Радвам се , че е добре детето, но диагнозата нещо не била точна, предполагам е било нещо като гестационния диабет при бременните

# 661
  • Мнения: 10 365
Да, аз казах диабет заради стероиди. Който диабет повлече глаукома, щеше да ослепее....Тъпото беше че докато бяхме в болницата, всеки ден му носеха тестяно и тонове храна със захар и му биеха инсулин постоянно. Що за тъпотия. Корема му затлъстя, увисна като на дърт човек. Като спряхме захар, въглехидрати от всякакво естество, инсулин, заприлича на човек отново и макар на стероиди, не пълнееше. Като казвам спряхме, нямам в предивид "ок, за вечеря няма да вземаш инсулин" Всичко стана със замервания, плавно намаляне, до напълно спиране.

# 662
  • Мнения: 2 855


Здравейте! Според вас с тези резултати възможна ли е бременност?
Тези хормони не могат да кажат нищо за бременност или липса на такава. За доказване/отхвърляне на бременност се изследва ЧХГ!

# 663
  • Мнения: 1 688


Здравейте! Според вас с тези резултати възможна ли е бременност?
Има специална тема за половите хормони, съветвам Ви да пишете в нея, там ще Ви обяснят по-подробно. Иначе според мен ФСХ е високо, то зависи от възрастта и се променя в циклите, но с това ФСХ е възможно да се забременее. Моята последна бременност се случи с ФСХ близо 20. Просто не чакайте, особено ако възрастта Ви е след 35. Успех!

# 664
  • Мнения: 22
Хора имам високорисков чпв и Карагьозов видя дисплсзия около канала и налвизаща в него. Моля вижте епикризата,силно съм притеснена

# 665
  • Мнения: 683
vici75, как открихте диабета,имахте ли някакви симптоми?
Моето диваче от известно време мирише на ацетон,вече тялото мирише,не само дъха. Вчера 1ч след хранене мерихме КЗ и беше нормална-5,2. Ходихме и зо спешната заради други проблеми и там казаха задължително за направим КЗ профил.
Ние мислехме,че миризмата е от обезводняване.

# 666
  • Мнения: 4 829
Пие ли много вода? Храни ли се с апетит?Жизнено ли е детето? Може и от развалено зъбче да се усеща миризмата на развалено, че КЗ 5.2 и то час след хранене си е ок. Измерете сутрин на гладно и ако пускате други изследвания гликиран хемоглобин дава средна стойност на КЗ за 3м назад.

# 667
  • Мнения: 683
Не се храни добре и не пие достатъчно вода (сега пие не повече от 500-600 мл)последните месеци. Засилиха се болките в стомаха. На терапия е с Конвулекс и Трилептал от юли,но невролозите казаха,че не от лекарствата. На зъболекар беше заради избиващи кътници,няма кариеси. На почти 5г е.

# 668
  • Мнения: 10 365
Дидка, понеже живяхме 6 месеца в болницата, там се правеха изследвания всеки ден. Но и като почнахме стероиди, беше очаквано, та се следеше много изкъсо.

# 669
  • Мнения: 4 829
Най- добре КЗ на гладно и още две измервания 2 часа след хранене, ако има диабет всички резултати ще са високи. Мога да напиша симптомите , но не е нужно да се шашкай излишно преди да са излезнали резултатите. Щом се борите и с друг проблем може да има връзка, освен с невролог може да се консултираш и с ендокринолог.Късмет и дано няма проблем🍀

# 670
  • Мнения: 711
Моля за спешно разчитане! !!

# 671
  • Мнения: 12
Моля за тълкуване на пкк. Дали да се притеснявам за  показателите извън нормата?

# 672
  • Мнения: 42
Здравейте, писах и в друга тема, но много искам да знам всички наред ли е, може ли да ви помоля да разчетете следните резултати.

# 673
  • Мнения: 1 791
Аз исках да видя на детето антителата за ковид. Карало ли е, не е ли и има ли достатъчно за сертификат, но от този резултат не мога да се ориентирам

# 674
  • София
  • Мнения: 11 555
Отрицателен е резултатът. Няма антитела.

Общи условия

Активация на акаунт