Как да продължа напред?

  • 10 063
  • 205
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Скучно е за тези, които гледат отстрани.  Човек реагира съвсем телесно на подобни събития, а при емоционално изтощение най-често физически човек се кротва. Виждала ли си животно как се държи, когато му е зле? Ходи напред-назад да търси да си играе ли?
Анди, не става дума за животно, а за зрял мъж, който търси съвет.
Движението единствено помага. Не гледането в една точка.

Ние сме телесни същества и се включват по-примитивните реакции. Затова дадох примера с животните - примерно кучетата също имат усещане за  скръб, твърди се и за слоновете, за човекоподобните маймуни също. Ние все още сме представители на животинското царство, не сме извънземни.

Имаше една нашенска песен, сещам се само за тази част от припева-
  Когато пък ме блъсваха В бездънното "сбогом" И мислих си, че умирам Но ме спасяваха Онези мрежи От млади, слънчеви лъчи.
На Стефан Данаилов е.
Инстинкт за самосъхранение...

Сравнението с животните имам предвид. След някои раздели е така..

# 31
  • София
  • Мнения: 4 292
Боли. Но ще мине.
Намери си хоби. На 30 години си. Предполагам не си сам родител на малко дете, което да се нуждае от грижите ти

# 32
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Намери си хоби да си запълваш времето. Ако не си сигурен какво те влече, пробвай различни неща, желателно е да са законни Smiley и виж какво ти харесва най-много. Излизай по заведения, вземаш си нещо в чаша, сядаш и зяпаш хората, може и да се размечтаеш, дори да е по някое недостижимо гадже, ей така, за тренинг. И се поддържай физически, ако не ти се ходи на фитнес винаги можеш да си купиш един комплект гирички и да гледаш видеа в тубата. Някой ден ще ти се прище отново гадже и ще си много по-успешенн ако си подготвен, свеж и вчесан Wink И се запиши по форуми да си чатиш, за да си в крак с тенденциите.... о, това вече си направил Hands Plus1

# 33
  • София
  • Мнения: 12 632
Авторе, дай си един период от няколко месеца да скърбиш, и ако след това няма промяна, си търси друга жена, или поне секс. Клин клин избива. Това с хобитата винаги ми е било много смешно, защото не съм забелязала да имат голям ефект, освен временно отвличане на вниманието и после обратно в заешката дупка.

В твоя случай обаче ми се струва, че е добре да си създадеш лични интереси, защото май си се бил обезличил в твоята връзка. Ако живееш за другия човек, много трудно да си му интересен, освен ако не е някакъв върл нарцисист, който си храни егото с чуждото обожание.

# 34
  • Мнения: 7 933
Не ги слушай тия мъжки съвети за новата кола..и без нея минава..
така, ако ставало..повечето по една автокъща щяхме да имаме.. Joy

# 35
  • Мнения: 2 694
Как накъде - към себе си, разбира се. Най-напред си дай сметка, че е вид обсесия да правиш друг човек център на живота си. Ако сам не се цениш, няма да те цени и друг, да не говорим, че това си е задушаващо за другия. Хубаво е да даваш, но и да получаваш трябва да изискваш. И ако не става - всеки по пътя си. Ние,  хората, така сме устроени,  че ако някой ни е безусловно предан, започваме да го възприемаме като даденост, че ни се полага такова отношение и преставаме да си правим труда да го заслужим. И чувствата си отиват... Не става въпрос да хванеш везната и да отмерваш кой колко дава, но и да не си затваряш широко очите пред признаците на пренебрежение. Защото отдалечаването не е започнало с раздялата и няма начин да не си го усетил,  но вместо да поставиш ребром въпроса, си се старал още повече да угодиш, предполагам. Не става така, сам си се убедил. Та, вместо да седиш и да гледаш в нищото, мисли как хем да съхраниш собствената си грижовност, хем да не позволиш следващия път да те подведе.
Ще потъгуваш, разбира се,  но дай си сметка и, че тъгата е по-скоро за промяната на навиците, не толкова за конкретния човек. Изглеждаш интелигентен човек, мисли и не позволявай нечия преценка и отсъствие да те срине. Успех!

# 36
  • Мнения: 2 052
Хапни, пийни, наспи се. Утре пак така. За всичко друго ти е рано още.

# 37
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте на всички, днес се регистрах във форума, защото имам нужда от съвет, упрек или подкрепа от всички вас. Аз съм мъж на 30 години който от днес вече е сам. Днес официално вече съм свободен и като цяло нямам си никаква идея, как да продължа напред? За моята бивша половинка това не е проблем, тя си продължава и всичко е точно за нея, което само ме радва. Днес за първи път си задавам въпроса какво ще е добре за мен? До днешния ден не бях си задавал този въпрос, защото се грижех предимно за нея, като цяло тя ми беше живота. Причина за раздялата, ако е важно е, че според нея вече не сме един за друг, тоест явно тя вече иска други неща от живота които с мен няма как да се случат, честно нямам си идея, но както казах, това според мен не е важно. Питането ми е ако има хора (жени или мъже) няма значение които са били като мен, може ли да ми дадете съвет, какво да правя? Като цяло ежедневието ми остава същото: Работа - Вкъщи - Сън - Работа.. Нямам големи варианти да срещна нови хора, защото работата ми отнема повече от 8 часа на ден. Не съм вече от хората които излизат по дискотеки и барове, но и дори да бях в момента нямам и с кой. Приятелите се изпариха, кой замина за друг град, държава, а тези които останаха като мен в България, спряхме да подържаме връзка. Както казах, бях се отдал изцяло на човека до мен, най-вероятно е голяма грешка, но какво да правя любовта явно прави хората заслепени, оглупени и аз не знам. Важно е да отбележа,че не се оплаквам, просто търся съвети.  Благодаря за вниманието.

Предполагам, че за мъжете е различно, но ще споделя при мен как мина. Работата при мен много помогна, записах се да уча и един език, който винаги ми е бил тежък, ей така да ме изтощи и да ми запълни времето и да не изпадам в съжаления. Възстанових си позабравените хобита. Много четох, в крайна сметка реших да не си спестявам никои фази и просто да мина през всички етапи след раздялата.
На 30 г. сте в страхотна възраст. На 30 започвате отначало, всичко, имате много възможности.
Основното е да не се заседявате вкъщи, а да прекарвате времето с хора или в някаква дейност, защото самосъжалението ще Ви смачка още повече. Може да отнеме месеци, година, дори повече, но в крайна сметка, ще мине един ден. И не живейте в миналото, защото се затъва още повече.
И, ако може, вземете си хубава кола, разбира се, помага Grinning
Успех !

# 38
  • Мнения: 6 577
Emillia-m
Сега вече се отдай на себе си. И тия всичките неща, правени досега за другия, започни да ги правиш за себе си.

- Благодаря за съвета, но да Ви кажа честно, нямам желание за нищо, според мен от раздялата изпадам бавно в някаква дупка.

Lorelada
В темата "Страх от обвързване" една девойка търси свестен. Grinning

- Благодаря за предложението, въпреки,че е в кръга на шегата разбира се, но в момента не съм в състояние за връзка.

Dania1
Намерете си хоби, контактувайте с повече хора, може да се присъдините в различни групи -филми, книги и т.н. Може би тогава ще намерите отговор какво искате да правите. Вече сте сам и може да обръщате внимание на себе си.

- Благодаря за съвета, и аз това си мислех по едно време, но в момента нищо не ми се прави, дори когато съм в нас стоя просто в стаята си и нищо не правя. Просто стоя и това е.

На доброто място питаш, брато.
В този форум жени да иска човек Wink
Все пак подозрително бързо си се ориентирал. От вчера свободен, и днес - хоп, в бг-мама Simple Smile Евала, пъргав ум  !

# 39
  • Мнения: 6
Това, което аз мога да те посъветвам е, дай си време, не се насилвай да излизаш или да правиш каквото и да е било. Наскоро прочетох една мисъл:
“Ако си тъжен...казваше баба...плачи, когато сълзите свършат, животът продължава!”
Остави си време да ти премине болката.
Като се настрадаш,с малки крачки се върни към нормалността. Хвани се за нещо, което да ти дава хъс за живот- за мен това е тичането и спортът. Постепенно нещата сами ще се подреждат, колкото и да не ти се вярва. Аз си мислих, че нямам останали приятели, които да имат интересен социален живот и да ме водят на разнообразни места...но изненадващо, когато се почуствах готова за нови изживявания, подходящите хора се появиха. Успех и смело напред!

# 40
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Здравейте на всички, днес се регистрах във форума, защото имам нужда от съвет, упрек или подкрепа от всички вас. Аз съм мъж на 30 години който от днес вече е сам. Днес официално вече съм свободен и като цяло нямам си никаква идея, как да продължа напред? За моята бивша половинка това не е проблем, тя си продължава и всичко е точно за нея, което само ме радва. Днес за първи път си задавам въпроса какво ще е добре за мен? До днешния ден не бях си задавал този въпрос, защото се грижех предимно за нея, като цяло тя ми беше живота. Причина за раздялата, ако е важно е, че според нея вече не сме един за друг, тоест явно тя вече иска други неща от живота които с мен няма как да се случат, честно нямам си идея, но както казах, това според мен не е важно. Питането ми е ако има хора (жени или мъже) няма значение които са били като мен, може ли да ми дадете съвет, какво да правя? Като цяло ежедневието ми остава същото: Работа - Вкъщи - Сън - Работа.. Нямам големи варианти да срещна нови хора, защото работата ми отнема повече от 8 часа на ден. Не съм вече от хората които излизат по дискотеки и барове, но и дори да бях в момента нямам и с кой. Приятелите се изпариха, кой замина за друг град, държава, а тези които останаха като мен в България, спряхме да подържаме връзка. Както казах, бях се отдал изцяло на човека до мен, най-вероятно е голяма грешка, но какво да правя любовта явно прави хората заслепени, оглупени и аз не знам. Важно е да отбележа,че не се оплаквам, просто търся съвети.  Благодаря за вниманието.

Не се ядосвай, радвай се че се е махнала и ти е дала свободата да си намериш по-добра за теб самия. И нашите общи приятели ме напуснаха до един, защото те бяха неговите приятели,  и знаеш ли какво - дойдоха нови по-добри от тях, такива които аз исках да са около мен, а не такива с които трябва да излизам заради него.
Има интернет, има свят, има работа, пълно е със свободни жени, има океан от свободни жени, отвори си съзнанието и ще намериш. Неведоми са пътищата господни. Трябва ти малко време.
Ето ди да четеш и да разбереш проблема.
https://mamabulgaria.blogspot.com/2021/05/blog-post.html

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 23:44 от PrimaDonna

# 41
  • Мнения: 2 353
Прима, доста примиренческо звучи цитатът. В кой век сме, че наклонът се определя от пола?

# 42
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
А защо да се измъчва човека, какво, да тича след нея и да я моли да се съберат ли?

# 43
  • Мнения: 26
Благодаря на всички, всяко едно мнение е много полезно за мен. Всичките сте прави наистина, но изглежда,че аз самия съм се отказал от себе си, не знам. Иска ми се разбира се да се оправят нещата, но когато виждаш,че срещу теб човека няма това желание, къде е смисъла? Насила хубост не става. За роднини или приятели, честно казано роднини нямам, всичките са извън България /само аз си останах тук/, приятели в момента имам 1 приятел който не го интересува общо взето моето положение, за това не знам дали ми е приятел честно казано вече, защото в тези моменти се разпознават хората. С роднините ми извън България и да се чуя по нета, честно казано тях не ги засяга много много, смисъл не е като нормалните роднини или семейства, при нас е малко по-сложно. За това казвам,че реално съм сам, като добавим и моята работа по цял ден с почти нулев контакт с хората / заради сегашния вирус / и общо взето както писах по-рано Вкъщи - Работа до полудяване. В момента нямам желания за нищо, нито имам идея за хобита, нито ми се излиза. По-горе един от потребителите беше писал,че в това положение, човек се дразни на веселите хора и общо взето на радоста и е напълно прав. В момента наистина ме дразнят тези неща, щастието като цяло около хората. Все едно всички хора са щастливи, само аз съм в няква дупка. За голямо съжаление заради тези събития виждам,че и здравето взима да ми се влошава и мисля някви мерки да огранича до някъде нещата, защото както казах нито ми се яде, пие, разхожда, общо взето съм като спрял на едно място. С две думи отчаяна работа. Благодаря ви от сърце, хубаво е човек да чуе мнението на хората, особено когато няма приятели, роднини и т.н. ще се радвам, ако има хора с подобна на моята ситуация с практичен/житейски/ опит, за да имам някаква насока.

# 44
  • Мнения: 12 473
Точно така - включи си Защитния механизъм.
Ако не спреш да се саморазрушаваш - можеш да се разболееш сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт