В 'Искам бебе' имахме мечта, а сега в коремчето е тя ! /тема 33/

  • 34 427
  • 756
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 710
И аз се присъединявам към отбора без топла вода Grinning Снощи си припомних колко забавно е къпането с кофа - едно такова лятно и романтично Simple Smile
Иначе и ние с бебока сме добре - в неделя бях на преглед профилактично - младежа вече е 565 грама, расте си пропорционално, води, шийка, кръвоток - в норма Simple Smile Единствено ми е малко тъжно, че последно време се е умързеливил и не ме подритва достатъчно (по моите критерии), вечер като легна ми се "показва" и като ми издува корема около пъпа с глава или дупе. Преди 10на дни имаше един по-активен период, в който много ме блъскаше, а аз бях повече от щастлива, и просто ми липсва да го усещам по-често така. Чакам го пак да се развихри с нетърпение Simple Smile

# 406
  • Мнения: 3 218
И ние сме без топла вода, пък дори не сме в изредените райони за профилактика и не мисля, че сме на ТЕЦ Изток ... Sad

# 407
  • Мнения: 674
Привет и от мен!
Аз бях доста болна миналата седмица и още не съм оздравяла напълно. Има някакъв вирус, с кашлица, хрема, главоболие, гърло... пазете се! На мен ми е малко гузно за лекарствата дето изпих, само се надявам да не съм навредила на бебчо.
Другата седмица съм на преглед, нямам търпениее..
Напредвам с покупките, в една от темите тук намерих една група във фейса, в която продават бебешки неща втора ръка, както и чисто нови от Англия, пишат, че качеството е доста добро. Поръчах един пакет 7  бодита 0-3 месеца за 26лв с къс ръкав и мисля че ще са ми предостатъчно, ще се оглеждам и за някакви други нещица.
Иначе сме на вълна ремонт, тази седмица трябва да сме готови с всичко и петък да дойде фирмата за почистване, в събота да нанасяме и сглабяме мебели, остават дребни детайли като завеси, прибори, хавлии, но много ми харесва как стана така дълго мечтания ремонт.
Лек ден на всички, пазете се от жеги и вируси!!!

# 408
  • Мнения: 427
Привет и от мен. Ние топла вода си имаме, защото се отказахме от Топлофикация преди 11 години 🤣
Предлагам безплатна баня 😉
Иначе по-малко от 2 седмици до 9 месец, най-накрая се реших да започна подготовка и да поръчвам неща за бебето. Последно беше 2200гр., започнах ежеседмичните тонове, секлажа държи шийката бетон, с ГД се справяме доста добре. Само тъпите кетони мъча почти всяка седмица. Уж ям доста въглехидрати и пак имам понякога.
Вече съм 1 идея по-спокойна и чакам раждането с нетърпение.
Благородно завиждам на всички, които видяха морето 😁. Тази година най-далечната ми дестинация беше болницата, но не се оплаквам. Преживява се, какво са 8 месеца между 4 стени?😂

# 409
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
За кетоните четох,че трябва повече вода да се пие.То и аз не видях морето,но пък сестра ми доетя от Лондон за няколко дни и дори успях да стигна до един столичен басейн и да си направя плаж Simple Smile

# 410
  • Мнения: 427
Пия над 4 литра, не е от водата Wink
Ти си си супер с тоз басейн, направо в рая 😁

# 411
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Басейна няма да го повторя,че умрях от жега,че ме беше страх да вляза.Ама поне си "начесах крастата"

# 412
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен! Тъкмо се връщам от редовен преглед с екстри 😣; 25+0. Кръвното ми беше 105 на 60, въпреки бързането пеша + качване по стълби. Изпих си глюкозата послушно 🤢 и докато чаках да мине времето отметнахме с АГ другите планувани неща. Контролна цитонамазка и микробиология (за пръв път изключително болезнено), шийката е ОК. След това, седейки в чакалнята с ффп2 маска ми прилоша 😅 сестрата пък ме боде два пъти, докато успее да ми вземе кръв, чудо!
Вчера ми се обади акушерката да каже, че няма да може да ни наглежда след раждането, защото самата тя е бременна, но поне се е погрижила колежка да ни поеме.
Как успявате да пиете толкова много вода?? На мен всяка глътка ми го връща тъпкано с киселини 😞

# 413
  • Мнения: 348
Здравейте и от мен Hug
Вчера бях на ендо, даде ми диета и каза, че съм с една еденица на захарта над границата за гастрационен диабет, обаче иска да повторя изследванията, защото са от преди месец. А, то докато успея да запиша час, защото нямаше свободни, мина цял месец. От около 3 седмици гледам какво ям, защото мията докторка каза, че не иска да качвам килограми. Вчера като ме мериха съм отслабнала с 1 кг, не е кой знае какво за това време, но поне не съм нагоре Grinning Утре пак ще ходя да ме бодат и се моля да стане от първия път, защото тъкмо ми минаха синините от последния Sweat Малко ме потискат тези изследвания всяка седмица, но няма как….
Нямам търпение и аз вече да усетя моето беборанче Smile А и малко ми липсва да го видя как е, от началото съм го виждала два пъти- на 9 седмица при установяването (тук се ходи по- късно от в бг…) и миналата- в 12 гс за ФМ. Понякога има дни, в които изчезват всички симптоми и започвам да се филмирам, но гледам да се разсейвам Sweat Smile На вас кога ви казаха пол? Имам приятелки, на които още на първата фм са им дали предположение, а моята толкова набързо ме опраска, че чак ми беше неудобно да задавам въпроси. Попитах за пола и отсече, че е рано и точка Smiley
Азалия може ли да споделиш групата за дрешките? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 414
  • Мнения: 978
mimi, на мен в 11та  ми каза момиче, в 15та - момче, и вчера на феталната се видя момче Blue Heart, така че според мен изчакай още 2-3 седмици, че аз се бях настроила за роклички, ама не Grinning

# 415
  • Мнения: 710
При мен в 12 г.с. Сигридов не само ми го потвърди на 100%, но и ми го показа нагледно. Иначе ако не е била много хубава техниката или док не е бил сигурен, по-добре, че не са ти казали. Че така на една приятелка на БХС и казаха момиче, тя се екзалтира и взе да купува розово, и после в 22 г.с. изведнъж на момичето и пораснаха атрибути и стана момче Grinning и рязко трябваше да пребоядисват Simple Smile

# 416
  • Мнения: 348
Случват се и такива неща, важното е да са ни живи и здрави Grinning Ще си почакам, просто ми е любопитно Sweat Smile Гони ме някакво усещане, че ще е момченце, но да видим Grinning

# 417
  • Мнения: 573
Здравейте, момичета, явно отдавна не съм писала тук, но да поправя това. Аз съм в 22 седмица и от вчера като си пипна корема ми се стяга леко по веднъж-два пъти на ден. Пия магнезий. Случва ли ви се на вас?

Относно пола - на мев Вецев ми каза още преди БХС - 70 % момче:)

Успех на всички!

# 418
  • Мнения: 562
Здравейте и от мен Hug
Вчера бях на ендо, даде ми диета и каза, че съм с една еденица на захарта над границата за гастрационен диабет, обаче иска да повторя изследванията, защото са от преди месец. А, то докато успея да запиша час, защото нямаше свободни, мина цял месец. От около 3 седмици гледам какво ям, защото мията докторка каза, че не иска да качвам килограми. Вчера като ме мериха съм отслабнала с 1 кг, не е кой знае какво за това време, но поне не съм нагоре Grinning Утре пак ще ходя да ме бодат и се моля да стане от първия път, защото тъкмо ми минаха синините от последния Sweat Малко ме потискат тези изследвания всяка седмица, но няма как….
Нямам търпение и аз вече да усетя моето беборанче Smile А и малко ми липсва да го видя как е, от началото съм го виждала два пъти- на 9 седмица при установяването (тук се ходи по- късно от в бг…) и миналата- в 12 гс за ФМ. Понякога има дни, в които изчезват всички симптоми и започвам да се филмирам, но гледам да се разсейвам Sweat Smile На вас кога ви казаха пол? Имам приятелки, на които още на първата фм са им дали предположение, а моята толкова набързо ме опраска, че чак ми беше неудобно да задавам въпроси. Попитах за пола и отсече, че е рано и точка Smiley
Азалия може ли да споделиш групата за дрешките? Stuck Out Tongue Winking Eye
Чувала съм,че в чужбина избягват да казват пола на първата морфология,заради културни особености. Иначе казано в много култури да се роди момче първо е много важно и често правили аборт,когато е момиче. Било някаква превенция за абортите.
В БГ стига да се види си го казват. На мен ми казаха в петия месец, ама хич не съжалявам. Нито съм бързала да купувам, нито нищо.
На много от групата на априлките, където им казаха момчета се превърнаха в момичета. Просто объркали сгъвка на пъпната връв. Иначе казано пъпната връв са видели между крачетата. До към 5-6 месец вече едно 50% от момчетата бяха станали момичета хахаха. Изненадах се за високия процент на грешки, ама явно се случва хахаха. При мен си го казаха момиче и момиче излезна. Помня доктора като обяснява на мъжа ми къде да гледа (тогава по прегледите даваха да се влиза с придружител) и какво трябва да види хахах

# 419
  • Мнения: 674
Мими, “Бебе продавалник (втора ръка)”. Ама ти нали си в чужбина, там нямате ли праймарк, джордж? Групата е българска и момичетата си слагат прилична надценка 😅, а в чужбина хем доставките са безплатни, хем има разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт