Американски колеж - двадесет и трета тема

  • 53 902
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 19 296
Редактирам се. Ако детето отива в държавно или общинско училище:  https://nova.bg/news/view/2021/06/23/331272/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D … 0%B8%D1%86%D0%B8/

Звънче, благодаря!

А коя метростанция е по-близка и  по-удобна? На картата виждам Бизнес парка и Балан?

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 10:09 от Дъждец

# 511
  • Мнения: 5 425
А коя метростанция е по-близка и  по-удобна? На картата виждам Бизнес парка и Балан?
Балан и през ХИТа. Забранено им е да минават през полицейската академия.
Точно за тях щях да питам Simple Smile Каква е целта им? Да си записват крайни срокове или? Моля, дайте някой линк да го видим тоз органайзер Simple Smile
И още нещо - за БЕЛ им искат записки по произведенията. Това нещо тип читателски дневник с отбелязване на важните моменти или анализ на дадени откъси би трябвало да е? Христоматия само с откъсите от книгите, би ли свършила работа или е задължително прочитането на целите произведения (за младежа "Илиада" беше истинско предизвикателство за "четенето с разбиране", "Антигона" едва ли ще бъде по-малко)

Примерно (но НЕ задължително!):


Последното се попълва отдолу-нагоре Grinning

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 14:15 от Ezhko

# 512
  • Мнения: 607
Сега дръпнах време и разстояние от двете метростанции до ACS през навигацията. Разликата като време е около минута, а като разстояние е 100-200 метра😄

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 14:25 от raly78

# 513
  • София
  • Мнения: 6 182
Само отчитайте, че входовете за колежа са само два. Откъм метростанциите само един. За ученици не е разрешено напряко да се цепи от метростанция "Бизнеспарк" през сградите на МВР академията.

# 514
  • Мнения: 743
Здравейте, в Американския колеж организира ли се акция за събиране на хартия?

# 515
  • софия
  • Мнения: 25 457
Администрацията лятото все така от 8 до 16 ч. ли работи?
Имам да нося договор и не ми се виси.

# 516
  • София
  • Мнения: 16 194
Август не работеха. Звънете да питате кога ще има някой в администрацията.

# 517
  • софия
  • Мнения: 25 457
Тече подаване на документи за отстъпка от таксата до 18.08. и едва ли почиват, но дали в 8 има някой?
Явно ще звъня първо.

# 518
  • Мнения: 607
Zvanche,
Работят от 9.00 до 12.00 и след това от 13.30 до 16.30.
Така е описано в документите, които са при мен.

Тече подаване на документи за отстъпка от таксата до 18.08. и едва ли почиват, но дали в 8 има някой?
Явно ще звъня първо.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 09:56 от Фран

# 519
  • Мнения: 8 074
Тече подаване на документи за отстъпка от таксата до 18.08. и едва ли почиват, но дали в 8 има някой?
Явно ще звъня първо.
Подаването на документите за отстъпка от таксвата винаги е било с фиксиран час, т.е. звъниш първо, запазваш час за удобен ден и час и така... Дори август има служители там, просто са по-малко, а и да погледнат документите при приемане и да не се струпват хора Simple Smile
Случвало се е да трябва да допълня един-два документа от държавно училище на другите деца, които ми забавяха, просто записахме "да се добави до ... " и ги занесох допълнително.

# 520
  • софия
  • Мнения: 25 457
Може преди да е било с фиксиран час, вече не е 🙂
Има дежурен служител в "Учебен отдел", защото явно доста хора са отсъствали в периода, в който очакват връщане на договорите. Не разбрах до кога. Не знам дали едни и същи служители приемат договорите и документите за отстъпка. Бях там след 9.30 ч.

# 521
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
И аз се учудих на фиксирания час. 3 години съм подавала документи без такъв, когато тази година отидох да вземам комплекта с договора и документите, една много мила жена ми каза, че трябвало да се обадя за подаването да си запазя час. Като ги попълних и звъннах за такъв, една хич не мила жена ми се накара: "Ама кой Ви е казал това, няма такова нещо" Хубуу, няма, само не ми се карай. Отидох, една леля на рецепцията: "Дайте тук документите". "Ама няма ли някой да ми ги погледне?" "Дайте ги, ние ще ви се обадим, ако има нещо."

# 522
  • софия
  • Мнения: 25 457
Едната е била от старата администрация, а другата от новата 😂
На нас ни казаха, че не можем да получим документите от Колежа, да чакаме куриер.
Ако сме сериозни, това не показва добра организация и единен подход. Леко е объркващо. Поредна черна точка за администрацията.

# 523
  • Мнения: 8 074
Едната е била от старата администрация, а другата от новата 😂
На нас ни казаха, че не можем да получим документите от Колежа, да чакаме куриер.
Ако сме сериозни, това не показва добра организация и единен подход. Леко е объркващо. Поредна черна точка за администрацията.
И ние не можехме (в послeдните 3 години) да получим документите от Колежа, чакахме си куриера, но все си държаха да имаме час Grinning И определено това "с час" и "без час" е черна точка, особено приемането на рецепцията Thinking винаги са ми ги приемали с преглед за пълнота по чек лист.

# 524
  • Мнения: 1 262
От миналата година няма запазване на час. Вероятно правилата се промениха заради пандемията. Сега се подават и ако има нещо, те ще се обадят.

Общи условия

Активация на акаунт