Пролетта донесе четирилистна детелина и две чертички за мнозина. ~бебеправене 390~

  • 32 247
  • 750
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие на следващата тема:

Опции:

# 30
  • London
  • Мнения: 580
АА ❤ страхотно казано !
Скрийншотнах и го пратих на моя приятелка, която е в подготовка за процедури. Веднага й приповдигна настроението ❤🤗❤

# 31
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 874
Момичета, мисля че се справих на изпита по гръцки Grin Направих си задачите и текста за превод. Ще ви кажа все пак, когато излязат резултатите, че да не стане "тигана преди рибата", както казва майка ми Relaxed Sweat Smile Благодаря ви за стиснатите палчета Heart

Очаквам с нетърпение още някоя да се похвали. Аз ще правя тест около 10.06, защото тогава ще ходя на втора доза за ваксината и ако е положителен ще я отложа докато родя Heart Heart

# 32
  • Мнения: 147
Здравейте, благодаря отново за прекрасната тема! Нека да донесе на всички щастливата вест!
На момичетата с положителни тестове - след 9 месеца пожелавам да се похвалите с малки, пухкави човечета!
Иначе аз съм неактивна, защото от миналия петък съм с доста изразен ПМС, толкова рано и толкова болезнени гърди не съм имала от мноооого време(по приложение имам още цели 5 дни до МЦ), постоянно имам чувството, че всеки момент ще се появи лелката и я чакам с неудоволствие. Между всичко друго съм със запушен нос и прекрасен цистит, та ще чакам да ми назначат и един АБ за спорта. И такива неща... Благодаря на АА за обнадеждаването, сигурна съм, че рано или по-късно ще се случат нещата!

# 33
  • Мнения: 111
Аз съм новичка сред вас, но да се отбележа и в новата тема..и то с въпрос. Седми ден до (не)чаканата дата на МЦ съм. С абсолютното съзнание колко детински може да е въпроса ми, или иначе казано- че търся "под вола теле", ама то донякъде си е и така де Simple Smile
От два дни се усетих,че съм с лека температура. Няма други неразположения , няма някаква причина... Случвало ли ви се е? (полейте ме малко със студена вода ,да не се надявам излизшно)

# 34
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 191
Температурата на тялото има определена цикличност. В следобедните часове примерно, е нормално да се чувстваме добре, но да измерим 37.1-37.2 примерно. След овулация също се покачва телесната температура, най-отчетливо го показва базалната, мерена сутрин след сън.
Ако си обаче с 13-14-дневна лутеална фаза и ти остават 7 дни до евентуална М, тогава сега тепърва ще предстои имплантиране ако има оплодена яйцеклетка, а от имплантирането нататък започват промени в организма, които в някакъв момент ще индикират сипмтоми на бременност. С 2 думи, много е рано и по-скоро търси причината другаде - настинка, грип, зъбобол, цистит, преумора, недоспиване, лабиален херпес.

# 35
  • Мнения: 282
Честито на всички видели двете чакани чертички още веднъж.А на другите в процедури и очаквания/нечакания😃 много кураж и късмет❤

Мислех да не мрънкам, ама много ме е яд и ще си излея душичката.
Онзи ден бях на преглед да видим дали всичко е наред след кюретажа и тамън се бях настроила да се виждаме за последно с тоя АГ поради ред причини, но това че още преди време успя да ме разубеди за тромбофилията да изследвам въпреки БХ и годините ми(все повече си мисля, че това може да е било причината да спре развитие бременността) и Бааааам-задържан съдирек или нещо от сорта.Айде хапчета цитотек, щяла съм да прокървя и да го изхвърля.Е да ама НЕ.Вече трети ден нищооо.Нито спазми, нито кървя.С БХ ми се беше получило същото, но тогава си кървях 3 седмици и беше ок.
Ще ходя в понеделник за друго мнение щото той тръгна да ми обяснява , че щял да ми прави разширяване на канала ики нещо от сорта, ако не съм се изчистила.Не се и стремях да запомня какво точно.Вече си бях решила, че няма да ходя там повече.
Извинявам се за дългия и цветущ разказ, ама много се напрегнах вече.
Та сега чакам до понеделник и се надява каъо по чудо да съм се изчистила, но едва ли с моя късмет.А пък и ми се струва почти невъзможно.

# 36
  • Мнения: 811
Ох момичета как искам темата да се напълни само с положителни тестове за Б. ❤💙❤

Аз си ви чета, нищо че не правим опити в момента.
АГ вчера ми изписа 2 глобули Ломексин 600 , едната за снощи и едната за 30.05. Обаче от сутринта имам леко парене, сърбеж , болка и дискомфорт от нея. Уж пише, че било Нормално, но аз се филмирах. А и с гъбите се измъчих и не знам вече писна ми.

# 37
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 191
Тортелина, задължително на лекар в понеделник! Цитотека принципно е забранен у нас, ама и на мен в болницата ми дадоха от него след миседа (след като изпадна сака), пък после записаха че ми правили кюретаж (не ми направиха).  Малко се отклоних, но той просто стимулира контракции на матката. Ако няма какво да стимулира излющването на лигавицата, съсирекът няма да изпадне ей така. Разширяването на канала е дилатация и след това следва да се кюретира леко, за да изчистят каквото има. Нещо както ти го е обяснил не е така и ми се струва рисковано да остане нещо. Имаш два варианта. Единият по-рисков е да се чака 2ри цикъл и да се изчисти само каквото има, но рискуваш инфекция. Втория е да се направи кюретаж. Въобще не съм фен на кюретажа, но тук имаше една девойка, Tickles, в момента пу-пу трябва да ражда, която ако помня правилно така беше направила кръвоизлив и перфорация след неизчистен мисед, някъде към 50 дена след аборта без каквито и да е симптоми в тоя период до деня, в който са я приели в болница. Затова задължително поне още една консултация! И при най-малкото съмнение за температура докато я направиш, беж на лекар.

И гуш! Вичко ще е наред, просто не давай шанс на малшанса Heart

# 38
  • Мнения: 282
АА много благодаря за детайлната информация
Редактирам се да питам само тромбофилия може ли да има отношение към образуването на този съсирек.Нищо не разбирам от това(предстои ми консултация и по този въпрос).Или просто самия кюретац не е направен като хората.Или пък просто лош късмет. Док ми каза, че било заради обърната матка.

Последна редакция: пт, 28 май 2021, 13:50 от Tortelina

# 39
  • Мнения: 1 800
Благодаря за новата темичка и грабя от прашеца! Heart Предходната тема имаше прекрасен завършек, дано това ни донесе още куп положителни тестчета!

Относно температурата - с първата ми бременност имах леко покачване. Не беше осезаемо. Въпреки това, тя беше първата индикация която ми показа че съм бременна. Как разбрах - на работа имаме строг достъп и всяка врата се отваря с ID карта. От началото на пандемията на входа, задължително се чекираме и мерим температурата си на термокамера. Обичайно имах 36.3-5°, а горе-долу 5 дни след предполагаемата дата на зачеване, стана 36.8° до 37°. Даже се бях филмирала, че се разболявам.
Тортелина, да идеш задължително на лекар. Стискам палци всичко да е наред.
Мимирита, не знам как издържаш да не кажеш на ТМ. Възхищавам ти се за търпението. И не се притеснявай, усещам че всичко е наред.
Да излея и моето, понеже нямам на кой друг. Та в миналата тема споделих, че се чудя и дали изобщо да го правя - да кажа на шефката, че ще подновим опитите. Ами казах й... Нямаше някаква реакция, нито радост, нито се ядоса. Не знам какво и очаквах, де. Просто не исках да ги прецаквам, ако се наложи да излизам в болнични. Обичам си работата и колегите, но има и други важни неща.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 080
АА, е как няма да пропуснеш... То аз тая тема я пуснах в такъв безумен час, че нямам думи. Sweat Smile
Уинтър, добре съм. Гледаме се с беб и така... Другата седмица навършва 6 месеца. Two Hearts
Времето не прощава. Expressionless
Чак понякога ми липсват вълненията покрай бебеправенето, колкото и трудно да беше и да мрънках тогава.

Memo Имате още няколко часа за вълшебното списъче - на ЛС. Pencil

Мятам много памперси за всички, които желаят розовко ! Хващайте и да са ви на късмет. Sunglasses

# 41
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 191
АА много благодаря за детайлната информация
Редактирам се да питам само тромбофилия може ли да има отношение към образуването на този съсирек.Нищо не разбирам от това(предстои ми консултация и по този въпрос).Или просто самия кюретац не е направен като хората.Или пък просто лош късмет. Док ми каза, че било заради обърната матка.

Според мен няма отношение тромбофилията. Този "съсирек" са парченца неизчистена лигавица. При обърната и при следловидна матка, от каквото съм чела във форума, е възможно да се задържи парче, защото формата понякога пречи на изтласкването, но всичко е индивидуално. И при "нормални" матки се случва също толкова често.

Тромбофилията е намалена способност на организма да фибринолизира (разгражда) тромбоцитите, те слепват и много слепени тромбоцити = тромб. Проявява се отчетливо през бременност, защото при бременност кръвта на здравата жена се сгъстява до 7 пъти - представи си как се отразява това на организма като има тромбофилия - просто не съумява да разгради тромбите. Обикновено тромб се образува извън бременност при тромбофилия заради други фактори - най-често са споменавани прием на хормони, вкл орални контрацептиви и тютюнопушене, но в долните крайници, където принципно кръвотока е по-бавен.

Аз лично експериментирах тоя МЦ и на първия ден пих 1 АП. Нямах засилено кръвотечение, но минах без обезоляващи. Предния цикъл приемах 2-3 дни АП преди МЦ в случай че беше станало чудото и също нямах болки и протече "приятно". Понеже знам, че тромбофилията още не е напълно изследвана, но се свързва че носителите на дефектни гени са предразположени към забавен кръвоток и оттам примерно проблеми с ЩЗ, кръвооросяване и т.н. реших, че евентуално по-слабото оросяване на матката може да е причина и за болезнен и обилен цикъл (понеже по-трудно се отделя лигавицата, да речем). Това си е тотално моя, немедицинска спекулация, но от каквото съм чела като мнения тук, от инфо от сръбската колежка и разни сайтове на английски, си сглобявам една картинка, че тромбофилията все пак дава отражение на живота ни неусетно.

# 42
  • Мнения: 147
Ох момичета как искам темата да се напълни само с положителни тестове за Б. ❤💙❤

Аз си ви чета, нищо че не правим опити в момента.
АГ вчера ми изписа 2 глобули Ломексин 600 , едната за снощи и едната за 30.05. Обаче от сутринта имам леко парене, сърбеж , болка и дискомфорт от нея. Уж пише, че било Нормално, но аз се филмирах. А и с гъбите се измъчих и не знам вече писна ми.

Напълно нормално е, на мен ми се е случвало от различни партиди да реагирам по такъв начин, тъй като доста пъти съм го използвала. Най-неприятно, когато излиза самото лекарство. Ако имаш твърде голям дискомфорт, обаче му пиши да ти го смени с друг антимикотик.

# 43
  • Мнения: 1 751
Хайде и аз да се запиша в четирилистната тема, пък дано ни е на късмет на всички. Минах прегледа. Лигавица 10.5 мм, прогестерон идеален за нулев ден. Започвам кринон и трансфер на 2 юни (ако ембриончето оцелее след размразяването). Четох по диагонал, но пращам положителни мисли на всички. Благодаря на Рейв за прекрасната тема!

# 44
  • Мнения: 961
Хайде и аз да се запиша в четирилистната тема, пък дано ни е на късмет на всички. Минах прегледа. Лигавица 10.5 мм, прогестерон идеален за нулев ден. Започвам кринон и трансфер на 2 юни (ако ембриончето оцелее след размразяването). Четох по диагонал, но пращам положителни мисли на всички. Благодаря на Рейв за прекрасната тема!

Стискам ти палци всичко да е наред със снежинката и на 2 юни да се похвалиш с успешен трансфер, а после и с положителен тест!

Общи условия

Активация на акаунт