Математически турнири 1-4 клас. Тема №59

  • 76 252
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 298
Миналите години колко места горе-долу остават за второ класиране в СМГ?
Според сайта на СМГ за текущата учебна година е имало 11 незаети места, а за предходната година е било 1. За 2018-2019 са били 8 свободни за второ класиране и още 6 за трето.

# 61
  • Мнения: 2
В таблицата за София, която има данни за ЕК, бала е формиран като взима ПМС, а ако няма ПМС тогава взима ЕК. Така е и по регламент за СМГ. За НПМГ взима двата най-добри трансформирани резултата от 4те състезания. Формулите са според регламентите на СМГ и НПМГ.



Горе пропуснах да напиша, че за СМГ говоря. Съжалявам.


Таблицата на Дидева / Комплименти и Поклон за труда / е заложена единица за Rmin на МЗВ. Тоест класирането е показано в оптимистичен вариант.

# 62
  • Мнения: 21 455
Не е моя. Ясно съм го написала. Joy Просто така се случи, че се наложи аз да нанасям корекциите. Всички таблици са дело на родители. Поздравленията са за тях.
И пак да обърна внимание на точките от НВО. Малка извадка от класирането през 2019. Последната колонка е НВО.

Последна редакция: пн, 31 май 2021, 14:00 от Дидева

# 63
  • Мнения: 33
Сега е възможно НПМГ и увеличените паралелки ПЧМГ да оберат малко повече.
Миналите години колко места горе-долу остават за второ класиране в СМГ?
Според сайта на СМГ за текущата учебна година е имало 11 незаети места, а за предходната година е било 1. За 2018-2019 са били 8 свободни за второ класиране и още 6 за трето.

# 64
  • Мнения: 98
Мисля, че има още една подробност за НВО. Оценката на ученика на всеки от изпитите ( НВО), в случай че е положен, се изразява като процент от максималния брой точки и се записва в точки.
Така се отразяват точките в дипломата или имате предвид за изчисляване на бала за съответното училище?

# 65
  • Мнения: 505
Споделям точки от правилата за прием на НПМГ и СМГ, защото любителските проектотаблици са изготвени на база най-висок реузлтат на участник в даденото състезание, а училищата отчитат най-висок резултат на кандидат, подал заявление в тяхното училище. Поне така аз разбирам следните точки.
-------
НПМГ
10.2. Във формулата от т. 10 резултатите на участници в състезанията и/ или олимпиадата, които не са кандидати, се игнорират и не се вземат под внимание при определянето на Rmax
------
 СМГ:
----
Във формулата по точка 12 резултатите на участници от състезанията и/или олимпиадата,
изброени в точка 7, които не са кандидати, се игнорират и не се взимат под внимание при
определянето на Rmin и Rmax (неприложимо в случаите на точка 11).

# 66
  • Мнения: 21
Споделям точки от правилата за прием на НПМГ и СМГ, защото любителските проектотаблици са изготвени на база най-висок реузлтат на участник в даденото състезание, а училищата отчитат най-висок резултат на кандидат, подал заявление в тяхното училище. Поне така аз разбирам следните точки.
-------
НПМГ
10.2. Във формулата от т. 10 резултатите на участници в състезанията и/ или олимпиадата, които не са кандидати, се игнорират и не се вземат под внимание при определянето на Rmax
------
 СМГ:
----
Във формулата по точка 12 резултатите на участници от състезанията и/или олимпиадата,
изброени в точка 7, които не са кандидати, се игнорират и не се взимат под внимание при
определянето на Rmin и Rmax (неприложимо в случаите на точка 11).
Kъм този момент, а и още месец и няколко дни няма да знаем кои ще са кандидатите.
Затова при изчислението е допуснато, че всички явили се на МзВ са потенциалните кандидати. Това е задължителното състезание без реултат, от което не може да се появят кандидати. В таблицата за София Rmin и Rmax към момента са  от резултатите на всички деца явили се на МзВ в София.
Аналогично приемаме, че всички имат шестици по математика и средния им успех е 6. Но в действителност може да има и други оценки, които макар и с малко ще променят бала на даден кандидат.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 00:32 от Deanaa

# 67
  • Мнения: 122
Имайте предвид, че ЕК не влиза в БАЛ-а, ако детето се е явило на ПМС - Задължително се взема ПМС съгласно регламента.
Бих искала да попитам дали някой знае за МГ-то в Пловдив, кое е с приоритет при балообразуването - ПМС или Олимпиадата по МАТ? По регламент според мен се взема по-високия резултат от двете състезания, или бъркам?

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 558
Имайте предвид, че ЕК не влиза в БАЛ-а, ако детето се е явило на ПМС - Задължително се взема ПМС съгласно регламента.
Бих искала да попитам дали някой знае за МГ-то в Пловдив, кое е с приоритет при балообразуването - ПМС или Олимпиадата по МАТ? По регламент според мен се взема по-високия резултат от двете състезания, или бъркам?
"Балът, с който всеки кандидат участва в класирането, е равен на по-големия
резултат B1 или B2:
• B1 – бал, формиран от участие на кандидата в Математическото състезание за
ученици от IV клас „Математика на всеки“ и Пролетно математическо състезание за ученици
от IV клас;
• B2 – бал, формиран от участие на кандидата в Математическото състезание за
ученици от IV клас „Математика на всеки“ и областния кръг на олимпиадата по математика;"
Точните формули за В1 и В2 може да откриете на сайта на ОМГ Пловдив, раздел Прием-5 клас.

# 69
  • Мнения: 383
Здравейте, знаете ли къде могат да се намерят повече задачи от минали финали на МБГ? Дъщеря ми ще ходи през август на финала в Несебър и си разпечати 3те финала от минали години на страницата им, но и двете забелязахме, че не са нещо особено, дори може да се каже са си лесни за финал.... сигурно изпускаме нещо, защото тези са по стари и затова търсим по актуални:) те тази година няма да са отборно, а индивидуално предполагам заради КОВИД.

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 11:00 от good fight

# 70
  • Мнения: 21
до Лукреция  и dessitka13 и който се интересува от турнира "Руси Русев":

Стойте много надалече от 125 СУ! Днес децата бяха изкарани на манифестация, за да аплодират засаждането на дърво от един образован представител на "училището за личности" - Кубрат Пулев.
На всичкото отгоре са снимани и изтипосани във всички новинарски емисии. Очевидно, аз не съм давала съгласието си за това. Децата също не са, просто не са знаели как да се скрият качествено от медиите, които са влизали и в класните стаи.
Реклама, PR и нищо друго в това училище !!!

# 71
  • Мнения: 1 750
Здравейте, знаете ли къде могат да се намерят повече задачи от минали финали на МБГ? Дъщеря ми ще ходи през август на финала в Несебър и си разпечати 3те финала от минали години на страницата им, но и двете забелязахме, че не са нещо особено, дори може да се каже са си лесни за финал.... сигурно изпускаме нещо, защото тези са по стари и затова търсим по актуални:) те тази година няма да са отборно, а индивидуално предполагам заради КОВИД.

Дидева е качила всичко във ФБ групата Математически турнири. Успех!

# 72
  • Мнения: 669
до Лукреция  и dessitka13 и който се интересува от турнира "Руси Русев":

Стойте много надалече от 125 СУ! Днес децата бяха изкарани на манифестация, за да аплодират засаждането на дърво от един образован представител на "училището за личности" - Кубрат Пулев.
На всичкото отгоре са снимани и изтипосани във всички новинарски емисии. Очевидно, аз не съм давала съгласието си за това. Децата също не са, просто не са знаели как да се скрият качествено от медиите, които са влизали и в класните стаи.
Реклама, PR и нищо друго в това училище !!!
Значи снимат ли ми така детето ще си носят последствията. Изрично декларирам отказ в началото на всяка учебна година. Как може да си позволяват такова нещо, не ми го побира умът.

# 73
  • Мнения: 89
Някой знае ли на ЧХ дали се отнемат точки в бланката, ако след буквата е написано число. Например, търси се обиколката и верният отговор е Д)никое от тези? На коледните и великденските състезания знам, че когато отговорът е "Никое от изброените" трябва да се напише вярното. Но се замислих, дали на ЧХ също беше така и дали ще отнемат точките ако е написано, но не трябва Thinking

# 74
  • Мнения: 29 232
Ако някой се интересува, пуснали са резултатите от пробния на СМГ за 2 и 3 клас на сайта.

Общи условия

Активация на акаунт