Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 25 617
  • 799
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 261
Момичета, според вас как е този резултат от Анти Ха при инжектиране на Клексан 0.4 всеки ден?
    [/list]

    # 511
    • Мнения: X
    според референтните е ок

    # 512
    • Мнения: 217
    Здравейте и от мен.
    Включвам се по повод морето.Питах Вецев дали мога да пътувам до морето,обясних че съм 10 дни.Трябва ли да спазвам нещо.Каза,че няма проблем.Да не се излагам на горещини,да си правим повече почивки при пътуването и във водата само до колене.
    Препоръча преди морето да пусна хемостаза,анти ха и аспи тест,за да ги проследим и да съм спокойна на морето,че съм с правилна терапия.
    Относно Колева,следя се и при нея.
    Харесва ми.Мислех да остана само при Вецев,но ми отговаря на Вайбър,с нея връзката е по бърза и си я оставих.
    Гледа ги нещата,обсъждаме ги.
    Тя също каза,че мога да си ходя на море,като каза същото като Вецев,да пусна изследвания преди да замина.По цял ден работя на бюро и двамата казаха,че няма нужда да прекъсвам работа.

    # 513
    • Мнения: 830
    А защо да не влизаме във водата? Заради това, че е студена или може да е мръсна?

    # 514
    • Мнения: 217
    А защо да не влизаме във водата? Заради това, че е студена или може да е мръсна?
    Вецев каза,че заради инфекциите.

    # 515
    • Мнения: 5
    Здравейте,

    Аз съм с хетерозиготни мутации по PAI гена, както и по фактор 13 (val34leu) и ACE I/D  и имам 2 спонтанни аборта в 5-6 г.с., като след първия бях при петима различни специалисти (генетици - Кременски и Савов, гинеколози, хематолог - Паскалева), всички от които казаха,  че тези мутации не изискват терапия, т.к. не се асоциират с повишен риск от аборти. Но т.к. се случи за втори път преди около 2 седмици и след като видях на колко жени от форума също не са им помогнали, исках да Ви попитам да ми препоръчате добри: генетик, хематолог, имунолог и репродуктивен АГ, които не отхвърлят с лека ръка тези мутации и назначават адекватно лечение (на мен само АГ-то ми изписа натаспин).

    Също така, освен анти-фосфолипидни антитела, Нк-клетки, репродуктивен имунофенотип, спермограма (с днк фрагментация), хормони и кариотип, има ли нещо друго важно, което е хубаво да пусна. Ще питам и съответни лекари, но предпочитам да се застраховам и да пусна повече от необходимите изследвания, отколкото да се потретва случката.

    Много благодаря!

    # 516
    • София/Севлиево
    • Мнения: 11 017
    Много съжалявам.А провери ли колко ти е бил прогестерона?При мен той се оказа основния виновник за три мисед-а(неговите ниски стойности).Първият ми син го задържах с терапия с чхг(Прегнил),която впоследствие разбрах,че влияе и на прогестерона,сега бебето ще го имам благодарение на терапията с 4 вида прогестерон и стриктното му проследяване (никой лекар не ми каза да го следя,просто така реших и се оказах права,че пада надолу).Ако държиш точно на репро лекар пробвай при Станулов,но не знам доколко ще ти помогне ако бременностите са били естествени.Със сигурност може да даде терапия.Опитай и при Вецев, повечето дето пишем тук сме негови пациентки,а ако мислиш ,че може да чакаш и да издържиш Сигридов и той е много добър вариант,въпреки че аз не съм му фен.Но знам че е помогнал на много момичета.За генетици си посетила мисля най-добрите,но те няма да ти назначат терапия.Минала съм и през двамата...Тук за еквивалент на Паскалева често се споменава доктор Лисичков-опитай и при него.При имунолог ходила ли си?

    # 517
    • Мнения: 5
    Елислава, много благодаря за полезната информация.

    Прогестерон си пуснах април месец (1 месец преди да забраменея ) и тогава на 19 ден от МЦ беше 52 при реф стойности 30-79. След като видях двете чертички, на трети ден от закъснението си пуснах контролно чхг и прогестерон, като чхг-то беше 40, а прогестеронът 30. АГ-то ми назначи утрогестан - 2х1 и на 6 ден от закъснението пак си пуснах чхг и прогестерон, като чхг беше 17, а прогестерон 10...

    При имунолог не съм ходила, но ще трябва, затова и издирвам добри специалисти. Иначе не държа на репродуктивен АГ, но от прочетеното тук разбрах, че ехубаво след 2 аборта да се следя при такъв.

    # 518
    • София
    • Мнения: 317
    Странно 2016 след два missed и само с PAI - хетеро (АСЕ и факор 13 нормални) и MTHFR - хомозиготен носител Т/Т Паскалева ми назначи терапия с клексан всеки ден. Но си ми каза, че са ниско рискови и да търся другаде проблема. Беше права - оказах се с хашимото, следващата ми бременност с л-тироксин завърши успешно с прекрасно момиченце. Напоследък се набляга и на влиянието на витамините - Б12, Д може да си проверите и тях за всеки случай. При мен имаше и проблем с НК клетки, но повечето АГ-та не им отдават значение, та със сегашната си не съм се поставяла на терапия за тях.

    Елислава, много благодаря за полезната информация.

    Прогестерон си пуснах април месец (1 месец преди да забраменея ) и тогава на 19 ден от МЦ беше 52 при реф стойности 30-79. След като видях двете чертички, на трети ден от закъснението си пуснах контролно чхг и прогестерон, като чхг-то беше 40, а прогестеронът 30. АГ-то ми назначи утрогестан - 2х1 и на 6 ден от закъснението пак си пуснах чхг и прогестерон, като чхг беше 17, а прогестерон 10...

    При имунолог не съм ходила, но ще трябва, затова и издирвам добри специалисти. Иначе не държа на репродуктивен АГ, но от прочетеното тук разбрах, че ехубаво след 2 аборта да се следя при такъв.

    # 519
    • Мнения: 703
    Здравейте,

    Аз съм с хетерозиготни мутации по PAI гена, както и по фактор 13 (val34leu) и ACE I/D  и имам 2 спонтанни аборта в 5-6 г.с., като след първия бях при петима различни специалисти (генетици - Кременски и Савов, гинеколози, хематолог - Паскалева), всички от които казаха,  че тези мутации не изискват терапия, т.к. не се асоциират с повишен риск от аборти. Но т.к. се случи за втори път преди около 2 седмици и след като видях на колко жени от форума също не са им помогнали, исках да Ви попитам да ми препоръчате добри: генетик, хематолог, имунолог и репродуктивен АГ, които не отхвърлят с лека ръка тези мутации и назначават адекватно лечение (на мен само АГ-то ми изписа натаспин).

    Също така, освен анти-фосфолипидни антитела, Нк-клетки, репродуктивен имунофенотип, спермограма (с днк фрагментация), хормони и кариотип, има ли нещо друго важно, което е хубаво да пусна. Ще питам и съответни лекари, но предпочитам да се застраховам и да пусна повече от необходимите изследвания, отколкото да се потретва случката.

    Много благодаря!

    Аз съм със същите мутации +РР13, на терапия сйм в момента.
    С три аборти-5-6гс, но аз съм с ПКСЯ и мисля, че проблема ми беше като на Елислава, нисък прогестерон.
    Следих го сама при положителен тест и оттогава до сега все още съм с Утрогестан.


    Успех и дано намериш правилния лекар

    # 520
    • Мнения: 84
    Здравейте,

    Аз съм с хетерозиготни мутации по PAI гена, както и по фактор 13 (val34leu) и ACE I/D  и имам 2 спонтанни аборта в 5-6 г.с., като след първия бях при петима различни специалисти (генетици - Кременски и Савов, гинеколози, хематолог - Паскалева), всички от които казаха,  че тези мутации не изискват терапия, т.к. не се асоциират с повишен риск от аборти. Но т.к. се случи за втори път преди около 2 седмици и след като видях на колко жени от форума също не са им помогнали, исках да Ви попитам да ми препоръчате добри: генетик, хематолог, имунолог и репродуктивен АГ, които не отхвърлят с лека ръка тези мутации и назначават адекватно лечение (на мен само АГ-то ми изписа натаспин).

    Също така, освен анти-фосфолипидни антитела, Нк-клетки, репродуктивен имунофенотип, спермограма (с днк фрагментация), хормони и кариотип, има ли нещо друго важно, което е хубаво да пусна. Ще питам и съответни лекари, но предпочитам да се застраховам и да пусна повече от необходимите изследвания, отколкото да се потретва случката.

    Много благодаря!

    Аз съм с Фактор 13 (val34leu) и ACE I/D и имам няколко загуби в 7- 8 г.с. Със сегашната ми бременност съм на НМХ по препоръка на Проф. Лисичков, който ми каза, че въпреки ниско рисковите мутациите след толкова загуби е по-добре да не рискувам. Препоръчвам го за консултация, разглежда всички изследвания в детайл, обяснява и дава препоръки на база на индивидуалния случай, като цяло ми харесва подхода му. Паскалева например ми каза, че не съм за НМХ с тея мутации.
    Другата разлика с предишните ми бременности е, че този път бях на Утрогестан от както разбрах, че съм бременна до 20-та седмица. Не съм го изследвала обаче да видя какви са стойностите.
    Също таке а е хубаво да си провериш ТСХ, ТАТ и МАТ, в случай че още не си.

    # 521
    • Мнения: 572
    krisi.lisa, браво, поне някой да е сигурен, че ще ходи на море:) Тогава явно Вецев преценява според състоянието, да... Аз имах едни синки и той ги спомена като аргумент, но също и каза да мина ФМ в 20 г.с., когато се виждал риска от преждевременно раждане. Ти всъщност мина ли ФМ в 20 седмица?

    А относно ехокардиографията - интересно ми беше дали примерно при Сигридов ФМ включва ехокардиография и звъннах да питам, но чакам да ми върнат обаждане. В Марковс четох, че правят. И тази доц. Томова във Вита също я хвалят. Кои са другите мастъри в това? Аз се чудя сега да записвам ли час и за това... Вие ще го правите ли и къде?

    # 522
    • Мнения: X
    точно и аз щях да питам , въпреки че вецев каза че ще ме прати ако трябва може да препоръчате някой Simple Smile

    # 523
    • Мнения: 572
    Сега в една тема чета, че на някакво момиче Сигридов препоръчал Маринов от Надежда

    # 524
    • Мнения: X
    пууу Сигридов да препоръча някой от Надежда . Небесата паднаха

    Общи условия

    Активация на акаунт