Астрология - 20 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 39 320
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 517
Моя Сатурн си е в 6 дом, да си стои там Grin Обаче, напоследък се интересувам какво е мнението за Плутон на ИЦ. Масово пише, че означава загуба на родител или роднина ...Някой има ли мнение?

# 271
  • Мнения: 11 425
Ходих да си гледам и аз Сатурн в кой дом ми е 😁. Ми в дванадесети дом е!

# 272
  • Мнения: 120
Следя отдавна темата. Астрологията ми става все по-интересна, макар че съм още начинаеща.
Аз имам Сатурн съвпад Юпитер (на 2-3 градуса) в края на 7-ми дом във везни. Не са ретроградни. Правят секстил с уран и със северен възел и квадрат с Нептун.
Преди доста години астролог гледайки картата (не само 7 дом) ми каза, че каквото и да направя няма да създам семейство рано, а според него ще е късен брак без раздели с човек по-голям от мен с 4 години. Гледах го иронично, защото имах кандидати и не виждах проблем да създам семейство на време. Но имаше моменти в които съм правила повече от необходимото, и годежен пръстен получих и пак не се стигна до брак и до сега нямам семейство.
Интересно ми е само по какво е мислил, че разликата с партньорът ще е 4 години. За другото какво стане, гадно ми е, но мога само да се надявам да излезне прав и някой ден да се наредят нещата.

# 273
  • Мнения: 670
Моя Сатурн си е в 6 дом, да си стои там Grin Обаче, напоследък се интересувам какво е мнението за Плутон на ИЦ. Масово пише, че означава загуба на родител или роднина ...Някой има ли мнение?

Точно на ИЦ ли? Моя е в 3Д в Скорпион който на върха на 4Д , имам загуба на родител но едва ли Плутон е виновен. Роднини-всеки има починал роднина.Не четете такива неща в нета, Плутон на ИЦ може да значи куп неща според зависи как е аспектиран, подкрепен и т.н

# 274
  • SF
  • Мнения: 21 413
Отново да кажа (май трябва да си направя шорт кът копи-пейст) - планета в дом (Плутон в десети дом) не може сам да каже каквото и да е!
Ако не сте родени с такава позиция на Плутон, има вероятност да ви направи транзит към съответния дом. И пак не може да се каже, че означава нещо.
Плутон в 10 дом може пък да ви вещае страхотна кариера като следовател.
Примерно.

# 275
  • Мнения: 1 639
Следя отдавна темата. Астрологията ми става все по-интересна, макар че съм още начинаеща.
Аз имам Сатурн съвпад Юпитер (на 2-3 градуса) в края на 7-ми дом във везни. Не са ретроградни. Правят секстил с уран и със северен възел и квадрат с Нептун.
Преди доста години астролог гледайки картата (не само 7 дом) ми каза, че каквото и да направя няма да създам семейство рано, а според него ще е късен брак без раздели с човек по-голям от мен с 4 години. Гледах го иронично, защото имах кандидати и не виждах проблем да създам семейство на време. Но имаше моменти в които съм правила повече от необходимото, и годежен пръстен получих и пак не се стигна до брак и до сега нямам семейство.
Интересно ми е само по какво е мислил, че разликата с партньорът ще е 4 години. За другото какво стане, гадно ми е, но мога само да се надявам да излезне прав и някой ден да се наредят нещата.
Предполагам че за късно създаване на семейство е говорил,тъй като се твърди че Сатурн в картата на човек може да се прояви по-късно в животът. Съвпад на Сатурн с Юпитер в картата може да значи много неща,но като цяло тези две планети носят на човек различни неща,Сатурн ограничава,изгражда устойчивост,докато Юпитер дава,реализира и то чрез обществото,целите които си поставяш на себе си и реализираш чрез другите така най-общо. Принципно двете планети си "пречат",и когато едната се проявява,другата също ще се проявява. Как точно е изчислил 4 години по-голям че ще е,един Господ знае. Принципно ти не можеш да видиш човекът кой ще е в една карта пък каму ли на колко години ще е. Но може да го е казал така предполагайки че със Сатурн ще имаш по-възрастен партньор. Секстила с Уран е добре,тъй като означава че лесно ще се приспособяваш с промени в животът. Секстил със северният възел,по всяка вероятност там ще учиш уроците си,в партньорствата,но предвид че са в секстил,може и да значи че развръзката в крайна сметка ще е добра,ако осъзнавате къде трябва да поработите върху себе си. Колкото до квадрата с Нептун,в крадрант ли е или е в опозиция само със Сатурн и Юпитер или е в крадратура и с още някоя планета.

# 276
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Относно съвпада на Юпитер и Сатурн виж коя е по-добре поставена и има повече сила в наталната карта.  Във времето това ще се променя/колебае според това в какъв период си, в каква фаза е планетата, какви аспекти има по транзити, прогресии, дирекции и т.н.

# 277
  • SF
  • Мнения: 21 413
Аспект между колективни планети не се разглежда по този начин, понеже планетите са бавни и доста народ се е родил по време на транзита им и го имат в картите си.
Виж в кой дом ти попада този съвпад и кои домове управляват Юоитер и Сатурн в твоята карта.Съвпадът ще се задейства, когато планета, особено пък тежка, направи транзит към него. Събитието, ако ще има такова, ще бъде по дома, който те управляват.

# 278
  • Мнения: 2 501
Здравейте, някой може ли да ми обясни дуалността на алмутен? Изгряващ слънчев сектор или изгряващо съзвездие се гледа? Не разбрах от хороскопа дали най-силната планета при мене е слънцето или е луната.
Благодаря.

# 279
  • Мнения: 3 284
Здравейте, някой може ли да ми обясни дуалността на алмутен? Изгряващ слънчев сектор или изгряващо съзвездие се гледа?

Честно казано не разбрах формулировката на въпроса.
Какво означава изгряващ слънчев сектор? Имате предвид дали се гледа тропик или сидерал ли? Възприето е да се работи със знаци, не с астрономически съзвездия, които са много повече на брой и някои са дори извън еклиптиката.

Алмутенът на картата се смята спрямо изгряващия знак, т.е. Асцендента. Това е метод от античната астрология, там няма никаква дуалност.

# 280
  • Мнения: 2 501
Привет, Sotis, eто какво ми е написано, не го разбирам. Не всички астролози обясняват с прости думи.

# 281
  • Мнения: 3 284
А, ясно. Ами то и авторът малко се е пообъркал, не се изразява разбираемо или по-скоро прекалено усложнява не толкова сложни неща.

Или ще работиш по тропическия Зодиак, или по сидералния – въпрос на личен избор. И в двата случая се използват 12 знака. Астрономическите съзвездия са съвсем отделна история и не влизат в тази схема – нито са 12, нито са с равна дължина.

В античната астрология има Алмутен на хороскопа, той се изчислява спрямо Асцендента чрез точкуване, коя планета има най-много достойнства там, само от Септенера. Наред с това и всеки дом може да има алмутен, т.е. водеща управляваща планета.

# 282
  • Мнения: 2 501
Наистина стилът е не особено смилаем "акцентиран би квинтил", "вавилонски зодиак" и безброй такива, както ромб и палитра, както и примарни дирекции по Хермес...
Защото аз съм само потребител.

# 283
  • Мнения: 157
Здравейте, нова съм тук. Винаги съм намирала астрологията за много интересна и от скоро започнах да чета повече, но да си призная, доста ми е трудна и сложна за разбиране. Но пък имам желание да уча Simple Smile
Преди около 4-5 години, животът ми се преобърна, някак си изведнъж. Все не мога да си намеря мястото, все нещо не върви, все търся и искам нещо, както се казва не мога да си намеря мястото под слънцето и пътя. Това както в отношенията, така и в професионален план.
В наталната карта имам марс и сатурн в 12 дом в асцедент везни.  И това май не е много добре.  Дали имат връзка с цялата тази ситуация?
Ще се радвам да чуя мнения и някакъв най-общ поглед над нещата. А аз се връщам да чета темите и линковете от първата страница.   
Часът на раждане е по думите на майка ми, но според нея е точен.

# 284
  • Мнения: 3 284
Наистина стилът е не особено смилаем "акцентиран би квинтил", "вавилонски зодиак" и безброй такива, както ромб и палитра, както и примарни дирекции по Хермес...
Защото аз съм само потребител.

Не знам кой е, но е смесил несъвместими неща.
Щом използва вавилонски Зодиак, т.е. сидерален, това е от античната астрология, най-старата версия.
Ромбове, секири и хвърчила са от модерната руска школа. Нищо общо.
Заприлича ми на едно много известно и рекламиращо се име, той така го смесва всичко в едно.

Общи условия

Активация на акаунт