Твърде много време за плейстейшън

  • 4 305
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 904
Той работи, аз съм в майчинство. Той си върши домашните задължения, ремонтира разни работи вкъщи, натоварен е.. Но плейстейшъна му отнема повече от 2 часа на ден през седмицата, уикендите много повече..
Прекалената игра на ПС би могло да е (но невинаги е) зависимост, а пренебрегването е от куцащи отношения. Това са два коренно различни проблема и причина-следствие са различни.
Според мене човек, който върши домакинска работа, дребни ремонтчета вкъщи и си гледа детето, не е в графата зависим. Ако беше зависим, щеше да е отсвирил всичко. От разказаното проблемът не е, че твърде много време играе, а че те пренебрегва. Питането е - защо.

# 16
  • Мнения: 18 326
Два часа на ден за себе си не е много. Искай и ти два за теб и сте квит. Всеки има право на хоби. Дали ще реди марки, ходи на шопинг, сглобява самолетчета или си прави маникюр, човек трябва да остане малко насаме със себе си и да разпусне. Иначе няма сили дори за партньора. Лично съм изпитала това.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 726
42 годишен мъж се държи като пълен тийнейджър. Създал е семейство, но явно той самият не е дорасъл за такова. Седнете и говорете с него. Сложете картите на масата както се казва и го попитайте дали така смята да се държи и за напред. Имате 10 месечно детенце и би трябвало да ви помага и ако си вземе болничен без причина, а не да си играе на игрити.

# 18
  • Мнения: 14 904
Ама четете ги тези теми, бе, амигас - жената пише, че той гледа детето и къщата. Още в първия пост го пише.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 726
Отделя по час-два почти всеки ден за детето Това ако гледане на дете.....

# 20
  • Мнения: 14 904
Да, човекът ходи на работа. Детето подозирам, че въпреки възрастта си точно в 2часа нощем обикновено спи.

# 21
  • Мнения: X
Събуждам се в 6.00 - той да се оправя за работа, аз да храня детето. В 7 тръгва, защото пътува. В 12.00 на почивката ми звъни да пита как сме. Прибира се в 18.30. В това време, докато се къпе, аз готвя, защото имам чужда помощ за детето. Към 19.30 къпем детето заедно. След това вечеряме за кратко, той поиграва с детето, учи го да ходи примерно и към 21.30,детето е заспало, а той сяда да играе до около 1.. Май станаха повече от 2 часа за "хобито". После си ляга, съответно аз се събуждам, целува ме и заспива.. Събота или неделя се виждаме с приятели за час-два или ходим на кино и вечеря. Плейстейшъна обаче получава повече от 4-5 часа на ден, уикендите си ляга към 3 и става в 10,когато го будя за закуска.
Прави сте, че между нас има проблем и не е само плейстейшъна.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 726
В 2 през нощта може и да спи детето, но той отделя само по 2 часа НА ДЕН на детето. Пък и той няма само дете има и жена. Не е лошо хората да си имат хоби, но и то да не пречи на връзката им.

# 23
  • Мнения: 1 189
Не казваш от кога е този проблем.

# 24
  • Мнения: X
Е, той от дете играе.. Просто в началото, когато се събрахме, не играеше толкова. От както се оженихмем и забременях стана по-зле. Но той казва, че така разпуска..

# 25
  • София
  • Мнения: 6 726
А вие как разпускате?

# 26
  • Мнения: 14 904
Скрит текст:
Събуждам се в 6.00 - той да се оправя за работа, аз да храня детето. В 7 тръгва, защото пътува. В 12.00 на почивката ми звъни да пита как сме. Прибира се в 18.30. В това време, докато се къпе, аз готвя, защото имам чужда помощ за детето. Към 19.30 къпем детето заедно. След това вечеряме за кратко, той поиграва с детето, учи го да ходи примерно и към 21.30,детето е заспало, а той сяда да играе до около 1.. Май станаха повече от 2 часа за "хобито". После си ляга, съответно аз се събуждам, целува ме и заспива.. Събота или неделя се виждаме с приятели за час-два или ходим на кино и вечеря. Плейстейшъна обаче получава повече от 4-5 часа на ден, уикендите си ляга към 3 и става в 10,когато го будя за закуска.
Прави сте, че между нас има проблем и не е само плейстейшъна.
А да не би той цялото време покрай детето да го отчита като 'семейно' и извън него да си вземе 'личното' време за хоби и самостоятелно занимание, и просто да откарва до нощите? Казваш, че имате и гости. И като цяло не описваш да се държи като абсолютен пън, просто като седне на ПС, откарва много дълго.
Прилича ми на тия, дето малко не се усещат и им трябва побутване. Не е съвсем ок, де, но не е и тотален индиферентен наркоман.

# 27
  • Мнения: 18 326
БНД тъй смяташе, да ме лиши от време за почивка (самостоятелна), за да сме прекарвали повече време заедно. Почнах да го чувствам като задължение. Това беше (втората) причина да се освободя форевър. Wink

# 28
  • Мнения: 1 189
Като не е на плейстейшъна, чувстваш ли се добре с него?

# 29
  • Мнения: 46 543
...към 21.30,детето е заспало, а той сяда да играе до около 1...
Сипваш по 1 чаша вино, викаш го до теб и му казваш, че това е вашето време. Дали ще играете игри, правите секс, говорите, гледате филм, няма значение. Като си легнеш, тогава да прави каквото иска.
Щом тала или иначе става сутрин за работа, няма нужда да ставаш и ти. Наспи се, той да нахрани детето. Той да си направи сметката колко да изграе и в колко да си легне, за да може да стане сутринта за храненето.

В събота и неделя престани да готвиш. Цяла седмица го правиш, ти също имаш нужда от почивка. Уикенда директно му казваш с благ тон, че искаш да се погрижи за теб, както ти за него през седмицата.
Времето все повече ще се оправя, организирай в почивните дни повече разходки навън. Като се прибереш не тичай пред него да оправяш всичко, делете си задачите.

Грижата за семейството поражда привързаност. Инцидентното включване, когато нещо се счупи, няма как да събуди това чувство при хора като него.

Общи условия

Активация на акаунт