Твърде много време за плейстейшън

  • 4 302
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 518
От колко време е така?
Моя мъж има периоди, в които след като се наговорим и хапнем сяда на плейстейшъна. И над 2 часа откарва. Не е оставил нето къщата, нито мен, нито работата, така че нямам проблеми. 2 часа лично време не са кой знае колко много, вижте колко време днес сте стояла на телефона. И аз все нямам време нито за себе си, нито за домакинска работа, а накрая 3 часа на телефона... Мина му мерака и сега даже не мога да го накарам двамата заедно да играем.
Защо не играете заедно?

# 31
  • Мнения: X
Да, чувствам се добре с него. Но времето, когато не е на плейстейшъна е много малко. Ако бяхме интимни по-често, щяхме да прекараме повече време заедно, обикновено след секс се гушкаме и си говорим. Ама се случва през седмица.. Според мен е твърде рядко. А може би не правим секс по-често, защото той се уморява на плейстейшъна.
Иска ми се да говоря с него, ама това са му двете болни теми - по-малко плейстейшъна и повече секс..

# 32
  • Мнения: 650
Моето мнение е, че това е едно бягство от реалността - т.е. не се чувства добре по някаква причина, хубаво е да поговорите наистина.

# 33
  • Мнения: 18 298
НСЧ, искаш да кажеш, че след лягане на бебето има задължение да й обърне внимание.

Задължение.

А е хубаво да има желание.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 726
Ако няма да имате такива желания един към друг и ще го смятате за задължение то връзка не е редно да има.

# 35
  • Мнения: X
А вие как разпускате?
Чета по малко, гледам тенис докато готвя, плета.. Детето е малко и нямам много много време за моите си неща.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 726
Ако правите нещо докато извършвате "вашите" задължения не знам какво разбирате от това хоби. Иначе страхотно, но то не е само ваше дете. По-горе има страхотен коментар на Не се сърди, човече . Разпределят се задълженията, за да имате и вие време за себе си. Разговаряйте със съпруга си колкото и болна тема да ви е и му споделете, че и вие искате време за себе си и не само за себе си, но и за вашата връзка.

# 37
  • Мнения: 46 511
НСЧ, искаш да кажеш, че след лягане на бебето има задължение да й обърне внимание.

Задължение.

А е хубаво да има желание.
Това вече той сам ще каже какво е, спрямо собствените му усещания. Ако да прекарат единството им общо свободно време, някакви смешни 3 часа от 24, го приема като задължение, очевидно приоритетите му са други, не семейство. Тогава вече ще е изправен пред това да избере кое е важно за него в живота и съответно да си го следва. Насила не става, но и няма как да избягаш от ролята на партньор в живота, ако искаш семейство.

# 38
  • Мнения: 18 298
Докато къпят бебето заедно или вечерят заедно, не се брои изобщо, ясно.
Добре де. Да кажем е така, брои се само ако си гукат, гушкат или правят секс. Но дори да е така, най-лошата стратегия, ако някой не ти обръща внимание, е да хленчиш "Обърни ми вниманиееее!"

# 39
  • Мнения: 46 511
Докато къпят бебето и вечерят няма как да правят секс, примерно. Това са си други роли, на родител, домакин и т.н. Говорим за време, в което са само двамата и нямат други задачи.

И не става дума за реване и мрънкане. Поне за мен мъжът ми като сипе 2 чаши вино и предложи да правим нещо заедно или да си говорим, не го тълкувам като хленчене.

# 40
  • Мнения: 794
Това е зависимост като всяка друга.
Изпитвала съм го и върху себе си - имало е моменти преди години, например преди изпити или някакъв друг напрегнат етап от живота ми, когато съм прекарвала по 10+ часа пред компютъра. С почивки колкото да хапна или да се изкъпя.
Има ли някакво напрежение в момента на работа или нещо друго?
На първо място наистина поговорете, но спокойно. Кажи му, че нямаш против да разпуска така, но все пак и да отделя достатъчно време за семейството си. Пътувайте повече уикендите, излизайте на вечеря 1-2 пъти седмично, мотивирай го да излиза с приятели. В един момент като си "спомни", че има и други начини за почивка ще намали времето пред плейстейшъна. Но ако постоянно му натякваш, че прекалява, той все повече ще се затваря и ще играе, защото няма да е мотивиран да се върне в "реалността".

# 41
  • Мнения: 5 832
Аз продължавам да се чудя на хора, които са заедно от години, особено пък и с малко дете, как им се е.е, направо се възхищавам, честно! На мен и без дете ми писва на първата година още и бих се радвала на това веднъж на десет дни. 😅

Дали пък и на съпругът просто не му е омръзнал сексът и комуникацията с жена му? Което не значи, че има трети човек.

# 42
  • Мнения: 46 511
Аз продължавам да се чудя на хора, които са заедно от години, особено пък и с малко дете, как им се е.е, направо се възхищавам, честно! На мен и без дете ми писва на първата година още и бих се радвала на това веднъж на десет дни. 😅

Дали пък и на съпругът просто не му е омръзнал сексът и комуникацията с жена му? Което не значи, че има трети човек.
То и аз не мога да се начудя на мъж на 42, който е пристрастен към игри, но хора всякакви.
Нормално е да намалява желанието за секс с възрастта, но това за време заедно и комуникация си остава до последно. Малко са хората, които си мечтаят през цялото време, в което имат възможност да са само двамата, да бъдат сами.

# 43
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите. Това с виното ми допада, както предложи Не се сърди човече, но ще свърши работа днес примерно. Утре пак ще се за пъти към плейстейшъна. Искам да кажа, че без говорене, няма да стане, а говоренето по болни теми е с неясен успех..
Колкото до секса след определено време във връзката, всяка двойка си има своя рутина и виждания колко пъти е нормално, ама на 10 дни, веднъж... Вие сериозно ли? Мисля си, че четох изследване за златен стандарт 2-3 пъти седмично за хора, които са от по-дълго време заедно. Сега, ако са на по 55-60 години, сигурно е по-рядко, но ние сме млади още, плюс това детето заспива в 9.30 и се буди в 6, кротко и поспаливо е през нощта.

# 44
  • Мнения: 6 764
Ние дете още нямахме, играеше на настолен компютър. Казах, че или изхвърча компютъра или аз, да си избира. Продаде компютъра.
В директен разговор му казваш, че висене до сряд нощ не е ок. Като иска, да играе час-два, толкова. Ти не искаш ли да заебеш всичко и да седнеш на дивана цяла нощ да гледаш филми? Ама не става, нали, имаш дете, други задължениея. Да почне да приспива детето, да измие чиниите след вечеря, секс пък на 10 дни, питай го да не е пенсионер или какво?!

Общи условия

Активация на акаунт