Отговори
# 15
  • Мнения: 5 543
Дениз не е ли унисекс име? Познавам момиче от турски произход с това име и ударението е на И. А широко разпространеното Денис се пише със С и ударението е на Е. Но все пак това име ми се струва най-адекватно по отношение на изискването Ви.

# 16
  • Мнения: 772
Да, първия вариант.Simple Smile

# 17
  • Мнения: 11 566
Алиджан, Санер, Беркай са ми любими турски.
Иначе- което си изберете.
Лека бременност!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 977
Разрових се в нета единствения вариант за име прието и в бг и да е турско е Денис.
Дано намерите компромис с таткото, трябвало е да обсъждате тези и други евентуални религиозни и културни конфликти по-отрано. Леко раждане!

# 19
  • София
  • Мнения: 13 080
ДениЗ е женско име, а ДениС е мъжко.
Аз много харесвам Ерол, макар да не съм срещала християнин с това име.
Между другото, решили ли сте въпроса с религията на детето, защото името е по-малък проблем?

# 20
  • Мнения: 12 752
Името Ерол ми харесва, също Дамир. Разбира се, и Денис.

# 21
  • Мнения: 3 589
При баща мюсюлманин въпросът "решили ли сте религията на детето" ми се струва риторичен.
Темата с желание за такова име го потвърждава.

# 22
  • Мнения: 772
ДениЗ не е женско име. Ползва се и за жени и за мъже.

# 23
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета! Първото ни детенце се казва Деян и тогава го избрахме буквално за две минутки, но сега мъжът се е запънал:grinn:
Той самият се казва Денис и затова отпада като вариант за име на детето. Най-много настояваше за името Раян, но на мен лично ми звучи като от някакъв филм:smiley:. Колкото до коментара за религията на детето- след като двамата сме с различна религия, значи то ще е със смесена. Децата занапред ще решат коя религия да изповядват. Още веднъж ви благодаря, има доста добри предложения, ще намерим някакъв среден вариант. Relaxed

# 24
  • Мнения: 772
Да споделя за мен. Аз съм туркиня, мъжа ми е българин. Детето ми се казва Раян. Simple Smile Аз избрах името. Много го харесвам. Не исках да е турско, за да пасва с неговите имена и не съжалявам. Не исках и да е типично българско, всъщност исках Явор, но харесвах и Раян и накрая таткото каза да е Раян.Simple Smile

# 25
  • Мнения: 11 983
Мисля, че един  Руслан ще стои добре до Деян.
Ако Ви харесват и на двамата.

# 26
  • Мнения: 772
Деян и Доан звучи по-добре.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 977
Благодаря ви момичета! Първото ни детенце се казва Деян и тогава го избрахме буквално за две минутки, но сега мъжът се е запънал:grinn:
Той самият се казва Денис и затова отпада като вариант за име на детето. Най-много настояваше за името Раян, но на мен лично ми звучи като от някакъв филм:smiley:. Колкото до коментара за религията на детето- след като двамата сме с различна религия, значи то ще е със смесена. Децата занапред ще решат коя религия да изповядват. Още веднъж ви благодаря, има доста добри предложения, ще намерим някакъв среден вариант. Relaxed
Деян си е българско име, разбирам желанието на таткото при второто дете да има и нещо от неговата култура. Всъщност Деян и Раян си отиват доста, Раян не е типично звучащо турско име като от турски сериал и според мен го обмислете пак.
За религията сте го решили добре, празнувайте си всички празници, пък един ден децата ще си рвшат християни ли са мюсюмани или не са вярващи, защото и това го има като вариант.

# 28
  • Мнения: 5 543
Деян и Раян са чудесен вариант, таткото все пак не се е наложил да е някое типично арабско и турско. Раян не е чисто турско, а е интернационално - Раян Гослинг, Раян Филип, красиво е. Успех.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз съм за Раян, това беше и моят фаворит за име на детето ми, но мъжът ми не го хареса.

Общи условия

Активация на акаунт