Отговори
# 30
  • Мнения: 12 725
На мен Раян също ми харесва. Да, може да е като от филм, но като от хубав филм. Simple Smile

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Денис или Руслан.
И двете се срещат и при християни и мюсюлмани,но имат различно значение.

# 32
  • Мнения: 772
Руслан няма турско и не ми звучи изобщо турско. Има Хрюстем или Рюстем, което пак не ми звучи добре.

# 33
  • Мнения: 1 332
Познавам турчин с името Аян. Имаше и български футболист от турски произход в близкото минало с това име - Аян Садъков.

Деян и Аян звучат добре.

Деян и Адам - също.

Гледах преди време едно българо-арабско семейство по телевизията. Синът им се казва Карим, а дъщерята - Кристин. Може да Ви допадне името Карим.

# 34
  • Мнения: 772
А турското е Керим или Керем. Simple Smile За Карим се сещам само за хубавеца Карим Бензема. Heart Eyes Smile
Деян и Атакан също ми звучат добре.

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Руслан -има такова мюсюлманско име.Не е точно турско.
Руслан-славянско име.
Еднакви са,само значението е различно.

Раян е много добър вариант.
Харесва се на бащата и има такова българско име.

# 36
  • Мнения: 311
Предлагам Емир - любимо мое име с хубаво значение. Пасва си с Деян.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Да,но имена като Емир,Карим,Демир,Аян са типични мюсюлмански имена.А авторката иска името да е и християнско.

# 38
  • Мнения: 3 587
Да,но имена като Емир,Карим,Демир,Аян са типични мюсюлмански имена.А авторката иска името да е и християнско.
кой ти чете какво се пита, важното е да си кажем мнението по някаква тема 😀😀😀

# 39
  • Мнения: 1 332
Познавам Демир и Севдалин - българи. В този форум пък прочетох за българка с името Демира. Майката не е знаела, че името е турско.

Не знам дали има българи с името Аян, но напоследък има доста момиченца с името Ая.

Сетих се за момче от българо-турско семейство, което се казва Илиян. Може би защото на турски е Илияс. Близко е. Може да хареса и на авторката.

Също и за името Самуил. На турски е Исмаил. Пак е близко. Допълних поста си от първа страница, че името Исмаил - точно така изписано - присъства и в православния календар. Почита се на 17 юни.

Имам и познат от турски произход Харун, на когото викат Хари. Името Хари също може да Ви допадне като някакъв компромисен вариант.

# 40
  • Мнения: 772
Пак казвам Деян и Доан е добра комбинация.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 977
Пак казвам Деян и Доан е добра комбинация.
Няма нишо българско или дори международно в Доан, че да е приемливо. Нали се търси име, което да е ок и за България и за Арабския свят, е Доан как според вас ще звучи на съучениците му в България?

# 42
  • Мнения: 772
Доан е хубаво име. Няма как да звучи и турско и българско. Нали Деян е бг, а другото може да е Доан. Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 13 014
Доан си е нормално турско име, но на мен не ми харесва имената на децата в едно семейство да си приличат.
Съпругът ми и брат му са Николай и Никола, което винаги ме е дразнило.
Пък Доан няма нищо общо наистина с българските имена, каквато е основната идея.

# 44
  • Мнения: 3 597
Имам няколко приятелки , които са в смесен брак . Определено Денис и масово избирано , но при вас отпада .
Аз бих послушала таткото , струва ми се добър вариант . И аз не съм фенка на еднаквите имена по принцип , макар че Доан ми харесва . Също ми е странно , когато едното дете е Мария , другото Гюлбахар примерно , но когато поне едното е по-всенародно е друго . 
За религията пък даже , по-вероятно да възприемат повече майчината . Майката възпитава и отглежда децата и имат повече допир дори неумишлено . Моите приятелки празнуват празниците и от двете . Хубавата страна е - двойно повече поводи ☺

Общи условия

Активация на акаунт