Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 977
Имам две познати смесени семейства, чиито момчета се казват Атила.

# 46
# 47
  • Мнения: 1 459
+1 Исмаил

# 48
  • София
  • Мнения: 616
Извинете, че се намесвам, но името Раян не съм го чувала  - на коя гласна е ударението?

# 49
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Понеже Денис/Дениз отпада, предлагам Едис, Джан, Джем и Каан.

# 50
  • Мнения: 2 039
Повечето от предложените имена освен Адам,са си турски/мюсюлмански,така ,че няма да имат търсения от майката ефект
Защо не се спрете на Александър  при мюсюлманите е Искендер

# 51
  • Мнения: 11 912
Алико/ Алеко?

# 52
  • Мнения: 439
Рафи освен арменско е име и от арабски произход и мисля, че звучи прилично и в България

Микаил е ислямската версия на Михаил - архангел Михаил е почитан в християнството и в исляма. Може да опитате да го убедите да изберете Михаил, но дори Микаил е достатъчно близко.

Адам пък е универсално име, използва се и в християнския, и в ислямския свят. Като в арабския свят е Адам, в турския свят е Адем, та спокойно може да заложите на Адам.

Даниел също е компромисен вариант. Арабската версия е Даниял, като за една буква разлика мисля, че може да се приеме Даниел.

# 53
  • Мнения: 1 466
Раян ми харесва. Предлагам и Алéн.

# 54
  • Мнения: 2 590
От предложените ми харесаха Исмаил, Демир и Ален. Според мен са ок и эа България, особено Ален.

# 55
  • Мнения: 11 912
Ален не знаех, че е и турско, но ми харесва най-много.

# 56
  • Мнения: 1 466
Ален не е турско, но познавам и българче, и турче, и русначе с това име, затова го предложих по-скоро като неутрално.

# 57
  • Мнения: 439
Мисля, че Ален е френско име, вариант на английското Алан/Алън - Ален Делон е французин.
Но знам, че е популярно и сред мюсюлманите в бивша Югославия, днес Босна. Така че е добър вариант, а има смисъл и на български.

# 58
  • Мнения: 1 332
В Осетия се среща и Алан. Вижте тук: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B0%D0%BD_(%D0%BE%D … D0%B8%D0%BC%D1%8F).

В кандидат-депутатска листа видях името Едвин - мъж с мюсюлмански презиме и фамилия. Името Едвин се среща в много страни и звучи добре, според мен.

# 59
  • Мнения: 21
Благодаря ви момичета! Първото ни детенце се казва Деян и тогава го избрахме буквално за две минутки, но сега мъжът се е запънал:grinn:
Той самият се казва Денис и затова отпада като вариант за име на детето. Най-много настояваше за името Раян, но на мен лично ми звучи като от някакъв филм:smiley:. Колкото до коментара за религията на детето- след като двамата сме с различна религия, значи то ще е със смесена. Децата занапред ще решат коя религия да изповядват. Още веднъж ви благодаря, има доста добри предложения, ще намерим някакъв среден вариант. Relaxed
Деян си е българско име, разбирам желанието на таткото при второто дете да има и нещо от неговата култура. Всъщност Деян и Раян си отиват доста, Раян не е типично звучащо турско име като от турски сериал и според мен го обмислете пак.
За религията сте го решили добре, празнувайте си всички празници, пък един ден децата ще си рвшат християни ли са мюсюмани или не са вярващи, защото и това го има като вариант.
Деян е 100% българско име. Исламският му вариант е Дехан, но х-то по принцип не се произнася,следователно става Деан, това е арабският вариант,казвам го защото го бях избрала ако бях имала момче. Относно Раян, написано така е християнски вариант(ирландско име),произнася се Райан-на арабски, един мой подчинен филипинец постоянно е преименуван на Райан,от Раян 😀.

Общи условия

Активация на акаунт