Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 270
Немога да дам идея за името, но ще се включа с мнение. А то е, че ще бъде добре да се избегне напълно мюсюлманско име, при условие, че баткото носи българско такова и живеете в България. След време детенцето може да се почувства различен от батко си и останалите приятелчета заради турското име. Ако баткото и той беше с турско име, приемам го - и двамата имат равен старт, но при това положение...Така си го представих аз де, може и да се лъжа.

# 62
  • Мнения: 631
Може би се включвам твърде късно, но се сещам за две имена на момчета, които познавам Ясин (Ясен), /идва от Хюсеин, между другото, така казват и за Асен/ и Теоман , което е по-скоро гръцко-латинско, но било популярно в Турция в момента. Еди също е от иврит и приемливо и за християни и мюсюлмани, както и Каан например. Варианти са също и Барис (Борис), Дамиен ( Дамян / тамян). Също така, доста от имената на прабългарските владетели също трябва да са вариант - Крум, Кардам, Тервел. Турските имена, които ми допадат са Берк, Алпер, Яман, Джан (Ян), Бора, Енгин, Керем. Проверете в речник на турски имена, има в нета, с английски превод също.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 17:08 от lady_Joy

# 63
  • Мнения: X
Детето вече е на бял свят и в крайна сметка избрахме името Янис. Относно името Деян, знам че е българско естествено, именно затова се запъвах другото дете да е с турско име. Деян празнуваше имен ден този месец, а едва след като се роди и Янис разбрах, че имат имен ден на една и съща дата Grinning Това е отново предложение на таткото. В началото не ме изкефи защото до сега не го бях чувала и буквално още докато раждах се чудех какво всъщност да е името- Раян или Янис. В крайна сметка избрах Янис.   Благодаря отново за предложенията!

# 64
  • Мнения: 4 208
Детето вече е на бял свят и в крайна сметка избрахме името Янис. Относно името Деян, знам че е българско естествено, именно затова се запъвах другото дете да е с турско име. Деян празнуваше имен ден този месец, а едва след като се роди и Янис разбрах, че имат имен ден на една и съща дата Grinning Това е отново предложение на таткото. В началото не ме изкефи защото до сега не го бях чувала и буквално още докато раждах се чудех какво всъщност да е името- Раян или Янис. В крайна сметка избрах Янис.   Благодаря отново за предложенията!
На мен ми харесва. Да е жив и здрав! Янис ми звучи като гръцко, а не като турско име, но е хубаво...

# 65
  • Мнения: X
Детето вече е на бял свят и в крайна сметка избрахме името Янис. Относно името Деян, знам че е българско естествено, именно затова се запъвах другото дете да е с турско име. Деян празнуваше имен ден този месец, а едва след като се роди и Янис разбрах, че имат имен ден на една и съща дата Grinning Това е отново предложение на таткото. В началото не ме изкефи защото до сега не го бях чувала и буквално още докато раждах се чудех какво всъщност да е името- Раян или Янис. В крайна сметка избрах Янис.   Благодаря отново за предложенията!
На мен ми харесва. Да е жив и здрав! Янис ми звучи като гръцко, а не като турско име, но е хубаво...
Детето вече е на бял свят и в крайна сметка избрахме името Янис. Относно името Деян, знам че е българско естествено, именно затова се запъвах другото дете да е с турско име. Деян празнуваше имен ден този месец, а едва след като се роди и Янис разбрах, че имат имен ден на една и съща дата Grinning Това е отново предложение на таткото. В началото не ме изкефи защото до сега не го бях чувала и буквално още докато раждах се чудех какво всъщност да е името- Раян или Янис. В крайна сметка избрах Янис.   Благодаря отново за предложенията!
На мен ми харесва. Да е жив и здрав! Янис ми звучи като гръцко, а не като турско име, но е хубаво...

 Благодаря! Да, не е турско и това ми беше основната идея. И аз мислех, че е гръцко, докато не разбрах, че с Деян празнуват заедно имен ден. Може би е някакво интернационално. В интерес на истината рових малко за това име защото до последно не бях решила кое от двете да е. Колкото информация намерих за името Янис, останах с впечатление, че е гръцко. Но сега вече свикнах с него. Може би защото ми беше непознато и не го приемах в началото. 😊

# 66
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Честито бебе! Жив и здрав да е Янис! Името е хубаво. Двойният празник, който ще имат с баткото също е голям +.

# 67
  • Мнения: X
Честито бебе! Жив и здрав да е Янис! Името е хубаво. Двойният празник, който ще имат с баткото също е голям +.
Много благодаря! 😊

# 68
  • София
  • Мнения: 1 977
Да ви е жив и здрав Янис и според мен си отиват с Деян. ❤️

# 69
  • Мнения: 11 569
Страхотно се е получило! Да е жив и здрав Янис, и цялото ви семейство!

# 70
  • Мнения: X
Благодаря момичета! Всички живи и здрави 😇

# 71
  • Мнения: 8 230
Много хубаво звучи Янис. Харесва ми повече от Раян. Да ви е живи здрав.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 410
И на мен ми допада, и то доста. Супер комбинация се е получила. Живи и здрави да са и баткото, и бебето ❤

# 73
  • Мнения: 444
Честито, да е живо и здраво!

Янис (Giannis/Γιάννης) е гръцко име, форма на Йоан(ис), затова празнува имен ден на 24 юни, когато се чества св.Йоан Кръстител. Българската форма на Янис е Янко.

Деян е българско име и са го причислили към този светец, заради частта Ян в името, подобно на Калоян, което от гръцки значи ''добрият Йоан'' - кало Ян/кало Йоан.

https://en.wiktionary.org/wiki/%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82

Γιάννης /ˈʝanis/ From Ancient Greek Ἰωάννης (Iōánnēs).

# 74
  • Мнения: 2 608
Браво! Да е живо и эдраво бебчето! Много хубав иэбор, не эвучи турско, а по-скоро гръцко наистина и е супер съвпадение с именния ден. От всички имена в темата, това е най-сполучливо, по-хубаво е според мен от Раян.

Общи условия

Активация на акаунт