Фън Шуй ІІ

  • 91 096
  • 996
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 13 512
Монда, много добре си го представих. Аз имах предвид ако застанеш пред къщата и реката откъм страната на реката, т.е. не от пътя като гледаш, а от задната страна на къщата. Но това, което казвам е много общо. Това, което казва  almays със сигурност е по-точно, но дотам не съм стигнала още Wink А иначе по описание къщата изглежда страхотна.
... още повече ако тече отляво надясно като застанеш така че и реката и къщата да са пред теб т.е. с лице към къщата...

Отляво надясно не е добре във всички случаи. Благоприятна посока на движението на вода се определи по водни формули на 8 дракона и водни формули от школата Сан Хе.
Цитирам точно от книга на Т. Рафаел Саймънс: "Най-благоприятното разположение на 1 къща е когато тя се намира на издигнат терен, зад нея се издигат хълмове, а пред нея има езеро или лъкатушеща река. Би било чудесно ако река или поток тече от страната на Тигъра към страната на Дракона." Има рисунка, на която Тигърът е от ляво, а Драконът отдясно.
almays, моля те обясни къде е объркването! Може би не съм обяснила добре как точно трябва а се застане пред къщата newsm78
Това за къщата ми се струва прекалено сложно и за там съм решила да извикам специалист на място.
Сега съм се захванала с апартамента. Ако може някой да ми каже дали съм на прав път, да не се мъча...

# 976
  • София
  • Мнения: 2 019
Монда, ти не спиш ли бе жена? Не можеш да разделиш апартамента на два правоъгълника, липсват ти сектори. Дочертаваш апартамента до правоъгълник и тогава го разделяш на 9 сектора.

# 977
  • Мнения: 1 091
 monda, стената на спалнята срещу леглото /външната, отдолу, която излиза е издадена/ североизток ли е?

# 978
  • Мнения: 13 512
monda, стената на спалнята срещу леглото /външната, отдолу, която излиза е издадена/ североизток ли е?
СЕВЕРОЗАПАД.Натам сочат краката ми.

# 979
  • Мнения: 6 039
записвам се, отивам да четя и започвам ремонт Crazy

# 980
  • Мнения: 1 091
monda, стената на спалнята срещу леглото /външната, отдолу, която излиза е издадена/ североизток ли е?
СЕВЕРОЗАПАД.Натам сочат краката ми.
Такааа...Значи Металът има нарушен баланс и е твърде силен. За да отстраниш проблемите можеш да използваш черно или тъмносиньо в спалнята. Препоръчва се също малко овално или кръгло огледало с черна рамка на северозападната стена, но тук е малко по-комплицирана ситуацията, защото това се пада точно срещу леглото и, както знаеш, по принцип не е хубаво да има огледало. Може би някъде отстрани на стената, така че леглото да не се отразява в него.
Оооо, Malenna, добре дошла при нас!

# 981
  • Мнения: 13 512
Мерси, киа...да видим до къде ще стигна. Маленна ве4е се юрна да прави ремонт, но на мен не ми стиска да  съборя първия етаж....виж, вторият е в ремонт и все още позволява намеса, макар и не кой знае каква- вее тапетите са налепени, стените -иззидани. Ще се постарая  да се съобразя с подредбата на мебелите.

# 982
  • Мнения: 13 512
Моми4ета, време е за нова тема. юиска ли някой да се заеме да я пусне и на първа страница да систематизира важните линкове, литература, въпроси..?

# 983
  • София
  • Мнения: 2 019
Мога да пусна нова тема, но не мога да сложа линк към първата. Пробвах, но не успявам да я извадя от архива, така че ако някой друг може, моля да го направи.

# 984
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Кой е по-добрият вариант-леглото да е срещу вратата или до вратата?(след като се вземат впредвид и благоприятните посоки това са ми двата варианта за спалнята) Thinking

# 985
  • София
  • Мнения: 2 019
dida_t, най-подходящо място за леглото се определя, като се взимат предвид много фактори, но ако трябва да се отговори еднозначно на въпроса ти, варианта срещу вратата е по-неприемлив.

# 986
  • Мнения: 13 512
shoshi, ето линк към старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107242.820

Ще е добре да поместиш и другите полезни линкове и най-общи разяснения. Wink

# 987
  • София
  • Мнения: 2 019
monda, видях го адреса към старата тема, но не ми се зарежда. Само при мен ли е така?

# 988
  • Мнения: 13 512
monda, видях го адреса към старата тема, но не ми се зарежда. Само при мен ли е така?
При   мен се отваряше

# 989
  • Мнения: 6 164
Здравейте!.. Леле! Отскоро ми хрумна да се запалвам по Фън Шуй, още повече ще сменяме жилището, и си мислех, че е проста работа: леглото тук, огледалото там... Прочетох първите 5 страници на тази тема (кояето е вече на цяла година!.. а старата наистина не се отваря) и Уау! това си е цяла наука и ужасно сложна?!
Шоши, виждам, че ти си гуруто тук  bouquet  Какво и къде си завършила? Поради липсата на първата тема, не ми стана ясно. Просто ми е любопитно, не знаех, че се учат у нас такива неща.
Четох в друг форум, че не трябвало да има рафт с книги над главите. Допреди седмица и нещо нямах, но размествах и после прочетох за ФШ и днес ги разкарах. Така и не разбрах защо, обаче. Също картини с вода, реки, коне в спалнята не трябвало да има..? А това защо? Имам делфини в морето - пъзел. Crazy
Явно ще трябва да поизчета някоя и друга книжка, че съвсем нищичко не знам.
Жалко, че линковете са на руски, аз не знам този език.

Общи условия

Активация на акаунт