На море в Турция - Тема 71

  • 67 315
  • 813
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 015
WIND OF LARA-Лара .В никакъв случай не го препоръчвам.Виждала съм го на живо.Да биеш толкова път и пари за хотел в нищото.Заобиколен от треви,малка уж рекичка с крякащи жаби,пълно с комари.Морето на 20 Мин.Също хотел Рамада в Лара не става.Въобще в Лара само хотелите които са на първа линия са хубави.Останалите все едно си в някой жилищен комплекс в голям град.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 596
В момента сме в Club Turan Prince World Kids Concept, границата минахме за 10 минути, аз със сертификат за ваксина, мъжът ми с антигенен тест, а децата - на 4 и 10 години, само с паспортите.
Здравейте,
ще се радвам да споделите инфо за почивката Ви там, условия, храна, забавления и всичко, за което се сетите. Резервирала съм Turan Prince World тази година. Септември месец трябва да сме там и ще ми бъде много полезно да прочета мнения от почивали тази година. А под Kids Concept какво се има предвид, нещо по-специално ли от стандартните неща, които предлага хотела или просто, че е семейно ориентиран и има много забавления за децата? Благодаря предварително.

# 107
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Някой бил в Ефталия Марин този сезон (май някои беше публикувал, не мога да намеря)? Снощи ми хрумна, след като видях цената за края на юни (наистина ниска, в БГ бих дала повече и по-ниска, отколкото беше на ранни), че може да "отпрашим " с детето. Била съм в хотела, знам какво ме очаква, по-скоро ме интересува сега как е? Някакви по-специални мерки? Може ли да се ползва аквапарка на Океан? Концепция за 2021? Сладоледът плаща ли се на Острова? Знам, че алкохолът е само бира и вино и коктейлите са платени (така беше и 2017 г.)..Най ме интересува въпросът за аквапарка и анимацията....

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 13:25 от AIR

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 2 015
АIR
Първо се обади в агенцията да питаш цената дали е същата.Защото вчера една позната се оплака ,че това били още цените на ранни в сайтовете.Не са ги променили за да им се обаждат клиенти.А после знаем какво става.

# 109
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
АIR
Първо се обади в агенцията да питаш цената дали е същата.Защото вчера една позната се оплака ,че това били още цените на ранни в сайтовете.Не са ги променили за да им се обаждат клиенти.А после знаем какво става.
Благодаря ти! Ще питам!

# 110
  • Мнения: 409
Привет на всички любители на почивките в Турция. Ще се постарая в следващите редове да опиша нашата дълго очаквана почивка в Турция която беше платена 2019г.,а използвана сега юни 2021г. следствие ситуацията с COVID-2019. Извинявам се на някой места за правописа предварително и ако някъде се повтарям,защото се опитвах да отговарям на някой дами с конкретни въпроси относно пътуването ни. Ще разделя всичко по отделно от aгенцията, пътя в двете посоки, такси ,спирания за почивки и зареждане с гориво и рзбира се фериботите, хотела, стай, обслужване, храна, забавления-разходки и пазар.
Хотела е Seven Sеаs-Amara Кушадъс

Агенция:
След като бяхме 2019г. в Кушадъс на поредната почивка на прибиране-тогава бяхме с автобус минахме през нашия бъдещ хотел Амара да вземем туристи,като в момента в който го видяхме и след разговор със семейството което взехме от там решихме, че това е нашия хотел за новата дестинация за догодина(още го немаше тоЪ кривак наречен КОВИД-2019 дека ни еВа мааата и ни върна у прЪво деления,ма така е трябвало да стане Simple Smile ). Като се прибрахме в БГ започна разузнаване на хотела да потвърдим на 100 % че това е правилния избор,след което като бяхме сигурни че е той започнах да търся агенция с която да пътуваме. Признавам че основното което наклони везните към наша агенция беше цената, нямаше друга която да предлага хотел Амара на по-ниска цена и така се спряхме на Албена Холидейз(водещо освен цената бяха и отзивите тук който прочетох-Валерко Благодаря ти, ти беше основния ми пътеводител,защото беше пътувал няколко пъти с тях, а и основно си човек с мойте глигански размери и безрезервно ти се доверих,щом ти си доволен реших че и аз ще съм-не се подведох,Благодаря за инфото и тук и на ЛС).Дамата от агенцията г-жа Алексиева е супер коректен и точен товек,препоръчвам я с две ръце,а и от тук на татък те са нашите хора,винаги за каквото и да било при позвъняване дамата ни съдейства по всякакъв начин само и само да сме доволни,като в нито един момент не ме е накарала да си помисля "абе тия при тази ситуация дали ще ми върната парите или ще изгоря",напротив дамата винаги беше готова да възстанови сумата дори без удръжки. Та така дойде Ковид -Мовид и сичко отиде в ряката,дамата ни предложи всякакви варианти,но ние избрахме този в който можем да прехвърлим почивката за тази година на абсолютни същите условия(това ме устройваше най-много,защото голямото ми момче тази година щеше да се таксува като възрастен,което за мен беше голям жест,да не говорим че и цената се увеличи по принцип за тази година).И така зачакахме още година време и се надявахме всичко да се успокой и да си направим почивката,да аме не точно. Дойде края на април тази година и се чухме с г-жа Алексиева,която ни увери че хотела ще отвори на 17.05.21 и ще можем да си изпълним почивката,като дамата директно си ни пита" на Вас ходили ви се или не",разбира се че отговора ни беше положителен и така зачакахме да се чуем около 10.05 като вече щеше да се знае ще трябва ли да правим PSR тест(беше договорена цена с лабораторий Рамус като цената беше 50лв. на човек,който плащахме към агенцията те ни даваха ваучер и с него отивахме за изледването). След като се чухме около 10.05 се оказа че тест ще трябва да правим(тук започна да се прокрадва шибаното чувство ако недай си боже идем и се окажем положителни пак дърво,но квот такова,поне бяхме сигурни цялото семейство че отиваме за изследване без никакви симптоми па квот ще да става) и другото основно инфо беше че хотела ще отвори твърдо на 28.05. и ние ще сме първите му посетители,кото за мен беше супер защото щяхме да пътуваме с коли и когато стигнем би тябвало да ни настанят веднага(така и стана Simple Smile ). И така дойде момента за тестовете и инфото от агенцията за пътуване-маршрути,тънкости при пътуването,какви документи и всичко свързано с това. Всичко ни беше изпратено дословно и обсъдено,като вече така или иначе си бяхме избрали път за пътуване,а именно през новата магистрала 0-5 като се качваме на нея на Сусурлук. Минахме тестовете и петък сутрин отидох да ги взема всичко беше супер-бяхме негативни и готови за пътуване.

Път на отиване към Кушадъс:
Тръгнахме в петък вечер 20.00часа от Сф за КА две коли,там бяхме около 22.45,до там спряхме единствено на Шела преди границата да зареди едната кола че бяха на газ.БГ митница минахме много бързо нямаше много коли около 15мин. и от там се почна сагата с моя маркототевски късме, минавайки турската митница Ефенди паша решава че тоя гяур като е с Жип требе да го прегледаме по обстойно и айде на скенера,от там отиваш отстрани и Мюмюнчо подава едно личице през прозорчето и вика вади всичко на тезгяха и гоУ на плаца там оставяш колата за сканиране. Малкия(малкото ми момче на 4г.) спеше събужда го жената рев суполи и сръбска музика-само такова жула у колата, на турците им дреме,както и да е минаваме и всичко е точно,вика прекарвай тоЪ курник и тавари дисагите и бегай на Холидей. От там газ към последното гише подавам талона и Бако излаза и вика печат скенер-деееВа ващаааа ...... оня Мюмюн що мълчи и не казва нищо,айде последно пала Жипа и се връщам пак на пръвото гише излезна един Ефенди виде номера отметна нещо и вика аре чАл и верно чАл от там газ към последното гише,оня и не излаза само дигна бариерата и газ за HGS стикер.Вече беше 00.05 часа повече от 1 час трая таа сага на фона на това че нееаше никви коли.Спираме на Шела за стикер ,стринкяти излаза от некъде зад бара и вика тук няма по на долу има бутка,Ок айде чАл и на нея и спираме на 1км. може и +- разстояние на отбивка накоято пише ptt влизаме вътре излиза една къдъна и вика оуу аркадаш туморул морнинг,епа убаво кът нема и цара го не дири(такава поговорка имаше).HGS стикер не взехме защото не работеше нито едно от двете места,кво от това нали бях чел че имаме 7дена гратисен период та затова не се притесних и газ за ферибота. Бях си решил че ще минавам на Гелибол-Лапсеки или Чардак и от там газ за Бига-Бъндърма -Сусурлук и се качваме на новата магистрала. Хора няма такъв кеф никакви коли път слънце тип по 2 ленти в посока +аварийна такава,като се качиш на новата магистрала се добавя още една лента.Не сме спирали никъде за да може да хванем ферибота в 03.00 часа.На бутката бяхме 02.57часа нямаше никакви коли,а ми направи впечатление че бяха 2 или 3 ферибота като викачите за коли едва не стигаха до бой за пръв път виждам такова нещо веднага се качихме и тръгнахме цената която платихме беше 11тл+60тл на две места плащахме."Корабчето" ни свали на Чардак-още по-добре и от там газ за Бига-Сусурлук и от там на магистарала. На нея почти никакво движение до Измир 250км.дали сме срещнали 30/40 коли. След като слязохме минахме през гише с човек за да си платим за целия път ни взеха 126,50тл, но пък пътя е слънце от Чардак до Кушадъс.  Направими впечатление че за тези километри имаше 5-места за отдих по наоколо 50км.грубо,но места направени един път,широко,подредено,чисто,подържано,като има ресторанчета различен тип,бензиностанция с кафе кът и още други от тоя тип магазинчета,тоалетните са големи нови и подържани. Определено ни хареса ние спирахме май на предпоследното преди Измир ,имаше бензиностанция на ЛукОйл.След като минахме пропусквателния пунк и платихме минаваш по околовръстното на Измир което така е уредено със знаци и надписи че няма как да се объркаш,Пътя те качва на магистралата за Айдън,като след около 70км слизаш за Селчук-Кушадъс.В самия Кушадъс бяхме към 9.30часа и ми направи впечатление че няма много движение спрямо предходни години, в самия хотел бяхме малко преди 10.00часа.

Хотел:
С пристигането веднага отидохме на рецепция имаше едно семейство,като веднага след тях ни приеха и оформихме документите сложиха гривните и газ към стайте да разтоварим дисагите и да ходим да черпим с пълни шепи от почивката(честно казано това го очаквахме защото бяхме първите туристи,но после се оказа че хората от автобуса ги настаниха след 11.00часа,защо не мога да кажа).

Стаята-огроман,просторна две големи спални сигурно 180/200 до тях един диван във формата на полукръг -голям също двама човека могат да спят без  проблем срещу тях през цялата страна срещу спалните има като плот под който има мини бар(зареждаше се всеки ден-буксички 4бр.-пепси,миринда,студен чай Липтон и натурален сок букса праскова,4 води-2 студени и 2 отгоре,2бр. сода в бутилка,2 кафета Jcobs 2 сметанки,захар и 4бр.пакатчета чай)Голям коридор с два вградени гардероба с огледало по средата със закачалки,сейф(ползваш го без да заплащаш нищо).Банята-оБоже това не беше баня ,а рай за децата и жената(абе и аз се възползвах 2 пъти),с размерите на моя хол сигурно 24кв. Simple Smile има отделение за WC с параван с врата,до него отделение за къпане с вградени душ и слушалка.В основната част голям плот с мивка и отстрани до него Жакузи/хидромасажна вана,квот искате го приемайте,ма беше убаво,дека ганьо е виждал такива екстри Flushed. Терасата огромна с гледка към мола AVM и морето,бяхме на 8 етаж от 9 супер беше.Хотела имаше супер готини асансьори който имаха много красива гледка към вътрешността на сданието/фоайето.

Басейните-образно бяха 3 , 2 който бяха разделени с мостче по средата и третия беше на пързалките по който се поцепихме барабар с децата Simple Smile. Водата кристално чиста и подържана,градусите бяха 24 като отидохме-поне така пишеше. Решението с чадърите са го решилии кардинално и супер удобно поне за нас ,беше с подвижни тенти за 3/4 шезлонга демек за едно семейство,. Винаги имаше свободни не  е имало драма със запазване,ние ходихме обикновенно към 9-9.30 часа.Имаше доста забавления около басейните на тревата,топчета,дартс(прекинахме ги  турците,последните дни спреха да идват да ни викат да играем щот все първи ставахме-в това число и Аз Grin ),водна топка,аеробика,абе обще взето всячески се стрямаха хората да ни забавляват, в това число и детския кът.

Море-не ми хареса плажа,малко на брой чадъри,пясъка(ако въобще може да се каже пясък)доста мръсен и от там като влезеш в морето имах чувството че требе влезеш поне 50м. на вътре за да може да се изпикаеш иначе водата ти е до колене.Тук там имаше камъчета в пясъка,но не беше болка за умиране,това което ме отказа беше много плиткото море,водата жена ми каза че даже е по топла от басейна,на мен ми беше супер и на децата(щом не излизха от нея и не са се прибрали суполиви значи найстина е било топло,щот аз не съм мерило за топло Simple Smile )

Храна-тук каквото да кажа/напиша ще е малко.Хората се грижеха винаги да има от всичко по много,не съм видял нещо да свърши.Студени предястия-поне 7-8 вида разядки, 4-5 вида сирена,2-3 вида кашкавал(имаше гюбек на конци)някви местни мезенца като филенца всяка вечер нарязани 2 вида маринована риба и рибни салатки(не съм им фен и не мога да дам много инфо какви са).Пресни салати-имаше поне 3-4 микса от пресни салати отделно краставици,домати,настъргани моркови,зелена салата листа,копър,магданоз,лук няколко вида,гъст таратор,цвекло,маслини поне 4-5 вида,кисели краставички и туршия,чушлета поне 2-3 вида.Основните ястия-поне 4-5 вида с месо-задължително имаше телешко,пилешко/пуешко и агнешко и 2-3 безмесни,скара задължително риба един вид,адана или кюфтета,отделно дюнер,печени пържолки(пилешки и пуешки),панирани бутчета тип KFS,месо на грил(единия ден беше Овен-по вкусно не бях ял,припомних си преди 7-8 годи в Гранд Ефе там за Гергьов ден бях ял такова с един кафяв сос-и сега го имаше същия сос),спагети поне 3 вида,пър.картофи и разни други топли предястия посни запеканки. Десертите-за тях кво да кажа от всичко по много и много-винаги поне 5 вида баклави,пастички,торти кремчета и тем подобни и никога нищо не свърши!Плодове-е тук им беше слабото място според мен, през целия престой постоянно имаше за закуска обед и вечер-диня,ябълки 3 вида и портокали,един или два пъти май имаше и сливи от тез зелените големите и с това се изчерпваха.Закуската-винаги за 7 дена беше една и съща-богата от всичко по много,само един ден нямаше бутер банички хапки,а филийки с яйца на плоча иначе 4вида яйца-омлет,на очи,бъркани,варени,наденички 2-3 вида,разни запеканки с яйца и зеленчуци-домати и тиквички,палачинки на плоча,тост сандвичи,мюслита поне 5-6 вида,топчета 3 вида,мляко поне 4 вида,сладка 4-5 вида течен шоколад 2 вида,мед+мед от пчелна пита,поне 6-7 вида банички и питки със сусами тем подобни-знаете за кво говоря,баница на парчета,мини бутер банички,спагети/макарони,пър.картофи,сушени плодове 5-6 вида,халва 2-3 вида,колбаси 3-4 вида,сирена и кашкавали поне 7-8 вида общо,абе богата закуска, ние като закусвахме на обяд не ходехме баровете около басейна бяха супер-правеха Бургери,Чийзбургери,разни панирани хапки,картофи пържени и пълнени печени с разни раалти по избор,гюзлеме-4 вида със сиране с магданоз,с кашкавал/сиране,с картофено пюре с подправки и кашкавал-беше пикантно леко и с течен шоколад.Отделно имаше сладкарница със поне 70-80 вида сладкиши,кексчета,сладки,баклави и тем подобни,10 вида сладолед-на басейна бяха до около 5 вида(тук е момента да кажа че никога нямаше опашка и бутане за него,супер спокойно беше),гофрети,фрешчета и разбира се кафета и чай.Напитките-ей тук също куцаха нещата уж UA а навсякъде наливат местен алкохол,трябвало да кажеш че искаш "Оригинал" баце иначе пиеш от помпичка от бидонЯ наливно ,беше гадно пробвах го ,но не съм рискувал да не ослепея:close: Иначе оригинала се сервираше само на Лоби бара- уискито беше супер известното шотладско  Long Jonh,а водката разбира се руска-Смирноф или Собиески,но последните 3 дена свърши Sad,другото което ми се чини че беше оригинал беше джина и текилата,но основно се сервираше техен алкохол-язе техната анасонлийка немога да я смучем,не можах да се науча Sad,безалкохолните обаче навсякъде бяха натр.сокове от литрови кутий,студен чай Липтон от бутилка,мириндата,лимона,тоника и газ.вода от еднолитрови бутилки,от машина сервираха само пепсито,водата на всякъде беше бутилирана-обикновенно в едни квадратни кутийки-0,200л.,само на лоби бара в 0,500л бутилки
Кафето навсякъде почти от машина-тип нес кафе,само на лоби бара и в садкарницата-имаше и едно кафене до изхода към басейните дето правеха и турско кафе  та в тях сервираха читаво кафе,но трябва да кажеш че искаш Еспресо!
Всичко в хотела е подредено,чисто и безупречно,да не говорим че при пристигането си дадох на пиколото и жената подържаща стаята ни по 10лири и стаята всеки ден ни беше безупречно изчистена,подредена и със сменени кърпи и чаршави,аз такова нещо за първи път виждам-всеки ден нови кърпи и чаршави!Представителя на БГ ТА беше в хотела нон стоп от 09-19.00 часа всеки ден,явно защото имаше много български туристи,но жената беше мила и отзивчива за всичко от каквото имахме нужда и съдействие. Предпоследния ден ни бяха организирали и вземане на антигенни тестове за прибиране,като до вечерта ни бяха разпечатани и донесени на място,всичко беше Ок.

Екскурзии-За хората който искат да посетят Ефес и Дева Мария. По възможност отидете със собствен транспорт,  защото организираните екскурзии който предлага ТА са уааал.42€ за възрастен и 25€за дете 7-12години,ние ходихме вчера 100тл=10€ е за Ефес и 60тл=6€ за Дева Мария,като никъде не са ни искали пари за децата,а моя голям син е на 13г. За Дева Мария да предупредя че са спряли водата от всички чешмички и са махнали стената на желанията,но непречеше да си напишем такова и подпъхнем между камъните. Паркинга на Дева Мария е 20тл а на Ефес не ни взеха нищо.

Пазаруване-всичко си е по старому с тази разлика че няма много туристии доста магазинчета по центъра са приключили курса. Иначе на нас AVM  ни беше до Д-то и както бяхме с коли ходихме почти всяка вечер,пазарихме яко и сериозно,за цени няма какво да кажа, поне за нас доста по евтино и най-важното голям избор!(щом аз с моя глигански размер успях да си купя 5 чифта дънки от там ,като 2 чифта на Колинс по 30лв.за бр.)

Пътя на прибиране към БГ
Тръгнахме към 10.00 часа,пътувахме по светло и беше доста красиво,все пак огледахме абсолютно всичко,нямахме никакви проблеми,спирахме по често за почивки и оглеждане,както и за пазар тук там по пътя. На ферибота този път нямахме шанса да минем веднага,но все пак минахме на първия възможен просто имаше доста коли и тябваше да се напълни и чак тогава да тръгне,като цялата работа с товарене,плаване и слизане ни отне сигурно около 1ч. И от там газ за Едирне и КА.На границата си почакахме малко повече от 1ч.,защото вече имаше доста повече коли и туристи,но всичко беше точно. От границата до СФ не сме спирали никъде и благополучно 01.00часа си бяхме в къщи.


Малииии стана баси романа,ма сори,ако не ви се чете прескачайте и те така, с две думи ще кажа че за нас това беше най-добрата почивка от както ходим в Турция,дали че хотела беше на топ ниво,дали че бяхме с коли и имахме по-голяма свобода,не знам,но е факт.
П.С.следваща дестинация за догодина мисля да е Корумар Flushed,може и Палм Уйнгс Ефесос Wink

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 08:25 от mitko_dvd

# 111
  • Мнения: 5 943
AIR, точно за Ефталиите писах, че на сайта им при директна резервация има страхотни цени. Gala мисля, че беше дамата, която го сподели и аз се възползвах 😊. Имаше опции за плащане на два и три пъти, но не съм наясно много, аз платих наведнъж.

# 112
  • Мнения: 1 286
Марги се завърна! Heart Eyes

# 113
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ако си в Марин, НИКАКЪВ проблем да ползваш "аквапарка" на Оушън - то е детски басейн, и ние ходехме там рядко, само за да постоим под кофата Simple Smile
Аквапаркът си е на острова.
О, даааааа - плащасе сладоледа на острова и още как! ТОй е нещо от рода на Рафи и една топка е 2 евро, ако не се лъжа. За нас беше скъпо, но руснаците се редяха на огромни опашки за тоя сладолед, все едно в Русия си нямат.
Има м/у 4 и 5 сладолед от хотела, на едно егати скритото място, дето ако не го знаеш, сладолед няма да видиш Simple Smile
Обикновен, от тумбата (така ли се казва?), но пък много напомня за сметановия от едно време. Фунийката е хипер малка, по 1 топка ти слагат. Ако си красив, ти подаряват още една Simple Smile
Направо ме беше яд, че не съм руса и синеока Simple Smile)))))))))(

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 19:14 от galaBG

# 114
  • Мнения: 176
Ако си в Марин, НИКАКЪВ проблем да ползваш "аквапарка" на Оушън

Това от кога? Ние миналата година бяхме септември там и между двата хотела имаше опъната ограда.

# 115
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Гала, и аз ксто бвх 2017 ползвахме аквапарка на Оушън -тъкмо го бяха открили, но мисля, че четох, че заради Ковид е преградено вече. През 2017 сладолед вземахме от сладкарницата на Марин, но ако не се лъжа и на Острова имаше в определен час във фунийка, около големите пързалки и пред Аква-та, горе-долу, където са хубавите шатри....
Рали, в няколко ТА видях пакетна цена от 917 лв за 1+1 за последните две дати за юни, с автобус, 7 дни, което според мен е мн.добре, когато детето ти е на 14 г навършени 😉
Митко, много се забавлявах с поста ти. Еваларка!

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 22:14 от AIR

# 116
  • София
  • Мнения: 1 415
Mitko_dvd радвам се, че не съм те подвел. Манджата вие ли си взимахте или ви сипват? С тоя бакшиш обаче от левче изби рибата, много малко бе човек. Някъде из темите имам отзив и за Ефесус, на първа страница беше, обаче мисля от 2015 е, след това стана Ефесус, беше Сюрмели, още по-добре е откакто е под шапката на Палм Уинкс. Но си вдигнал летвата тая година и вече ще минаваш под нея. Корумара може и по-добър да е, не знам.

# 117
  • Мнения: 3
Здравейте, някои  тази година да е бил в Palm wings ephesos beach, Кушадасъ? Как е и има ли анимация?Благодаря!

# 118
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Здравейте, някои  тази година да е бил в Palm wings ephesos beach, Кушадасъ? Как е и има ли анимация?Благодаря!
Не съм била тази година. Братовчед ми беше там преди 2 седмици. Имало е анимация

# 119
  • Мнения: 409
Валерко храната ни я сипваха,каквото и колкото искаш не е имало проблем.Бакшиша от по 10тл.беше уж начален, защото при пристигане това ми бяха всичките дребни Blush (от Тавекс ми дадоха всичките лири по копюри по 100тл), но дамата която ни оправяше стаята така и не я засекох повече въпреки че на третия ден бях оставил още една сума на плота тази жена така и не ги пипна, а бях оставил бележка на тях,както и да е. Като минем и Корумар почваме по Анталия и околностите Heart Eyes

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 08:27 от mitko_dvd

Общи условия

Активация на акаунт