Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 10

• 8 972
  • 255
  •   1
Отговори
# 30
  • София
Записах го "наживо", взеха ми само удостоверението от ДГ в оригинал и принтираното от системата заявление. Записванията ги отразяват в страницата на системата, подсекцията училища, като още докато му слагаха номер, отбелязаха и в системата.

# 31
Браво, че се е получило при Вас.
При другите явно има проблем. И потребителя по-нагоре пише, че в тяхното училище се е получило с 2 дена закъснение. За някои ученици 2 дена закъснение може да е фатално и да изгубят мястото си.
Според мен е рисковано.

# 32

Записах детето си електронно с КЕП, без никакви забележки. Даже е отразено в системата!
[/quote]

А как представихте удостоверението и акта за раждане?

# 33
Ако утре до обяд не ме отразят в системата (подадени документи на място днес), пак ще ходя на място.

# 34
Здравейте, какво означава колоната "свободни места" в таблицата с бройките на записаните и незаписаните деца? Това отписани деца ли са, тези бройки ще бъдат ли пуснати на второ класиране? В едно от училищата онзи ден имаше 1 свободно място, сега вече го няма.

# 35
Здравейте, какво означава колоната "свободни места" в таблицата с бройките на записаните и незаписаните деца? Това отписани деца ли са, тези бройки ще бъдат ли пуснати на второ класиране? В едно от училищата онзи ден имаше 1 свободно място, сега вече го няма.
Свободни места са тези места, които със сигурност ще бъдат пуснаи на второ класиране. Вариантите са два, за да има обявени свободни места:
    - след първо класиране да не е бил запълнен целият капацитет на обявените места
    - по време на записването родител е дошъл да откаже записване
    - след записване, родител да е дошъл да отпише записаното дете

Възможно е някой да е объркал бутона и затова вчера да е имало свободно място, а днес не. Имаме възможност за възстановяване на отписано/отказано дете. В този случай бройката минава в незаписани, докато не дойдат да го запишат.
Ако до 17 ч. на 11.06 незаписаните деца не се появят за записване, то тези места са обявяват за свободни.

# 36

Записах детето си електронно с КЕП, без никакви забележки. Даже е отразено в системата!

А как представихте удостоверението и акта за раждане?
[/quote]

PDFи пратих в имейла, прикачени,  на акта за раждане и свидетелството.

# 37
Свободни места са тези места, които със сигурност ще бъдат пуснаи на второ класиране. Вариантите са два, за да има обявени свободни места:
    - след първо класиране да не е бил запълнен целият капацитет на обявените места
    - по време на записването родител е дошъл да откаже записване
    - след записване, родител да е дошъл да отпише записаното дете

Възможно е някой да е объркал бутона и затова вчера да е имало свободно място, а днес не. Имаме възможност за възстановяване на отписано/отказано дете. В този случай бройката минава в незаписани, докато не дойдат да го запишат.
Ако до 17 ч. на 11.06 незаписаните деца не се появят за записване, то тези места са обявяват за свободни.
Много благодаря!!!

# 38
Ако утре до обяд не ме отразят в системата (подадени документи на място днес), пак ще ходя на място.
А досега има ли отбелязани бройки като записани ? Пак напомням, че почти веднага след получаването на документи трябва да се отбележи в системата, че е записано.

# 39
Не, все още от 10,30 ч. сутринта стои незаписано в системата. А в сайта на училището днес има записано само 1 дете, само 50% от приетите на първо класиране вече са записани. А е трети ден на записване. И не е училище в краен квартал.
Реално имам само входящ №.  Учителката, която ми взе документите и ми даде входящия №, записа този № в разпечатката със списъка на приетите деца.

# 40
Не, все още от 10,30 ч. сутринта стои незаписано в системата. А в сайта на училището днес има записано само 1 дете, само 50% от приетите на първо класиране вече са записани. А е трети ден на записване. И не е училище в краен квартал.
Реално имам само входящ №.  Учителката, която ми взе документите и ми даде входящия №, записа този № в разпечатката със списъка на приетите деца.
Щом са ви приели документите и са ви дали вх. №, то значи сте записани. Друг въпрос е, че най-малко от морална гледна точка трябва да се отбелязват веднага в системата, заради тези, които следят свободните места за второ класиране. Може и да се обадите в училището и да ги питате какво става и защо не е отбелязан. До колкото разбирам получавате известие в раздел "Кореспонденция" почти веднага, а за имейла се чака повече.

# 41
Току-що отново проверих в системата.
В профила на детето най-отдолу в раздел Статус стои следното съобщение - "класирано през ИСОДЗ, на 04.06.2021, но все още не е записано в детското заведение."

В раздел Кореспонденция стои само

"[2021-06-05 17-47-11] Съобщение от ИСОДЗ
ИСОДЗ, ПГУ и първи клас - Детето Ви е класирано по първо желание! Уважаеми родители,

Имаме удоволствието да Ви съобщим, че детето Ви .... е класирано в .... (училище). Това е Вашето първо желание и затова всички други кандидатури са премахнати...."

Не само за некласираните и чакащи деца е некоректно, но и за класираните също. Ако, поради някаква причина, не ми запишат практически детето в системата, мястото му ще бъде обявено за свободно и друго дете ще го заеме. А аз мога да се оплача само на арменския поп.

Просто не мога да повярвам, че 50% от родителите на класираните деца в желано училище са оставили записването за последните 2 дни. Реално, без да правя повторна проверка, става дума вероятно за 99% деца с първо желание в това училище, които са класирани.

Мога само да се надявам причината да е организационна - примерно този, който има права на достъп до системата, днес да е имал друга работа и утре сутринта да въведе накуп всички деца, за които днес са подадени документи. Както казах, сутринта проверих списъка на училището, току-що отново - за цял ден има въведено в системата записано само 1 дете.

# 42
  • София
man_darin_ka, прилича на недоглеждане/неориентираност на боравещите със системата. Аз лично бих отишла на място да питам какво става, колкото и времеотнемащо да е.

ПС. В нашия квартал (Слатина) в 2 училища има по 20-ина незаписани деца, в другите са по 10-ина. И мисля, че почти няма да има места за 2-ро класиране, ако темовете на записване се запазят така до утре.

# 43
  • София
Гледам има училища с 4 записани, няма незаписани ученици, а в чакащи има двама само /пример 130 СУ/. Тогава какво се прави клас от 6 човека или? Стана ми интересно, друго подобно е 24 СУ, където няма нито едно записано дете, 2 незаписани и нито едно чакащо.

# 44
Точно това направих - отидох на място и веднага ме цъкнаха в системата. Цял класьор от най-големите с джобове за подадени документи, а в системата днес са вкарани 3 деца плюс моето та 4. Вчера е въведено само 1. Вече са малко над 50% записаните, но не много над 50%. Ако събират документи и решат да ги въвеждат накуп в 17 ч. утре, ще стане много гадно.

Отделно, в джоба на моето дете имаше бележка за документ за ползвано предимство, който вчера им го представих, те го провериха, но не пожелаха да вземат копие. Ако не бях проверила в системата и не бях отишла на място, спокойно можеха да ме отсвирят и това щях да го разбера чак след второ класиране или дори чак септември.
Трябва да има система за уведомяване на родителите, ако има проблем с документите. И да бъдат предупреждавани да си проверят в системата дали детето им е записано в системата, за да могат да реагират навреме. И някакъв ред за обжалване, ако детето е класирано, но не бъде записано.

Ще има скандали преди второ класиране, така си мисля аз.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 11:45 от man_darin_ka

Общи условия

Активация на акаунт